Nowości czytelnicze

Zapadająca głęboko w pamięć, poruszająca opowieść o miłości wystawionej na najcięższą próbę. W roku 2005 Jill Anderson stanęła przed sądem w Leeds, oskarżona o zabójstwo męża. Paul Anderson, 43-letni lingwista, od wielu lat cierpiał na zapalenie mózgowo-rdzeniowe oraz zespół ustawicznego zmęczenia, z powodu choroby kilkakrotnie usiłował popełnić samobójstwo. Pewnego dnia, korzystając z nieobecności żony, zażył śmiertelną dawkę leków.
Poruszająca opowieść o losach młodego człowieka u progu dorosłego życia pióra autorki bestsellerowej „Sekretnej córki”. Anil przyszedł na świat w zamożnej rodzinie z rolniczych rejonów Indii. Wszyscy oczekują, że jako najstarszy, ukochany syn przejmie po ojcu rolę głowy klanu oraz lokalnego sędziego, mądrze i z wyczuciem rozstrzygającego spory mieszkańców wioski. Anil dokonuje jednak innych wyborów. Jako pierwszy w swojej rodzinie skończy studia i zostanie lekarzem, pierwszy opuści też Indie, by pracować za oceanem.
Steinbeck opisuje podróż autobusem po drogach Kalifornii. W autobusie spotykają się przypadkowi pasażerowie, każdy z nich jest inny i każdy ma do powiedzenia swoją historię. Spotykamy tu ludzi chciwych, skąpych, intelektualistów, marzycieli, pięknych i brzydkich, głupich i dobrodusznych. Poznajemy ich marzenia i troski, stosunek do życia i drugiego człowieka.
Czternastoletni Juan Diego, który urodził się i dorastał w Meksyku, ma młodszą siostrę Lupe, która myśli, że zna przyszłość, zwłaszcza swoją i brata. Jest telepatką, czyta w myślach i umie bezbłędnie rozszyfrować przeszłość większości ludzi, z którymi ma do czynienia. Z przyszłością różnie bywa, ale wyobraźcie sobie, co czuje dziewczynka, która myśli, że wie, co czeka ją lub osobę, którą najbardziej kocha. Do czego się posunie, aby odwrócić bieg przeznaczenia?
Virginia C. Andrews pisze dla wszystkich, niezależnie od wieku czy płci. Pamiętnik Christophera. Tajemnica Foxworth Hall to książka dla raczej młodszych czytelniczek, a jednak czyta się ją dobrze, nawet jak dowód osobisty dawno masz już w kieszeni.
Utopce Katarzyny Puzynskiej to kolejny dowód na bezkresną wyobraźnię autorki i doskonała literacka przygoda. To także kolejny argument wspierający teorię, że kryminały polskie mają się świetnie.
„Rozważna i romantyczna?” to kolejna przygoda literacka od Karpińskiej. Jest w książkach coś całkowicie magicznego, coś co sprawia, że na kilkaset stron jej bohaterowie stają się naszą własną rodziną, naszymi przyjaciółmi. Ostatnia książka jest tego kolejnym dowodem
Z książkami Kristiny Ohlsson jest dziwna sprawa. Po przeczytaniu jednej, jest się przekonanym, że lepszego kryminału po prostu nie da się przeczytać. A potem trafia w ręce kolejna powieść autorki, jeszcze lepsza, jeszcze ciekawsza, jeszcze bardziej interesująca. I jeszcze bardziej niespodziewana.
Kolejna doskonała propozycja z serii Gorzka Czekolada wydawnictwa Media Rodzina. Urokliwa opowieść o małym, szwedzkim miasteczku i potędze pewnej … fryzjerki.
Książki Diane Chamberlain są jak narkotyk. W najlepszym sensie tego słowa. Po przeczytaniu tej pierwszej, może drugiej wiesz już doskonale, że możesz kupować je w ciemno. To przepiękne, przepełnione emocjami opowieści o zwykłych a jednak niezwykłych ludziach.
Piorunująca, wstrząsająca w najlepszym sensie tego słowa książka. Spojrzenie rodzica na dziecko i spowiedź dziecka, które nie widzi sensu, aby szukać pomocy u rodziców. Jeśli macie dzieci, nie przejdziecie obok niej obojętnie.
Nauce języka angielskiego sprzyjają nie tylko słowniki oraz podręczniki do nauki języka. Pomocne bywają zarówno poradniki jak uczyć się skutecznie, jak również literatura o różnej tematyce anglojęzyczna. Czytanie anglojęzycznych książek wzbogaca nasz słownik, skłania do wysiłku tłumaczenia, rozumienia i przetwarzania w pamięci. Oczywiście literaturę należy dobierać stosownie do poziomu zaawansowania znajomości języka. Początkowo warto postawić na prosty język, nieskomplikowaną fabułę i krótką treść. Idealnie do tego celu nadają się bajki, opowiadania dla dzieci, które są nie rzadko rozumiane dzięki towarzyszącym tekstom ilustracjom, a i często są to znane w polskiej wersji baśnie i opowiadania.
Kolejna polska powieść włączona do Uniwersum Metro Dmitry’ego Glukhovskiego. Miejsce akcji: Wrocław. Efekt: przekombinowany.
Niesamowite połączenie kryminału, z folklorem, mitami i - kto wie – małym nadprzyrodzonym elementem. Nie zdradzę więcej, bo nie chcę psuć przyjemności. A jest całkiem duża.
Jestem naprawdę szczęśliwa, że Aaron Johnston wpadł na pomysł powieści opisującej pierwszą wojnę z Robalami. Cykl, pisany wspólnie z Cardem, jest superdawką świetnej hard sf.
Olga Rudnicka szturmem wdarła się w szeregi ulubionych pisarek Polaków. Kolejne książki tylko dokładały jej kolejnych fanów. Najnowsza powieść jest doskonałym potwierdzeniem, że jej książki na długo zagoszczą na naszych półkach.
Zapomnij o całym świecie. Zaczytaj się i uwierz, że ta historia może przydarzyć się także Tobie.
Do księgarń w całym kraju trafia właśnie dzieło Brenta Schendlera i Ricka Tetzeliego – Droga Steve’a Jobsa. Ta książka to kolejna po Stevie Jobsie Waltera Isaacsona głośna i ważna biografia twórcy firmy Apple. Droga… różni się jednak od dotychczasowych opracowań o Jobsie – pokazuje go bowiem w innym świetle, zrywając ze utrwalonym w mediach wizerunkiem geniusza i drania.
Z pomocą najlepszych specjalistów z dziedziny zdrowia i żywienia z całego świata przygotował książkę pełną przepisów na zbilansowane potrawy, dzięki którym będziesz zdrowszy i szczęśliwszy. Tu każdy wybór jest dobrym wyborem.
Nazywany duńskim Jo Nesbø! Określa powieści kolegów po fachu jako „latte”, sam pisze „kryminały espresso” – mocne, stawiające na nogi, bez zbędnych opisów, z minimalną ilością wody. Chociaż w drugiej części cyklu o Ravnie pt. Zaginiony, woda odgrywa szczególną rolę jako… narzędzie tortur. Metody rodem ze służb bezpieczeństwa, tajne cele, inwigilacja, wyrafinowane tortury cielesne i psychiczne – czy to możliwe we współczesnym Berlinie?
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności