Nowości czytelnicze

Oksana Robski – rosyjska dziennikarka i scenarzystka, właścicielka modnej galerii; w przeszłości założycielka pierwszej w Rosji agencji ochrony „Nikita” złożonej wyłącznie z kobiet, projektantka ubrań dla służących, sprzedawca mebli importowanych z Azji. W ub. roku napisała głośną powieść Casual. Zwyczajna historia, stanowiącą swego rodzaju zbeletryzowaną, nie pozbawioną także akcentów autobiograficznych, kronikę życia rosyjskich milionerów, czyli tzw. "nowych Ruskich".
W Nowym Jorku szaleje "wampirza" epidemia. Jej ofiary podrzynają gardła innym ludziom, a następnie wypijają ich krew. Ilość morderstw idzie w setki, w mieście wybucha panika. Osoby zakażone wirusem roznoszą go uprawiając seks z kolejnymi osobami, które same stają się nosicielami. Do walki z wampirami staje jasnowidz Harry Erskine, posiadający zdolność nawiązywania kontaktu z duchami. Pomaga mu jego duchowy przewodnik, indiański szaman Śpiewająca Skała, który przed laty stoczył pojedynek z najgroźniejszym z demonów - Misquamacusem.
Druga część trylogii zapoczątkowanej "Ojcem Chrzestnym". Puzo wciąga czytelnika w mroczny świat sycylijskiej prowincji, świat przemocy, w którym każda zniewaga musi zostać zmyta krwią.
Po dwuletnim pobycie na Sycylii syn Vita Corleone, Michael, ma powrócić do domu. Ojciec Chrzestny zleca mu ważną misję: ma zabrać do Ameryki Turiego Guiliana, legendarnego sycylijskiego banitę, który od kilku lat na czele swojej bandy broni uciskanych ziomków przed wszechwładzą miejscowych bogaczy i przywódców mafijnych.
Młody neurochirurg Zack Iverson rozpoczyna pracę w szpitalu komunalnym w Bostonie. Już na początku praktyki spotyka się z niewytłumaczalnym przypadkiem: ośmioletni Toby, po rutynowej operacji przepukliny, miewa w nocy koszmary, podczas których przeżywa całą operację od początku, jakby w jej trakcie nie był wogóle uśpiony.
Po części opowieść o przygodach młodego mężczyzny, po części reportaż z jego pasjonującej podróży po Hiszpanii. Wyraz fascynacji Webstera kulturą, obyczajowością i tradycjami tego kraju, ze szczególnym naciskiem na muzykę flamenco i jej esencję - duende - stan emocjonalny wyrażający zarazem ekstazę i desperację - opisywany w poezji Federico Garcia Lorci.

Książka poświęcona jest psychologicznym teoriom uśmiechu oraz roli uśmiechu w kulturze społeczeństw, a także zjawisku uśmiechu w języku i w sztuce: malarstwie, fotografii, filmie. Autor z dużą swobodą porusza się po wielu dyscyplinach, które zajmują się zjawiskiem uśmiechu, takich jak: fizjologia, socjologia, historia obyczajów i sztuki oraz językoznawstwo i kulturoznawstwo. Dzięki temu praca ma charakter interdyscyplinarny i może być interesująca dla przedstawicieli różnych zawodów.
POD KONIEC LUTEGO UKAŻE SIĘ PIERWSZY W POLSCE PODRĘCZNIK DO NAUKI ,KOSMETOLOGÓW, MANIKIURZYSTEK I OSÓB INTERESUJĄCYCH SIĘ URODĄ I ZDROWIEM – English for Beauty Therapists. Autorką i pomysłodawczynią jest Tamara Gotowicka-Wolińska-redaktor naczelna pisma „Kosmetyka i Kosmetologia" oraz Zofia Patoka autorka wielu podręczników do nauki języka angielskiego .
Dwujęzyczny poradnik dla Polaków wyjeżdżających w różnych celach do Wielkiej Brytanii. Autorka opisuje sytuacje, które zdarzają się codziennie:: szukanie pracy, mieszkania, poruszanie się po mieście, robienie zakupów, czy problemy ze zdrowiem. Podpowiada zwroty i wyrażenia, które są powszechnie używane na Wyspach Brytyjskich, a które trudno znaleźć w słownikach.
Na początek prawdziwa gratka dla miłośników Pragi i całej Warszawy! Autor książki – Michał Pilich – poprowadzi nas na nietypowy spacer po praskich ulicach. Tematem prezentacji będą przede wszystkim miejsca, których dzisiaj już nie ma. Udamy się m.in. na targi konne oraz na dworce: Petersburski i Terespolski.
Autorka od ponad dwudziestu lat jest związana ze Światowym Ruchem Feministycznym. Pisze o tym, jak znaczący wpływ na jej życie osobiste i zawodowe miała działalność na rzecz kobiet. Myśli zawarte w książce...
... rozwijały się w kontekście jej feministycznej refleksji i działalności w ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci. Ellyn Kaschak opisuje codzienne życiowe doświadczenia kobiet.
Dzięki doświadczeniom w pracy medycznej Peter Salmon uzmysławia nam wpływ przekonań, emocji i zachowań jednostki (zarówno pacjenta, jak i pracującego z nim profesjonalisty) na proces diagnozy i leczenia oraz pojawiające się w jego trakcie trudności. Jego książka jest przeznaczona dla klinicystów różnych specjalności, pragnących dowiedzieć się, skąd się biorą emocje i zachowania ludzi, w czym może pomóc psychologia i jak ją przenieść na grunt medycyny.
Pewnego razu byli sobie państwo Brown. Mieli mnóstwo dzieci, a były one okropnie, po prostu straszliwie niegrzeczne: Tora smarowała kanapki klejem, Emma robiła wielkie czekoladowe ciasto z błota, Dawid włożył ropuchę do dzbanka na mleko, Tim przywiązał sznurówki niani do krzesła, na którym siedziała…
Najnowszy tomik poetycki laureatki Nagrody im. Kościelskich, Kryształu Vilenicy
i Paszportu „Polityki” to trzydzieści pięć wierszy odsłaniających surowe piękno świata, sondujących duszę człowieka napiętnowanego śmiercią.
Nowe wydanie popularnej autobiografii Krzysztofa Kieślowskiego, który wspomina zarówno dzieciństwo, jak i zawodowe sukcesy, aż po międzynarodową sławę Trzech kolorów. Reżyser wyjątkowo nie stroni od faktów z życia osobistego, co jest atrakcją dla wielu kinomanów szukających dziś klucza do jego wyobraźni.
Wznowienie – w nowej szacie graficznej – jednego z najsłynniejszych i najbardziej cenionych słowników symboli, jaki kiedykolwiek trafił do rąk czytelników. Cirlot – poeta, badacz i krytyk sztuki – porządkuje wyobrażenia symbolu i próbuje odkryć jego dominujące znaczenie. Dzięki niepowtarzalnemu stylowi autora hasła w słowniku są zwięzłe i oryginalne.
Poznajcie Alice: ma dwanaście lat, ukochanego tatę i brata, dwie najbliższe przyjaciółki
i całkiem nowego chłopaka. I niekończącą się listę pytań. Ile razy trzeba myć zęby przed całowaniem? Co wypada kupić chłopakowi na urodziny? Jak dobrze wypaść na plaży? I dlaczego wszystko jest tak skomplikowane, gdy nie ma się mamy?
Zaskakująca autokreacja noblisty.

Elizabeth Costello, powszechnie ceniona pisarka, podczas sympozjów, dyskusji i pogadanek miarowym głosem odczytuje swe wykłady, nie bacząc na opinie publiki. Starsza, nieco kostyczna pani o nienagannym wyglądzie okazuje się jednak maską, zza której raz po raz wygląda twarz autora.
Nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN ukazał się nowy tytuł w popularnej serii opisującej dzieje kultur światowych. Dzieje kultury francuskiej to bogate i kompletne opracowanie kultury francuskiej od początku kulturalnej, a zwłaszcza językowej ekspansji Rzymu do czasów współczesnych.
Tom Bartłomieja Majzla "Biała Afryka", to dwudziesta książka Biura
Literackiego w serii "Więcej poezji". To jednocześnie druga, po "Dwa do
jeden" Marty Podgórnik styczniowa nowość w "Porcie Wrocław". Bartłomiej
Majzel urodził się w 1974 roku. Dotychczas wydał "Robaczywość" (1997) i
"Bieg Zjazdowy" (2000).
We Wszystko jest poezja Stachura wyznał: „Niekoniecznie pisać teksty zwane wierszami lub też szumnie, o wiele zbyt szumnie zwane poezją, ale koniecznie pisać teksty zwane listami [...] Dlatego pisz listy, Przyjacielu, pisz listy Przyjaciółko [...] W ten sposób Twoje istnienie, Twoja obecność nabiera dla mnie cech wieczystych [...] I odwrotnie: moje istnienie, moja obecność nabiera dla Ciebie cech wieczystych, wtedy, kiedy ja pisze dla Ciebie list”. Korespondencję z bliskimi ludźmi Stachura traktował więc jako obowiązek.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności