
Po jakim kraju prowadzą czytelnika Iwona Kaliszewska i Maciej Falkowski? Moskwa, Dagestan, Czeczenia. Geografia polityczna zapewnia, że to Federacja Rosyjska właśnie. Ale tam, gdzie zaglądają autorzy, nie obowiązują federalne prawa, nie rządzą instytucje władzy moskiewskiej. Są tradycje, zasady szarijatu, immamowie, szejchowie, lokalne klany. Rosjanie znaleźli dla określenia dzisiejszego Kaukazu genialne określenie – „wewnętrzna zagranica”.

W styczniu 2008 roku, po ulicznej imprezie, kiedy raczono się też kokainą, policja osadza Frédérica Beigbedera w areszcie. Nękany klaustrofobicznym lękiem, pozbawiony możliwości pisania, próbuje w myślach odtworzyć własne dzieciństwo, którego – jak twierdzi – zupełnie nie pamięta. Czyżby owa swoista amnezja miała jakieś ukryte przyczyny? Czy też może pisarz unika odpowiedzi na pytanie, co ukształtowało go takim, jakim jest obecnie?

Tom Ripley wiedzie leniwą i dostatnią egzystencję w uroczej posiadłości Belle Ombre, pielęgnując dalie i pobierając lekcje gry na klawesynie. Jednak pewnego wieczoru jego spokój zostaje zakłócony. W miasteczku pojawia się niewidziany tu wcześniej szesnastolatek, który wyraźnie dąży do zawarcia znajomości z Tomem.

Tysiące amatorów sportu w Polsce używa monitorów pracy serca. Wiedzą oni, że należy trenować w określonych strefach tętna. Skąd jednak czerpią informacje, jak te strefy wyznaczać? Jak zbudować dobry plan treningowy z wykorzystaniem pulsometru? Wiedza o tych zagadnieniach dotychczas była rozproszona. „Trening z pulsometrem” to pierwsza tak kompleksowa publikacja w języku polskim na ten temat. Co więcej – obala wiele mitów.

Urocza powieść dla absolutnie wszystkich!!! Hania Bania z uroczej grubej dziewczynki staje się lolitką - tornadem seksualnym. Wiecznie zakochana bez wzajemności wchodzi w dorosły świat z rozwodem rodziców w tle. Hania Bania z uroczej grubej dziewczynki staje się lolitką - tornadem seksualnym. Wiecznie zakochana bez wzajemności wchodzi w dorosły świat z rozwodem rodziców w tle.

Książka jest idealnym źródłem informacji, jak zwiększyć swoją masę i ukształtować mięśnie. Gwarancją sukcesu, jest Autor, Nick Ewans, lekarz ortopeda specjalizujący się w medycynie sportowej. Uzupełnieniem opisów ćwiczeń krok po kroku są kolorowe ilustracje anatomiczne głównych grup mięśni.

Książka jest analizą mechanizmów, które doprowadziły do krachu kapitalistycznych rynków, na skutek którego ucierpiały miliony. Punktem wyjścia dla autora jest moment, w którym Alan Greenspan przyznał się do błędu, co więcej stwierdził, że filozofia, w myśl której przez wiele lat kształtował politykę gospodarczą Ameryki, okazała się wadliwa.

Żył sobie raz w niemieckim mieście Berlinie mężczyzna imieniem Albinus, bogaty,szanowany, szczęśliwy; pewnego dnia porzucił żonę dla młodej kochanki; kochał, lecz nie był kochany; i życie jego zakończyło się katastrofą. Ot i cała historia, moglibyśmy więc postawić kropkę, gdyby ze snucia opowieści nie płynęła korzyść i przyjemność; a choć na kamieniu nagrobnym bez trudu pomieści się skrócona wersja ludzkiego życia w oprawie z mchu,
szczegóły zawsze są mile widziane.
(początek powieści)

Podstęp, oszustwo, sabotaż, fałszywe pogłoski, iluzja i sztuczki w latach 1939-1945. Książka rozpoczyna się od słów generała Garneta Wolseleya, dowódcy wojsk brytyjskich, drwiącego z moralizatorów twierdzących, iż walka musi być uczciwa, a prawda zawsze zwycięża.

Dzielnica Kazimierz, niegdyś osobne miasto, jest nierozerwalnie związana z dziejami krakowskich Żydów, a te z kolei są nieodłącznie związane z Krakowem. Związki Żydów z Kazimierzem i Krakowem określane są czasem jako „fenomen wygnania i powrotu”. Nowość wydawnicza Bezdroży - ”Krakowski Kazimierz i Podgórze” - to bogato ilustrowany przewodnik po najbardziej magicznych zakątkach Krakowa, przez które prowadzi autorka tekstu Agnieszka Legutko wraz z krakowskim fotografem Pawłem Krzanem.

Wielkie, wspaniałe kobiety, czasami zapomniane… przecierały szlaki, torowały drogi do sukcesów dla wielu innych kobiet, łamały przyjęte w społeczeństwie konwenanse i zasady postepowania, przekraczały narzucony im przez mężczyzn status społeczny, ekonomiczny i polityczny. Nie sposób w jednej publikacji pokazać sylwetek wszystkich wybitnych Polek na przestrzeni tysiąca lat historii naszego narodu.

Autor najsłynniejszego zdjęcia wojennego w historii. Najważniejszy fotoreporter wszech czasów. Kim był Robert Capa? Dziełem życia fotografki Gerdy Taro – błyskiem jej wyobraźni, zbliżeniem z nieśmiałym Węgrem André Friedmannem, kadrem wyciętym z artystycznej atmosfery paryskich kafejek, obrazem wywołanym z marzeń o sławie.

Świetny thriller o tajemniczym świecie iluzji, w którym wszystko może się zdarzyć, a zbrodnię łatwiej ukryć... Oliver Tree po przejściu na emeryturę przez lata starał się odgadnąć, na czym polega sekret Zapomnianej Iluzji. W końcu miał wystąpić, stawiając wyzwanie śmierci, podczas festiwalu sztuki iluzji na Manhattanie.

Nakładem Wydawnictwa TELBIT ukazała się autobiografia Ozzy’ego Osbourne’a – ikony i legendy rocka, wokalisty Black Sabbath, jednej z najpopularniejszych na świecie grup hardrockowych. Polskie wydanie w znakomitym przekładzie Dariusza Kopocińskiego zatytułowane jest „Ja, Ozzy. Autobiografia”. Patronat nad książką objął Empik. Długo wyczekiwana przez fanów rocka książka „I am Ozzy” ukazała się w Wielkiej Brytanii niecały rok temu i została entuzjastycznie przyjęta – także przez krytyków.

25 listopada nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się Sezon na oliwki - drugi tom bestsellerowego cyklu powieściowego Carol Drinkwater. Carol i Michel, bohaterowie znani już z powieści Oliwkowa farma, spełnili swoje marzenia: zamieszkali w prowansalskiej willi Appasionata i prowadzą gospodarstwo oliwne. Każdego dnia kochankowie poznają bliżej swoich sąsiadów i lokalne zwyczaje. Gdy wydaje się, że lepiej już być nie może, dochodzi do tragicznego wydarzenia. Carol i Michel muszą od nowa walczyć o swoje szczęście.

Robert Ward zawsze lubił podróżować, szczególnie pieszo. Kiedy odkrył prastarą trasę pielgrzymkową do hiszpańskiego Santiago, poczuł, że musi podążyć tym historycznym szlakiem i go doświadczyć. Począwszy od swojej pierwszej podróży po Camino de Santiago Ward zakochał się w krajobrazie, historii, sztuce i romantyzmie starego szlaku pielgrzymkowego.

Po śmierci Rainera Marii Rilkego, „niezrównanego poety i drogiego, wiernego przyjaciela”, księżna Marie von Thurn und Taxis pragnęła utrwalić na papierze swe wspomnienia, „wspomnienia tak drogie memu sercu i być może również tym, którzy znali i darzyli uczuciem tego nieodżałowanego, przedwcześnie zmarłego człowieka”. Tak oto narodziła się niniejsza książka, opublikowana po raz pierwszy w roku 1932, a następnie nakładem wydawnictwa Insel w eleganckiej formie słynnej serii Insel-Bücherei (nr 888).

Już 2. grudnia 2010 r. ruszają 19. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek – wielkie święto wydawców, autorów i moli książkowych, ale też niezwykle atrakcyjna feta kulturalna. Tegorocznej edycji towarzyszyć będą bowiem liczne wystawy, spotkania z finalistami Angelusa, koncerty oraz bajkowa uczta dla najmłodszych.

Trzydziestoletni dzis Baruch jest zamożnym człowiekiem, wlaścicielem ziemi, na której znajduje się miejscowy cmentarz. To on relacjonuje czytelnikom dzieje swego dziadka, który wraz z dwoma przyjaciółmi przybył z Rosji do Palestyny, by budować nową socjalistyczną społeczność. Mirkin poślubił piękną i odważną pionierkę, Fejge Lewin, ale do końca życia prześladowało go jednak obsesyjne wspomnienie kobiety, którą kiedyś pozostawił w Rosji.

Historia dwóch wyjątkowych związków miłosnych, rozgrywających się w różnych czasach, lecz odkrywanych przez czytelnika równolegle. Pierwsza z nich, osadzona w roku 1948, w czasach wojny o niepodległość Izraela, to historia uczucia dwojga młodziutkich gołębiarzy - chłopca z kibucu i pięknej dziewczyny o błękitnych oczach, której imienia nie znamy.