Nowości czytelnicze

Drugi tom Dziennika Sławomira Mrożka obejmuje lata 1970-1979. Pisarz przebywa w tym czasie na emigracji - podróżuje po Europie, zwiedza Stany Zjednoczone, po raz pierwszy też odwiedza Amerykę Południową. Z pewnością wielu czytelników będzie zaskoczonych obrazem pisarza, jaki wyłania się z kart tej książki. Mrożek z niespotykaną szczerością pisze o swych grzechach, kompleksach i nocach spędzonych w towarzystwie butelek wina lub whisky.
"Cena za honor" to uniwersalna opowieść o zmaganiach dobra ze złem. Wciągająca od pierwszej strony historia, w której jednakowo przeplata się miłość, nienawiść, wierność zasadom, przyjaźń i zdrada. Bzyk, policyjny detektyw prowadzi działania przeciw handlarzom narkotyków. Podczas akcji przejmuje dużą ilość amfetaminy oraz likwiduje całe zaplecze służące do jej produkcji. Ma szansę postawić przed sądem nie tylko wykonawców, ale wszystkie osoby odpowiedzialne za przestępczy proceder.
Powoli staje się regułą, że książka Dennisa Lehane jest na rynku wydawniczym wydarzeniem. To doskonałe książki sensacyjne, pełne niespodzianek, wartkie, angażujące od pierwszej do ostatniej strony. Ta na pewno nie jest wyjątkiem. Można kupować w ciemno. Zażaleń nie będzie.
Czy nudziliście się kiedyś tak bardzo, że myśleliście, że trafiliście już na samo dno rozpaczy? Czy byliście kiedyś tak znudzeni, że powieki same zamykały się na oczach, niemalże tak, jakby były przylepione cementem? Nuda to niestety nasz towarzysz, od którego nie zawsze da się uciec. Ale da się z nią walczyć. Dlatego, wraz z wydawnictwem Bellona, zapraszamy wasz do udziału w konkursie związanym właśnie z nudą. Autorzy najbardziej kreatywnych odpowiedzi zostaną nagrodzeni książką „Historia nudy”.
Nigdy dotąd, w tak masowej skali świat nie interesował się tajnikami szkolenia, misji czy naboru do Służb Specjalnych. Prawdziwym fenomenem stają się pozycje czy artykuły odsłaniające kulisy działania komandosów, po kolejne części gier Call of Duty czy Battlefield, w dniu premier ustawiają się gigantyczne kolejki! American Sniper Chrisa Kyle to natomiast obecnie numer 1 na The New York Times Book Review! Snajper Howarda Wasdina stał się w Polsce prawdziwym bestsellerem, a wydana niedawno Operacja "Geronimo" Pfarerra od razu trafiła na listy najlepiej sprzedających się książek!
Nie lada gratka czeka miłośników gier oraz audio- i e-booków! Na platformie Mobilegate.pl znajdziecie już słynną trylogię „Millenium” Stiega Larssona, biografię Steve’a Jobsa oraz absolutny hit na polskim rynku księgarskim - serię powieści o mieszkańcach mazurskiego domu nad Rozlewiskiem autorstwa Małgorzaty Kalicińskiej.
W swej najnowszej książce słynna polska podróżniczka nie przenosi nas do żadnej egzotycznej krainy. Zamiast tego funduje podróż w głąb… nas samych. I tłumaczy, dlaczego ludzkość zmierza ku upadkowi. To bezwątpienia jedna z najważniejszych książek w dorobku Beaty Pawlikowskiej. Być możne nawet najważniejsza. A już na pewno najpoważniejsza. Książka, w której podróżniczka ze smutkiem pochyla się nad kondycją ludzkości wchodzącej w XXI wiek. Wnioski, do których dochodzi, nie zostawiają złudzeń – znaleźliśmy się nad przepaścią.
Nieraz zdarzy ci się ściskać rękę sympatycznego człowieka, który dwa lata temu ociekał krwią po tym, jak zabił swoich sąsiadów – informuje reportera telewizyjnych „Wiadomości” przypadkowo spotkany człowiek w stolicy Rwandy Kigali. W pierwszej książce z nowej serii „W stanie wojny” Piotr Kraśko wraca do tragicznych wydarzeń z 1994 r., kiedy to w wyniku wojny domowej pomiędzy plemionami Hutu i Tutsi w ciągu zaledwie trzech miesięcy w krwawych walkach życie straciło milion ludzi, co stanowiło jedną piątą ludności tego kraju.
To właśnie zapach tej wyspy skusił kiedyś portugalskich żeglarzy, którzy odkryli dla Europejczyków Zanzibar - wyspę leżącą u wybrzeży Tanzanii. To królestwo przypraw - powietrze jest przesiąknięte wonią goździków, cynamonu, gałki muszkatołowej, imbiru, kardamonu i wanilii… Relacja Martyny Wojciechowskiej przenosi nas na wyspę, której plaże pokrywa piasek biały jak śnieg, a po morzu w kolorze szmaragdowym leniwie pływają rybackie łodzie… Historia Zanzibaru nie zawsze jednak przedstawiała się równie sielankowo.
Namibia eksportuje najwięcej diamentów na świecie – wyjątkowo cenią je jubilerzy. Przy odrobinie szczęścia można je znaleźć nawet na plaży. Podobno kilka lat temu, w czasie wakacji, pewien niemiecki geolog zebrał ich tyle, że po powrocie do domu udało mu się zachwiać na moment światowym rynkiem tych szlachetnych kamieni.… W XV wieku – podobnie jak wiele innych egzotycznych miejsc na świecie – Namibię opanowali Europejczycy. Prze lata rządy nad tym zachodnioafrykańskim krajem sprawowali Portugalczycy, Niemcy, Brytyjczycy, także Holendrzy. Dopiero w 1990 roku zyskał niepodległość, dziś będąc republiką i członkiem Wspólnoty Narodów. Podstawą namibijskiej gospodarki są eksploatacja bogactw naturalnych i hodowla.
Świt Zmierzchu to podobnie jak Serce Kaeleer zbiór czterech opowiadań uzupełniających naszą wiedzę o zdarzenia, które rozgrywają się na kartach poszczególnych tomów sagi Czarnych Kamieni. Dowiemy się między innymi, w jaki sposób Surreal i Rainier poradzili sobie z traumą po tym, jak zostali podstępem uwięzieni w Domu Strachów, jaki los spotkał Falonara − niewiernego kochanka Surreal (którego postać zaznaczały dotąd jedynie niejasne aluzje), poznamy tragiczny finał romansu Saetana z Sylvią, a także zaskakującą przyszłość Daemona w czasach, kiedy i Czarownica, i Wielki Lord Piekła odeszli, zmieniając się w szepty w Ciemności.
Kolejna porcja zadziwiających i fascynujących zagadek matematycznych, przedstawionych przez mistrza matematycznej rozrywki – profesora Iana Stewarta. Prowadząc czytelnika przez niezwykły świat problemów, nad którymi jeszcze do niedawna bezskutecznie głowili się najlepsi matematycy świata, Stewart pokazuje różnorodność i potęgę dzisiejszej matematyki w jej rozmaitych odsłonach: od grafów, probabilistyki i logiki, do topologii i kwazi kryształów (oraz oczywiście podziału tortu). „Jak pokroić tort” to nie tylko znakomita rozrywka, ale przede wszystkim radość z poznawania matematyki.
Powieść dla miłośników słońca, włoskiego wina i romantycznych historii. Rosie, Addolorata, Lou i Toni podczas wakacji na Majorce postanawiają, że bez względu na to co się wydarzy, za cztery lata spotkają się ponownie. Różnią się charakterami i stosunkiem do życia, a kolejne wakacyjne spotkanie w inny sposób odmieni los każdej z nich.
Clare, gdyż takie przylgnęło do niej przezwisko, urodziła się w Anglii ,jako czwarte dziecko nieudanego małżeństwa imigrantów z Jamajki, które rozpadło się jeszcze przed jej poczęciem. Jej ojciec wygrał na loterii i zostawił matkę z dziećmi, odwiedzał jednak czasem swój stary dom: „matka przekonywała go, by szedł z nią do łóżka, a kiedy zasypiał, szukała po jego kieszeniach pieniędzy”. Clare podejrzewała, że została poczęta właśnie w trakcie jednej z podobnych wizyt. Nie mogąc znieść tytułowej „brzydoty” swojej córki oraz jej nocnego moczenia matka Clare znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Dla dziewczynki dom staje się miejscem do tego stopnia przerażającym, że zwraca się ona do opieki społecznej z zamiarem zamieszkania w sierocińcu, a gdy plan ten się nie udaje, wypija środek dezynfekujący.
Przeurocza książka, wcale nie tylko dla miłośników matematyki. Gwarantuję, że każdy odnajdzie tutaj coś, co wywoła na jego twarzy uśmiech. Książka pełna jest ciekawostek, anegdot i żartów, które jej autor zbierał przez lata, początkowo na własny użytek.
Ta książka to taki swoisty produkt popularności Wschodu w literaturze. Opowieść o zdominowanym przez mężczyzn muzułmańskim świecie pewnie niejednego wzruszy, ale większość jednak zmęczy. Przecież takich historii było już więcej niż dużo. Czy znajdzie się wielu, którzy zechcą czytać kolejną?
Frank Cascio, biznesmen i producent, zaprzyjaźnił się z Michaelem Jacksonem w 1984 roku, gdy był zaledwie kilkuletnim chłopcem. Gdy skończył osiemnaście lat, Jackson zatrudnił go jako osobistego asystenta, a z czasem awansował na swojego menedżera. Był bliskim przyjacielem Jacksona przez ponad 25 lat.
„Charlotte Isabel Hansen” jest kontynuacją losów Jarlego Kleppa z książki „Człowiek, który pokochał Yngvego”. Tore Renberg, autor książki, jest obecnie jednym z najpopularniejszych pisarzy norweskich i został okrzyknięty najlepszym pisarzem norweskim młodego pokolenia. Tore Renberg w 2008 roku otrzymał za Charlotte Isabel Hansen Norweską Nagrodę Księgarzy, przyznaną wcześniej między innymi takim literackim osobistościom jak Anne Ragde, Anne Holt, Jostein Gaarder i Jo Nesbø!
Podobno o złej historii trzeba mówić jak najwięcej, bo tylko tak będziemy w stanie uniknąć jej powtórzenia. I czytać jak najwięcej też trzeba. Dlatego z wielką przyjemnością, wraz z wydawnictwem Erica zapraszamy was do udziału w konkursie. Nagrodą dla autorów co 10 poprawnej odpowiedzi na konkursowe pytanie, będzie fenomenalna książka Svena Hassela „Królestwo Piekieł. Powstanie Warszawskie”.
Wydawnictwo zapowiedziało nam mroczne fantasy i taka na pewno jest książka J.M. McDermott’a. Wielbiciele fantastyki na pewno nie będą zawiedzeni, to porządna książka, z opowieścią mocno zakorzenioną w swoim gatunku.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności