
Inspektor Misato Inoue podąża śladami handlarza ludźmi i bestialskich mordów. Krok za krokiem pogrąża się w świecie pradawnych wierzeń i okrutnych kultów Mikronezji. Ale dawno temu zabójcy jakuzy zostawili w płonącym domu małą dziewczynkę, więc w gruncie rzeczy Misato Inoue szuka tylko zemsty. Nie wie jeszcze, że w jej cieniu skrywa się tajemniczy cudzoziemiec — Gaijin. A on prowadzi zupełnie inną grę.

Rok Pański 1462. Imperium Osmańskie rośnie w siłę. Sułtan Mehmed II Zdobywca przekroczył Dunaj i z potężną armią stoi u wrót Europy. Lada dzień sto tysięcy tureckich żołnierzy zaleje chrześcijańskie ziemie i zniewoli narody. Okrutni janczarzy zasypią gradem strzał obrońców twierdz, spahisi rozniosą w pył rycerską jazdę, a zagończycy puszczą z dymem miasta i wioski. Na kościelnych wieżach załopocą zielone sztandary, krzyż upadnie zastąpiony przez półksiężyc, a z dzwonnic co rano roznosić się będzie zawodzenie muezinów.

Stara Fatima Abdullah wie dokładnie, kiedy umrze: za dziewięć dni, tysiąc pierwszego dnia od wizyty Szeherezady, pięknej i nieśmiertelnej narratorki Baśni 1001 nocy. Tak jak Szeherezada snuła magiczne opowieści, by ocalić głowę, tak Fatima każdego wieczoru opowiada jej o swoich mężach, dzieciach i wnukach. Jednak przed śmiercią Fatima musi załatwić kilka bardzo ważnych spraw: znaleźć żonę dla wnuka, nauczyć arabskiego prawnuczkę, pogodzić się z milczącym mężem i zdecydować, które z jej dzieci odziedziczy dom w Libanie. Lecz czy zdąży?

Leni nie lubi ryzyka. Lubi za to spokój i poczucie bezpieczeństwa, w związku z tym jej życie uczuciowe praktycznie nie istnieje. Jak co roku podejmuje postanowienie noworoczne: zacznie nowe życie, znajdzie nowego mężczyznę i nową pracę. Zostaje osobistą asystentką znanej telewizyjnej wróżbitki Zary Delty i dostaje zadanie umówienia się na randki z panami spod dwunastu znaków zodiaku, by pomóc Delcie zbierać materiały do nowej książki.

Porywająca fabuła, wyrazista bohaterka, tajemnicze miejsce akcji - niedostępne mokradła Norfolk –sprawiły, że kryminalna seria książek Ely Griffiths zdobyła już uznanie wśród brytyjskich wielbicieli dobrego kryminału. Janusowy kamień to kolejne spotkanie z sympatyczną pani archeolog i policjantem z charakterem. Dociekliwy team na tropie kryminalnej zagadki której patronują rzymskie bóstwa!

Podwójna dawka humoru – najzabawniejsze podróże Manna i Materny. Prywatne wspomnienia duetu, który stworzył niezapomniane programy, m.in. MdM, Za chwilę dalszy ciąg programu i M kwadrat. Absurdy PRL-u oraz niewiarygodne historie, które choć prawdziwe, brzmią jak wymyślone przez satyryka. Opowieści z czasów, gdy podróż „Stefanem Batorym” otwierała bramy wielkiego świata.

Z wielką radością informujemy, że pierwszy tom Dziennika Sławomira Mrożka nominowany jest do Nagrody Literackiej Nike 2011. O nominacji donosi dzisiejsza „Gazeta Wyborcza”. Adam Poprawa w tekście Mrożek jest gdzie indziej o Dzienniku pisze tak:

Czy to prawda, że stary prezydent powołał armię zombi, żeby stawić czoło armii amerykańskiej? W wierzeniach Haitańczyków kraj bez kapelusza jest miejscem, w które odchodzą dusze zmarłych. Powieść Dany’ego Laferrière’a to literacka podróż po Haiti – tym rzeczywistym i tym wyobrażonym. Narrator, pisarz, który powraca do kraju po dwudziestu latach emigracji, musi na nowo odnaleźć się w niegdyś dobrze sobie znanym świecie.

Książka „Co to, to nie. Myślennik Haliny Bortnowskiej”, która ukazuje się w piątek 23 września, to wybór tekstów Bortnowskiej przede wszystkim z „Gazety Wyborczej”, uzupełniony o niepublikowane dotąd materiały i wywiady z autorką. Halina Bortnowska jest znaną publicystką, teologiem i filozofem. Pisała m.in. dla „Gazety Wyborczej”, „Tygodnika Powszechnego” i „Znaku”. Jest animatorką przedsięwzięć społecznych i uczestniczką ruchu ekumenicznego. Od 2007 r. przewodniczy Radzie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

19 października w księgarniach pojawi się niezwykła biografia Liz Taylor i Richarda Burtona pt. „Romans Stulecia”. Na jej podstawie ma powstać film w reżyserii Martina Scorsese, w którym w role kochanków wcielą się Natalie Portman i Gerard Butler. Wydana przez Wydawnictwo Wojciech Marzec książka autorstwa Sama Kashnera i Nancy Schoenberger powstała na podstawie niepublikowanych dotąd listów miłosnych gwiazdorskiej pary, których fragmenty znalazły się w treści wraz z wybranymi wierszami Richarda Burtona.

23 września, nakładem Oficynki, do księgarń trafił kryminał „Strzeż się psa” Izabeli Szolc, autorki znanej czytelnikom między innymi dzięki książkom „Ciotka małych dziewczynek”, „Hebanowy świat”, „Naga” czy serii o komisarz Annie Hwierut. Izabela Szolc jest także ambasadorką wegetarianizmu w Polsce z ramienia Fundacji Pro-zwierzęcej Viva! i felietonistką „Vege”, uwielbia psy i koty. Najnowsza powieść tej autorki zabierze czytelników w kryminalną przygodę z psem o szlachetnym rodowodzie detektywistycznym w roli głównej.

Bezwarunkowo angażująca, emocjonalnie trudna, ale absolutnie warta przeczytania książka. Opowieść naocznego świadka najciemniejszego okresu historii to konieczna pozycja każdego, kto choć trochę interesuje się tą prawdziwą, tą autentyczną historią. Wszystkie podręczniki wydają się być tylko namiastką tego, co wyczytać można w książce Avey’a.

Nowa powieść Macieja Rajka. Pierwsza od czasów Bahdaja powieść o tematyce piłkarskiej. Idealna na zaostrzenie apetytu przed Euro 2012.

Lekkie, romantyczno-przygodowe historie, które łączy wspólny temat lub miejsce akcji – Mira proponuje czytelnikom nową serię wydawniczą, Opowieści z Pasją. Cykl otwiera wzruszająca i pełna ciepła powieść „Lawendowe pola” Jennifer Greene. Książka pojawiła się w księgarniach 30 września nakładem wydawcy książek Mira.

Lekkie, romantyczno-przygodowe historie, połączone wspólnym tematem lub miejscem akcji – Mira proponuje czytelnikom nową serię wydawniczą, Opowieści z Pasją. Jedną z pierwszych nowości w tej serii jest książka „Co się zdarzyło w Wenecji?”, która pojawiła się w księgarniach 30 września. Romantyczne pejzaże, przytulne trattorie, weneckie pałace, zabytki i gondole - w takich okolicznościach rozgrywają się trzy historie, pełne namiętności, niewyjaśnionych zdarzeń z przeszłości i cudownych przeżyć. Każdą z bohaterek opowieści z książki „Co się zdarzyło w Wenecji?” los zaprowadził do Wenecji...

Najnowsza historia Polski została opisana już w wielu syntezach. Po co więc powstała kolejna książka? Odpowiedzią na to jest niezwykle zróżnicowana zawartość „Polski od roku 1944”. Składa się na nią bogata kartografia (mapy i wykresy), wielka liczba unikalnych zdjęć oraz źródeł historycznych. Wszystko to zostało uzupełnione przystępnie napisanym komentarzem.

Kolejna już część australijskiej opowieści o inwazji na kraj i walce grupy bohaterów o wolność. Teraz, kiedy wiadomo już czego dokładnie można po książce oczekiwać, można tę powieść kupić w zasadzie w ciemno. To solidna opowieść dla młodzieży, taka jednak, w której i dorosły czytelnik znajdzie coś dla siebie. Miło spędzone kilka godzin czytania i całkiem duża chęć na więcej.

Zbiór najlepszych reportaży słynnej rosyjskiej dziennikarki opublikowanych w dzienniku „Nowaja Gazieta” w latach 1999–2006. „Tylko prawda” przedstawia szeroki wachlarz reportaży Anny Politkowskiej – wojny czeczeńskie, wewnętrzne wydarzenia w Rosji, wzięcie zakładników w moskiewskim teatrze (Politkowska brała udział w negocjacjach z terrorystami), rajd na szkołę w Biesłanie oraz rozważania o politykach, oligarchach i zwykłych Rosjanach.

Trwają poszukiwania zaginionego skarbu Napoleona. Spisek zawiązany w celu przejęcia niewyobrażalnego światowego bogactwa zaczyna przybierać niepokojące rozmiary. Tylko Cotton Malone może powstrzymać tę niebezpieczną grę. Były agent Departamentu Sprawiedliwości ma jednak dużo do stracenia. Czy jest gotów postawić wszystko na jedną kartę?

Historia wielkiej wojny w 220 krótkich rozdziałach! Spośród dwadzieściorga bohaterów tej książki dwie osoby zginą, dwóm przypadnie los jeńców wojennych, dwie zyskają sławę bohaterów, a dwie zostaną kalekami. Wiele z nich cieszy wybuch wojny, ale nauczą się jej nienawidzić; kilkoro nienawidzi jej już od pierwszego dnia; jedna osoba kocha tę wojnę od samego początku aż do końca. Jedna z nich popadnie w szaleństwo i znajdzie się w szpitalu psychiatrycznym, inna nigdy nie usłyszy huku wystrzału.
(fragment książki)