Nowości czytelnicze

Namibia eksportuje najwięcej diamentów na świecie – wyjątkowo cenią je jubilerzy. Przy odrobinie szczęścia można je znaleźć nawet na plaży. Podobno kilka lat temu, w czasie wakacji, pewien niemiecki geolog zebrał ich tyle, że po powrocie do domu udało mu się zachwiać na moment światowym rynkiem tych szlachetnych kamieni.… W XV wieku – podobnie jak wiele innych egzotycznych miejsc na świecie – Namibię opanowali Europejczycy. Prze lata rządy nad tym zachodnioafrykańskim krajem sprawowali Portugalczycy, Niemcy, Brytyjczycy, także Holendrzy. Dopiero w 1990 roku zyskał niepodległość, dziś będąc republiką i członkiem Wspólnoty Narodów. Podstawą namibijskiej gospodarki są eksploatacja bogactw naturalnych i hodowla.
Świt Zmierzchu to podobnie jak Serce Kaeleer zbiór czterech opowiadań uzupełniających naszą wiedzę o zdarzenia, które rozgrywają się na kartach poszczególnych tomów sagi Czarnych Kamieni. Dowiemy się między innymi, w jaki sposób Surreal i Rainier poradzili sobie z traumą po tym, jak zostali podstępem uwięzieni w Domu Strachów, jaki los spotkał Falonara − niewiernego kochanka Surreal (którego postać zaznaczały dotąd jedynie niejasne aluzje), poznamy tragiczny finał romansu Saetana z Sylvią, a także zaskakującą przyszłość Daemona w czasach, kiedy i Czarownica, i Wielki Lord Piekła odeszli, zmieniając się w szepty w Ciemności.
Kolejna porcja zadziwiających i fascynujących zagadek matematycznych, przedstawionych przez mistrza matematycznej rozrywki – profesora Iana Stewarta. Prowadząc czytelnika przez niezwykły świat problemów, nad którymi jeszcze do niedawna bezskutecznie głowili się najlepsi matematycy świata, Stewart pokazuje różnorodność i potęgę dzisiejszej matematyki w jej rozmaitych odsłonach: od grafów, probabilistyki i logiki, do topologii i kwazi kryształów (oraz oczywiście podziału tortu). „Jak pokroić tort” to nie tylko znakomita rozrywka, ale przede wszystkim radość z poznawania matematyki.
Powieść dla miłośników słońca, włoskiego wina i romantycznych historii. Rosie, Addolorata, Lou i Toni podczas wakacji na Majorce postanawiają, że bez względu na to co się wydarzy, za cztery lata spotkają się ponownie. Różnią się charakterami i stosunkiem do życia, a kolejne wakacyjne spotkanie w inny sposób odmieni los każdej z nich.
Clare, gdyż takie przylgnęło do niej przezwisko, urodziła się w Anglii ,jako czwarte dziecko nieudanego małżeństwa imigrantów z Jamajki, które rozpadło się jeszcze przed jej poczęciem. Jej ojciec wygrał na loterii i zostawił matkę z dziećmi, odwiedzał jednak czasem swój stary dom: „matka przekonywała go, by szedł z nią do łóżka, a kiedy zasypiał, szukała po jego kieszeniach pieniędzy”. Clare podejrzewała, że została poczęta właśnie w trakcie jednej z podobnych wizyt. Nie mogąc znieść tytułowej „brzydoty” swojej córki oraz jej nocnego moczenia matka Clare znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Dla dziewczynki dom staje się miejscem do tego stopnia przerażającym, że zwraca się ona do opieki społecznej z zamiarem zamieszkania w sierocińcu, a gdy plan ten się nie udaje, wypija środek dezynfekujący.
Przeurocza książka, wcale nie tylko dla miłośników matematyki. Gwarantuję, że każdy odnajdzie tutaj coś, co wywoła na jego twarzy uśmiech. Książka pełna jest ciekawostek, anegdot i żartów, które jej autor zbierał przez lata, początkowo na własny użytek.
Ta książka to taki swoisty produkt popularności Wschodu w literaturze. Opowieść o zdominowanym przez mężczyzn muzułmańskim świecie pewnie niejednego wzruszy, ale większość jednak zmęczy. Przecież takich historii było już więcej niż dużo. Czy znajdzie się wielu, którzy zechcą czytać kolejną?
Frank Cascio, biznesmen i producent, zaprzyjaźnił się z Michaelem Jacksonem w 1984 roku, gdy był zaledwie kilkuletnim chłopcem. Gdy skończył osiemnaście lat, Jackson zatrudnił go jako osobistego asystenta, a z czasem awansował na swojego menedżera. Był bliskim przyjacielem Jacksona przez ponad 25 lat.
„Charlotte Isabel Hansen” jest kontynuacją losów Jarlego Kleppa z książki „Człowiek, który pokochał Yngvego”. Tore Renberg, autor książki, jest obecnie jednym z najpopularniejszych pisarzy norweskich i został okrzyknięty najlepszym pisarzem norweskim młodego pokolenia. Tore Renberg w 2008 roku otrzymał za Charlotte Isabel Hansen Norweską Nagrodę Księgarzy, przyznaną wcześniej między innymi takim literackim osobistościom jak Anne Ragde, Anne Holt, Jostein Gaarder i Jo Nesbø!
Podobno o złej historii trzeba mówić jak najwięcej, bo tylko tak będziemy w stanie uniknąć jej powtórzenia. I czytać jak najwięcej też trzeba. Dlatego z wielką przyjemnością, wraz z wydawnictwem Erica zapraszamy was do udziału w konkursie. Nagrodą dla autorów co 10 poprawnej odpowiedzi na konkursowe pytanie, będzie fenomenalna książka Svena Hassela „Królestwo Piekieł. Powstanie Warszawskie”.
Wydawnictwo zapowiedziało nam mroczne fantasy i taka na pewno jest książka J.M. McDermott’a. Wielbiciele fantastyki na pewno nie będą zawiedzeni, to porządna książka, z opowieścią mocno zakorzenioną w swoim gatunku.
Powieść często uznawana za najlepsze dzieło autora Folwarku zwierzęcego i Roku 1984, przełożona na kilkadziesiąt języków! Powieść wybitnego pisarza z 1937 roku. Akcja rozgrywa się w Anglii, a bohater - gruby komiwojażer George Bowling, po nieoczekiwanym wygraniu na wyścigach pokaźnej kwoty funtów, postanawia wyruszyć w sentymentalną podróż do Dolnego Binfield, miasteczka swojego dzieciństwa.
W świecie literatury szpiegowskiej Daniel Silva jest od uważany za mistrza (The Dallas Morning News), znającego przepis na powieść, od której nie można się oderwać (BookPage). Ostatnia książka będącego u szczytu kariery (The Denver Post) autora to nadzwyczajna, rozgrywająca się na przestrzeni pięćdziesięciu lat opowieść o wyjątkowym dziele sztuki oraz emocjach z nim związanych - chciwości, zaślepieniu i morderstwie.
Nie zamierzam rozwodzić się na temat konieczności znajomości języka obcego. Dzisiaj to po prostu konieczność. Jak dotrzemy do celu to już inna sprawa. Jeśli umiecie się uczyć z poradników, to ten może wam pomóc zrealizować założony cel. To sensowny, zrobiony przez profesjonalistów podręcznik, który powinien znaleźć odbiorców w każdej grupie wiekowej.
Lubię takie literackie przemieszanie świata rzeczywistego z fantastycznym. Bohaterowie książki Kealana Patricka Burke muszą zmierzyć się z rzeczami, których nie zobaczymy na prawdziwych ulicach. Wielbiciele fantastyki będą zachwyceni, bo też sama historia wciąga, angażuje i zostaje w pamięci.
Rozkoszna, lekka książka z prawdziwie kobiecą bohaterką. Być może nie jest to prawdziwy kryminał, być może całość nie zainteresuje wielbicieli klasycznych historii sensacyjnych. Ale czytelnicy odnajdą się na pewno, no dobrze, pewnie raczej czytelniczki, bo to one odnajdą w Haley Randolph najwięcej z własnej kobiecej natury. Czyta się to piorunem, ale przyjemność absolutnie gwarantowana!
Powieść Charlie została wydana w USA przez MTV Books w ponadmilionowym nakładzie. Książka ma formę listów pisanych do nieznanego przyjaciela przez nastolatka, Charliego. Chłopak pisze o seksie, narkotykach, związkach i potrzebie akceptacji. W przygotowywanej przez producentów Zmierzchu ekranizacji w jedną z głównych ról wcieli się Emma Watson. Reżyserem filmu został autor książki S.Chbosky, a za produkcje odpowiadał John Malkovich.
Przykra książka. Niby wszystko jest tak, jak w porządnym kryminale być powinno, ale współczujemy każdemu podejrzanemu i każde rozwiązanie rani nam serce. Akcja tego kryminału Anne Holt, mojej absolutnie ulubionej lesbijskiej pisarki kryminałów, rozgrywa się w domu dziecka. Za mało ponure? Jednym z tamtejszych dzieci jest Olav, gruby, agresywny dwunastolatek, wychowywany dotąd przez matkę, która sobie z nim nie radziła, chłopiec, który nie lubi nikogo i którego nikt nie lubi. Nie dość?
R jest zombie, a Julie jest żywa. R nie może się rozstać z Julie, choć przecież powinien ją po prostu zjeść. Isaac Marion dał zombie więcej życia i emocji niż ktokolwiek przed nim. Świat, który przedstawia, wcale nie jest przez to mniej okropny; tyle tylko, że mogą się w nim pojawić rzeczy od zombie straszniejsze.
Moda na pisanie książek przez byłych lub obecnych żołnierzy, trwa nieprzerwanie od dobrych kilku lat. Przeważają żołnierze amerykańscy, bo to przecież Ameryka najbardziej angażuje się w akcje wojskowe na całym świecie. Akcje w Iraku i Afganistanie doczekały się już kilkunastu, jeśli nie kilkudziesięciu publikacji. I dobrze poradziły sobie na rynku. Ta o wytropieniu i zabiciu Osamy Bin Ladena, też z góry skazana jest na sukces. Bin Laden, najbardziej aktywny wróg Stanów Zjednoczonych dawał radę uciec służbom specjalnym przez ponad dekadę. Jego zabicie było dla świata niespodzianką. Tym bardziej więc rośnie liczba osób, która o akcji będzie chciała przeczytać.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności