
Ada ma 32 lata, albo 33, albo... A zresztą, która kobieta po osiemnastce zwraca uwagę na takie błahostki? Wiadomo na pewno, że ma kota, który nie może jej wybaczyć tego, że niegdyś go wykastrowała, kot zaś ma uczulenie na mężczyzn. Nie da się też ukryć, że Ada zwymiotowała na szefa, kiedy ten wyrzucał ją z pracy, no i trafiają jej się sami wybrakowani faceci. Nic dziwnego: w dzisiejszym świecie trudno znaleźć interesującego mężczyznę, który byłby hetero, a przy okazji jeszcze należał do zagrożonego wyginięciem gatunku singli.

W połowie maja w sprzedaży znajdzie się przewodnik „Okolice Trójmiasta. Wybrzeże, Kaszuby, Żuławy” – kolejny z serii nawigatorów turystycznych po regionach. Nawigator podpowiada jak ciekawie spędzić wolny czas, co warto zobaczyć i gdzie pójść. Publikacja ta z pewnością zainteresuje nie tylko turystów, ale i mieszkańców nadmorskich miast. Nawigator zawiera kilkanaście propozycji wycieczek po Trójmieście i okolicach: od krótkich kilkugodzinnych wędrówek, przez całodniowe wyprawy, po długie eskapady.

20-letni Maksymilian to typ kobieciarza i zimnego drania, który lubi bawić się dziewczynami. Mieszka w Poznaniu z rodzicami, młodszą o dwa lata siostrą Pauliną i babcią Marcelą. Ma wspaniałych przyjaciół: Ulę oraz Tomka, którzy zawsze służą mu radą. Studiuje, pracuje jako barman, trenuje pływanie. Jego sielankowe życie burzy pewnego dnia poznanie najbliższej przyjaciółki jego siostry. Z początku zafascynowany wyłącznie urodą Marysi, z czasem docenia jej charakter.

Każdy z nas miał swoją klasę, swoje liceum, swoje kino. Swoją niepowtarzalną młodość.
Tęsknimy do nich, choć w gruncie rzeczy nie bardzo wiemy, do czego. "Kino Szpak" to opowieść o minionym czasie, szkolnych przyjaźniach, pierwszych miłościach, bójkach na przerwach, wagarach, młodości, zaufaniu i zagubieniu. Jest podróżą sentymentalną dojrzałego mężczyzny do szkolnych przygód z podwarszawskiej Falenicy. To pełen ciepła i nostalgii zbiór historii o potędze przyjaźni.

Manhattan, rok 1909. Miasto zapierającej w piersiach nowoczesności, imponujących drapaczy chmur, wytwornego towarzystwa, którego wielkie bogactwo skrywa swą drugą, ciemną stronę: korupcję, nierząd i morderstwa. Już pierwszego poranka po przyjeździe Zygmunta Freuda do Nowego Jorku na statku parowym George Washington piękna młoda dama zostaje znaleziona w swoim luksusowym mieszkaniu, związana i uduszona.

Olśniewający sukces bestsellerowego autora „Przekleństw niewinności” zdumiewająca opowieść o genie, który przechodzi przez trzy generacje grecko-amerykańskiej rodziny i rozkwita w ciele nastoletniej dziewczyny. Wiosną 1974 roku Calliope Stephanides, uczennica szkoły dla dziewcząt w Grosse Point, Michigan, odkrywa w sobie pociąg fizyczny do koleżanki z klasy, truskawkowej blondyny, namiętnej palaczki papierosów, przejawiającej wyraźne talenty aktorskie.

Kontynuacja tragicznych losów pięknej Marii opisanych w powieści Nierządnica. Maria żyje spokojnie i dostatnio u boku ukochanego męża, kasztelana Michaela. Szczęście jej nie ma granic, gdy wreszcie po latach zachodzi w ciążę. Wybucha powstanie husytów i Maria znowu zostaje sama. Michael udaje się na wojnę i nie wraca z pola walki. Na wieść o śmierci kasztelana, wrogowie Marii przystępują do działania.

Po fenomenalnym sukcesie powieści Imperium mrówek, światowym bestsellerze przetłumaczonym na kilkadziesiąt języków i wyróżnionym wieloma prestiżowymi nagrodami, Bernard Werber, powieściopisarz i dziennikarz popularnonaukowy, powraca z kolejnym tomem trylogii o pracowitych insektach. Wciąga nas jeszcze głębiej w świat hipnotyczny i przerażający, światstłoczonych milionów perwersyjnych, drapieżnych i fascynujących stworzeń.

Niemiecki antykwariusz Lukas Malberg pojawia się w Rzymie z nadzieją okazyjnego zakupu cennego księgozbioru pewnej starej markizy. Lecz oto nagle zostaje wplątany w sprawę morderstwa – znajduje zwłoki Marleny, swojej znajomej jeszcze z czasów szkolnych. Kilka dni później Marlena zostaje pochowana anonimowo , a na pogrzebie obecni są watykańscy dostojnicy. Co łączyło Marlenę ze Stolicą Apostolską?

Bracia Rojek to jeden z pseudonimów Mariana Eilego (1910–1984), dziennikarza, satyryka, założyciela i jednocześnie redaktora naczelnego oraz twórcy szaty graficznej „Przekroju”. To właśnie tam w 1951 roku stworzono rubrykę „Myśli ludzi wielkich, średnich oraz psa Fafika”, w której publikowano pełne humoru aforyzmy. Po blisko dziesięciu latach zbiór ten doczekał się wydania książkowego – wzbogacony o pocztówki autorstwa Braci Rojek, został opublikowany przez Wydawnictwo Iskry. Dziś, ponownie oddajemy go w ręce czytelnika. Być może dzięki niemu będzie można inaczej spojrzeć na cytowane przez Eilego powiedzenie Hemingwaya: „Ze wszystkich zwierząt jeden człowiek umie się śmiać, choć on właśnie ma najmniej powodów do tego”.

„Istota rzeczy polegała na prostym fakcie, że nas pisanie absurdów bawiło i dawało radość nie mniejszą od pisania wierszy, artykułów czy sztuk teatralnych” – tak tłumaczy Słonimski, dlaczego przez piętnaście lat wspólnie z Tuwimem z lubością udawali się do „krainy bzdury”. Jak sam jednak przyznaje, ta działalność miała również pewien aspekt wychowawczy: „Uczyliśmy czytelnika, że te same czcionki jego codziennej gazety, odbite na tym samym papierze, czernione tą samą farbą drukarską, mogą pewnego dnia oszaleć i głosić oczywiste brednie”.W rezultacie W oparach absurdu jest jednym z najwspanialszych dzieł humorystycznych, jakie powstały w naszym kraju.

Czerwony kwiecień – doskonała powieść Santiago Roncagliolo, nagrodzona prestiżową Premio Alfaguara 2006 – już w maju w Polsce!! Premio Alfaguara to najbardziej prestiżowa nagroda dla literatury hiszpańskojęzycznej. Santiago Roncagliolo otrzymał ją za powieść Czerwony kwiecień – jest nie tylko jej najmłodszym laureatem, ale i pierwszym nagrodzonym Peruwiańczykiem. O książce: Wielki Tydzień w Ayacucho, miasteczku, w którym wciąż żywe jest wspomnienie terroru Świetlistego Szlaku, to nie czas na refleksję. W dziwnych okolicznościach giną ludzie, a wyjaśnieniem zagadki morderstw zajmuje się prokurator okręgowy Chacaltana.

Vikram Chandra, autor bestsellerowej powieści Święte gry (Sonia Draga, 2007) proponuje pięć pomysłowo ze sobą powiązanych opowiadań: romans, zagadkę kryminalną, opowieść o duchach i dwie inne, snute przez nieuchwytnego narratora siedzącego w zadymionym bombajskim barze. Dzięki nim uzyskujemy migawkowy obraz współczesnych Indii. Doświadczamy sposobów myślenia i zachowań, w których zawiera się nie tylko miłość i tęsknota, które przetrwały przez stulecia.

Podczas służby wojskowej Samuel Carver walczył ze splamionymi krwią dyktatorami, ścigał psychopatycznych terrorystów i przechwytywał niezliczoną ilość łodzi rybackich pełnych narkotyków i broni. Ale świat nie stawał się przez to lepszy, gdyż winni rzadko ponosili karę za swoje czyny. Dziś jest inaczej. Carver jest zabójcą na zlecenie. Eliminuje złych ludzi, traktując to jako formę zwalczania szkodników, nieprzyjemną, ale konieczną, wierząc jednocześnie, że czyni świat bezpieczniejszym.

Najnowsza powieść Maxima Chattama, którą autor po raz kolejny udowadnia, że w pełni zasłużył na miano „złotego dziecka suspensu”. Tym razem czytelnikowi przyjdzie zatopić się w świecie łamigłówek, sekretów i od wieków skrywanych tajemnic. Najnowsza powieść Maxima Chattama, którą autor po raz kolejny udowadnia, że w pełni zasłużył na miano „złotego dziecka suspensu”. Tym razem czytelnikowi przyjdzie zatopić się w świecie łamigłówek, sekretów i od wieków skrywanych tajemnic.

Powieść Geraldine Brooks to powrót w wielkim stylu do czasów wojny secesyjnej. Kapitan March, marzyciel i naiwny idealista, jest ojcem „małych kobietek” z klasycznej powieści Louisy M. Alcott. Jego historia zaczyna się od romantycznych listów pisanych do domu, lecz stopniowo wyłania się spoza nich to, czego opisywać nie chciał – okrucieństwo, przemoc i rasizm obydwu stron, a także jego ponowne spotkanie z Grace, czarnoskórą niewolnicą, którą poznał za młodu, gdy wędrował po amerykańskim Południu.

Robert jest uznanym ekspertem ds. Azji, pisze książki, wykłada, doradza prezydentowi USA. Wanda to wyrozumiała buddystka, która nigdy się nie odzywa. Bobby jest nastoletnim mistrzem jazdy na rolkach, który wzbudza podziw rówieśników w Central Parku. Robert, Wanda i Bobby to zaledwie trzy z jedenastu osobowości Roberta Oxnama – utalentowanego, odnoszącego sukcesy, pozornie szczęśliwego człowieka.Tymczasem Robert Oxnam cierpi na osobowość mnogą – chorobę, która pozwala ukrytym w nim osobom przejmować kontrolę.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (również w skrócie Międzynarodowy Dzień Książki lub Światowy Dzień Książki) - doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Tydzień z życia czwórki młodych ludzi. Kasię (studentkę pierwszego roku historii sztuki), Aleksa (15-letniego gimnazjalistę), Julkę (17-letnią licealistkę) i Tomka (20-latka pracującego w sklepie odzieżowym) mimo różnicy wieku, zainteresowań, środowisk, w których się obracają, charakterów, zachowań i problemów życia codziennego łączy jedno – zagubienie i niesamowita samotność. Zamiast bliskości drugiego człowieka – internet, zamiast rozmowy z przyjacielem – piwo wypite w samotności, zamiast rozmowy z rodzicami – własny zamknięty pokój.

Powieść „Ahatanhel“ to nowa karta w życiorysie artystycznym pisarki. Śniadanko stała się dojrzalsza, nie tracąc jednak poczucia humoru i wyczulenia na absurdy hermetycznego świata prowincjonalnej wspólnoty. Poranek redaktora naczelnego codziennej tygrysowickiej gazety „KOLT-2“ Juliana Josypowycza Niezapominajki zaczyna się od średnio ciężkiego kaca i niespodziewanej, ale jakże przyjemnej erekcji. Jego współpracownicy, Lichosławie Galiczanko, listonoszka tryumfalnie wręcza wezwanie na policję.