Nowości czytelnicze

Wstrząsający portret czasu i miejsca, gdzie rzeczywistość przybrała mroczny odcień… Yorkshire żyje w panicznym strachu przed Rozpruwaczem,który dopadł już swoją trzynastą ofiarę. Zastępca komendanta policji, Peter Hunter, za wszelką cenę chcę rozwiązać zagadkę tych piekielnych zbrodni i zakończyć sprawę raz na zawsze, ale tonie coraz głębiej w odrażającym świecie skorumpowanych gliniarzy i moralnej zgnilizny…
Cztery ofiary. Seryjny zabójca szykujący kolejną zbrodnię. Jak jej zapobiec, gdy wszystkie dowody strawił ogień? Mieszkańcy Londynu żyją w lęku przed Palaczem, seryjnym zabójcą, który po zakatowaniu swych ofiar pali ich ciała w odludnych zakątkach miasta. Zamordował w ten sposób cztery młode kobiety, a teraz znaleziono ciało piątej.
Jaką tajemnicę kryją zapiski z przeszłości? W grudniu 1893 roku londyńscy miłośnicy Sherlocka Holmesa z niecierpliwością otworzyli egzemplarze magazynu „Stand”, oczekując kolejnej przygody detektywa. Ale stała się rzecz straszna – twórca Holmesa, Arthur Conan Doyle, zabił ich bohatera!
Krzysztof Kotowski powraca w wielkim stylu. W zrujnowanym, opuszczonym pałacu na pograniczu niewielkiego miasteczka krzyk dziecka budzi z długiego snu młodą kobietę – Marię. Gdy odzyskuje świadomość, dostrzega stojącą przy niej ośmioletnią dziewczynkę, rozpaczliwie proszącą o pomoc. Dziecko nie potrafi wyjaśnić, czego się boi, ale jego przerażenie nie pozostawia żadnych złudzeń. Obie muszą uciekać i szukać pomocy.
19 października do księgarń trafi długo oczekiwany podręcznik od Wydawnictwa Wojciech Marzec – „Film dokumentalny. Kreatywne opowiadanie” autorstwa Sheili Curran Bernard. Marcel Łoziński w swej recenzji napisał: „Ta świetnie napisana książka, precyzyjnie przetłumaczona przez znakomitego filmowca Michała Bukojemskiego powinna stać się lekturą obowiązkową dla młodych twórców, właśnie po to, by mówili własnym językiem.”
Drugie i poprawione wydanie jednego z najgłośniejszych debiutów ostatnich lat. Powieść wyróżniona Nagrodą Kościelskich i nominowana do Nagrody Nike. Reisefieber to historia Daniela, młodego pisarza, który przyjeżdża do Paryża na wieść o śmierci matki. Spotyka ludzi, którzy ją znali, odwiedza związane z nią miejsca. Powoli odtwarza ostatnie lata z życia matki. Z czasem zaczyna też przypominać sobie coraz więcej zdarzeń z dzieciństwa.
W listopadzie nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się znakomita powieść szwedzkiego pisarza Steve’a Sema-Sandberga Biedni ludzie z miasta Łodzi. To jeden z największych wydawniczych fenomenów ostatnich lat. W dwa miesiące po opublikowaniu książka zdobyła najważniejszą szwedzką nagrodę literacką – Nagrodę Augusta. Prawa do powieści kupiło kilkadziesiąt krajów. W każdym z państw wydanie dzieła szwedzkiego autora budzi dyskusję i wywołuje falę pozytywnych recenzji.
Już w 2 listopada, nakładem wydawnictwa Demart, ukaże się niezwykła relacja dotycząca zdobycia najwyższego szczytu obu Ameryk przez niewidomego Łukasza Żelechowskiego i Piotra Pogona, który od 20 lat zmaga się z chorobą nowotworową i ma usunięte płuco. Aconcagua (6962 m n.p.m.), ze względu na trudne warunki atmosferyczne uważana jest za kluczowy etap przygotowania przed próbą zdobycia Mount Everestu. Na Aconcaguę wchodzi tylko 30 procent wspinaczy, a co roku zdarza się kilka wypadków śmiertelnych.
Już 20 października ukaże się polskie wydanie książki "Sukces według TEEN VOGUE. Praktyczne porady tych, którzy rządzą światem mody". To poradnik dla wszystkich, którzy kochają modę i chcieliby zamienić swoja pasję w sposób na życie.
Czy nie wydaje wam się, że trzęsienia ziemi, tsunami, huragany, powodzie i susze nawiedzające naszą planetę są zwiastunami nadciągającej apokalipsy? 9 listopada do księgarń trafi również nowa powieść Dmitry’a Glukhovsky’ego zatytułowana Czas zmierzchu.
Od nieśmiałej dziewczyny z fabryki samolotów do ikony popkultury i symbolu seksu. Norma Jeane miała wiele twarzy – wystarczał jej ułamek sekundy, żeby stać się kimś zupełnie innym. Tak stworzyła Marilyn Monroe, zapewniając sobie przepustkę do nieśmiertelności. Metamorfozy. Marilyn Monroe to fotograficzny zapis tych niezwykłych przemian, nietypowa biografia kobiety, której całe życie było filmem, serią zdjęć i obrazów.
Pełne uroku zdjęcia, na których przedwojenni fotografowie zatrzymali chwile sprzed kilkudziesięciu lat, przenoszą nas na polskie wybrzeże. Właśnie z wielkim rozmachem powstaje Gdynia – jedna z kilku największy inwestycji II Rzeczypospolitej. Ze zwykłej wioski rybackiej przeradza się na naszych oczach w ogromne miasto z nowoczesnym portem.
Gwizd lokomotywy i kłęby pary wzbijające się w powietrze, kolejarz dyżurny stukający młotkiem w każde koło niczym w kamerton, maleńkie stacyjki, dziś już nieistniejące i zapomniane... „Przedwojenne koleje. Najpiękniejsze fotografie” Łucjana Madziara, album wydany przez Wydawnictwo RM zabiera nas w sentymentalną podróż do czasów, które bezpowrotnie przeminęły.
W dwudziestoleciu międzywojennym polska awiacja przeszła od narodzin przez romantyczną i burzliwą młodość do dojrzałości, którą wyznaczało osiągnięcie wysokiej pozycji wśród ówczesnych potęg lotniczych. W 1939 roku, pod koniec krótkiego okresu pokoju, żuraw LOT-u i biało-czerwona szachownica były już solidnymi markami.
Tym, co od kilku stuleci przyciąga miliony turystów do Tatr i Podhala, jest niezwykła magia tego miejsca, na którą składają się piękne krajobrazy, dzika przyroda, interesujący folklor, a także zdrowe powietrze i czysta woda. Ale w tej naszej ogólnonarodowej pasji tatrzańskiej i podhalańskiej jest coś znacznie większego i trudniej definiowalnego.
19 października nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się I tylko czarna ścieżka – kolejny świetny kryminał Åsy Larsson z rebeką Martinsson w roli głównej. Rebeka pod wpływem dramatycznych wydarzeń (opisanych w powieści opisanych popada w stan psychotyczny i zostaje poddana leczeniu psychiatrycznemu. Po długiej rekonwalescencji przeprowadza się ze Sztokholmu do rodzinnej Kurravaary na północy Szwecji, gdzie zaczyna pracować jako asesor prokuratury w Kirunie.
Piąta powieść z niezwykle popularnego „oliwkowego cyklu” pióra irlandzkiej aktorki i pisarki, Carol Drinkwater. Carol kontynuuje Wielką Podróż wokół Morza Śródziemnego w poszukiwaniu najstarszych drzew oliwkowych, śladów kultury związanej z uprawianiem oliwek. Tym razem zaczyna wędrówkę od Hiszpanii, przez kraje Afryki Północnej.
Stare fotografie mają zawsze ogromny urok, a Tatry są jednym z najpiękniejszych i najbardziej magicznych miejsc, nie tylko w Polsce ale i w Europie. Połączenie obu tych elementów to przepiękny album wydawnictwa RM. Idealny na prezent jak i na jedną z ulubionych pozycji na własnych półkach z książkami.
Lena ma trzydzieści osiem lat, bogate życie osobiste i mnóstwo zawodowych sukcesów. I wszystko byłoby doskonale, gdyby nie fakt, że została zdradzona i porzucona. Aby wyleczyć się z nieszczęśliwej miłości postanawia wyjechać i szukać pocieszenia w podróży.
Rozmowa dwóch wybitnych osobowości polskiej sceny kabaretowej – Artur Andrus wnikliwie przepytuje Marię Czubaszek z jej twórczości oraz burzliwego życia towarzyskiego i rodzinnego. W tych wspomnieniach, pełnych przewrotnych anegdot, pojawiają się m.in.: Jonasz Kofta, Jacek Janczarski, Adam Kreczmar, Agnieszka Osiecka, Jerzy Dobrowolski, Stefania Grodzieńska, Bohdan Łazuka i Jerzy Urban...
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności