
Słowo honoru, uwielbiam tę książkę. Przeczytałam ją w dwa dni, które przypomniały mi te rozkoszne czasy nastoletniego życia, kiedy to zaczytywałam się w tandetnych romansidłach. W tym nie ma absolutnie nic tandetnego, ale romansidło to rozkoszne, pełne górnolotnych zwrotów, deklaracji miłości, a wszystko to na tle sensacyjnej opowieści. Idealne czytadło na weekend!

„To niewiarygodne, że mogę uchylić rąbka tajemnicy życia mojej mamy. Zapraszam wszystkich do jej odkrycia”. Po śmierci matki Lise Dion odkrywa w niebieskim kufrze, który od najmłodszych lat rozbudzał jej wyobraźnię, zaskakujące dokumenty dotyczące życia tej niezwykłej kobiety. Lise pragnie zrozumieć, co przeżyła Armande. Opisuje jej dzieje, przeplatając odkrytą w kufrze prawdę z czasów drugiej wojny światowej z bardzo bliską rzeczywistości fikcją.

Nikt nie mógł przeczytać Tajnego dziennika wcześniej. To dzieło mogło zostać wydane dopiero kilkadziesiąt lat po śmierci poety. Białoszewski przygląda się ludziom, znanym i nieznanym. Odsłania bujne życie towarzyskie, artystyczne, prywatne, erotyczne. Grzesznik, który „grzech” swój wybrał i przełamał tabu. Optymista, któremu życie nie oszczędziło męczarni, choroby i samotności.

Ile jest w stanie zrobić matka, by ochronić własne dziecko? Jedynym marzeniem ośmioletniej Sophie Donohue jest być jak inne dziewczynki. Jej matka Janine z ociąganiem zgadza się, by córka razem z zastępem zuchów pojechała na dwudniowy biwak. Dziewczynka z wyjazdu nie wraca. Wbrew swym pragnieniom Sophie nie jest jednak zwykłą ośmiolatką. Cierpi na rzadką chorobę, a Janine, podejmując ostatnią próbę uratowania jej życia, wpisała córkę na eksperymentalną terapię, pomimo ostrych sprzeciwów swoich rodziców i byłego męża. Bez leku Sophie długo nie przetrwa; matczyna intuicja podpowiada Janine, że jej córka żyje, ale czasu jest niewiele.

„To nie Nowy Jork, panie komisarzu!”. To Wrocław. Miasto wielobarwne i z tradycjami. Miasto, w którym życie toczy się swoim rytmem, a codzienne sprawy na tyle pochłaniają mieszkańców, że nie zauważają oni, kiedy wśród nich pojawia się morderca: okrutny, bezwzględny i… bardzo inteligentny. Śledztwo w sprawie serii zabójstw popełnianych na bezbronnych emerytach rozpoczyna komisarz Marek Przygodny z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Po konkursach „Najlepsze książki na wiosnę”, „Najlepsze książki na lato”, "Najlepsze książki na jesień" oraz "Najlepsze książki na zimę" nadeszła pora na odpowiedź, które spośród nich okażą się „Najlepszymi książkami roku 2011”. Około 200 tytułów, zwycięzców kwartalnych edycji, stanęło do rywalizacji o ten zacny tytuł, a walka jest niezwykle ostra, bowiem wszystkie zgłoszone pozycje mają równe szanse, by zostać tymi „naj”!

Ciekawostka o smaku wina dla wszystkich fanek i fanów Marleny de Blasi. Niedawno dowiedzieliśmy się, że pod Bochnią znajduje się winnica zwana „Małą Toskanią”. Należy do Uniwersytetu Jagiellońskiego i jest częścią Winnicy Nad Dworskim Potokiem. Skąd ta toskańska nazwa? Otóż zarządca winnicy, pan Adam w czasie sadzenia krzewów był w trakcie lektury „Tysiąca dni w Toskanii” i oczarowany książką postanowił winnicy nadać taką właśnie nazwę. Produkowane tu wino odnosi sukcesy na świecie (tytuł championa za wino wytrawne i 12 innych Grand Prix), jednym z gatunków – Novum – częstowano gości podczas Polskiej Prezydencji w UE.

Książka autorstwa brytyjskiego dziennikarza Ioan Grillo pracującego dla meksykańskiej gazety opisuje krwawą walkę baronów narkotykowych o kontrolę nad handlem heroiną, kokainą i marihuaną, a także walkę władz Meksyku z przerażającą spiralą przestępczości mafii narkotykowych. Autor wciąga czytelnika narracją i fabularyzowanymi scenami wydarzeń, demonstrując kulisy dramatu, zastraszającej korupcji policji, bezgranicznej bezwzględności przestępców i niewyobrażalnego przepływu milionów dolarów.

Lubelskie to region piękny i egzotyczny, położony na wschodnich krańcach Polski, kraina od stuleci pozostająca na styku kultury Zachodu i Wschodu, łącząca tradycje katolickie, prawosławne, judaistyczne, ale także znacznie bardziej orientalne - greckie, ormiańskie, tatarskie... To region czystej, nieskażonej przyrody, żywych ludowych tradycji i rzemiosła, a do tego wspaniałych, nie spotykanych nigdzie poza tym regionem zabytków przeszłości. W ramach kampanii promocyjnej województwa lubelskiego ukazały się pierwsze dwa przewodniki turystyczne - "Kajakiem po Bugu" oraz informator agroturystyczny "Smak Lubelskiej wsi".

Władysława Jagiełłę znają wszyscy Polacy, jako jednego z najwybitniejszych władców w naszej historii, pogromcę Krzyżaków pod Grunwaldem i założyciela wielkiej dynastii, która rządziła Polską przez dwieście lat. Nie wszyscy jednak wiedzą, że ten z natury skromny, zrównoważony człowiek i wierny mąż, który bardziej niż rozkosze alkowy cenił sobie... polowania, miał poważne kłopoty małżeńskie.

Karola jest Polką mieszkającą od wielu lat za granicą. Nękana migrenami poszukuje spokojnego miejsca, gdzie może podleczyć się i uspokoić. Od koleżanki z pracy dostaje propozycję wyjazdu do odziedziczonego przez nią domu w Karkonoszach. Ma tam w ciszy spędzić pół roku, gdyż dom stoi pusty po tragicznej śmierci rodziców koleżanki. Karola pojawia się na miejscu i szybko rozgaszcza, poznając sąsiadów i spartańskie warunki wiejskiego życia.

Drugi tom Dziennika Sławomira Mrożka obejmuje lata 1970-1979. Pisarz przebywa w tym czasie na emigracji - podróżuje po Europie, zwiedza Stany Zjednoczone, po raz pierwszy też odwiedza Amerykę Południową. Z pewnością wielu czytelników będzie zaskoczonych obrazem pisarza, jaki wyłania się z kart tej książki. Mrożek z niespotykaną szczerością pisze o swych grzechach, kompleksach i nocach spędzonych w towarzystwie butelek wina lub whisky.

"Cena za honor" to uniwersalna opowieść o zmaganiach dobra ze złem. Wciągająca od pierwszej strony historia, w której jednakowo przeplata się miłość, nienawiść, wierność zasadom, przyjaźń i zdrada. Bzyk, policyjny detektyw prowadzi działania przeciw handlarzom narkotyków. Podczas akcji przejmuje dużą ilość amfetaminy oraz likwiduje całe zaplecze służące do jej produkcji. Ma szansę postawić przed sądem nie tylko wykonawców, ale wszystkie osoby odpowiedzialne za przestępczy proceder.

Powoli staje się regułą, że książka Dennisa Lehane jest na rynku wydawniczym wydarzeniem. To doskonałe książki sensacyjne, pełne niespodzianek, wartkie, angażujące od pierwszej do ostatniej strony. Ta na pewno nie jest wyjątkiem. Można kupować w ciemno. Zażaleń nie będzie.

Czy nudziliście się kiedyś tak bardzo, że myśleliście, że trafiliście już na samo dno rozpaczy? Czy byliście kiedyś tak znudzeni, że powieki same zamykały się na oczach, niemalże tak, jakby były przylepione cementem? Nuda to niestety nasz towarzysz, od którego nie zawsze da się uciec. Ale da się z nią walczyć. Dlatego, wraz z wydawnictwem Bellona, zapraszamy wasz do udziału w konkursie związanym właśnie z nudą. Autorzy najbardziej kreatywnych odpowiedzi zostaną nagrodzeni książką „Historia nudy”.

Nigdy dotąd, w tak masowej skali świat nie interesował się tajnikami szkolenia, misji czy naboru do Służb Specjalnych. Prawdziwym fenomenem stają się pozycje czy artykuły odsłaniające kulisy działania komandosów, po kolejne części gier Call of Duty czy Battlefield, w dniu premier ustawiają się gigantyczne kolejki! American Sniper Chrisa Kyle to natomiast obecnie numer 1 na The New York Times Book Review! Snajper Howarda Wasdina stał się w Polsce prawdziwym bestsellerem, a wydana niedawno Operacja "Geronimo" Pfarerra od razu trafiła na listy najlepiej sprzedających się książek!

Nie lada gratka czeka miłośników gier oraz audio- i e-booków! Na platformie Mobilegate.pl znajdziecie już słynną trylogię „Millenium” Stiega Larssona, biografię Steve’a Jobsa oraz absolutny hit na polskim rynku księgarskim - serię powieści o mieszkańcach mazurskiego domu nad Rozlewiskiem autorstwa Małgorzaty Kalicińskiej.

W swej najnowszej książce słynna polska podróżniczka nie przenosi nas do żadnej egzotycznej krainy. Zamiast tego funduje podróż w głąb… nas samych. I tłumaczy, dlaczego ludzkość zmierza ku upadkowi. To bezwątpienia jedna z najważniejszych książek w dorobku Beaty Pawlikowskiej. Być możne nawet najważniejsza. A już na pewno najpoważniejsza. Książka, w której podróżniczka ze smutkiem pochyla się nad kondycją ludzkości wchodzącej w XXI wiek. Wnioski, do których dochodzi, nie zostawiają złudzeń – znaleźliśmy się nad przepaścią.

Nieraz zdarzy ci się ściskać rękę sympatycznego człowieka, który dwa lata temu ociekał krwią po tym, jak zabił swoich sąsiadów – informuje reportera telewizyjnych „Wiadomości” przypadkowo spotkany człowiek w stolicy Rwandy Kigali. W pierwszej książce z nowej serii „W stanie wojny” Piotr Kraśko wraca do tragicznych wydarzeń z 1994 r., kiedy to w wyniku wojny domowej pomiędzy plemionami Hutu i Tutsi w ciągu zaledwie trzech miesięcy w krwawych walkach życie straciło milion ludzi, co stanowiło jedną piątą ludności tego kraju.

To właśnie zapach tej wyspy skusił kiedyś portugalskich żeglarzy, którzy odkryli dla Europejczyków Zanzibar - wyspę leżącą u wybrzeży Tanzanii. To królestwo przypraw - powietrze jest przesiąknięte wonią goździków, cynamonu, gałki muszkatołowej, imbiru, kardamonu i wanilii… Relacja Martyny Wojciechowskiej przenosi nas na wyspę, której plaże pokrywa piasek biały jak śnieg, a po morzu w kolorze szmaragdowym leniwie pływają rybackie łodzie… Historia Zanzibaru nie zawsze jednak przedstawiała się równie sielankowo.