
Nareszcie w Polsce autobiografia Andre Agassiego „Open”. Od środy w sprzedaży autobiografia legendy tenisa – Andre Agassiego. To bardzo szczere i osobiste wyznanie gwiazdy sportu, który opisał swe życie zaraz po zakończeniu kariery. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Bukowy Las.

Był wieczór, przejechałam bocznymi ulicami miasteczka. Wokół domu ani na podwórzu przed stajnią nie było nikogo. Położyłam rower na ziemi. Przedostałam się przez ogrodzenie. Próbowałam przejść jak najszybciej (ale nie biegnąc) przez pole, na którym konie skubały niedawno wyrosłą trawę. Zanurkowałam pod konarami wielkiego drzewa i brnęłam dalej, wciąż schylając się i potykając, czasem zaś dostając cios w twarz kiściami kwiatów, aż dotarłam do pnia i mogłam uczynić to, po co tu przyszłam.

Nie bardzo wiem, do jakiego gatunku pretenduje ta książka. Czy jest to może powieść science-fiction, fantasy, czy też jednak przygodowa z elementami nadprzyrodzonymi? Czy może jednak patrzymy znowu na przygodową książkę z religijnym tłem? Jest dziwnie. I jest za dużo. Absolutnie wszystkiego. Można się zmęczyć. Nietrudno jest się nie zmęczyć.

W tym niezwykłym przedsiębiorstwie pracuje Paul Carpenter – bohater książek autorstwa Tom Holta, który właśnie powraca na półki księgarń w powieści Ziemia, powietrze, ogień i... budyń. Sprawdźcie, czy nadajecie się do pracy w firmie J.W. Wells;) Świetna zabawa gwarantowana!

Przed piętnastoma laty Susan Morrow odeszła od pierwszego męża, Edwarda Sheffielda. Pewnego dnia, całkiem znienacka, odbiera w domu - w którym mieszka z drugim mężem i dziećmi - przesyłkę zawierającą manuskrypt pierwszej powieści Edwarda. W liście Edward prosi ją, żeby przeczytała powieść, gdyż zawsze była, jak powiada, jego najlepszym krytykiem. Susan rozpoczyna lekturę. Pochłania ją fikcyjne życie bohatera powieści: profesora matematyki Tony'ego Hastingsa, który odwozi rodzinę do letniego domu w Maine.

Science-fiction rozgrywająca się w epoce wiktoriańskiej – to brzmi nienajgorzej. I rzeczywiście Dziewczyna Płaszczka jest całkiem przyswajalną książką, choć - niestety, niestety – humorystyczną.

Miłośnicy zagadek kryminalnych zrobiliby wszystko, by wstąpić do Towarzystwa Vidocqu’a – sekretnej amerykańskiej organizacji, która zajmuje się wyjaśnianiem potwornych zbrodni i polowaniem na groźnych morderców. Na comiesięcznych obiadach organizowanych w eleganckiej, wiktoriańskiej posiadłości najlepsi na świecie detektywi, kryminolodzy, patolodzy i specjaliści medycyny sądowej przeglądają akta wyjątkowo zawiłych zbrodni i prowadzą pasjonujące śledztwa, starając się dopaść przestępców.

Już 21 września nakładem wydawnictwa Insignis ukaże się głośnia w Anglii książka Denisa Avey'a i dziennikarza BBC Roba Broomby'ego "Człowiek, który wkradł sie do Auschwitz". To historia brytyjskiego żołnierza, który z własnej woli przedostał się do obozu Auschwitz III-Monowitz.

Popłakałam się gdzieś na trzydziestej stronie, wywołując nie lada sensację w autobusie, w którym jechałam. Ale przecież nie mogłam przestać! Mówi się trudno. Tak wciągające, tak angażujące uwagę i emocje książki po prostu trzeba czytać od razu i wszędzie. Niech ludzie sobie myślą co chcą. Ciekawe czy im udałoby się utrzymać powagę.

Z okazji premiery książki „Siedem szklanek”, wraz z wydawnictwem Prószyński, przygotowaliśmy dla was konkursowe pytanie. Autorzy co dziesiątej poprawnej odpowiedzi zostaną nagrodzeni właśnie książką Magdaleny Zych.

Lexi Laney i Clare Hart dorastały razem, przeżywały wspólne przygody, radości i smutki na malowniczej wyspie Nantucket. Gdy chciały dzielić się najskrytszymi sekretami i popuszczać wodze fantazji, uciekały do swej ulubionej kryjówki – na Księżycową Plażę. Lecz nic nie trwa wiecznie. Gdy nadchodzi dorosłość, wraz z całym bagażem problemów i napięć, łącząca je więź pryska, padają bolesne słowa. Lexi ucieka z Nantucket do życia w luksusie, a Clare zostaje na wyspie.

Rak. Straszne słowo i straszna choroba. Każdy z nas chyba obawia się, że pewnego dnia usłyszy taką diagnozę w odniesieniu do siebie lub swoich bliskich. I co wtedy? Ta książka odpowiada na to pytanie oraz na wiele innych, których chorzy często nie mają komu zadać. Omawia przyczyny powstawania nowotworów, ich rodzaje, sposoby diagnostyki i leczenia oraz zapobiegania chorobie.

Bohaterowie są zmęczeni. Poruszają się po omacku, w mroku kłamstw i półprawd. Nawet Funky, sklonowany za sprawą medycznych sztuczek drolli, zwraca się przeciwko sobie. On sam, jego sprzymierzeńcy i czytelnicy nie wiedzą, po czyjej stanąć stronie. Pionki są rozstawione. Nikt nie jest pewny wygranej.

Informujemy, że w dniach 26-30 września 2011 roku odwiedzi Polskę John Marsden, autor bestsellerowej serii „Jutro”. Przyjazd Marsdena będzie kolejnym etapem akcji promocji czytelnictwa Przeczytaj dziś, zanim nadejdzie jutro, jaką rozpoczęliśmy wiosną 2011 roku.

Ręka Flauberta to książka o mężczyźnie, który urodził się w Normandii w roku 1821 i po pewnym czasie, w tajemniczych okolicznościach, zajął się rzemiosłem skrajnie niebezpiecznym i trudnym: został pisarzem. Korzystając z listów i dzienników Flauberta (w ogromnej większości niewydanych po polsku), a także z najnowszych ustaleń jego francuskich biografów i własnych podróży, autorka prowadzi nas przez meandry jego losu: przez jego śmierci, miłości, miejsca, książki.

Pragniemy poinformować, że książka Zygmunta Baumana, Ponowoczesność jako źródło cierpień, znów dostępna jest w księgarniach. Ponowoczesność jako źródło cierpień Zygmunta Baumana to esej o ciemnych stronach społeczeństwa ponowoczesnego, nawiązujący do Kultury jako źródła cierpień Freuda. Dedykowana profesorom Julianowi Hochfeldowi i Stanisławowi Ossowskiemu, książka stanowi summę wcześniejszych publikacji Zygmunta Baumana w języku polskim. Nominacja do Nagrody Nike.

policyjnych kontroli i wyjazdu Marji na studia do Stanów Wiktor Kärppä stara się prowadzić przykładne życie praworządnego obywatela. Niestety sprawy się komplikują, gdy do Helsinek sprowadza się z Rosji jego starszy brat Aleksiej, a na rynku pojawia się superheroina zbierająca śmiertelne żniwo. Rosyjska mafia i fińska policja chcą jak najszybciej zlikwidować dopływ nowego narkotyku. Bracia są na celowniku. Wiktor musi więc znaleźć prawdziwe źródło narkotyku. Tymczasem na drodze staje ponętna Helena - zamężna kusicielka zwiastująca kłopoty.

Syberia opisana przez Thubrona okazuje się kwintesencją Rosji – na powierzchni resztki obozowych baraków sprzed 50 lat, a pod lodem mamuty zachowane tak, że można policzyć liście z ich ostatniego posiłku. I na przemian: jedno odmarza, a drugie zamarza. Thubron podróżuje po paradoksalnej krainie, która jednocześnie umiera i się odradza.

Nigdy wcześniej nie istniało tak wiele instytucji niosących pomoc. Karawana organizacji humanitarnych wraz z podążającymi ich śladem gwiazdami muzyki pop, aktorami, politykami i dziennikarzami sunie po planecie, przesuwając się od obszaru dotkniętego kryzysem do strefy wojennej, od przepełnionych obozów dla uchodźców, wzdłuż punktów dystrybucji żywności na obszarach dotkniętych głodem, do zbombardowanych wiosek i domów dziecka dla sierot wojennych.

Czarni myśliwi – recydywiści i kłusownicy, którym Himmler osobiście proponuje wolność w zamian za polowanie na ludzi na terenach okupowanych. Człowiek przystępujący do tej faustowskiej umowy to doktor politologii Oskar Dirlewanger, społeczny wyrzutek, ochotnik z czasów pierwszej wojny światowej, "potępieniec" korpusów ochotniczych. Jako żołnierz, a potem działacz nazistowski podejmuje walkę ze "światem wrogów", którzy zagrażają Niemcom.