Nowości czytelnicze

Fragmenty dziennika jednej z najwybitniejszych poetek polskich obejmujące lata 2008-2010, ale opowiadające o jej całym powojennym życiu. Julia Hartwig sięga pamięcią wstecz aż po drugą połowę lat 40. i swój ówczesny pobyt w Paryżu na stypendium rządu francuskiego. Wspomina koncerty młodego Jehudy Menuhina i wschodzącej gwiazdy Juliette Greco, spektakle w Comédie Française, a także zadymione knajpki Dzielnicy Łacińskiej, w których można było spotkać Sartre’a czy Tzarę.
Z radością ogłaszamy, że pierwsza książka z serii Uniwersum Metro 2033 pt. Piter trafi do księgarń 9 listopada. Wszystkich fanów twórczości Dmitrija Glukhovsky’ego oraz nowych czytelników zainteresowanych „życiem po końcu świata” zapraszamy na stronę projektu Uniwersum Metro 2033, gdzie w najbliższy poniedziałek, 3 października, ukaże się pierwszy fragment Pitera zarówno w wersji tekstowej, jak i audio – czyta Krzysztof Gosztyła.
Przyszedł czas na kolejny, wyrafinowany thriller Zorana Drvenkara, bestsellerowego autora, którego pierwsza wydana w Polsce książka, “Sorry” została przyjęta z dużym entuzjazmem. “TY” jest powieścią o ojcach, synach i córkach, o przyjaźni i o mrocznej tęsknocie za chaosem i okrucieństwem. Premiera już 3 października.
Najnowsza powieść Stephena Kinga „Dallas ’63”, która trafi do polskich czytelników w dniu światowej premiery 8 listopada 2011, odwołuje się do klasycznego motywu literatury fantastycznej, czyli podróży w czasie. Korzystając z tajemniczego portalu, główny bohater opowieści cofa się do 1958 roku i podejmuje próbę powstrzymania zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy'ego.
Po wielkim sukcesie wydawniczym książek AFERY I SKANDALE II RP, ŻYCIE PRYWATNE ELIT ARTYSTYCZNYCH II RP i ŻYCIE PRYWATNE ELIT II RP, Wydawnictwo Bellona zaprasza do lektury kolejnej książki Sławomira Kopra, poświęconej latom II RZECZYPOSPOLITEJ.
Opowieść o dzieciakach dorastających w PRL-u końca lat sześćdziesiątych, które jak najszybciej chciały zostać nastolatkami. Ale świat wcale nie stawał się przez to prostszy, a „kosmos”, w którym żyły – bardziej zrozumiały. Historia zamyka się w jednym roku kalendarzowym – 1969, w którym Amerykanie polecieli na Księżyc, żeby zrobić tam pierwszy krok. To opowieść o miasteczku i jego mieszkańcach – Rysiu, który „pokazywał”, jego siostrze Renacie, która chciała wyjść za Włocha, o Julce, której wujek wpychał język w usta, i Pawle, który wierzył, że stanie się normalny, gdy potrąci go samochód…
Per Karlsson nie widział brutalnego mordu na młodym mężczyźnie, który siedział przy stoliku obok. Tłumaczył, że zaczytał się w "Metamorfozach" Owidiusza. Dla pary funkcjonariuszy policji z Drużyny A, ten pozornie błahy incydent stanowi punkt wyjścia do pasjonującego śledztwa. Prowadzi ono w wielu kierunkach.
SERIA Karteczki 1000 najważniejszych słów wraz z przykładowymi zdaniami to wyjątkowe zestawy ponad tysiąca ponumerowanych, usztywnionych kartoników do nauki języków: angielskiego, francuskiego hiszpańskiego i włoskiego. Nauka z kursem pozwala szybko i skutecznie opanować najczęściej używane słówka.
Niedaleka przyszłość, na światem ciąży widmo głodu. Rząd ustanawia Prawo Populacyjne, które zakazuje rodzinom posiadania więcej niż dwojga dzieci, jednak niektórzy ukrywają przed światem nielegalnych potomków. Jednym z dzieci pozbawionych przez rząd prawa do istnienia, jest Luke Garner, trzeci syn ubogiej, żyjącej na wsi, rodziny. Wychowany w izolacji, skazany na życie w cieniu, chłopak nie ma styczności z zewnętrznym światem aż do dnia, w którym odkrywa, że w położonym nieopodal domu dobrze sytuowanej rodziny, mieszka ktoś podobny do niego.
Takie książki powinny być nieodzownym towarzyszem podróży. Są przyzwoite, sensowne, dość przewidywalne, ale na tyle przyjemne, żeby podróż okazała się krótsza i jakoś ciekawsza. To typowa, popularna literatura dla powszechnego odbiorcy. Wolę tą późniejszą, tą bardziej kryminalną Tess. Ale tą też wezmę.
Fascynujący portret Marty Heleny Skowrońskiej, córki prostego chłopa pańszczyźnianego,
która została żoną Piotra Wielkiego, a po jego śmierci rządziła państwem. Fascynująca historia niewiarygodnego awansu Marty Skowrońskiej, córki chłopa pańszczyźnianego z Inflant, która została pierwszą sprawującą realną władzę carycą Rosji.
Lady Maccon wraca do Londynu, gdzie rodzina bierze ją w obroty, a plotkarze na języki. Zostaje wyrzucona z gabinetu cieni, a jedyna osoba, która mogłaby wyjaśnić sprawę – czyli lord Akeldama, nieoczekiwanie znika jak kamfora. Na domiar złego ktoś napuszcza na nią mechaniczne biedronki, co dobitnie świadczy o tym, że wampiry chcą ją zabić – na śmierć.
Peppi, miły starszy pan, zapalony rowerzysta, wraca po śmierci żony do rodzinnego miasteczka we Włoszech. A tam jego ujmujący charakter, pracowitość, jędrne pośladki i zgrabne łydki zapewniają mu miłość pewnej ognistej Włoszki. Dużo młodszej, córki jego kolegi z dzieciństwa.
Książka – oczywiście tom pierwszy z cyklu – dodawana na zachętę do Fantastyki. „Rezydent wieży” sprawdza się widać tylko w sprzedaży wiązanej. Nie znaczy to, że jest taki zły – jest po prostu nijaki. Jak raczej udana próba dwunastolatka, którą zachwycają się stare ciotki i niektórzy koledzy z klasy; ci, co mają słabość do fantasy.
Porządny, sensowny kryminał, jakich cały czas za mało na rynku wydawniczym. Rozległe doświadczenie autorki pozwoliło jej na stworzenie jednego z mądrzejszych, ciekawszych i naprawdę normalnych kryminałów, jakie powstały w ciągu ostatnich kilku lat. Czyta się to świetnie. Czekam na więcej.
Czy możliwe jest, aby dwie osoby były jedna i tą sama osobą w tym samym czasie? Ten cytat z filmu Persona Ingmara Bergmana staje się mottem najnowszej powieści Mari Jungstedt. Autorka odsuwa na bok policyjną rutynę i eksponuje postać komisarz Karin Jacobs
Takie książki powinny być nieodzownym towarzyszem podróży. Są przyzwoite, sensowne, dość przewidywalne, ale na tyle przyjemne, żeby podróż okazała się krótsza i jakoś ciekawsza. To typowa, popularna literatura dla powszechnego odbiorcy. Wolę tą późniejsz
W oczekiwaniu na ogłoszenie laureata tegorocznej Nagrody Literackiej Nike i na przyjazd Sławomira Mrożka do Polski informujemy, że 5 października nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się Dziennik wybitnego pisarza w formie audiobooka. Wyboru tekstów dokonał znawca twórczości Mrożka Tadeusz Nyczek. Czyta Krzysztof Gosztyła.
Na kilka dni przed premierą filmu Jerzego Hoffmana 1920. Bitwa warszawska warto sięgnąć po dobrą lekturę na ten temat. Triumf Polski opowiedziany przez mistrza. – „The Literary Review”. Nareszcie mamy przekrojową, pięknie napisaną książkę o jendym z najważniejszych punktów zwrotnych w historii Europy. – „The Independent”.
Zagadka ulicy Calabria, trzecia powieść Jeronima Tristantego, która ukazuje się nakładem naszej oficyny, opisuje kolejne śledztwo inspektora Victora Rosa. Jest rok 1881. W Barcelonie znika bez śladu don Gerardo Borrás. Víctor zostaje wezwany z Madrytu, by razem z przyjaciółmi — Lopezem Carrillo i Alfredem Blazquezem — rozwikłać zagadkę tajemniczego zniknięcia.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności