Nowości czytelnicze

Każdy człowiek funkcjonuje jako jeden z elementów społeczeństwa i w mniejszym lub większym stopniu oddziałuje na innych ludzi oraz na grupę społeczną, której jest członkiem, ale też ciągle ulega ich wpływom innych – świadomie lub nie. I właśnie w tej książce przedstawiono zagadnienie manipulacji – jej znaczenie, cechy i typy.
Już 22 września odbędzie się polska premiera książki „W mgnieniu oka. Sztuka montażu filmowego”, autorstwa Waltera Murcha, traktująca o niezwykle istotnym procesie powstawania produkcji filmowej, jakim jest montaż. Książka ukaże się nakładem filmowego Wydawnictwa Wojciech Marzec. Dla montażystów, producentów, studentów szkół filmowych oraz wszystkich zainteresowanych arkanami filmu.
Książka jest adresowana do wszystkich, którzy już fotografują (zarówno aparatami tradycyjnymi, jak i z zapisem cyfrowym) lub dopiero zamierzają zająć się fotografią, i do tych, którzy chcą komputerowo przetwarzać zdjęcia. W sposób usystematyzowany i prosty podaje wszystkie niezbędne wiadomości dotyczące czysto technicznej umiejętności wykonania zdjęcia, wprowadzenia go do komputera i dalszej obróbki, przygotowania do druku na drukarce w domu lub
w profesjonalnym studiu poligraficznym.
W dzisiejszym „Życiu Warszawy” (13.09.2006) ukazała się rozmowa Doroty Nowakowskiej z Davidem Foenkinosem, autorem wydanej przez Sic! powieści Potencjał erotyczny mojej żony. Oto jej fragment: - „Potencjał erotyczny…” to mistrzostwo absurdu. Hektor, główny bohater, pracuje w agencji turystycznej dla mitomanów, gdzie fabrykuje się dowody egzotycznych wojaży.
Najnowsza książka znakomitego austriackiego eseisty Karla-Markusa Gaußa "Psożercy ze Svini" to rodzaj literackiego reportażu poświęconego słowackim Romom, a przede wszystkim ich najniższej kaście zwanej degesi (psożercy). Gauß dotarł do miejsc, do których w Słowacji się nie zagląda: do Luníka IX - największego słowackiego getta leżącego zaledwie dziesięć minut jazdy od centrum Koszyc i do maleńkiej osady Svinia we wschodniej, najbiedniejszej części Słowacji. I tu, i tam slumsy otacza niewidzialny mur, który rozdziela dwa zupełnie różne światy. Świat po tamtej drugiej stronie jest dla nas całkowicie obcy.
Zbiór czterech tekstów poświęconych analizie kulturowej ciała i związanych z nim praktyk. Autorzy przedstawiają różne formy życia seksualnego, ich ekspresję, odczuwanie ciała, jego przemiany. W odniesieniu do tej sfery życia, często okrytej tabu, nie wszystko jest takie, jak nam się wydaje.
Książka demaskuje szczegóły retorycznego mechanizmu dominacji. Całokształtu opisu dopełnia uwzględnienie stosunków historycznych, obyczajowo- religijnych, psychologicznych, antropologicznych i socjologicznych, co w rezultacie daje czytelnikowi obraz wielowymiarowej mapy działania, struktury gry, konwencji i komunikacji zjawiska.
Publikacja jest subiektywną podróżą autora przez zagadnienia historii polityki i kultury polskiej po politologiczne przemyślenia i teoretyzowanie o literaturze polskiej XIX wieku. Tekst napisany opierając się na warstwie historyczno-literackiej prowadzi do fundamentalnych pytań o rolę literatury w tworzeniu nie tylko kultury, ale też sfery politycznej państw i zjawisk społecznych.
O wiele lepiej niż u nas Rubina jest znana na Zachodzie i są po temu stosowne powody: pisze rzeczywiście prozę wysokiej klasy. Warto więc zapamiętać to nazwisko i zwrócić uwagę na inne jej powieści i opowiadania. Książka Oto idzie Mesjasz!, stała się głośna dzięki jej szerokiemu społecznemu wydźwiękowi i wadze poruszanych problemów, których przedstawianie budziło powszechną krytykę i ostry sprzeciw. Kiedy emocje po jej wydaniu już opadły, porównywano ją z Mistrzem i Małgorzatą i prozą Isaaka Babla, aż trafiła do encyklopedii literackich.
Dzięki tej książce każda kobieta poradzi sobie z zagrożeniami i pułapkami nowoczesnej techniki pojazdowej. Nauczy się planowo przygotowywać na trudne sytuacje dzięki kartom diagnostycznym i odpowiedniemu harmonogramowi prac. Odkryje radość odkręcania śrub i zasmakuje w smarowaniu tylnej osi, aby jeździło się o wiele wygodniej.
Mężczyzna jako stworzenie może niezbyt skomplikowane, niemniej narowiste, toporne, pełne złych nawyków i uprzedzeń, wymaga pełnej, dokładnej i w miarę wyczerpującej instrukcji obsługi. Może nie tak dokładnej jak instrukcja obsługi odkurzacza czy poradnik udomowienia tchórzofretki, zawsze jednak zawierającej podstawowy opis rodzaju, gatunków, typów i marek, analizę danych technicznych i parametrów psychosomatycznych, jak również wykaz podstawowych czynności ułatwiających uruchamianie, korzystanie lub też wyższe formy współegzystencji.
Chcesz być wypoczęta i mieć wreszcie czas dla siebie?Kup tę książkę swojemu mężczyźnie, a z kanapowego lenia przeobrazi się w prawdziwy skarb. Prace domowe staną się dla niego czystą przyjemnością. Pozna coś, czego wcześniej nie udało mu się doświadczyć - magię sprzątania, gotowania i wykonywania wszystkich innych obowiązków domowych.
"Każdy człowiek cywilizowany ma dwie ojczyzny: własną i Włochy." Takim mottem autorstwa Henryka Sienkiewicza rozpoczyna się nowy przewodnik Wydawnictwa Bezdroża - „Włochy Północne”.
W XX stuleciu nastąpił niebywały rozwój służb wywiadu. Małe grupki „arystokratów tajnej wojny”, tworzone na zasadzie starannego doboru, przekształciły się z czasem w potężne machiny wywiadu, zatrudniające tysiące agentów i informatorów, dysponujące najnowocześniejszymi technikami.
Po wizycie u Marka Twaina zauroczony nim Rudyard Kipling zanotował pewną myśl o tym pisarzu: „Był kiedyś czeladnikiem drukarskim (w tamtych czasach wędrował od brzegów Missouri nawet do Filadelfii), pilotem na parowcu, walczył jako żołnierz Południa (tylko przez trzy tygodnie), był osobistym sekretarzem gubernatora Nevady (tego zajęcia nie lubił), górnikiem, wydawcą, korespondentem specjalnym na wyspach Sandwicha Południowego i Bóg wie, kim jeszcze.
Wielbicieli talentu Pedra Almodovara, którzy nie mogą się doczekać na jego najnowszy film, czeka niespodzianka! Zanim pójdą do kina, będą mogli przeczytać oryginalny scenariusz, poznać tajemnice warsztatu reżysera, obejrzeć fotosy z planu. Volver, który właśnie ukazał się nakładem Wydawnictwa Znak już w księgarniach!

Z radością informujemy, że "Alchemik" Paula Coelho znalazł się na liście
bestsellerów The New York Times'a. Jest to niezwykłe osiągnięcie, biorąc pod
uwagę fakt, że książka ta obecna jest w Stanach Zjednoczonych od 13 lat.
Książka to rzetelny przegląd informacji na temat ADHD i nadpobudliwości w ogóle. Problem nadpobudliwości psychoruchowej został przedstawiony w sposób jasny i zrozumiały. Autorka rozprawia się ze wszystkimi pogłoskami, podejrzeniami oraz wyobrażeniami, które niegdyś łączono z terminem ADHD. Dostarcza natomiast argumentów, z pewnością pomocnych w pedagogicznej pracy.
To historia dziejąca się w latach sześćdziesiątych, siedemdziesiątych dwudziestego wieku w Dublinie, a zarazem tragiczna, zabawna, kompletnie odarta z sentymentalizmu, przerażająca i poruszająca podróż do krainy dziecięcego postrzegania. Caroline – bohaterka książki – chodzi z tatą do pracy, na wyścigi, co rusz gubi się i odnajduje, przesiaduje na przyjęciach, na których bywają jej rodzice, słucha opowieści zupełnie nieprzeznaczonych dla dziecka i opowiada historie, których nie powinna – właśnie dlatego otrzymuje przezwisko „pleciuga”.
Kto udusił austrowęgierskiego attaché wojskowego? Kwiecień, rok 1871. W dusznej, petersburskiej mgle snują, niemal na siebie wpadając, dyplomaci, żandarmi, seryjny morderca, trunkowy student, bułgarski konspirator, rzekomy pretendent do polskiego tronu, zapijaczony lokaj, włoski marynarz, zazdrosny mąż… Każdy z nich mógł być zabójcą. Tropy mylą się, wikłają, plączą, prowadzą do zagranicznych kancelarii dyplomatycznych i do piwnicy ubogiej praczki, na włoski statek i do kręgów anarchistycznych i karbonarskich, do ministerstwa wojny i do cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego, do nędznego szynku „Ameryka” i do tajemniczego Komitetu Słowiańskiego, do jachtklubu i do…
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności