
Elif Şafak zaprasza nas w fascynującą podróż w czasie – do ogarniętej inkwizycyjnym żarem Hiszpanii, przenikniętego duchem religijnej tolerancji imperium osmańskiego, słonecznej Italii przygarniającej żądnych wiedzy cudzoziemców.

Od słynnej modelki Man Raya, Lee Miller po owianą złą sławą bad girl Mae West. Portrety dwudziestu Amerykanek, które nie wiedziały co to strach przed ryzykiem i przygodą. Bez nich XX-wieczna sztuka, muzyka i nauki ścisłe wyglądałyby inaczej.

Południe Stanów Zjednoczonych, początek XX wieku. Straszna, okrutna baśń o dziecku porzuconym w lesie. O grzechu, kazirodztwie, tragicznej nieuchronności losu.

Na łamach portalu www.futushare.pl wystartował komiks „Leanne” [http://www.futushare.pl/?p=265], który jest spin-offem przygód Torkila Aymore zawartych w cyklu Marcina Przybyłka „Gamedec”. „Leanne” to komiksowa opowieść o kobiecie stworzonej w sieci (diginetce) przez Aristona Borgię (więcej o nim można przeczytać w opowiadaniu „Anna” z I tomu sagi: „Gamedec: Granica rzeczywistości”).

W Oslo, nad rzeką Aker, policja znajduje martwego narkomana z raną postrzałową. Jego śmierć nie trafia na nagłówki gazet. Dopiero gdy kilka dni później adwokat ofiary zostaje zamordowany we własnym mieszkaniu, sprawa wzbudza większe zainteresowanie. Powoli zaczyna wyłaniać się obraz brutalnej mafii narkotykowej, której rozpracowanie prowadzi do odkrycia mrocznych sił działających w społeczeństwie.

Najnowsza powieść w Serii z przyprawami wydawnictwa Smak Słowa. Rewelacyjna, opisana żywym językiem powieść o życiu czterech singielek w stolicy Arabii Saudyjskiej, które sprzeciwiają się tradycji i zakazom, obwołana nowym 'Seksem w wielkim mieście'!

Przed tysiącami lat ludzie powierzyli swój los sztucznej inteligencji. Teraz jednak zapragnęli odzyskać wolność. Wysoko znad planety Harmonia spogląda Naddusza i bacznie obserwuje. Jego zadanie od wielu tysięcy lat jest takie samo – chronić ludzką kolonię zasiedlającą tę planetę, za wszelką cenę bronić Harmonii, a przede wszystkim nie dopuścić do jej autodestrukcji.

Od ponad roku trwają prace nad grą planszową osadzoną w świecie stworzonym w cyklu „Gamedec”. Gra przeznaczona będzie dla 1-6 osób. Gracze wcielą się w gamedeków (stworzono 5 postaci męskich i 5 kobiecych), których zadaniem będzie wyśledzenie zagrażającej sieci grupy hakerów. Uczestnicy będą mogli odwiedzić 8 światów sensorycznych (Twisted & Perverted, Deep Past World, Paradise Beach, Brahma, Speed Demons, Dream Space, Happy Hunting Grounds, Crying Guns), realium oraz cztery korporacje (Zoenet Labs, Pharma Nanolabs, Mobillenium, Novatronics).

Kaligrafia (jap. shodō) to sztuka pięknego pisania. W Japonii zaliczana jest do sztuk pięknych na równi z malarstwem. Książka „Japońska kaligrafia kreska po kresce” autorstwa mistrzyni shodō Kunii Takezaki to wspaniały przewodnik po świecie japońskiej sztuki kaligrafii.

"Grzegorz Ślak to wielki sympatyk żużla i przyjaciel Tomasza Golloba, autor książki "Dlaczego dopiero teraz?! - Gollob Mistrzem Świata", w której przedstawił złożony świat naszego Mistrza, trudną drogę prowadzącą na sam szczyt. Jako przyjaciel, ale także baczny obserwator opisał prawdziwą historię Tomasza, obfitą w sukcesy, ale również w dramaty. Serdecznie zachęcamy Państwa do zakupu i lektury."

LEPIEJ patrzeć lekarzom na ręce. Lekarze zawsze mogą leczyć LEPIEJ! Atul Gawande – amerykański chirurg zaliczony przez „Time” do grona 100 najbardziej wpływowych ludzi świata – opowiada w Lepiej o tym, dlaczego lekarze czasem odnoszą sukces, ale często ponoszą klęskę. Podobnie jak w Komplikacjach Gawande zdradza najciekawsze tajniki pracy lekarza.

Książka powstaje na podstawie autorskiego programu telewizyjnego Anny Maruszeczko o tym samym tytule, emitowanego od dwóch lat w TVN „Style“. Program spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem widzów, jakby pod prąd królującemu w mediach założeniu, że widz chce tylko czystej rozrywki przerabiającej wzdłuż i wszerz kroniki towarzyskie z polskimi celebrytami w roli głównej.

4 grudnia 2010 r. podczas uroczystej gali w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu ogłoszono nazwisko zwycięzcy Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS. Laureatem tegorocznej edycji konkursu został Węgier - György Spiró za książkę Mesjasze. Tym samym nagrodzono również tłumaczkę zwycięskiej prozy – Elżbietę Cygielską.

Hania do dziś ze łzami w oczach wspomina pewien wieczór. Było to dwa albo trzy tygodnie po tym, jak zamieszkali razem. Anetka już spała. Antek przyszedł do pokoju rodziców, przytulił się mocno do Hani i powiedział: Wiesz, mamo, z tobą jest mi najlepiej… Dziś Kamil jest uczniem w szkole podstawowej, odnosi sukcesy, zdobywa medale. I za każdym razem, gdy świętuje kolejne urodziny, prosi rodziców: Pokażcie mi zdjęcia, gdy byłem takim brzydalem. To zdjęcie z jego pierwszych urodzin obchodzonych już z rodzicami, ale jeszcze w domu dziecka…

Nie dająca się z niczym porównać powieść „Samowar” to książka skandaliczna i filozoficzna jednocześnie. Jej bohaterowie to bezradni pacjenci tajnego szpitala, którzy muszą żyć mimo tego, że ich egzystencja jest w gruncie rzeczy wegetacją. Dla Wellera nie ma tutaj zakazanych tematów i zakazanych myśli. Miłość, obowiązek, to, czym skończy się historia ludzkości i co jest przeznaczeniem człowieka – oto problemy, które rozwiązuje siódemka inwalidów w swoich potwornych doświadczeniach.

Bohaterowie komedii romantycznej ,,Nie kłam kochanie’’ przejeżdżają przez cudownie malowiczne tereny Doliny Prądnika i zatrzymują się przed renesansową rezydencją w Pieskowej Skale. – Wiesz, że tutaj kręcili ,,Janosika’’? – próbuje zainteresować swoją piękną towarzyszkę podróży bohater zagrany przez Piotra Adamczyka.

Na księgarskie półki trafił właśnie komiks "Osiedle Promieniste" autorstwa Inio Asano. Osiedle Promieniste to całkiem normalne japońskie blokowisko. Mieszkańcy pracują, bawią się, chodzą do szkoły, żyją i umierają... Ostatnio zwłaszcza umierają, gdyż liczba samobójstw w tej dzielnicy jest niewiarygodnie wysoka. Czy to przytulne osiedle na przekór swojej nazwie skrywa jakąś mroczną tajemnicę?

Dwie kobiety, wielkie emocje, wspomnienia i współczesna Rosja w tle – to elementy składające się na najnowszą książkę wydawnictwa Papierowy Motyl. Powieść „Za zakrętem” Mariki Krajniewskiej pojawi się w księgarniach na początku grudnia. Kilka lat ogromnego bólu i wspomnień. Wcześniej na wielu rzeczach im zależało, widziały, jak dookoła toczyło się życie. Ale w jednej chwili ich świat rozpadł się na kawałki.

Fundacja Klubu Szefów Kuchni wspólnie z Polską Akcją Humanitarną - „Programem Pajacyk” - realizuje partnerski projekt 'Gotuj z sercem', którego celem jest wydanie unikalnej książki kulinarnej. Książki, która sprawdza się w 'działaniu'. Całkowity dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na dożywianie dzieci.

Dla namiestniczki Enrissy, kobiety twardej i wykształconej, oraz dla rządzonego przez nią magicznego świata Suremu zbliża się chwila wypełnienia starożytnego proroctwa. Wszystko sprzysięgło się przeciw władczyni i bliska jest już zagłada podległych jej ziem. Czy Enrissie uda się uniknąć katastrofy? Czy wygra z podstępnymi wrogami?