Nowości czytelnicze

Kresy - magiczne słowo dla Polaków, synonim krainy utraconej na zawsze. A dla wielu rodzinnych stron, które na zawsze zapisały się w dziejach i kulturze naszego kraju. Niniejsza książka to nostalgiczna podróż po polskich śladach na Ukrainie. Autor koncentruje się na śladach polskości, pozostałościach naszej kultury, które na zawsze pozostały na wschód od Bugu. Nie unika trudnych tematów, takich jak stosunki polsko-ukraińskie z rzezią wołyńską czy powstaniem Chmielnickiego na czele, ale zachowuje obiektywizm.
Wyjątkowa książka dla miłośników Kodu Da Vinci i przygód Indiany Jonesa. Thomas Lourds jest profesorem lingwistyki na uniwersytecie w Harvardzie. Jest również niezwykle przystojnym mężczyzną, na którego widok kobiety niemal mdleją. On jednak jest tak przejęty pracą, że tego nie zauważa. Zostaje zaproszony do udziału w programie telewizyjnym, który kręcony jest w Aleksandrii. Otrzymuje do rozszyfrowania napis widniejący na antycznym dzwonku. Okazuje się, że nie zna języka, w którym wykonano inskrypcję.
Wiedźma z Babilonu to połączenie historii, mitu, faktu i fantazji. W wyniku działań prowadzonych w ramach II wojny w Zatoce Perskiej, 9 kwietnia 2003 roku Bagdad znalazł się formalnie pod kontrolą sił amerykańskich, które ogłosiły przejęcie władzy w całym kraju. Upadek rządu Saddama Husajna zapoczątkował okres niekontrolowanego bezprawia, z którego korzystały rozliczne bandy rabusiów.
Kilka dni temu do księgarń trafiła książka „Perfumiarz” Iny Knobloch. Autorka od lat fascynuje się zapachami, dlatego jej debiutancka powieść inspirowana jest życiem i talentem perfumiarza, który na początku XVIII wieku stworzył legendarną wodę kolońską – i uczynił z Kolonii stolicę perfum.
„Epic” autorstwa Conora Kosticka to powieść z nowego gatunku cyber-fiction. Świat realny przenika się w niej z grą komputerową, która nie jest zabawą, ale równoległą rzeczywistością mającą wpływ na prawdziwe życie. Na planecie Nowa Ziemia od pokoleń panuje nienaruszalne prawo: zakaz używania przemocy. Wszystkie konflikty rozwiązywane są na arenie Epica – gry komputerowej, w której toczy się równoległa rzeczywistość, a bohaterowie sterowani przez ludzi podejmują decyzje mające skutki w codziennym życiu. Na najlepszych graczy czekają bogactwa, miejsca na uniwersytecie i lukratywne stanowiska w rządzie. Losy najsłabszych są przesądzone.
Pełna uroku powieść o życiu i pierwszej, silnej, ale bardzo trudnej miłości. Czyta się to świetnie, niejednokrotnie z rozrzewnieniem wspominając czasy, kiedy technologia nie dominowała nam życia a ludziom udawało się zatrzymać w biegu codzienności. Piękna powieść, wcale nie tylko dla nastolatków. Wzrusza okropnie.
Kolejny, trzeci tom sagi o planecie Harmonia. Tym razem poruszamy się w klimatach starotestamentowych: mamy grupę wybrańców, wędrówkę przez pustynię, tworzenie przykazań. Kobiety rodzą dzieci, mężczyźni polują, jedni spiskują i planują morderstwa, inni wypełniają wolę Nadduszy; jak to w życiu bywa.
Obawiam się, że najbardziej wartościową częścią jest bibliografia. Szkoda tylko, że autor sam nie umiał z niej skorzystać. Książka dla wielbicieli tematu – dla tych, którzy mają już jakąś konkretną wiedzę i potrafią oddzielić ziarno od plew.
Komplementy wypisane jest na okładkach tej książki wydają mi zbyt gładkie i nie zapowiadają wspaniałego czytelniczego trzęsienia ziemi, jakie nas czeka. „Dom Kalifa” jest tylko pozornie taki sam jak relacje innych Brytyjczyków z przeprowadzki do Prowansji czy Toskanii. Oni natrafiali na ciekawostki, a Tahir Shah przeżył Maroko tak jak przeżywa się huragan - wielki spektakl, z którego nie wiadomo, czy się wyjdzie z życiem.
Odstrasza okładka, mylnie sugerująca tandetny romans z grupy Danielle Steel. Nic bardziej mylnego – to powieść o zdradzie, relacjach rodzinnych i okrutnym życiu w show biznesie. O marzeniach i tym, że mogą być zupełnie inne niż by się to wydawało pisze osoba, która o show biznesie wie chyba już wszystko i od lat żyje pod obstrzałem kamer. Oto debiutancka, doskonała powieść Sharon Osbourne.
Premiery książek Dmitrija Glukhovsky’ego to już dzisiaj wydarzenie. Dlatego wraz z wydawnictwem Insignis zapraszamy was do udziału w konkursie i odpowiedzi na konkursowe pytanie. Autorzy co dwunastej poprawnej odpowiedzi zostaną nagrodzeni książką „Czas Zmierzchu”.
Z okazji premiery książki Szymuna Wroczka, wraz z wydawnictwem Insignis zapraszamy was do udziału w konkursie i odpowiedzi na konkursowe pytanie. Bardzo trudne, jak zazwyczaj. Autorzy co jedenastej poprawnej odpowiedzi zostaną nagrodzeni książką „Piter”.
Jeśli poprzednia książka Kinga poddała próbie waszą miłość do pisarza, to ta po raz kolejny utwierdzi was w uczuciach. Ta przeogromna rozmiarem powieść potwierdza doskonale, że jej autor ma się świetnie, dalej pisze doskonale i sprawia, że chcemy jeszcze więcej. Dallas '63 może z powodzeniem stanąć w szranki z najlepszymi z najlepszych powieści pisarza.
Tom ten zawiera 9 książek poetyckich Marcina Świetlickiego (ur. 1961) wydanych w latach 1992-2009 oraz 77 wierszy niepublikowanych i 44 rozproszone w antologiach, prasie lub wydaniach poszerzonych. Jest to pierwszy pełny przegląd twórczości poety. Łącznie 535 wierszy.
„Powieści” to „Dwanaście”, „Trzynaście” i „Jedenaście”, zebrane w jednym tomie dla uczczenia pięćdziesiątych urodzin autora. Dodatkowo w tomie znalazło się specjalnie z tej okazji napisane opowiadanie, w którym mistrz w pierwszoosobowej narracji rozstrzyga dotąd nierozstrzygnięte wątki z powieści.
Queen Unseen to unikalny zapis wydarzeń z lat, które Peter Hince, autor książki spędził z jednym najsłynniejszych zespołów rockowych. Towarzyszył im podczas tras koncertowych, w studio oraz w czasie kręcenia wideoklipów. To wnikliwie, odkrywcze oraz zabawnie spojrzenie na to jak naprawdę wyglądała praca z zespołem Queen, pokazujące zarówno wzloty jak i upadki.
Ile powinna kosztować podróż na Księżyc w obie strony? Który samochód zasługuje na miano najbardziej nowatorskiego? Czy przed 1950 rokiem istniały nastolatki? A jeśli nie, to kto ich wymyślił? I dlaczego pewne wynalazki – na przykład Zeppelin lub theremin – nie pozostały z nami na dłużej?
22 listopada 2011 poznaliśmy najlepsze książki historyczne jesieni, nagrodzone w plebiscycie "Historia zebrana"! Wśród wyróżnionych publikacji znalazło się sześć tytułów. - Poziom tej edycji plebiscytu był szczególnie wysoki, a rywalizacja bardzo wyrównana - w plebiscycie oddano ponad 3 tysiące głosów, zaś w przypadku werdyktu jury decydowały ułamki punktów - podkreślał Michał Świgoń, redaktor naczelny portalu historycznego Histmag.org - Duża różnorodność tematyki sprawia, że nagrodzone tytuły powinny zainteresować spore grono czytelników.
Prawdziwie wybitni pisarze piszą tylko bardzo dobre, albo wybitne książki. „Widok z Castle Rock” być może wybitny nie jest, na pewno jednak niedaleko mu do literackiej doskonałości. Takie książki to wielowątkowe, wielopoziomowe i wielokolorowe przygody. Zostają w pamięci i na półce, gdzie trzymamy książki do których chce się wracać.
Z okazji premiery książki „Lekcja historii Jacka Kaczmarskiego”, wraz z wydawnictwem Demart przygotowaliśmy dla was konkurs i konkursowe pytanie. Autorzy co 9 poprawnej odpowiedzi zostaną nagrodzeni tą właśnie piękną książką.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności