Nowości czytelnicze

Garet James nie jest taka jak inni młodzi, przebojowi single z Nowego Jorku. Tyle tylko, że jeszcze o tym nie wie. Zaczyna się od starej srebrnej szkatułki zamkniętej na amen. Garet ma ją po prostu otworzyć na prośbę słabowitego właściciela sklepu z antykami. Któż by nie odmówił pomocy? Jednak zaraz potem, ni stąd, ni zowąd, wszystko się zmienia.
Baza lotnicza w Dżuddzie jest jak największy harem świata – ponad dwa tysiące kobiet różnych narodowości, otoczonych murami i pilnowanych niemal na każdym kroku. Czy nowoczesna Europejka będzie w stanie odnaleźć w tym świecie – jakże innym od tego, w którym się wychowywała? Tu kobiety nie mają niemal żadnych praw – pogardza się nimi i ceni tylko ze względu na piękne ciało, a jednocześnie podbija się je, rozpieszcza, obdarowując drogimi prezentami i nakłania do prostytucji…
Zwykła biedna rodzina z robotniczych przedmieść Edynburga. Za drzwiami komunalnych mieszkań i domków, dzieją się rzeczy, jakie trudno sobie wyobrazić. Dwie siostry – pięcioletnia i czteroletnia – wykorzystywane seksualnie przez ojczyma, rodzinę, obcych ludzi. A wszystko za wiedzą i przy aktywnym udziale ich rodzonej matki. Matki, która zdradziła własne dzieci. Jak ona mogła?
Czy nasze przekonania, nasza wiedza o świecie i wydarzeniach, obserwacje, które uważamy za własne, są takimi w rzeczywistości? Czy też może się okazać, że są rezultatem nadzwyczaj zręcznej manipulacji prawdziwymi i fałszywymi informacjami? Umberto Eco podczas jednej ze swych konferencji prasowych powiedział kiedyś, że bardziej niż w teorię wierzy w spiskową praktykę dziejów. Była to wypowiedź żartobliwa, ale czy do końca?
We Włoszech podczas spotkań autorskich często traktowano Ochotnika jako powieść, beletrystykę —mówi Marco Patricelli. — Czytelnikom trudno było uwierzyć, że wszystko, co napisałem, jest prawdą opartą na źródłach historycznych. Wiele razy spotkałem się z reakcjami pełnymi niedowierzania, ale też podziwu dla Pileckiego.
Książka jest spotkaniem dwojga ludzi w odmienny sposób zafascynowanych Wschodem. Jadwigę Staniszkis interesuje myśl Orientu w zestawieniu z myślą Zachodu – fascynuje ją filozofia, literatura, koncepcja osoby, społeczeństwa, władzy. Rozważa różnice, próbuje je zrozumieć. O jej drodze do poznawania Wschodu autorzy rozmawiają w pierwszej części książki – pyta i słucha Artur Cieślar, odpowiada i wykłada Jadwiga Staniszkis.
Wróciłem z Aurelią w porze, w której świątynia była otwarta, i pozwolono nam zwiedzić kryptę. W krypcie było wszystko. Odkryliśmy ciągle jeszcze przerażająco świeże ślady tragedii, która rozegrała się w tym pomieszczeniu sześćdziesiąt lat temu: druga strona widocznego z zewnątrz okienka, wydrążony, kilkumetrowy tunel, ślady po kulach na ścianach i sklepieniu, dwoje małych, drewnianych drzwi.
Do sprzedaży trafiła Księga Tris – drugi tom serii Krąg magii, aut. Tamory Pierce. Tamora Pierce to autorka bestsellerowych książek fantasy dla młodzieży. Jej tytuły zdobyły uznanie krytyków i pozyskały rzeszę fanów, spośród których zwłaszcza młode czytelniczki chętnie utożsamiają się z charakterystycznymi bohaterkami - silnymi, zaradnymi, pokonującymi coraz to nowe wyzwania.
Druga wojna światowa oczami mieszkańców Berlina. Kiedy wybuchła II wojna światowa, Göring obiecał mieszkańcom Berlina, że jeśli jakikolwiek nieprzyjacielski samolot naruszy przestrzeń powietrzną III Rzeszy, to wówczas on zmieni swoje nazwisko na Meyer. Berlińskie syreny przeciwlotnicze szybko więc zaczęto określać trąbkami Meyera.
Druga wojna światowa oczami mieszkańców Berlina. Kiedy wybuchła II wojna światowa, Göring obiecał mieszkańcom Berlina, że jeśli jakikolwiek nieprzyjacielski samolot naruszy przestrzeń powietrzną III Rzeszy, to wówczas on zmieni swoje nazwisko na Meyer. Berlińskie syreny przeciwlotnicze szybko więc zaczęto określać trąbkami Meyera.
Roger Casement siedzi w celi śmierci. Nie wie, jak skończy się walka o jego życie. W zamknięciu zmaga się z demonami przeszłości. Casement, idealista i charyzmatyczny dyplomata, większość życia spędził w Kongu i Amazonii. To on ujawnił całemu światu okrutną prawdę o bezmyślnych torturach i gwałtach na rdzennych mieszkańcach, jakich dopuszczali się – rzekomo cywilizowani – Europejczycy.
„Labirynt kłamstw” Tess Gerritsen - to najnowsza propozycja wydawcy książek Mira. Po raz kolejny mistrzyni suspensu oferuje czytelnikom dwie trzymające w napięciu powieści w jednym tomie. Książka ukazała się 7 września. Tytułowy „Telefon o północy” wyrywa Sarah Fontaine ze snu. Rozmówca oznajmia, że jej mąż, Geoffrey, który miał przebywać służbowo w Londynie, zginął w pożarze berlińskiego hotelu. Posłańcem tragicznej wiadomości okazuje się Nick O’Hara, były tajny agent, dyscyplinarnie przeniesiony do pracy w Departamencie Stanu.
Poradnik uczy skutecznego zarządzania czasem, czyli tego, by zrobić jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Skierowany jest do wszystkich, którzy chcą przeanalizować mechanizmy własnego działania i lepiej organizować swój czas. W książce znajdziesz praktyczne narzędzia pokazujące, jak dobrze wyznaczyć cel, opracować plan działania i zrealizować go w terminie. Poznasz sztukę ustalania priorytetów, czyli wybierania zadań do wykonania w krótkiej, średniej albo długiej perspektywie.
Wychowali go szwaczka z tkaczem w Łodzi. Co sobotę na huczne przyjęcia zapraszali badylarzy, partyjniaków i artystów, którzy lubili otrzeć się o bogactwo. Kiedy matka wybudowała w ogrodzie basen, sąsiedzi z wściekłości rzucali w dom kamieniami i butelkami z benzyną. Jako sześciolatek rozpieszczany był bardziej niż dzieci królewskie. Służąca miała rozkaz odwieźć go codziennie do szkoły taksówką. Nic nie liczyło się poza skrzypcami.
Na tę wiadomość czekało wielu czytelników! Z okazji premiery tomu korespondencji, jaką Sławomir Mrożek prowadził ze Stanisławem Lemem, wybitny dramaturg przyjedzie do Polski! Przedstawiamy oficjalny program wizyty: - wtorek, 4 października - Sławomir Mrożek odbierze Nagrodę Polskiego Pen Clubu; - środa, 5 października – spotkanie z czytelnikami, Sławomir Mrożek będzie podpisywać książki w salonie Empik Junior w Warszawie (ul. Marszałkowska 116/122). Początek o godz. 17.00.
Pierwsza tak dokładna praca na temat powojennej historii politycznej Polski. Na pełny obraz trudnego okresu w dziejach kraju i narodu składają się tutaj istotne (dla wielu niewygodnie) fakty, a wśród nich również te dotychczas nieznane poza wąskim gronem specjalistów. Autor w sposób fascynujący obnaża mechanikę systemu, w którym żyliśmy.
Ryzyko ma niezaprzeczalny i decydujący wpływ na naszą rzeczywistość. Jacob Arnoldi cofa się do odległej przeszłości, by odnaleźć tam początki procesu, który dwadzieścia pięć lat temu doprowadził Ulricha Becka do konkluzji, że projekt nowoczesności załamał
Co to jest reprezentacja? Co to znaczy, gdy mówimy, że polityk reprezentuje obywateli we władzach? Jak obywatele mogą być reprezentowani poza państwem narodowym? To tylko niektóre pytania, na jakie odpowiadają Mónica Brito Vieira i David Runciman, wyjaśni
Wszyscy znamy powiedzenie „Potrzeba matką wynalazków” i trudno zaprzeczyć jego prawdziwości. Fantastycznym wynalazkom niejednokrotnie sprzyjają jednak zupełnie odmienne czynniki. Czasami jest to pragnienie wzbogacenia się i zyskania sławy, innym razem chęć niesienia pomocy ludziom, a niekiedy milowe skoki w kreatywności są rezultatem czystego przypadku.
Mrożąca krew w żyłach druga część świetnego cyklu. W Szkocji zaczęły bez śladu znikać młode dziewczęta. Wszyscy uważają, że to nastoletnie uciekinierki, które ciągnie do wielkich miast i neonów… Wyjaśnieniem tych zagadek mają się zająć podopieczni Tony’ego Hilla, który szkoli młodych policjantów, jak tworzyć portrety psychologiczne seryjnych zabójców.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności