Nowości czytelnicze

Akcja tej powieści rozgrywa się w Paryżu. A jednak można tu spotkać krokodyle. To powieść o mężczyznach. I kobietach. O kobietach, którymi jesteśmy, którymi chciałybyśmy być, którymi nigdy nie będziemy, którymi może się staniemy. To opowieść o kłamstwie.Ale także opowieść o miłości, przyjaźni, zdradzie, pieniądzach, marzeniach. To powieść pełna śmiechu i łez. Ta powieść to życie.
Doskonałe połączenie precyzyjnie skonstruowanej intrygi z poruszającym studium psychologicznym.
Kolejny, przyprawiający o gęsią skórkę kryminał autorstwa bestsellerowej niemieckiej pisarki. Od lat spędzają wspólnie urlop w idyllicznej angielskiej posiadłości Stanbury: jej właścicielka Patricia wraz z mężem Leonem i dwiema córkami, psycholog Tim z cierpiącą na depresję żoną Evelin, naukowiec Aleksander z córką Ricardą i niedawno poślubioną, dużo młodszą od siebie żoną, Jessicą.
Przezabawne, choć niejednokrotnie mrożące krew w żyłach historie z życia speca od kryminalistyki na linii frontu. Niezwykle popularne ostatnimi czasy seriale typu „Z akt FBI”, czy „CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas” wyrobiły w nas czysto hollywoodzkie pojęcie o pracy kryminalistyków sądowych. Nowoczesne gadżety, kaskaderskie wyczyny kamery i niemal stuprocentowa wykrywalność przestępstw pozwoliły uwierzyć, że oględziny miejsca zbrodni to każdorazowo nowe fascynujące doświadczenie.
Każdy ma takie swoje sanktuarium, w którym czuje, że jego serce staje się czystsze, myśli jaśniejsze – gdzie zbliża się do Boga, miłości, prawdy czy innej potęgi, w którą wierzy. J.R Moehringer udowadnia, że takim świętym miejscem może być lokalny bar... Bestsellerowa, autobiograficzna powieść laureta nagrody Pulitzera. W sercu Manhasset, siedemnaście mil od Manhattanu, na spokojnym przedmieściu, gdzie mieszkało osiem tysięcy ludzi, stał bar o nazwie „Dickens”.
12 lipca nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się bestsellerowy kryminał Spencera Quinna Na psa urok. To pierwsza książka Quinna i zarazem pierwszy na świecie kryminał opowiedziany z perspektywy psa! Narratorem jest Chet, mieszaniec labrador, który po wyrzuceniu z elitarnej szkoły policyjnej dla psów K9, stał się wiernym przyjacielem i współpracownikiem Berniego Małego, prywatnego detektywa.
„Racibórz. Miasto na czasie” to tytuł najnowszego przewodnika turystycznego po pięknym górnośląskim mieście nad Odrą wydanego w ramach programu PolskaTurystyczna.pl. Publikacja jest efektem partnerskiej współpracy z Urzędem Miasta w Raciborzu oraz Raciborskim Centrum Kultury. Racibórz przez ponad 900 lat istnienia wpisał się w dzieje Górnego Śląska jako miejsce przemian o znaczeniu historycznym i kulturowym.
Radiowa Agencja Fonograficzna oraz audioteka.pl rozpoczęły największą dotychczas produkcję audiobooka na polskim rynku. Blisko 200 aktorów bierze udział w nagraniach „Narrenturm” Andrzeja Sapkowskiego. Audiobook wzbogacony będzie wyjątkowymi efektami dźwiękowymi, specjalnie skomponowaną muzyką oraz pieśniami stworzonymi na potrzeby tej produkcji.
Wydawnictwo Pascal prezentuje nowość – w maju 2009 ukazuje się Bułgaria w serii Przewodnik Praktyczny. Ta seria o największej tradycji w historii Pascala, liczy sobie w tej chwili już ponad sto tytułów i jest stopniowo uzupełniana o rejony świata, które najwspanialej odkrywać samemu. „Bułgaria” napisana została przez polskie autorki – dzięki temu kupujący ma pewność, że informacje (np. o poziomach cenowych czy sposobie dotarcia do celu) dopasowane są do potrzeb polskiego turysty.
Nowy bestseller autora „Winnicy w Toskanii”. Autentyczna, często szalenie zabawna historia małżeństwa Máté w świecie toskańskiej zmysłowości, szlachetnych trunków i rozpływających się w ustach potraw. Książka, która wzbudza dzikie apetyty! Doskonała lektura dla wszystkich italofilów i marzycieli. Pod koniec lat 80. XX w. Ferenc i Candace Máté opuścili Nowy Jork, aby osiedlić się w starym gospodarstwie na wzgórzach Toskanii.
Na niemal sześciuset stronach powieści Katarzyna Grochola powołała do życia nową bohaterkę, Sarę, która z pewnością zawładnie sercami Polek. Sara naprawdę jest jedną z nas – boryka się z blaskami i cieniami codziennego życia. Trudno jej znieść nieobecność zapracowanego męża, marzy o dziecku i pracy, która będzie jednocześnie pasją. Życie nie szczędzi goryczy, ale w końcu, w najmniej spodziewanym momencie, Sara odnosi upragniony sukces.
Agent Dołu powracał już wiele razy i powracać będzie, choć nie wszystkie przejawy jego obecności zostały zarejestrowane, a nie wszystkie z tych, które zostały, mogą - ze względu na klauzulę tajności - być upublicznione. Pozostańmy przy trzech przypadkach; najnowszy, z nich jeszcze trwa i nie wiadomo, jak się zakończy. Meff, osobnik ponoć w pełni zreedukowany i wyegzorcyzmowany, pracuje wraz z Wolterem i Torquemadą w najniższym dziale czyśćcowego archiwum. Praca jak praca: dość nudna i monotonna.
Seria z przyprawami odzwierciedla rozmaitość smaków kreowanych i doznawanych w różnych zakątkach świata. Łączy się przy tym z kobiecością, ponieważ obejmuje powieści głównie przez kobiety, o kobietach i dla kobiet napisane, w których smak przygotowywanych i spożywanych potraw miesza się ze smakiem życia - nie zawsze słodkim. Do ich lektury zachęca nie tylko egzotyka świata przedstawionego, lecz także swoista uniwersalność doświadczeń, które mogą stać się udziałem kobiety niezależnie od krajobrazu, jaki ją otacza, i od zasad rządzących jej istnieniem.
Jedna ze stu najlepszych książek roku w rankingu „The New York Times”. Dla fanów Ostrego dyżuru i Dr. House’a! Książka polecana przez prof. Andrzeja Szczeklika. Medycyna, jakiej nie znajdziesz w podręcznikach. Gawande fascynująco opisuje przypadki, z którymi zetknął się podczas swojej pracy chirurga. Kulisy zawodu lekarza, dramatyczne decyzje, mogące ocalić komuś życie. Pomyłki, komplikacje, przypadkowe rozwiązania.
Dwudziesta rocznica wyborów z czerwca 1989 r. to idealny moment, by przedstawić opinie, które w wolnej Polsce były marginalizowane. Temu ma służyć wydana właśnie książka „Gwiazdozbiór w »Solidarności«” – wywiad-rzeka z Joanną i Andrzejem Gwiazdami, założycielami Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża oraz liderami Pierwszej „Solidarności”.
Mandelsztam w wyborze i rewelacyjnych przekładach Rymkiewicza. Książka przybliża czytelnikom największego rosyjskiego poetę XX wieku, wydobywając z jego twórczości – obok zanurzenia w kulturze – także zainteresowanie istnieniem oraz pomijane wcześniej „puszkinowskie” tony. Obszerne komentarze wprowadzają głęboko w świat tej poezji i zapoznają z warsztatem zarówno poety-autora, jak poety-tłumacza, niezamierzenie ujawniając głębokie pokrewieństwo obu twórców.
Z okazji premiery nowej książki Katarzyny Bereniki Miszczuk, wraz z wydawnictwem Egmont zapraszamy was do udziału w konkursie. Autorzy co 20tej poprawnej odpowiedzi zostaną nagrodzeni powieścią Wilczyca.
Autor stworzył podstawy antropologii książki jako nowej dyscypliny badawczej. Wykorzystał wiedzę z zakresu kognitywistyki, historii i antropologii, by ukazać ewolucję wyobrażeń społecznych na temat pisma i książki od ich mitycznych praźródeł do utopijnej doskonałości w postaci mediów komputerowych. W centrum uwagi umieścił mit Liber Mundi, XVII w. sekty różokrzyżowców, by uzasadnić nim idee internetu i hipertekstu, realizujących odwieczne pragnienia wolności oraz optymalizacji technologicznej.
W swoim nowym eseju Łukasz Gołębiewski zastanawia się nad tym, jak wyglądać będzie dystrybucja książek, muzyki, filmów, gazet i innych nośników kultury, gdy e-czytniki (np. Kindle) będą sprzedawane jak telefony komórkowe – za złotówkę. Zdaniem autora kultura popłynie wówczas do odbiorcy "szerokopasmowo", w formie abonamentu.
Zbierając materiał do Łaskawych, Jonathan Littell odkrył postać Léona Degrelle’a, apostoła Nowego Porządku w Europie. Ten belgijski Aryjczyk, którego zatwardziałymi przekonaniami nic – ani śmierć Hitlera, ani zwycięstwo aliantów, ani też odkrycie Holokaustu – nie było w stanie zachwiać, był wzorcem kolaboranta, idealnym przykładem integracji według modelu nazistowskiego, ikoną propagandy niemieckiej.
Ta książka powstała z zabawy. I z przekonania, że poeci mogą, a nawet powinni choć raz w życiu zmierzyć się z gatunkiem powieści. Jan Sefer, psychoterapeuta mieszkający w Wiedniu. Ekscentryk, miłośnik literatury i muzyki, zainspirowany wspomnieniami wojennymi ojca, rusza do Krakowa, by szukać śladów przeszłości. Podróż ta podróż nie jest jednak prosta. Minione światy niechętnie uchylają drzwi, a pamięć ludzka bywa nietrwała.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności