
Za trzy tygodnie na półki polskich księgarń trafi wyczekiwana przez fanów Ezia Auditore powieść Olivera Bowdena Assassin’s Creed: Bractwo, która ukaże się nakładem wydawnictwa Insignis Media. Wydawca specjalnie dla czytelników udostępnił obszerne fragmenty książki. Pięć fragmentów – Podmuch zimnego wiatru, Jabłko w rękach śmiertelnika, W Monteriggioni, Piękne bestie i Narada – pokaże, co można znaleźć w powieści Bowdena.

Bez obaw korzystasz z bankowości internetowej? Chętnie płacisz kartą kredytową? Wierzysz w zapewnienia banków, że transakcje w sieci są bezpieczne? Człowiek, który przejął kontrolę nad cyberprzestępczym podziemiem. Max „Iceman” Butler, nie ruszając się sprzed klawiatury, zgromadził dane z blisko 2 000 000 kart kredytowych.

W najnowszej książce Aleksandry i Daniela Mizielińskich Tu jesteśmy znajduje się informacja, że światło przemierza próżnię z prędkością prawie 300 000 kilometrów na sekundę. 23 września 2011 Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN ogłosiła wyniki badań eksperymentu OPERA. Badane przez nich cząsteczki nazywane neutrinami przekroczyły prędkość światła. Do tej pory było to uważane za niemożliwe.

Do tej książki podchodziłem z pewną rezerwą myśląc "ot kolejna książka byłego komandosa" niczym nie różniąca się od pozostałych w tym temacie. Szybko jednak okazało się, że bardzo się myliłem. Książka wciąga od pierwszej strony i praktycznie nie można się doczekać kolejnej strony. Momentami można ją porównać do "Helikoptera w ogniu"...

Jest rok 1936, Simone Sauvelle po śmierci męża zostaje praktycznie bez środków do życia. Dzięki pomocy sąsiada udaje jej się dostać pracę jako ochmistrzyni normandzkiej rezydencji Lazarusa Janna, wynalazcy i właściciela fabryki zabawek. Pani Sauvelle wraz z dziećmi: 14-letnią Irene i młodszym Dorianem wyjeżdża do Normandii.

Rok 1808. Wojska napoleońskie zalewają Europę. Na morzach trwa zażarta wojna pomiędzy sprzymierzoną flotą Francji i Hiszpanii a marynarką Wielkiej Brytanii. Młody ambitny dowódca angielskiej fregaty, Horatio Hornblower, zostaje wysłany na drugą stronę globu, by dokonał morskiej blokady hiszpańskich posiadłości w Ameryce Środkowej i wsparł lokalne siły walczące z Hiszpanami.

Zamordowany został król. Władza przeszła w ręce spiskowców, którzy sądzili, że każdy element ich planu był doskonały. Poza jednym. Winą próbowali obarczyć Royce’a i Hadriana. Ci nie są jednak byle złodziejaszkami i nie pójdą dobrowolnie pod pręgierz. To okryty złą sławą duet Riyira, i nikt nie powstrzyma ich przed krwawą zemstą!

Co może być piękniejszego od znalezienia własnego miejsca na ziemi? Od poczucia spokoju i bezpieczeństwa, które ogarnęło mnie, gdy pierwszy raz stanęłam pod małym białym domkiem, na polanie otoczonej sosnami, a wszystko wstrzymało oddech w oczekiwaniu na moje „tak!, biorę ten dom!”.

Lalki w ogniu. Opowieści z Indii to książkowy debiut dziennikarki, reporterki i felietonistki Pauliny Wilk, która przez lata podróży na subkontynent nie tylko poznała Indie i jej mieszkańców, ale pokochała to miejsce z pełną świadomością jego piękna i ułomności. Indie, o których pisze są dokładnie takie, jak w jej opowieściach serwowanych znajomym wybierającym się na wakacje do Bombaju czy Rajasthanu – odarte z blichtru, świecidełek i kolorowych korowodów.

Lubicie biegać? Być może ostatnia publikacja wydawnictwa Inne Spacery jest właśnie dla was. Książka „Biegać mądrze” będzie też nagrodą w naszym konkursie. Nagrodzeni zostaną autorzy co dziesiątej poprawnej odpowiedzi na konkursowe pytanie.

Napisałaś wiele książek, ale specjalizujesz się w literaturze młodzieżowej. Dlaczego zdecydowałaś się pisać dla młodego czytelnika?
- Nie planowałam tego z wyprzedzeniem. Wiedziałam, że chcę zostać pisarką, i tak się złożyło, że pomysły na moje pierwsze dwie książki mogły się najlepiej sprawdzić w powieściach dla młodzieży. Patrząc z perspektywy, mogę powiedzieć, że to dobry wybór, ponieważ piszę dla czytelników w tym przedziale wiekowym, w którym sama czytałam najwięcej.

Minęły ciężkie czasy, gdy czytelnicy czekali latami na kolejny utwór ulubionego autora „Noteki 2015”. Konrad T. Lewandowski w ostatnich latach publikuje regularnie i (w przeciwieństwie do książek niektórych seryjnych pisarzy) utwory te wciąż nadają się do czytania.

Kiedy Tahir Shah, angielski pisarz, podróżnik i filmowiec pochodzący z rodziny o afgańskich korzeniach, postanowił spełnić swoje marzenie i osiąść z żoną i dziećmi w Maroku, nie spodziewał się, że wkroczy prosto do baśni tysiąca i jednej nocy.

Wyobraź sobie koszmar rodem z Roku 1984 Orwella wcielony w życie. Wyobraź sobie, że mieszkasz w kraju, w którym radia odbierają tylko jedną, państwową stację. Wyobraź sobie szary świat, w którym kolor wprowadzają tylko czerwone hasła propagandy. Wyobraź sobie, że na ścianie pokoju musisz powiesić portret przywódcy i kłaniać się mu we wszystkie święta.

Kupferberg – Miedzianka, niewielkie miasteczko nieopodal Jeleniej Góry, którego nie ma. Tak jak nie ma gospody Ratuszowej, gdzie miejscowe panie, plotkując przy jednym ze stolików, krzywiły się zniesmaczone, gdy ich mężowie śpiewali "Gdybyś miał jeszcze jedną teściową, to…". Nie ma zabaw, podczas których Martin Lehmann grał na saksofonie, a dookoła wirowały roztańczone pary.

Już 9 listopada trafi do polskich księgarń druga część przygód Ezia Auditore zatytułowana Assassin’s Creed: Bractwo. Książka oparta jest na grze firmy Ubisoft pt. Assassin’s Creed: Brotherhood, entuzjastycznie przyjętej przez fanów serii. Tym razem Ezio, dojrzały i zaprawiony w boju asasyn, stawia czoła wcieleniu zła i zepsucia, synowi papieża Aleksandra VI – Cesare Borgii.

Funky Koval. Wrogie przejęcie trafi do sprzedaży 27 października 2011 roku. Dlaczego warto sięgnąć po ten komiks? Głos oddajmy znawcom: Funky Koval i dziś się broni. Narysowany jest pięknie, a w każdym obrazku aż roi się od szczegółów sprawiających czytelnikowi wiele frajdy. (...) Dla miłośników science fiction i komiksów – absolutna klasyka. Da pozostałych Funky Koval może być prawdziwym odkryciem, że Polak potrafi.
Maja Staniszewska, „Metro”

Proponuję nie traktować tej książki jako profesjonalnego poradnika a jedynie, jako rzecz typowo rozrywkową. I jako taka, sprawdza się doskonale, bo humoru tutaj nie brakuje. Jeśli jeszcze odniesiemy wszystko do swojej pracy, wtedy książka może stać się jedną z ulubionych. I taką, do której chce się powracać.

Troszkę zagmatwany, ale warty przeczytania kryminał, wprowadzający czytelnika w nieznany na co dzień świat Londynu. Czyta się to przyjemnie, chociaż całość wymaga niemalże niepodzielnej uwagi. Jako całość, książka Oliviera Harrisa wypada jednak na spory plus. Zalety zdecydowanie przeważają nad okazjonalnymi wadami.

Historia człowieka, który przejął kontrolę nad cyberprzestępczym podziemiem. Max „Iceman” Butler, nie ruszając się sprzed klawiatury, zgromadził dane z blisko dwóch milionów kart kredytowych. Za pomocą sieci podporządkował sobie tysiące oszustów z całego świata i stał się głową cybermafii. Historia Icemana została spisana przez innego hackera - Kevina Poulsena - człowieka, który otrzymał najdłuższy wyrok za hacking w dziejach USA.