Nowości czytelnicze

Osiemdziesięciu kapłanów wyrusza na Pustynię Zachodnią pod osłoną nocy. Zabierają ze sobą owinięty tkaniną tajemniczy przedmiot. Cztery tygodnie później, dotarłszy do celu podróży, bez mrugnięcia okiem podrzynają sobie nawzajem gardła… Albania, 1986 rok. Z niewielkiego lotniska na odludziu startuje mały samolot.
Marina Mayoral opowiadając o rodzinie de Silva opowiada też o własnych losach. Ósma powieść hiszpańskiej pisarki, znanej polskiemu czytelnikowi z Jedno drzewo, jedno pożegnanie, Jedyna wolność, Prawie doskonała, Smutny to oręż, co nie broni się słowem..., Utajona harmonia, W cieniu magnolii, Życie oddać i duszę.
Następna, po debiutanckim Księciu Mgły, powieść Zafóna dla młodzieży. Jakie złowrogie zagadki kryje Kalkuta lat trzydziestych? Kalkuta, 1932. Ben, wychowanek sierocińca St. Patrick, skończył już 16 lat - podobnie jak jego przyjaciele, będzie musiał opuścić dom dziecka i się usamodzielnić. dniu pożegnalnej imprezy poznaje swoją rówieśniczkę Sheere i zabiera ją do Pałacu Północy na spotkanie tajnego stowarzyszenia, które założył wraz z przyjaciółmi.
Romeo i Julia w mitycznym świecie i krwawa przepowiednia, która stanie na drodze do szczęścia zakochanych. 6 kwietnia do księgarń trafiła nowa powieść bestsellerowej autorki P.C. Cast – „Przepowiednia”. Historia pięknej i wyjątkowej Elphame to pierwsza część cyklu książek o krainie Partholon. Kolejna powieść z tej serii ukaże się jeszcze w tym roku.
Na historię można patrzeć na wiele sposobów. Można skoncentrować się na jej aspekcie militarnym, gospodarczym, obyczajowym lub politycznym. Można przyjąć punkt widzenia przywódców lub dowódców. Ale można też spróbować ujrzeć ją tak, jak widzieli ją zwykli ludzie. Osoby, które były świadkami wydarzeń lub bezpośrednio w nich uczestniczyły.
Anthony Payne i Nicola Phillips w książce pt. Rozwój podejmują niezwykle ważną problematykę badań nad rozwojem, która – jak zaznaczają autorzy - jest głęboko osadzona w długiej tradycji badań społecznych. Wszak architektami strategii rozwoju są również jednostki i grupy społeczne. Oczywiście nie można rozpatrywać tego zagadnienia bez kontekstu historycznego czy politycznego. Rozwój bowiem bywał przedmiotem narodowych strategii, a państwo niejednokrotnie jawiło się jako sprawca rozwoju.
Polecana publikacja omawia podstawowe założenia metodologiczne procesu diagnostycznego w pracy pedagogicznej oraz próbuje określić zakres kompetencji i obszar badawczy pedagoga. Spór o charakter diagnozy i zakres kompetencyjny między psychologiem a pedagogiem powoduje wycofywanie się pedagogów z działalności diagnostycznej lub ograniczenie ich pracy do diagnostyki edukacyjnej.
Motywem przewodnim tej książki jest sztuka dobrego porozumienia między najbliższymi. Autorki to matka i córka, skrajnie różne, choć czasem zaskakująco do siebie podobne w typie wrażliwości czy widzeniu świata. Odważnie podejmują również bolesne kwestie, szukają rozwiązań, inspirują do rozmowy kobiety w innych rodzinach.
Książka Tożsamość osobowa dewiantów a ich reintegracja społeczna powstała w gronie specjalistów z zakresu resocjalizacji z myślą o przybliżeniu problemów osób „INNYCH” i opracowaniu propozycji zmiany wizerunku społecznego na taki, który będzie sprzyjał ich rozwojowi w społeczeństwie lub powrotowi do środowiska lokalnego.
4 kwietnia do księgarń trafiła pierwsza polska książka o technologii 3D. Wydany przez Wydawnictwo Wojciech Marzec podręcznik „Filmowanie w 3D” jest książką, z której w wersji oryginalnej korzystała ekipa filmu „Bitwa Warszawska 1920” Jerzego Hoffmana. Sławomir Idziak, wybitny operator filmowy („Trzy kolory: Niebieski”, „Helikopter w ogniu”, „Król Artur”) napisał w recenzji: „To bardzo dobry podręcznik.
Bohaterowie Maka to stali bywalcy mostu Galata - właściciel kramu z wkładkami do butów, sprzedawca książek, chłopiec handlujący papierosami, dziewczyna rozprowadzająca losy, stary tragarz, hiszpańska para na emeryturze. Rozmowy z nimi stają się dla holenderskiego pisarza pretekstem do wycieczek w czasie, które przybliżają nam fascynującą historię tego symbolu Stambułu.
Już 6 kwietnia 2011 roku premiera drugiej z jedenastu książek o pracy specjalnej grupy dochodzeniowej szwedzkiej policji, zajmującej się międzynarodowymi przestępstwami kryminalnymi. Szwedzki krytyk literacki zostaje zamordowany na lotnisku w Nowym Jorku. Przed śmiercią był torturowany w sposób, który przypomina bestialskie metody stosowane przez Commando Cool w czasie wojny w Wietnamie.
15 kwietnia nakładem wydawnictwa Claroscuro ukaże się "Świadek" Ilji Mitrofanowa. Akcja tej poruszającej powieści rozgrywa się na przełomie 1940/1941 roku w Besarabii - przechodzącym z rąk do rąk skrawku ziemi pomiędzy Prutem, Dniestrem i dolnym Dunajem. Tytułowym bohaterem i zarazem narratorem opowiadania jest fryzjer, Fiodor Pietrowicz Pokora, który zdaje relację z tego, co wydarzyło się w Besarabii po wkroczeniu Armii Czerwonej.
81:1 to niezwykła reporterska etiuda na cztery ręce o osiemnastu punktach wulkanicznych na północy Atlantyku, stanowiących archipelag Wysp Owczych. Marcin Michalski i Maciej Wasielewski odwiedzają jeden z najmniej znanych zakątków świata położony w pozostającym pod duńską jurysdykcją trójkącie między Szkocją, Islandią a Skandynawią.
Jak żyć? To z pozoru proste pytanie Agnieszka Drotkiewicz zadała dziesięciu różnym osobom. Usłyszała dziesięć różnych życiorysów, dla których osią jest czy była praca, sztuka, religia, natura. Dziesięć opowieści o pomyłkach, ślepych zaułkach, ale i wielkich odkryciach, olśnieniach, prowadzących do głębszego i lepszego zrozumienia tego, co w życiu ważne. O sprawach drobnych i fundamentalnych, o przełomowych wydarzeniach i spotkanych na drodze ludziach. A nade wszystko o zadanej nam na całe lata pracy dojrzewania.
Gdy Ayelet Waldman wyznała, że bardziej kocha męża niż swoje dzieci, w programie Oprah Winfrey Show rozpętało się prawdziwe piekło. „Dobre matki” chciały ją pobić i domagały się, aby zabrać jej dzieci! Incydent wywołał ogólnonarodową dyskusję, a Waldman napisała książkę, która stała się bestsellerem.
Żywoty domniemane to cztery eseje biograficzne poświęcone Thomasowi De Quincey, Johnowi Keatsowi, Marcelowi Schwobowi i Robertowi Walserowi. Trudno o nich napisać coś więcej, ponieważ każda próba opisu stanie się w tym wypadku interpretacją, a tę wolimy pozostawić czytelnikom. Mówiąc najprościej eseje te są propozycją odczytania życia i twórczości wymienionych pisarzy (choć o tej ostatniej Fleur Jaeggy nie pisze wprost). A mistrzostwo i głębia tych niewielkich utworów są porównywalne z dziełami ich bohaterów.
Prawdziwa klasyka gatunku, dla miłośników thrillerów szpiegowskich. Nieoczekiwane zwroty akcji,
szaleńcze tempo wydarzeń w najnowszej powieści Daniela Silvy, najwybitniejszego przewodnika po niebezpiecznych siłach rządzących światem. Gabrielowi Allonowi wydawało się, że obalił jednego z najgroźniejszych ludzi wszech czasów. Popełnił jednak niewybaczalny błąd. Darował mu życie...
Niemal osiemnaście lat minęło od czasu, kiedy dla zakochanej w egzotycznym kraju turystki Kenia stała się drugim domem. Wtedy bowiem Christina Hachfeld-Tapukai, Niemka z Hanoweru, poślubiła wojownika z plemienia Samburu. Powieść to rodzaj dziennika, w którym autorka przedstawia kilka miesięcy ze swego życia w Afryce.
Szokujący, poruszający i przerażająco dokładny. Pierwszy w Polsce thriller Zorana Drvenkara. To on robi sprawców ze swoich ofiar... Ogłoszenie tej agencji wywraca do góry nogami świat biznesu. Przeprosiny za występki firm, wsparcie dla winowajców i pomoc ofiarom. Dzięki pomysłodawcom przedsięwzięcia, czwórce młodych berlińczyków, coraz więcej ludzi śpi spokojnie, a w dodatku przyjaciele zarabiają na tym niezłe pieniądze.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności