Nowości czytelnicze

Napisałaś wiele książek, ale specjalizujesz się w literaturze młodzieżowej. Dlaczego zdecydowałaś się pisać dla młodego czytelnika?
- Nie planowałam tego z wyprzedzeniem. Wiedziałam, że chcę zostać pisarką, i tak się złożyło, że pomysły na moje pierwsze dwie książki mogły się najlepiej sprawdzić w powieściach dla młodzieży. Patrząc z perspektywy, mogę powiedzieć, że to dobry wybór, ponieważ piszę dla czytelników w tym przedziale wiekowym, w którym sama czytałam najwięcej.
Minęły ciężkie czasy, gdy czytelnicy czekali latami na kolejny utwór ulubionego autora „Noteki 2015”. Konrad T. Lewandowski w ostatnich latach publikuje regularnie i (w przeciwieństwie do książek niektórych seryjnych pisarzy) utwory te wciąż nadają się do czytania.
Kiedy Tahir Shah, angielski pisarz, podróżnik i filmowiec pochodzący z rodziny o afgańskich korzeniach, postanowił spełnić swoje marzenie i osiąść z żoną i dziećmi w Maroku, nie spodziewał się, że wkroczy prosto do baśni tysiąca i jednej nocy.
Wyobraź sobie koszmar rodem z Roku 1984 Orwella wcielony w życie. Wyobraź sobie, że mieszkasz w kraju, w którym radia odbierają tylko jedną, państwową stację. Wyobraź sobie szary świat, w którym kolor wprowadzają tylko czerwone hasła propagandy. Wyobraź sobie, że na ścianie pokoju musisz powiesić portret przywódcy i kłaniać się mu we wszystkie święta.
Kupferberg – Miedzianka, niewielkie miasteczko nieopodal Jeleniej Góry, którego nie ma. Tak jak nie ma gospody Ratuszowej, gdzie miejscowe panie, plotkując przy jednym ze stolików, krzywiły się zniesmaczone, gdy ich mężowie śpiewali "Gdybyś miał jeszcze jedną teściową, to…". Nie ma zabaw, podczas których Martin Lehmann grał na saksofonie, a dookoła wirowały roztańczone pary.
Już 9 listopada trafi do polskich księgarń druga część przygód Ezia Auditore zatytułowana Assassin’s Creed: Bractwo. Książka oparta jest na grze firmy Ubisoft pt. Assassin’s Creed: Brotherhood, entuzjastycznie przyjętej przez fanów serii. Tym razem Ezio, dojrzały i zaprawiony w boju asasyn, stawia czoła wcieleniu zła i zepsucia, synowi papieża Aleksandra VI – Cesare Borgii.
Funky Koval. Wrogie przejęcie trafi do sprzedaży 27 października 2011 roku. Dlaczego warto sięgnąć po ten komiks? Głos oddajmy znawcom: Funky Koval i dziś się broni. Narysowany jest pięknie, a w każdym obrazku aż roi się od szczegółów sprawiających czytelnikowi wiele frajdy. (...) Dla miłośników science fiction i komiksów – absolutna klasyka. Da pozostałych Funky Koval może być prawdziwym odkryciem, że Polak potrafi.
Maja Staniszewska, „Metro”
Proponuję nie traktować tej książki jako profesjonalnego poradnika a jedynie, jako rzecz typowo rozrywkową. I jako taka, sprawdza się doskonale, bo humoru tutaj nie brakuje. Jeśli jeszcze odniesiemy wszystko do swojej pracy, wtedy książka może stać się jedną z ulubionych. I taką, do której chce się powracać.
Troszkę zagmatwany, ale warty przeczytania kryminał, wprowadzający czytelnika w nieznany na co dzień świat Londynu. Czyta się to przyjemnie, chociaż całość wymaga niemalże niepodzielnej uwagi. Jako całość, książka Oliviera Harrisa wypada jednak na spory plus. Zalety zdecydowanie przeważają nad okazjonalnymi wadami.
Historia człowieka, który przejął kontrolę nad cyberprzestępczym podziemiem. Max „Iceman” Butler, nie ruszając się sprzed klawiatury, zgromadził dane z blisko dwóch milionów kart kredytowych. Za pomocą sieci podporządkował sobie tysiące oszustów z całego świata i stał się głową cybermafii. Historia Icemana została spisana przez innego hackera - Kevina Poulsena - człowieka, który otrzymał najdłuższy wyrok za hacking w dziejach USA.
Wstrząsający portret czasu i miejsca, gdzie rzeczywistość przybrała mroczny odcień… Yorkshire żyje w panicznym strachu przed Rozpruwaczem,który dopadł już swoją trzynastą ofiarę. Zastępca komendanta policji, Peter Hunter, za wszelką cenę chcę rozwiązać zagadkę tych piekielnych zbrodni i zakończyć sprawę raz na zawsze, ale tonie coraz głębiej w odrażającym świecie skorumpowanych gliniarzy i moralnej zgnilizny…
Cztery ofiary. Seryjny zabójca szykujący kolejną zbrodnię. Jak jej zapobiec, gdy wszystkie dowody strawił ogień? Mieszkańcy Londynu żyją w lęku przed Palaczem, seryjnym zabójcą, który po zakatowaniu swych ofiar pali ich ciała w odludnych zakątkach miasta. Zamordował w ten sposób cztery młode kobiety, a teraz znaleziono ciało piątej.
Jaką tajemnicę kryją zapiski z przeszłości? W grudniu 1893 roku londyńscy miłośnicy Sherlocka Holmesa z niecierpliwością otworzyli egzemplarze magazynu „Stand”, oczekując kolejnej przygody detektywa. Ale stała się rzecz straszna – twórca Holmesa, Arthur Conan Doyle, zabił ich bohatera!
Krzysztof Kotowski powraca w wielkim stylu. W zrujnowanym, opuszczonym pałacu na pograniczu niewielkiego miasteczka krzyk dziecka budzi z długiego snu młodą kobietę – Marię. Gdy odzyskuje świadomość, dostrzega stojącą przy niej ośmioletnią dziewczynkę, rozpaczliwie proszącą o pomoc. Dziecko nie potrafi wyjaśnić, czego się boi, ale jego przerażenie nie pozostawia żadnych złudzeń. Obie muszą uciekać i szukać pomocy.
19 października do księgarń trafi długo oczekiwany podręcznik od Wydawnictwa Wojciech Marzec – „Film dokumentalny. Kreatywne opowiadanie” autorstwa Sheili Curran Bernard. Marcel Łoziński w swej recenzji napisał: „Ta świetnie napisana książka, precyzyjnie przetłumaczona przez znakomitego filmowca Michała Bukojemskiego powinna stać się lekturą obowiązkową dla młodych twórców, właśnie po to, by mówili własnym językiem.”
Drugie i poprawione wydanie jednego z najgłośniejszych debiutów ostatnich lat. Powieść wyróżniona Nagrodą Kościelskich i nominowana do Nagrody Nike. Reisefieber to historia Daniela, młodego pisarza, który przyjeżdża do Paryża na wieść o śmierci matki. Spotyka ludzi, którzy ją znali, odwiedza związane z nią miejsca. Powoli odtwarza ostatnie lata z życia matki. Z czasem zaczyna też przypominać sobie coraz więcej zdarzeń z dzieciństwa.
W listopadzie nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się znakomita powieść szwedzkiego pisarza Steve’a Sema-Sandberga Biedni ludzie z miasta Łodzi. To jeden z największych wydawniczych fenomenów ostatnich lat. W dwa miesiące po opublikowaniu książka zdobyła najważniejszą szwedzką nagrodę literacką – Nagrodę Augusta. Prawa do powieści kupiło kilkadziesiąt krajów. W każdym z państw wydanie dzieła szwedzkiego autora budzi dyskusję i wywołuje falę pozytywnych recenzji.
Już w 2 listopada, nakładem wydawnictwa Demart, ukaże się niezwykła relacja dotycząca zdobycia najwyższego szczytu obu Ameryk przez niewidomego Łukasza Żelechowskiego i Piotra Pogona, który od 20 lat zmaga się z chorobą nowotworową i ma usunięte płuco. Aconcagua (6962 m n.p.m.), ze względu na trudne warunki atmosferyczne uważana jest za kluczowy etap przygotowania przed próbą zdobycia Mount Everestu. Na Aconcaguę wchodzi tylko 30 procent wspinaczy, a co roku zdarza się kilka wypadków śmiertelnych.
Już 20 października ukaże się polskie wydanie książki "Sukces według TEEN VOGUE. Praktyczne porady tych, którzy rządzą światem mody". To poradnik dla wszystkich, którzy kochają modę i chcieliby zamienić swoja pasję w sposób na życie.
Czy nie wydaje wam się, że trzęsienia ziemi, tsunami, huragany, powodzie i susze nawiedzające naszą planetę są zwiastunami nadciągającej apokalipsy? 9 listopada do księgarń trafi również nowa powieść Dmitry’a Glukhovsky’ego zatytułowana Czas zmierzchu.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności