
Od nieśmiałej dziewczyny z fabryki samolotów do ikony popkultury i symbolu seksu. Norma Jeane miała wiele twarzy – wystarczał jej ułamek sekundy, żeby stać się kimś zupełnie innym. Tak stworzyła Marilyn Monroe, zapewniając sobie przepustkę do nieśmiertelności. Metamorfozy. Marilyn Monroe to fotograficzny zapis tych niezwykłych przemian, nietypowa biografia kobiety, której całe życie było filmem, serią zdjęć i obrazów.

Pełne uroku zdjęcia, na których przedwojenni fotografowie zatrzymali chwile sprzed kilkudziesięciu lat, przenoszą nas na polskie wybrzeże. Właśnie z wielkim rozmachem powstaje Gdynia – jedna z kilku największy inwestycji II Rzeczypospolitej. Ze zwykłej wioski rybackiej przeradza się na naszych oczach w ogromne miasto z nowoczesnym portem.

Gwizd lokomotywy i kłęby pary wzbijające się w powietrze, kolejarz dyżurny stukający młotkiem w każde koło niczym w kamerton, maleńkie stacyjki, dziś już nieistniejące i zapomniane... „Przedwojenne koleje. Najpiękniejsze fotografie” Łucjana Madziara, album wydany przez Wydawnictwo RM zabiera nas w sentymentalną podróż do czasów, które bezpowrotnie przeminęły.

W dwudziestoleciu międzywojennym polska awiacja przeszła od narodzin przez romantyczną i burzliwą młodość do dojrzałości, którą wyznaczało osiągnięcie wysokiej pozycji wśród ówczesnych potęg lotniczych. W 1939 roku, pod koniec krótkiego okresu pokoju, żuraw LOT-u i biało-czerwona szachownica były już solidnymi markami.

Tym, co od kilku stuleci przyciąga miliony turystów do Tatr i Podhala, jest niezwykła magia tego miejsca, na którą składają się piękne krajobrazy, dzika przyroda, interesujący folklor, a także zdrowe powietrze i czysta woda. Ale w tej naszej ogólnonarodowej pasji tatrzańskiej i podhalańskiej jest coś znacznie większego i trudniej definiowalnego.

19 października nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się I tylko czarna ścieżka – kolejny świetny kryminał Åsy Larsson z rebeką Martinsson w roli głównej. Rebeka pod wpływem dramatycznych wydarzeń (opisanych w powieści opisanych popada w stan psychotyczny i zostaje poddana leczeniu psychiatrycznemu. Po długiej rekonwalescencji przeprowadza się ze Sztokholmu do rodzinnej Kurravaary na północy Szwecji, gdzie zaczyna pracować jako asesor prokuratury w Kirunie.

Piąta powieść z niezwykle popularnego „oliwkowego cyklu” pióra irlandzkiej aktorki i pisarki, Carol Drinkwater. Carol kontynuuje Wielką Podróż wokół Morza Śródziemnego w poszukiwaniu najstarszych drzew oliwkowych, śladów kultury związanej z uprawianiem oliwek. Tym razem zaczyna wędrówkę od Hiszpanii, przez kraje Afryki Północnej.

Stare fotografie mają zawsze ogromny urok, a Tatry są jednym z najpiękniejszych i najbardziej magicznych miejsc, nie tylko w Polsce ale i w Europie. Połączenie obu tych elementów to przepiękny album wydawnictwa RM. Idealny na prezent jak i na jedną z ulubionych pozycji na własnych półkach z książkami.

Lena ma trzydzieści osiem lat, bogate życie osobiste i mnóstwo zawodowych sukcesów. I wszystko byłoby doskonale, gdyby nie fakt, że została zdradzona i porzucona. Aby wyleczyć się z nieszczęśliwej miłości postanawia wyjechać i szukać pocieszenia w podróży.

Rozmowa dwóch wybitnych osobowości polskiej sceny kabaretowej – Artur Andrus wnikliwie przepytuje Marię Czubaszek z jej twórczości oraz burzliwego życia towarzyskiego i rodzinnego. W tych wspomnieniach, pełnych przewrotnych anegdot, pojawiają się m.in.: Jonasz Kofta, Jacek Janczarski, Adam Kreczmar, Agnieszka Osiecka, Jerzy Dobrowolski, Stefania Grodzieńska, Bohdan Łazuka i Jerzy Urban...

Do sprzedaży trafiła właśnie powieść Bezgrzeszna autorstwa Gail Carriger. Jest to trzeci tom wyjątkowego cyklu Protektorat Parasola, którego główną bohaterką jest niezwykła Alexia Tarabotti (choć teraz już Maccon). Lady Maccon wraca do Londynu, gdzie rodzina bierze ją w obroty, a plotkarze na języki. Zostaje wyrzucona z gabinetu cieni, a jedyna osoba, która mogłaby wyjaśnić sprawę – czyli lord Akeldama, nieoczekiwanie znika jak kamfora. Na domiar złego ktoś napuszcza na nią mechaniczne biedronki, co dobitnie świadczy o tym, że wampiry chcą ją zabić – na śmierć.

Buntuję się. Decyduję. Zmieniam. Odnajduję siebie. Idę. Działam. Budzę się. Doświadczam. Podnoszę się. Marzę. Zwyciężam. Odkrywam. Wymagam. Myślę. Wierzę. Krzepnę. Rozwijam się. Pytam. Jestem. Niektóre książki są do czytania. Duchowa odyseja. Głęboko rozczarowany dzisiejszą rzeczywistością, targany wewnętrznymi konfliktami, tracący wiarę w siebie i w otaczający go świat, Paulo podejmuje bardzo osobistą podróż w czasie i przestrzeni.

Doskonała książka wydawnictwa RM, kolejny już raz zbierającego relacje naocznych świadków najważniejszych wydarzeń w historii świata. Po raz kolejny, ta książka staje się konieczną pozycją na liście książek każdego zainteresowanego historią czytelnika. Czyta się to świetnie. Po raz kolejny proszę o więcej.

Patricia Atkinson odniosła sukces. Francuzi pokochali jej wina, a prestiżowe nagrody, którymi je uhonorowano, przyniosły jej sławę jednej z wiodących producentek tego trunku w regionie. A jednak… Każdy sukces kosztuje, cieniem tego była samotność, rozstanie z mężem, śmierć przyjaciela. Ukojenie Patricia znalazła w pięknie przyrody, hojności ziemi, życzliwości sąsiadów.

Lavinia, osiemdziesięcioparoletnia seniorka czteropokoleniowego rodu jest właścicielką jednego z największych majątków w Toskanii. Ekscentryczna, harda i nieufna kocha swoją rodzinę, i z równą siłą nienawidzi obcych. Nic może bardziej ją zirytować niż obcojęzyczny gwar na corso w średniowiecznej Pienzy oraz „kolonizacja” ziemi, która od wieków należała do Włochów.

Byłam tą, która znalazła swoje Finistère, a teraz je utraciłam. Dla Bodil Malmsten, szwedzkiej pisarki i poetki, która kilka latem temu odnalazła swoją małą arkadię na krańcu ziemi, w najdalej wysuniętym na północ departamencie Francji, nadchodzi czas pożegnania. Z ogrodem, który wydarła kamienistej ziemi, z magią oceanu i zagadką prastarych menhirów, z fantazmatyczną Madame C….

Pośród rozbitków życiowych i wyrzutków społecznych rozmaitego sortu – pijaków, prostytutek, zbirów, naciągaczy i pospolitych złodziejaszków, ślepców i paralityków, grabarzy, a także pewnej wiedźmy – żyje sobie pewien rybak, Cornelius Suttree. Dla slumsów miasta Knoxville porzucił rodzinę, dostatek i wszelkie wygody. Zamieszkał na starej zdezelowanej łodzi, pod mostem, owianym złą sławą ostatniej trampoliny topielców.

Ile kosztuje twoja kawa i kto na niej zarabia? Co ukrywają przed nami supermarkety? Dlaczego mafia zajmuje się prowadzeniem legalnych interesów, jak hurtowe pranie odzieży, a uliczne gangi nie? Co spowodowało, że Chiny stały się bogate, a Nepal pozostał biedny? Kto tak naprawdę korzysta na emigracji i jaka jest przyczyna światowego kryzysu? Wreszcie

Dobrych książek nigdy nie za wiele. A dobry kryminał jest dodatkowym, bardzo dobrym powodem do podzielenia się nim z wami. Będąc pod nieustającym wrażeniem doskonałej książki Marci Clark "Domniemanie winy", wraz w wydawnictwem Prószyński proponujemy wam konkurs. Autorzy co 15 poprawnej odpowiedzi otrzymają od nas właśnie powieść "Domniemanie winy".

Dlaczego kompromis jest złą rzeczą? Kto jest mistrzem w strzelaniu fochów? Dlaczego wszystko, co trwałe, jest chwiejne? Gry i zabawy małżeńskie i pozamałżeńskie to wciągający poradnik na temat typowych zachowań w związkach. Drugi tom arcyciekawych rozmów między Katarzyną Grocholą i Andrzejem Wiśniewskim, terapeutą rodzinnym z warszawskiego Laboratorium Psychoedukacji, ma szansę zdobyć wśród czytelników takie samo uznanie, jakim poprzednia wspólna książka, Związki i rozwiązki miłosne, cieszy się od lat.