
- najnowsza powieść chilijskiej pisarki, autorki takich bestsellerów jak Dom duchów, Portret w sepii, Córka fortuny, Opowieści Ewy Luny, Inés, pani mej duszy czy Suma naszych dni. - książki Allende zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i sprzedane w ponad 56 milionach egzemplarzy.

"Belgijska melancholia", książka zajmująca i przekorna, opisuje współczesność tego kraju: od belgijskich frytek, codziennego życia, specjalnej roli rodziny po strukturę administracyjną, kulturę i sztukę, edukację i leczenie, a także religię i politykę; od masonerii po problemy u nas tak bardzo kontrowersyjne, jak małżeństwa homoseksualne, procedura in vitro, aborcja czy eutanazja.

• pomysły i rady na kreatywny seks, który zapewni ci najbardziej zmysłową rozkosz w możliwie najkrótszym czasie. • rozdziały tematyczne: od przygrywki, czyli gry wstępnej, przez "robótki ręczne i oralne" do wielkiego wybuchu. • zabawki erotyczne i przepisy na realizację najskrytszych fantazji

Kronika wydarzeń w domu przy Scotland Street numer 44 zaczęła się pojawiać w codziennych odcinkach w "Scotsmanie" w 2004 roku i od tamtego czasu zastępy wiernych czytelników Alexandra McCall Smitha śledzą losy mieszkańców tej szacownej edynburskiej kamienicy. Pierwsza część sagi pojawiła się w wersji książkowej pod tytułem "44 Scotland Street" i natychmiast stała się bestsellerem w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Polskie tłumaczenie pojawiło się w 2010 roku, pod oryginalnym tytułem i z oryginalnymi ilustracjami Iaina McIntosha.

W książce podano wiele podstawowych informacji dotyczących królestwa zwierząt - poczynając od prostych i zrozumiałych definicji i opisu klasyfikacji fauny. Następnie w bardzo interesujący sposób przedstawione są wybrane gatunki - układ zgodny z miejscem zamieszkania zwierząt: sawanna, morza i oceany, Arktyka i Antarktyda, pustynie, góry, lasy, rzeki i jeziora.

- zapomniana legenda, zatrważająca tajemnica, zabójczy wyścig z czasem. - próba rozwikłania jednej z największych tajemnic archeologii kryjącej się w piaskach pustyni. - w wydawnictwie Muza to kolejna książka Paula Sussmana po "Zaginionej armii Kambyzesa" i "Tajemnicy świątyni".

• Marina Mayoral opowiadając o rodzinie de Silva opowiada też o własnych losach
• Ósma powieść hiszpańskiej pisarki, znanej polskiemu czytelnikowi z Jedno drzewo, jedno pożegnanie, Jedyna wolność, Prawie doskonała, Smutny to oręż, co nie broni się słowem..., Utajona harmonia, W cieniu magnolii, Życie oddać i duszę

„Myślę dziś o aniołach, niedostrzegalnych świadkach, milczących widzach, śledzących gdzieś z odległych lóż niebiańskiego amfiteatru nasze ziemskie zagonienie. Co mają do powiedzenia o teatrze naszych dziejów? Czy dobrze się bawią? Śmieją się? Płaczą? Biją brawo? Są zaintrygowani?”.
(fragment książki)

Jury i internauci zdecydowali. Tytuł Książki Historycznej Wiosny w plebiscycie Historia Zebrana ( http://historiazebrana.pl ) otrzymały publikacje: "Protokół dyplomatyczny i ceremoniał państwowy II RP". (PISM), "Kiedy Bóg odwrócił wzrok" (Rebis), "Adam Ciołkosz. Portret polskiego socjalisty" (Krytyka Polityczna), "Najstarszy zawód świata. Historia prostytucji" (Iskry) i "Imperia i barbarzyńcy" (Rebis).

Bohaterowie Maka to stali bywalcy mostu Galata - właściciel kramu z wkładkami do butów, sprzedawca książek, chłopiec handlujący papierosami, dziewczyna rozprowadzająca losy, stary tragarz, hiszpańska para na emeryturze. Rozmowy z nimi stają się dla holenderskiego pisarza pretekstem do wycieczek w czasie, które przybliżają nam fascynującą historię tego symbolu Stambułu.

Wielu z nas zadaje sobie pytania: miłość, czy kariera, wygoda życia singla, czy szukanie kompromisów w partnerstwie? Szukamy odpowiedzi w książkach natykając się na mnóstwo publikacji związanych z tematem, nie przybliżających nam ani odpowiedzi, ani samego problemu. “Ona i on” to książka nietypowa - powieść, w której poznamy losy pary niezależnych ludzi, których ścieżki skrzyżowały się w najmniej oczekiwanym momencie. Jak sobie z tym poradzą?

Krytykom zaglądania w głąb wszechbytu wypada w jednym punkcie przyznać rację: gdy piętnują mętniactwo, metafizyczno – humanistyczny bełkot, żonglowanie martwymi terminami wywleczonymi z dzieł Arystotelesa, żerowanie na pięknych słówkach, wyręczanie się sofistycznym kalamburem. Ale domysł jest czymś innym niż frazes. Frazes to oszustwo, pokrycie braku myśli politurą pustych słów. Frazes nie zmierza do prawdy, ma prawdę w pogardzie. Domysł zmierza ku prawdzie, choć czyni to w stylu beznadziejnie rozpaczliwym.

Nowa książka Jędrzeja Morawieckiego, autora znakomitego zbioru reportaży rosyjskich pt. ŁUSKANIE ŚWIATŁA (2010), jest wyzwaniem rzuconym tym wszystkim, którzy prawdziwego życia i prawdziwych wartości szukają na Dalekim, Bliskim lub Najbliższym Wschodzie. Stąd nieco przekorny tytuł GŁUBINKA – tak przecież zwykliśmy nazywać mityczną rosyjską prowincję, zapomniane przez Boga miejsca z dala od Moskwy, gdzie wprawdzie nie ma co jeść, ale ludzie pozostali ludźmi.

Czy wojna skończyłaby się w 1945 roku, gdyby nie sukces największego podstępu brytyjskiego wywiadu? Była to niezwykle ambitna i z pewnością najosobliwsza akcja pozoracyjna w historii. Twórcom operacji „Mincemeat” udało się oszukać szefów Abwehry, zmylić niemieckie dowództwo i ocalić życie tysięcy żołnierzy.

16 maja na rynku polskim ukaże się bestsellerowy szwedzki kryminał Olle Lonnaeusa "Pokuta". Powieść ta została nagrodzona przez Szwedzką Akademię Pisarzy Kryminału. Zapewne i w Polsce "Pokuta" stanie się lekturą obowiązkową dla fanów skandynawskich kryminałów, którzy cenią ciekawą narrację zabarwioną odrobiną czarnego humoru.

"Hotel na rozdrożu” amerykańskiej pisarki Debbie Macomber to kontynuacja serii „Zatoka Cedrów” – opowieści o losach mieszkańców małego miasteczka Cedar Cove. Barwna historia o zwykłych ludziach i ich życiowych dramatach, ze skomplikowanym wątkiem miłosnym i kryminalnym, pojawi się w księgarniach już 15 kwietnia. Powieść ukaże się nakładem wydawcy książek Mira.

Nowa znakomita książka jednej z najpoczytniejszych polskich autorek, tym razem napisana wspólnie z córką, dziennikarką i scenarzystką Dorotą Szelągowską. W błyskotliwym dialogu dwie wyjątkowe kobiety wspólnie zarażają pasją życia, przywołują wspomnienia, opowiadają o ważnych dla siebie ludziach, miejscach i wydarzeniach.

W 1987 redakcja „L’Humanité” wysłała Patricka Bessona na Kongres Pisarzy przeciw Apartheidowi w Brazzaville, stolicy Konga. Zapewne ta właśnie podróż zainspirowała go do napisania powieści Lecz zabije rzeka białego człowieka, wydanej we Francji w roku 2009. Ten niezwykły, wielowątkowy dokument-fiction, przeradzający się w rodzaj fascynującej kroniki, rozgrywa się w oparach mrocznej magii i tajemnicy, na pograniczu cywilizacji europejskiej i odwiecznych kultur Czarnego Lądu.

Anna kocha męża, ale czułość otrzymuje od Andrzeja. Konstanty, Julia i Sarah nie mogą bez siebie żyć. Chociaż żyją w trójkącie – nie czują zazdrości… Nie trzeba wymyślać skomplikowanych fabuł – wystarczy słuchać, zachwycać się i wzruszać. Janusz Leon Wiśniewski raz jeszcze przybliża nam prawdziwe historie przypadkowo napotkanych, zwykłych-niezwykłych ludzi. Ludzi, których zawsze łączy pragnienie miłości i bliskości innych.

Jedna z najlepszych książek true crime wydanych w tej dekadzie! "Niezwykłe spojrzenie w umysł mordercy". John Malkovich. "Inteligentnie nakreślona sylwetka seryjnego mordercy oraz wnikliwy wgląd w umysł psychopatycznego narcyza sprawiają, że książkę się czyta z zapartym tchem. I ze szczyptą zgrozy". Polityka