
Powieść „Mroczny szept” Geny Showalter to czwarta część cyklu Władcy Podziemi o opętanych demonami nieśmiertelnych wojownikach, żyjących we współczesnym świecie, skazanych przed tysiącami lat przez bogów na wieczne cierpienie. To książka, w której nieustannej walce towarzyszy namiętność, a rzeczywistość przeplata się ze zjawiskami nadprzyrodzonymi. „Mroczny szept” pojawił się w Polsce 21 września nakładem Miry.

O losie tego zamachu – jednej z najgłośniejszych akcji zbrojnych ruchu oporu w czasie II wojny światowej – decydowały chwila nieuwagi, łut szczęścia, pech i przypadek. Laurent Binet opowiada o kulisach operacji „Anthropoid”. Książka dziś trafia do księgarń.

Po sukcesie wiosennej edycji warsztatów z cyklu Kariera w spódnicy wszystkie warszawianki zapraszamy na jeszcze lepszy – wzbogacony o najbardziej interesujące Was treści – cykl jesienny. „Sama sobie szefem” to całodzienny warsztat skierowany do kobiet i prowadzony przez czworo doświadczonych prelegentów, który obejmuje cztery panele tematyczne:

Niedaleka przyszłość, na światem ciąży widmo głodu. Rząd ustanawia Prawo Populacyjne, które zakazuje rodzinom posiadania więcej niż dwojga dzieci, jednak niektórzy ukrywają przed światem nielegalnych potomków. Jednym z dzieci pozbawionych przez rząd prawa do istnienia, jest Luke Garner, trzeci syn ubogiej, żyjącej na wsi, rodziny.

W księgarniach całego kraju, w najbliższych dniach (początek października), nakładem wydawnictwa Helion ukaże się rewolucyjna książka: X - kodeks wygranych, czyli X przykazań człowieka sukcesu. Jest to przepięknie wydany (kolor, twarda oprawa, dołączona płyta DVD z 4 godzinami szkolenia) podręcznik rozwoju osobistego, uczący w dziecinnie prosty sposób:

To jedna z najlepszych książek science-fiction, jakie pojawiły się w księgarniach w ostatniej dekadzie. Pasjonująca, elektryzująca, wciągająca bez reszty. Kolejna wizja buntu robotów i końca świata jakiego znamy już znalazła uznanie filmowców. Podobno powstaje najdroższy film w historii kina. Reżyseruje Spielberg. Godny reżyser do przeniesienia na ekran tej fenomenalnej powieści.

W listopadzie ukaże się także kolejny kryminał „psychologiczny” młodego niemieckiego pisarza Jana Costina Wagnera – „mistrza moralnej niepewności” – jak nazwał go znany niemiecki krytyk Tobias Gohlis. Jakiś czas temu swoją polską premierę miała jego książka „Milczenie”, a w polskich kinach już można obejrzeć wielokrotnie nagradzany film Barana bo Odara pt. „Cisza”, zrealizowany na podstawie tego kryminału.

Dla miłośników literatury francuskojęzycznej i prozy Andreïa Makine’a mamy świetną wiadomość: już na początku listopada ukaże się kolejna wybitna powieść tego autora: „Ludzka miłość” (franc. L’amour humain). Na przykładzie aktualnych stosunków między Afryką a krajami europejskimi autor w drastyczny sposób ukazuje mechanizmy rządzące działalnością międzynarodowych organizacji pozarządowych – korupcję oraz egoistyczną walkę o wpływy.

Klüpfel i Kobr, Bawarczycy z Kempten, stworzyli zaskakujący gatunek: pełen autoironii i humoru kryminał regionalny poświęcony Allgäu, w którym dominującą rolę gra język: bohaterowie kryminału posługują się typowym dla tych stron dialektem. Niewątpliwym atutem kryminału „Szczodre Gody” jest jego wartość poznawcza: autorzy ze szczegółami opisali w „Rauhnacht” specyfikę regionu Bawarii, który znają świetnie, ponieważ obaj tam się wychowali.

Miasto Basilica upadło. Wetchik, Nafai i reszta ich rodziny muszą stawić teraz czoło pustynnym pustkowiom i przemierzyć rozległy kontynent w drodze do ukrytego kosmodromu Harmonii, pogrążonego w ciszy, opuszczonego, czekającego na komendę, by ponownie przygotować ogromne statki międzygwiezdne do lotu w przestworza.

To kolejna książka wydawnictwa RM, gdzie o wstrząsających wydarzeniach historii świata opowiadają ich obserwatorzy. A historie prawdziwe mają w sobie dodatkową siłę rażenia. Te opowiedziane oczami naocznych świadków składają się później na poruszającą, czasami wstrząsającą opowieść.

Kolejna część przygód Eve Dallas, niestrudzenie pilnującej porządku na ulicach Nowego Jorku i kolejny dowód na to, że Nora Roberts jest cyborgiem. Chyba nie śpi i nie je, produkując bez przerwy kolejne powieści. Nie widzę innej możliwości.

Miłośnicy zagadek kryminalnych zrobiliby wszystko, by wstąpić do Towarzystwa Vidocqua – sekretnej amerykańskiej organizacji, która zajmuje się wyjaśnianiem potwornych zbrodni i polowaniem na groźnych morderców. Na comiesięcznych obiadach organizowanych w eleganckiej, wiktoriańskiej posiadłości najlepsi na świecie detektywi, kryminolodzy, patolodzy i specjaliści medycyny sądowej przeglądają akta wyjątkowo zawiłych zbrodni i prowadzą pasjonujące śledztwa, starając się dopaść przestępców.

Pierwszy pełny polski przekład Rozważań o dyplomacji księcia Adama Czartoryskiego, „niekoronowanego króla Polski”, ministra spraw zagranicznych Rosji, uczestnika obrad kongresu wiedeńskiego, jednej z najważniejszych postaci polskiej emigracji polistopadowej, wreszcie założyciela paryskiego stronnictwa Hotel Lambert. Za jego pośrednictwem Adam Czartoryski wpływał na losy wielu państw europejskich, prowadząc jawną i tajną dyplomację.

Lipiec 1639 roku. W spokojnej i dostatniej Rzeczpospolitej w zgodzie żyją katolicy, prawosławni, arianie i luteranie. Z trudem dają wiarę wieściom o bestialstwach wojny trzydziestoletniej. Ogień, który ogarnął całą Europę, zatrzymał się na granicy Polski, jakby napotkał niewidoczny mur.

W czerwcu 1940 r. obywatele Wielkiej Brytanii przygotowywali się na nieuchronny atak ze strony Niemiec. Oddziały Hitlera zajęły w niedługim czasie terytorium Holandii, Belgii i Francji. Brytyjczycy wiedzieli, że wkrótce to oni będą musieli stawić czoło inwazji. Książka to zapis ustnych relacji z okresu, gdy Wielka Brytania znalazła się najbliżej utraty niepodległości w całej swojej historii.

Hrabia Simon Westport, cyniczny hulaka zwany „Diabłem Dure”, pragnie zawrzeć małżeństwo z rozsądku i poszukuje odpowiedniej kandydatki na żonę. Gdy jednak spełniająca jego wymagania panna wyraża chęć poślubienia go, nieoczekiwanie zaczyna się między nimi rodzić uczucie. To początek zagmatwanej, miłosno-kryminalnej intrygi.

Wakacje dobiegły końca. Rynek wydawniczy nabiera rozpędu. Na październik w Telbicie zaplanowane są cztery interesujące, i, co ciekawe, różnorodne premiery książkowe. Na początku miesiąca do księgarń trafi kolejny thriller Zorana Drvenkara, chorwackiego autora, którego wcześniejsza książka, “Sorry” zapewniła mu popularność także w Polsce.

Książka "Człowiek, który wkradł się do Auschwitz" do wygrania przedpremierowo na facebookowym profilu wydawcy. Książka Denisa Aveya i Roba Broomby'ego "Człowiek, który wkradł się do Auschwitz" na półki księgarskie trafia 21 września, ale już teraz będzie można ją wygrać na profilu facbookowym wydawcy, Insignis Media (www.facebook.com/Wydawnictwo.Insignis).

LEDWIE WYSIADŁEM Z TAKSÓWKI przy pilnie strzeżonej bramie Downing Street, a już przed moimi ustami pojawił się mikrofon. Cóż mogłem powiedzieć? Znalazłem się tam z powodu moich dokonań w czasie wojny. I nie chodziło ani o moją walkę w Afryce Północnej, an