Nowości czytelnicze

Powieść często uznawana za najlepsze dzieło autora Folwarku zwierzęcego i Roku 1984, przełożona na kilkadziesiąt języków! Powieść wybitnego pisarza z 1937 roku. Akcja rozgrywa się w Anglii, a bohater - gruby komiwojażer George Bowling, po nieoczekiwanym wygraniu na wyścigach pokaźnej kwoty funtów, postanawia wyruszyć w sentymentalną podróż do Dolnego Binfield, miasteczka swojego dzieciństwa.
W świecie literatury szpiegowskiej Daniel Silva jest od uważany za mistrza (The Dallas Morning News), znającego przepis na powieść, od której nie można się oderwać (BookPage). Ostatnia książka będącego u szczytu kariery (The Denver Post) autora to nadzwyczajna, rozgrywająca się na przestrzeni pięćdziesięciu lat opowieść o wyjątkowym dziele sztuki oraz emocjach z nim związanych - chciwości, zaślepieniu i morderstwie.
Nie zamierzam rozwodzić się na temat konieczności znajomości języka obcego. Dzisiaj to po prostu konieczność. Jak dotrzemy do celu to już inna sprawa. Jeśli umiecie się uczyć z poradników, to ten może wam pomóc zrealizować założony cel. To sensowny, zrobiony przez profesjonalistów podręcznik, który powinien znaleźć odbiorców w każdej grupie wiekowej.
Lubię takie literackie przemieszanie świata rzeczywistego z fantastycznym. Bohaterowie książki Kealana Patricka Burke muszą zmierzyć się z rzeczami, których nie zobaczymy na prawdziwych ulicach. Wielbiciele fantastyki będą zachwyceni, bo też sama historia wciąga, angażuje i zostaje w pamięci.
Rozkoszna, lekka książka z prawdziwie kobiecą bohaterką. Być może nie jest to prawdziwy kryminał, być może całość nie zainteresuje wielbicieli klasycznych historii sensacyjnych. Ale czytelnicy odnajdą się na pewno, no dobrze, pewnie raczej czytelniczki, bo to one odnajdą w Haley Randolph najwięcej z własnej kobiecej natury. Czyta się to piorunem, ale przyjemność absolutnie gwarantowana!
Powieść Charlie została wydana w USA przez MTV Books w ponadmilionowym nakładzie. Książka ma formę listów pisanych do nieznanego przyjaciela przez nastolatka, Charliego. Chłopak pisze o seksie, narkotykach, związkach i potrzebie akceptacji. W przygotowywanej przez producentów Zmierzchu ekranizacji w jedną z głównych ról wcieli się Emma Watson. Reżyserem filmu został autor książki S.Chbosky, a za produkcje odpowiadał John Malkovich.
Przykra książka. Niby wszystko jest tak, jak w porządnym kryminale być powinno, ale współczujemy każdemu podejrzanemu i każde rozwiązanie rani nam serce. Akcja tego kryminału Anne Holt, mojej absolutnie ulubionej lesbijskiej pisarki kryminałów, rozgrywa się w domu dziecka. Za mało ponure? Jednym z tamtejszych dzieci jest Olav, gruby, agresywny dwunastolatek, wychowywany dotąd przez matkę, która sobie z nim nie radziła, chłopiec, który nie lubi nikogo i którego nikt nie lubi. Nie dość?
R jest zombie, a Julie jest żywa. R nie może się rozstać z Julie, choć przecież powinien ją po prostu zjeść. Isaac Marion dał zombie więcej życia i emocji niż ktokolwiek przed nim. Świat, który przedstawia, wcale nie jest przez to mniej okropny; tyle tylko, że mogą się w nim pojawić rzeczy od zombie straszniejsze.
Moda na pisanie książek przez byłych lub obecnych żołnierzy, trwa nieprzerwanie od dobrych kilku lat. Przeważają żołnierze amerykańscy, bo to przecież Ameryka najbardziej angażuje się w akcje wojskowe na całym świecie. Akcje w Iraku i Afganistanie doczekały się już kilkunastu, jeśli nie kilkudziesięciu publikacji. I dobrze poradziły sobie na rynku. Ta o wytropieniu i zabiciu Osamy Bin Ladena, też z góry skazana jest na sukces. Bin Laden, najbardziej aktywny wróg Stanów Zjednoczonych dawał radę uciec służbom specjalnym przez ponad dekadę. Jego zabicie było dla świata niespodzianką. Tym bardziej więc rośnie liczba osób, która o akcji będzie chciała przeczytać.
Wystawiana na scenach najbardziej prestiżowych teatrów, m.in. w Berliner Ensemble, na West Endzie czy Broadwayu sztuka jest również zdobywczynią prestiżowych teatralnych nagród, w tym Tony Awards (Najlepsza Sztuka) i Laurence Olivier Award (Najlepsza Nowa Komedia). Główną przyczyną tych sukcesów jest mistrzowsko skonstruowana fabuła – z pozoru niewinne spotkanie dwóch małżeństw w sprawie bójki ich synów stopniowo odsłania dramatyczne napięcia, przeradzając się w otwarty konflikt, który prowadzi do nieoczekiwanego finału. Sztuka stawia bardzo aktualne pytania o ukryte źródła agresji.
W czwartek 12 stycznia br., w wieku 75 lat zmarł Reginald Hill, autor 24 bestsellerowych kryminałów ze znanej również polskim czytelnikom serii „Dalziel & Pascoe”.
Powieści Hilla charakteryzowały się skomplikowanymi sprawami kryminalnymi, bohaterami zaś byli charyzmatyczni, wybitni detektywi z ogromnym, typowym dla Anglii, poczuciem humoru. Pierwszą powieść z serii „Dalziel & Pascoe” pisarz opublikował w 1970 roku.
Recenzja książki Profesora Czesława Kupisiewicza: Zacznę od tytułu recenzowanej książki. Szkoda, że w obecnej wersji tytułu nie ma nawiązania do Szkiców z dziejów dydaktyki ( Wydawnictwo Impuls, Kraków 2010). Te dwie książki dopełniają się merytorycznie i porządkują dorobek pedagogiki od pradawnych czasów po dzień dzisiejszy. Każdy, kto przeczytał Szkice sięgnie po podobnie skonstruowaną książkę, jeżeli będzie to sygnalizował jej tytuł.
Poradnik dla miłośników akwarystyki – zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Pozwoli ci na przejście przez kolejne kręgi wodnego wtajemniczenia i dostarczy praktycznej wiedzy o hodowli ryb. Znajdziesz w nim przegląd i opis najważniejszych gatunków, wybierzesz odpowiednie okazy do swojego akwarium, a także zrozumiesz, jakich nie powinieneś kupować.
Poznaj fascynujący świat planet oraz gwiazd i zacznij swoją astronomiczną przygodę! Z poradnika dowiesz się, jak zbudować pierwsze własne obserwatorium astronomiczne i rozpocząć obserwację Księżyca, Słońca, planet oraz gwiazd w poszczególnych porach roku. Dowiesz się, czym charakteryzują się komety i meteory, co to jest siódmy kontynent Ziemi i jakie są typy mgławic.
Nie ma drugiej takiej międzygatunkowej przyjaźni i więzi jak ta, która połączyła psa i człowieka. Przyjmując czworonoga pod swój dach, stajesz się dla niego najważniejszym przewodnikiem po nieznanym otoczeniu. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć psią naturę i pomóc swojemu podopiecznemu w szybkim odnalezieniu się w twoim świecie, to ten poradnik jest właśnie dla ciebie.
Zrozumiemy, jak ten proces przebiega, kiedy i dlaczego osiąga stopień eskalacji, przy którym ta dziedzina ludzkiej aktywności całkowicie zatraca społeczny sens i przechodzi w swoje przeciwieństwo, stając się karykaturą polityki. Intuicyjnie wiemy, że dzieje się tak za sprawą osobowości ludzi czynnych w polityce, celów i interesów, które do niej wnoszą zwłaszcza wtedy, gdy kontrola społeczna słabnie lub zanika, gdy tolerujemy przypadkowe kariery ludzi niekompetentnych i egocentryków.
Paul już jako nastolatek radził sobie ze wszystkim sam. Prowadził życie człowieka wolnego i niezależnego, nie zawdzięczając nic nikomu. Odważny i stanowczy kierował się własnymi zasadami moralnymi. Kiedyś sądził, że jego życie toczyć się będzie od przypadku do przypadku, a kontakty z innymi ludźmi pozostaną jedynie przelotne. Tak się jednak nie stało, bo spotkał piękną i kochającą Kate Ellis i jej córkę, które ofiarowały mu miłość i poczucie bezpieczeństwa.
Ta książka ma pomóc czytelnikowi w zrozumieniu charakteru urazów sportowych, radzeniu sobie z nimi i w powrocie do czynnego uprawiania sportu bez obawy o przyszłe kontuzje. Przegląd najczęściej spotykanych urazów sportowych i metod rehabilitacji poprzez efektywne ćwiczenia. Definicje anatomiczne i terminologia; wskazówki na temat zapobiegania urazom, pierwszej pomocy, terapii manualnej, długookresowej rehabilitacji i znaczenia odpowiedniego stylu życia.
Chyba każdy, czytając Martina Edena, zadawał sobie pytanie, czy pisarz sportretował w tej powieści sam siebie. Podczas lektury "Zewu krwi", "Białego Kła", czytelnik zastanawia się, co musiał przeżyć człowiek, który umiał tak sugestywnie opisać ten zimny, dziki świat. Czy usłyszał te historie nocą przy ognisku? A może sam był bohaterem niektórych z nich?
Berlin, 2004 rok. Edward Cohen, właściciel modnego butiku, od czasu burzliwego dzieciństwa słyszy ciągle, jak bardzo jest podobny do Adama, czarnej owcy w rodzinie, a zarazem swojego stryjecznego dziadka, którego nigdy nie znał. W chwili, kiedy berlińskie życie Edwarda rozsypuje się na tysiąc kawałków, wpada mu w ręce legat po Adamie: sterta papieru, zaadresowana do niejakiej Anny Guzlowski.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności