Nowości czytelnicze

Wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam miłość… 4 listopada nakładem Wydawnictwa Otwartego ukazał się zbiór Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań zebranych przez Stephanie Perkins. 12 znanych i uwielbianych przez młodych ludzi na całym świecie autorów, między innymi Rainbow Rowell, Gayle Forman, David Levithan czy Laini Taylor, przyniesie swoim czytelnikom najpiękniejszy prezent na święta.
Przeczytaj trzy ze 122 felietonów, które znalazły się w najnowszej książce mistrza niepoprawnego humoru! Co może pójść nie tak? to najnowsza książka Jeremy’ego Clarksona, najsłynniejszego dziennikarza motoryzacyjnego i autora bestsellerowego cyklu Świat według Clarksona.
Oto kolejny rozdział doskonalenia twoich umiejętności za kółkiem! Były Stig z Top Gear – Ben Collins – dzieli się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem nabytym podczas dwudziestu lat kariery. To jeden z najlepszych kierowców na świecie! Ścigał się w Le Mans i NASCAR, prowadził Batmobila i unikał kul jako dubler Jamesa Bonda.
Dojrzała, pełna emocji książka o miłości, zemście i desperacji. Mądra powieść o odzyskiwaniu życia, kiedy nie ma już na nic nadziei. Doskonały kryminał.
Miasto Visby na Gotlandii, a w nim Salon d'Amour - dość nietypowy zakład fryzjerski, którego właścicielka o imieniu Angelika jest dla swoich klientów trochę swatką, a trochę terapeutką.
Kolejna niepokojąca powieść autora słynnej Kolacji, w której połączenie seksu, sławy i etyki lekarskiej staje się nierozerwalne w momencie, gdy idylla zamienia się w koszmar. Gdy do lekarza pierwszego kontaktu przychodzi znany aktor, żaden z nich nie domyśla się, że wizyta ta odmieni ich życie. Ich rodziny zaczynają się do siebie zbliżać, osiągając apogeum znajomości w trakcie wspólnych wakacji, gdzie wśród plaż i luksusowych rezydencji spotykają się ludzkie ambicje i pożądania.
Urokliwa powieść o tym, że w życiu niczego nie da się przewidzieć. Mam przeczucie, że niejedna czytelniczka odnajdzie własne losy w przygodach głównej bohaterki.
Kolejna odsłona futurystycznych przygód Eve Dallas. Serię dalej czyta się przyjemnie, chociaż widziałam w niej lepsze odsłony.
“Opowiedz mi babciu”, “Opowiedz mi dziadku” to czeskie bestsellery wydawnicze, które właśnie trafiają do Polski. Są to wyjątkowe pamiętniki, służące do zapisywania wspomnień babć i dziadków, przekazywania tradycji rodzinnych i łączenia pokoleń. Premiera książek odbyła się 23 października.
Kto czytał chociaż jedną książką Gillian Flynn wie doskonale, że są trudne. Chociaż to doskonałe kryminały, świetne powieści społeczne, Flynn okrasza je dodatkowymi elementami dramatu, który nałożony na wszystko może męczyć. I czasami porusza tak, że trudno dobrnąć do końca. Chociaż bez wątpienia warto.
4 grudnia 2015 roku do księgarni trafi „Głos wewnętrzny. Autobiografia” Renée Fleming.
Wybraniec. Życie po śmierci na Evereście (tytuł oryg. Dead Lucky: Life After Death on Mount Everest) to niezwykła opowieść Lincolna Halla (australijskiego himalaisty), któremu udało się przetrwać noc pod szczytem Everestu.
Jeszcze 10 lat temu Jekaterynburg był miastem bezprawia. Aż do dnia, gdy do walki ze złem stanął w samozwańczy szeryf. Wraz z kowbojami w czarnych skórzanych kurtkach zaczął zaprowadzać w mieście porządek. Mniejsza, jakimi metodami. Grunt, że dzięki niemu Jekaterynburg z dnia na dzień zmieniał się na lepsze. A może tak się tylko szeryfowi wydawało?
Zabawne historyjki, które pozwolą zrozumieć dzieciom znaczenie niektórych powiedzeń.

Czarna owca na manowcach.
Tajemnice kreciej roboty.
Kocia muzyka uszy zatyka.
Nie kracz, bo wykraczesz!
Czy kura naprawdę pisze pazurem?
Historyjki, które pozwolą dzieciom odkryć niektóre tajemnice ludzkiego ciała. Czy wiesz, że włożone do nosa ziarnko grochu może tam wykiełkować? Że ślina jest dla ludzkiego organizmu bardzo ważna?
Dlaczego woskowina w uszach musi być gorzka, skąd się biorą kozy w nosie i z jakiego powodu w czasie kataru nawet najlepszy przysmak smakuje jak wata?
Wiedźmina przedstawiać nie trzeba – postać stworzona przez Andrzeja Sapkowskiego to fenomen polskiej popkultury. Jednak zanim Geralt z Rivii stał się bohaterem filmów, gier komputerowych, fabularnych i karcianych, wystąpił w wyjątkowym komiksie.
W ostatnich latach w genetyce nastąpiła prawdziwa rewolucja. Długo utrzymujące się dogmaty naukowe mówiły, że gdy już odziedziczymy geny, środowisko ich nie zmieni i pozostaniemy z nimi aż do śmierci. Od niedawna – dzięki pracom takich naukowców jak Tim Spector – wiemy, że geny mogą ulegać zmianom wskutek podejmowanych przez nas życiowych decyzji, a zmiany te mogą utrzymać się przez całe ich życie i zostać przekazane następnemu pokoleniu.
Biografia alter ego Hitlera, najbardziej wpływowej osoby III Rzeszy. Martin Bormann był jednym z najbardziej znienawidzonych funkcjonariuszy nazistowskich. Jako szef kancelarii NSDAP w randze ministra Rzeszy i prywatny sekretarz Hitlera, budził strach wśród ministrów, gauleiterów, urzędników, sędziów i generałów.
Greta Garbo była wielką zagadką. Zjawiła się znikąd i zawojowała Hollywood. Przetrwała przejście od filmów niemych do udźwiękowionych, osiągając niespotykane sukcesy – cały świat obserwował jej fenomen z podziwem i zdumieniem. Boska Greta to artystka niepowtarzalna – żadnej aktorce nie udało się osiągnąć podobnych sukcesów i sławy i zapewne żadnej się to już nie uda.
Ponad dwieście gwiazd skrzących dowcipem, ciętą ripostą i inteligentną puentą w jednym gwiazdozbiorze.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności