Nowości czytelnicze

Najnowsza powieść JL. Cunnelly autorki „Ogona rajskiego ptaka”. W pięknej europejskiej prowincji, Krakowie, Julia, rzeźbiarka i właścicielka antykwariatu reaguje na rozpad swojego małżeństwa chorobą psychiczną - cyklofrenią. Okazuje się jednak, że w świecie, w którym się porusza sprawa normy zachowania jest bardzo dwuznaczna. Rzeczywistość i znajomi Julii przekraczają często miarę ekscentryczności, co bywa czasami zabawne, ale przyświadcza też, że prowincja wkracza do nowoczesności adaptując też jej negatywne cechy – egoizm, brak miłości, obojętność, dezorientację i wyrachowanie.
Gdzie tym razem zaprosi nas Jacek Dukaj? Jednego możemy być pewni, autor na pewno nie zawiedzie swoich wiernych czytelników czekających na jego nową powieść. Dodajmy, że bardzo obszerną, bo nowa ksiązka liczy sobie ponad tysiąc stron, ale też bogactwo przedstawionego w niej świata i jego wielowątkowość zobowiązuje.. Gdzie tym razem zaprosi nas Jacek Dukaj? Jednego możemy być pewni, autor na pewno nie zawiedzie swoich wiernych czytelników czekających na jego nową powieść. Dodajmy, że bardzo obszerną, bo nowa ksiązka liczy sobie ponad tysiąc stron, ale też bogactwo przedstawionego w niej świata i jego wielowątkowość zobowiązuje..
Profesor Sztompka pokazuje, że zaufanie jest niezbędnym czynnikiem demokratycznej polityki i rozwoju gospodarczego, a przede wszystkim fundamentem bezpieczeństwa w codziennym życiu. Pokazuje też, jak destrukcyjne dla społeczeństwa skutki przynosi kryzys zaufania. Lektura obowiązkowa nie tylko przez najbliższe 4 lata. Gorąco polecamy! Piotr Sztompka - jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wyższej Szkoły Europejskiej im. J. Tischnera, członkiem rzeczywistym Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejetności.
Jerzy Zaruba (1891–1971), jeden z najbardziej znanych rysowników, a zwłaszcza karykaturzystów. W dwudziestoleciu międzywojennym związany był ze znanymi pismami satyrycznymi, jak „Marchołt”, „Sowizdrzał”, „Wróble na dachu”, „Szarża”, „Cyrulik Warszawski” (gdzie był kierownikiem artystycznym). Publikował też w „Wiadomościach Literackich”. Prowadził aktywne życie towarzyskie – bywał i zapraszał. Okupację spędził w Warszawie, po wojnie zaś związał się ze „Szpilkami” i z „Przekrojem”. Był bardzo cenionym ilustratorem książek (między innymi „Wiecha”), zajmował się scenografią, projektował kukiełki do szopek politycznych. Mieszkał w Aninie, prowadził dom otwarty, w którym kwitło życie towarzyskie, przyjaźnił się m.in. z Tuwimem i Gałczyńskim. Znany był z błyskotliwego dowcipu.
Kolejny, długo oczekiwany, tom fachowej mapy rocka i jego okolic – od bluesa po heavy metal. To obszerne dzieło zawiera pełne i szczegółowe informacje dotyczące najważniejszych zespołów sceny rockowej – przebieg kariery, zmiany personalne, ciekawostki, a wszystko wsparte pełną dyskografią poszczególnych zespołów i solistów. W Wielkiej Rock Encyklopedii nie brakuje tytanów, ale daje ona również okazję do zapoznania się z zarysem twórczości grup mniej znanych czy wręcz niszowych.
Po raz pierwszy w Czarnem literatura fińska – powieść fińskiego prozaika o żydowskich korzeniach Daniela Katza ([przekład Sebastian Musielak) pt. KOBIETA PUŁKOWNIKA. Daniel Katz urodził się w 1938 roku. Zadebiutował w latach 70., od razu przyciągając uwagę krytyków i czytelników. Jeden z najważniejszych fińskich prozaików, pisze powieści i opowiadania. Pewnego burzowego wieczoru Henryk Watra, nauczyciel historii wychodzi z domu, by naprawić naderwany przez wzburzoną wodę pomost. Jednakże deski ulegają sile żywiołu i unoszą mężczyznę w dół rzeki.
Bohaterem Sahiba jest współczesny "misjonarz", czyli angielski urzędnik pracujący dla międzynarodowej organizacji pełniącej misję humanitarną w Bośni. W pełnych tęsknoty listach do swego ukochanego niczym w krzywym zwierciadle odbija się pełna paradoksów codzienność powojennego Sarajewa. Zderzenie liberalnych poglądów i zachodniego sposobu życia z tradycyjną, patriarchalną kulturą budzi nieoczekiwaną refleksję Sahiba - bo tak właśnie, nie bez kozery, nazywa siebie narrator.
Prezentujemy kolejny etap Kampanii Społecznej Na Rzecz Praw i Obowiązków Dzieci. Jej znaczącym elementem jest komiksowa książka dla dzieci: "Moje Prawa i Moje Obowiązki. O Konwencji Praw Dziecka z Dziećmi" Okładka książki autorstwa znanego i cenionego rysownika Andrzeja Mleczki. To jedyny komiks o prawach o obowiązkach stworzona przez dzieci i dla dzieci.
Już 29.11.07 ukażę się książka Marcina "Siwego" Styczyńskiego zatytułowana: "Siwy chciał grać w T.Love". Opowiada ona o przeżyciach fana na temat zespołu. Koncerty, życie z backstagu, rock'n'rollowa jazda busem - ponadto wypowiedzi ponad 50-ściu najbardziej aktywnych forumowiczów. Znajdziesz w niej wszystko co prawdziwy fan powinien wiedzieć o ekipie Muńka! To pierwsze takie wydarzenie w Polsce!
Znak jako pierwsze polskie wydawnictwo zaprasza do własnej wirtualnej siedziby, czyli w ich przypadku – zabytkowego Dworku Łowczego, który umieścili w cyfrowym świecie Second Life.
Kolejna część cyklu grafik i tekstów Andrzeja Mleczki to okazja, by przyjrzeć się absurdom obecnym w codziennych rozmowach Polaków – tych prowadzonych w sypialni, w pracy, u lekarza i w restauracji.
Dziennik Mamerta Stankiewicza powstawał przez prawie dwadzieścia lat i jest zapisem bogatego w wydarzenia życia kapitana, a także niezwykłym dokumentem obrazującym codzienność ludzi morza. Pochodzący z polskiej szlachty kresowej, Mamert Stankiewicz zdobywał wykształcenie w szkołach morskich carskiej Rosji, w czasie I wojny światowej walczył we Flocie Bałtyckiej, a później w armii Kołczaka na Syberii. Od chwili powrotu do ojczyzny poświęcił się tworzeniu polskiej floty handlowej. Odznaczono go Krzyżem Orderu Virtuti Militari.
Książka współtwórcy pierwszego boomu internetowego w Dolinie Krzemowej prowokuje użytkowników Web 2.0 do zastanowienia się nad wpływem demokratyzacji sieci na kulturę i gospodarkę. Autor przedstawia ekonomiczne, etyczne i społeczne zagrożenia związane z upowszechnianiem technologii Web 2.0.
Listopad 2007. Marzysz o tym, aby udało ci się wreszcie nakłonić klienta do złożenia zamówienia i wcześniej wyjść z pracy? A czy nie byłoby cudownie, gdybyś mógł też sprawić, żeby twoje dzieci zjadały zielony groszek, współmałżonek zmywał naczynia, pacjenci brali zapisane lekarstwa, a sąsiedzi przestali śmiecić? Codziennie musisz perswadować różnym ludziom najrozmaitsze rzeczy... Ale jak powinieneś to robić?
W 1934 roku przy granicy Związku Radzieckiego z Chinami powstał Żydowski Obwód Autonomiczny ze stolicą w Birobidżanie. Był odpowiedzią Stalina na syjonizm. Zwożono tam Żydów z całego imperium. Jednak trudne warunki klimatyczne oraz represje roku 1936 szybko podkopały ideę obwodu. Po śmierci Stalina mieszkańcy rozpoczęli eksodus i kontynuowali go po rozpadzie ZSRR. Żydowski Obwód Autonomiczny do dziś jest częścią Federacji Rosyjskiej.
(ur.1944) – szwedzka poetka i pisarka. Uhonorowana wieloma zaszczytnymi nagrodami literackimi w Skandynawii, m.in. August Strindberg Prize, Aniara, SKTF Prizes. Kilka lat temu zasiadała w jury International IMPAC Literary Award. Angielskie tłumaczenie powieści „Cena wody w Finistère” zostało wybrane Książką Tygodnia w BBC Radio 4. W 2006 roku Bodil Malmsten została doktorem honoris causa na uniwersytecie w Östersund.
Od 5 listopada w księgarniach dostępny jest nowy tytuł dla dziewczyn w wieku od 15 lat pt Pamiętnik Cathy. Autorzy: Sean Stewart i Jordan Weisman stworzyli niezwykłą interaktywną opowieść, w czasie której czytelniczki zmuszone są brać aktywny udział w poszukiwaniu prawdy wraz z jej bohaterką. W napisanej w formie pamiętnika książce znajduje się wiele odręcznych dopisków, rysunków i bazgrołów, które dodatkowo potęgują wrażenie autentyczności tej niezwykłej opowieści.
100 przepisów kuchni tajskiej, australijskiej, urugwajskiej i jamajskiej to przewodnik po królestwie potraw, które łączą tradycje i składniki ze wszystkich stron świata, a teraz mogą zagościć na naszym stole. Robert Makłowicz pokazuje, że każdy – zamiast tradycyjnego schabowego z ziemniakami – może podać na obiad tajskie zupy, porywające potrawy z jarzyn, drobiu i mięsa lub modne dania fusion. Ta bogato ilustrowana książka przynosi wiele nowych inspiracji i pomysłów.
Bohaterem "Sahiba" jest współczesny "misjonarz", czyli angielski urzędnik pracujący dla międzynarodowej organizacji pełniącej misję humanitarną w Bośni. W pełnych tęsknoty listach do swego ukochanego niczym w krzywym zwierciadle odbija się pełna paradoksów codzienność powojennego Sarajewa. Zderzenie liberalnych poglądów i zachodniego sposobu życia z tradycyjną, patriarchalną kulturą budzi nieoczekiwaną refleksję Sahiba - bo tak właśnie, nie bez kozery, nazywa siebie narrator.
Pewnego burzowego wieczoru Henryk Watra, nauczyciel historii wychodzi z domu, by naprawić naderwany przez wzburzoną wodę pomost. Jednakże deski ulegają sile żywiołu i unoszą mężczyznę w dół rzeki. Jego podróż kończy się równie niespodziewanie na pomoście przynależącym do domostwa niewidomego pułkownika. Nauczyciel jeszcze nie wie, że to zdarzenie na zawsze odmieni jego życie. W jego uporządkowany świat – wraz z pułkownikiem Muskiem, jego piękną i tajemniczą żoną, Mavrą, oraz wiernym przyjacielem, Jovanem – wkroczą naraz: płomienne uczucie i prawdziwa Historia z wojną bałkańską w tle.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności