
Nazywana pierwszą turecką powieścią detektywistyczną i uważana za jedną z najbardziej kontrowersyjnych, ale i najlepszych powieści współczesnej tureckiej prozy. W miarę rozwoju akcji realizm ustępuje miejsca fantastyce, snom, symbolom, metafizycznym eksperymentom myślowym. Zmęczony życiem prawnik, Galip, szuka w Stambule zaginionej żony, Ruyi. Galip podejrzewa, że Ruya uciekła z Jelalem Beyem, jej przyrodnim bratem, znanym felietonistą, którego Galip ubóstwiał będąc dzieckiem, i o którym wie, że jest zainteresowany Ruyą.

O istocie kultury jedzenia i picia decyduje nie tyle jedzenie, ale ludzie, którzy spoglądają na nas z drugiej strony stołu. Przyrządzaj jedzenie dla ludzi, których lubisz, których kochasz. – pisze Marlena de Blasi w Smakach północnej Italii, kontynuacji wydanej w ubiegłym roku książki kucharskiej poświęconej regionom południowych Włoch.

W ciemności słychać szepty. Nocny wiatr niesie ze sobą płacz dziecka. Zniknięcie byłej żony i syna zapoczątkuje serię niezwykłych wydarzeń. Mężczyzna przekona się, że śmierć nie zawsze oznacza koniec. Istnieje siła, która potrafi przywracać zmarłych do życia. To chęć zemsty. Czekasz na happy end? Zapomnij. To nie jest bajka, to horror.

Nowe wydanie w przekładzie Piotra W. Cholewy! Coś ściga Tiffany... Tiffany Obolała jest gotowa, by rozpocząć naukę czarownictwa. Spodziewa się zaklęć i magii – nie nudnych prac domowych i złośliwych kóz. Na pewno czarownictwo to coś więcej. Czego Tiffany nie wie? Że podąża za nią bezcielesna, podstępna istota. Tym razem ani pani Weatherwax (najpotężniejsza czarownica na świecie), ani waleczni, sześciocalowi Wolni Ciut Ludzie nie zdołają jej ochronić.

Mroczna fantasy w najlepszym wydaniu. Brutalna, posępna i epicka, żywcem wyjęta z nordyckich mitów. Wiedziony przepowiednią król wikingów wyprawia się porwać dziecko, gwaranta pomyślności swego ludu. Zamiast jednego, odkrywa dwa niemowlaki, bliźniaczych synów śmiertelniczki i nordyckiego boga. Jednemu pisany jest los dziedzica królewskiego rodu, drugiemu – żywot wśród wilków.

Świetny thriller o zagadkowym zniknięciu i trzech przyjaciółkach, które próbują znaleźć jego przyczynę... Siedemnastoletnia dziewczyna odbywająca praktyki u senatora wraca do domu na ferie. Bierze na spacer psa i przepada bez wieści. W mediach rozpętuje się burza, główne zaś role w śledztwie szybko obejmują trzy przyjaciółki: telewizyjna reporterka Cassidy Shaw, prokurator federalny Allison Pierce i agentka specjalna FBI Nicole Hedges.

Powieść o wampirach, wilkołakach i parasolkach. Po pierwsze, Alexia nie ma duszy. Po drugie, jest starą panną, której ojciec był Włochem, a teraz nie żyje. Po trzecie, została zaatakowana przez wampira, co stanowi oburzające naruszenie zasad dobrego wychowania. A dalej? Sprawy lecą na łeb, na szyję, gdyż ów wampir przypadkowo ginie z jej ręki, a nieznośny lord Maccon (hałaśliwy, gburowaty i zabójczo przystojny wilkołak) z rozkazu królowej Wiktorii wszczyna śledztwo.

Czy Jessica stała się ofiarą wypadku samochodowego, czy... celem dla płatnych morderców? Wypadek samochodowy, w którym ginie Annette Cooper, żona prezydenta USA, a z którego cało wychodzi jedynie młoda prawniczka Jessica Ford, staje się początkiem koszmaru. Szef Jessiki, John Davenport, telefonuje do niej pewnej nocy i prosi o zabranie z hotelowego baru Annette Cooper. Kilka dni później Davenport popełnia samobójstwo, a jego wieloletnią sekretarkę śmiertelnie potrąca samochód.

Jest zima 1974 roku w Yorkshire. Bomby bożonarodzeniowe i ucieczka lorda Lucana, Leeds United i Bay City Rollers, a w kinach Egzorcysta. Eddie Dunford ma pracę, jakiej pragnął. Jest korespondentem działu kryminalnego w „Evening Post”. Nie wie jednak, że czeka go wizyta w piekle. Martwa dziewczynka z łabędzimi skrzydłami przyszytymi do pleców. Obóz Cyganów w kręgu ognia. Korupcja wszędzie, gdzie się spojrzy…

DZIEŃ WCZEŚNIEJ: WYROCZNIA. Martwy Władca zwrócił się do Turila. Jego Chwalebność Pramain Bożyszczy zacisnął szczęki; miażdżący odgłos wytworzył dźwięki, które przy odrobinie fantazji można by zakwalifikować jako elementy komunikatywnego języka.

Cztery autorki – J. D. Robb, Patricia Gaffney, Mary Blayney i Ruth Ryan Langan – stworzyły odrębne, poruszające światy, które łączy jedno: wiara w miłość umożliwiającą przekraczanie wszelkich granic.

Twórczość Jamesa P. Blaylocka tkwi korzeniami głęboko w tradycji literackiej, lecz mimo to autor zaskakuje czytelnika niemal na każdej stronie – chyba bardziej tym, co odsłania tylko częściowo, niż tym, co pokazuje w pełnym świetle.
Philip K. Dick

Zniżki na książki, programy i kursy językowe do nauki 27 języków.

Co wspólnego ma prima aprilis z Nowym Rokiem? Skąd się wziął pechowy piątek trzynastego? Komu czarny kot przynosi… szczęście? Dlaczego piłkarze zakładają najpierw lewy but, a drewno, w które odpukujemy, musi być niemalowane? I kim byli pożeracze grzechów? Jedyna w swoim rodzaju kolekcja 250 przesądów, które śmieszą, szokują i skłaniają do namysłu.

Wyprawa w głąb umysłów twórców firmy Google. Czego mogą nas nauczyć Larry Page i Sergey Brin? Google to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek świata. W ciągu ledwie kilku lat stała się równie rozpoznawalna i ważna, co CocaCola czy Microsoft. Jak udało się tego dokonać? Richard L. Brandt zrobił wszystko, aby odkryć sekret dwóch facetów, którzy zmienili oblicze Internetu oraz nadali nowe znaczenie słowu "szukać".

Dwie powieści w jednej książce, każda z wątkiem kryminalnym i historią miłosną w tle. Ich autorka to laureatka wielu nagród literackich, nazywana „królową medycznego suspensu”. Książka „Bez skrupułów” Tess Gerritsen pojawiła się w Polsce 23 lutego nakładem wydawcy książek Mira. W dniu ślubu Nina co chwilę zerka dyskretnie na zegarek, czekając na narzeczonego. Jednak dostaje wiadomość od niedoszłego męża, który przyznaje, że nie jest jeszcze gotowy do małżeństwa.

Najnowszą powieść Helli S. Haasse Skrzynia wspomnień, wydaną w 2002 roku, krytyka niderlandzka uznała za jedną z najlepszych w jej twórczości. Autorka kolejny raz wraca w niej do Holenderskich Indii Wschodnich, w których się urodziła, dojrzewała i które w silny sposób wpłynęły na jej wyobraźnię. Już swą pierwszą powieść Urug Hella S. Haasse poświęciła przyjaźni młodych ludzi – Holendra i Indonezyjczyka.

Zbiór blisko trzydziestu wywiadów z przedstawicielami najniższych warstw chińskiego społeczeństwa. Wśród rozmówców Liao Yiwu są m. in.: handlarz ludźmi, kierownik szaletu publicznego, mistrz feng shui, trędowaty, chłopski cesarz, lunatyk, śpiewak uliczny. Ich opowieści mówią nam równie wiele o życiu codziennym Chińczyków żyjących na samym dole drabiny społecznej, ile o kulturowym bogactwie, wielosetletniej tradycji i skomplikowanej historii najnowszej tego kraju.

„Kryptonim Posen” – powieść science-fiction osadzona w zmienionych realiach historycznych pierwszej połowy XX w. Wiosną 1939 roku Rzeczpospolita zgodziła się zostać sojusznikiem III Rzeszy, stąd tragiczny wrzesień nigdy nie miał miejsca. Armia niemiecka wraz z Wojskiem Polskim pomaszerowała na wschód i po długich walkach pokonała Związek Radziecki. W sierpniu 1944 roku żołnierze wracają do kraju.

Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński tuż po swojej śmierci w maju 1981 roku został nazwany przez współczesnych prymasem tysiąclecia. Ten tytuł bez wątpienia zawdzięczał prymas swej długiej bo ponad trzydziestoletniej posłudze arcybiskupiej dla narodu polskiego w niezwykle dramatycznych okolicznościach historycznych.