Muzeum Pana Tadeusza oraz Wydawnictwo Ossolineum zapraszają na spotkanie promocyjne z autorami komiksu Wojna w eterze. Mówi Radio Wolna Europa.
Grupa robotników rozpoczyna rozbiórkę starej szopy. Jeden z nich zauważa ludzką kość. Kopiąc głębiej, znajduje szczątki niemowlęcia. To odkrycie staje się powrotem do wstrząsającej przeszłości dwóch kobiet. Znakomity thriller psychologiczny „Dziecko” Fiony Barton – autorki bestsellerowej według New York Timesa „Wdowy” – już 14 lutego w księgarniach.
On, seryjny morderca, dla rozgłosu zabija w miejscach publicznych. Ona, reporterka kryminalna, by zadowolić wymagającego szefa, chce zawsze być pierwsza na miejscu zbrodni. Jednak nie wie jeszcze, że sama także może stać się ofiarą… 28 lutego do księgarń trafi książka "Martwa jesteś piękna" wydawnictwa MUZA.
Książki od wielu lat zajmują pozycję lidera na listach najczęściej kupowanych prezentów świątecznych – łatwo je zapakować, dostępne są w przystępnych cenach i stanowią idealny upominek niezależnie od wieku i płci osoby, którą chcemy obdarować. Co jeszcze sprawia, że książki królują na listach naszych ulubionych prezentów?
Pod tytułem „Moje miasto Warszawa” kryje się wyjątkowy cykl wierszy autorstwa Pawła Beręsewicza, dzięki któremu czytelnicy mogą poznać najważniejsze miejsca stolicy. Publikacja, łącząc edukację z zabawą, promuje czytelnictwo oraz zachęca do rodzinnego spędzania czasu i wspólnego odkrywania miasta. W projekt zaangażowała się Biblioteka Akustyczna, aktywnie uczestnicząc w procesie przygotowania publikacji i nagrywania audiobooka. Książka w wersji audio jest dostępna bez
25 października, nakładem Wydawnictwa UJ ukaże się nowa książka w popularnonaukowej serii #nauka – „Geniusz ptaków” Jennifer Ackerman.
Toast na progu Andrzeja Mencwela to współczesna opowieść biograficzna. Jej głównym bohaterem jest zmarły przed kilku laty przyjaciel autora, który był światłym rolnikiem, dumnym ze swej zawodowej sprawności i gospodarczych osiągnięć. Był też jednym z ostatnich prawdziwych chłopów, uosobieniem stanowej godności i cnoty obywatelskiej.
Przed drugą wojną światową szpiedzy i kryptolodzy nie odgrywali tak ważnej roli w żadnym konflikcie zbrojnym. Sir Max Hastings, jeden z najwybitniejszych żyjących historyków wojny, jako pierwszy opisał działania wywiadu brytyjskiego, amerykańskiego, niemieckiego, sowieckiego i japońskiego w jednej pasjonującej opowieści szpiegowskiej. Olbrzymi zasób wiedzy i wprawne pióro brytyjskiego mistrza pozwolą nareszcie poznać rzeczywiste oblicze wojny szpiegów, która zadecydowała o losach świata.
16 sierpnia 2017 roku premierę miała książka autorstwa Sandy’ego Allana „Na drodze bez powrotu”. Jest to pasjonująca historia podjęcia jednego z ostatnich wielkich wyzwań himalaizmu. W lipcu 2012 roku sześcioosobowy zespół wyruszył, by przejść 13- kilometrową grań Mazeno na Nanga Parbat. W trakcie wyprawy zrezygnowały cztery osoby. Pozostało dwóch pięćdziesięciokilkuletnich śmiałków: Sandy Allan i Rick Allen.
Historia niezależnej kobiety, która walczy o swoją tożsamość z wampirem energetycznym pragnącym wciągnąć ją w swój nieciekawy świat. Talent plus poczucie humoru Molly pomagają w opanowaniu sytuacji, cena jednak okazuje się z czasem za wysoka… Czas uciekać!
Opowieść o życiu i twórczości legendarnego pisarza i poety, autora powieści, opowiadań, piosenek, a także przekładów poezji hiszpańskiej i francuskiej. Książka oparta jest na publikacjach, dokumentach i zapiskach samego Stachury, uzupełnionych o wypowiedzi osób mu bliskich i znajomych. Solidna pod względem faktograficznym, pozostawia czytelnikowi pole do własnej interpretacji fenomenu popularności Steda wśród kolejnych pokoleń młodzieży.
Minęło dziesięć lat, odkąd matka Izzy Stone zastrzeliła śpiącego męża, pozbawiając swoją córkę ukochanego ojca. Przekonana o obłędzie matki Izzy nie może jej tego wybaczyć i wciąż odmawia odwiedzenia kobiety w więzieniu. Siedemnastolatka mieszka w rodzinie zastępczej, a w wolnych chwilach pomaga przybranym rodzicom w porządkowaniu zbiorów lokalnego muzeum, w którym pracują. Pewnego dnia w stercie porzuconych i zapomnianych przedmiotów Izzy znajduje zakurzony stos nieotwartych listów, które będą oknem do jej przeszłości.
Irene Dalila Mwathi mimo młodego wieku ma za sobą ciężki bagaż doświadczeń. Po tym, jak gangsterzy brutalnie zamordowali jej rodziców i brata, trafia pod opiekę wujka, który traktuje ją jak niewolnicę. Kobieta decyduje się na rozpaczliwą ucieczkę z Kenii.
To był brawurowy debiut. Ceniona prawniczka napisała mocny kryminał z solidną dawką erotyki, którego akcja dzieje się w środowisku śląskiej palestry. Prawdziwego nazwiska autorki prawdopodobnie nigdy nie poznamy. Zbyt wiele w jej książce bulwersującej prawdy o funkcjonowaniu polskiego wymiaru sprawiedliwości. Zbyt wiele autentyzmu, który nie wszystkim zainteresowanym może być w smak. „Prokurator” już w księgarniach.
Impresjonistyczna wędrówka „po kręgosłupie Bułgarii” wypełniona wrażeniami, spotkanymi ludźmi, obrazami, smakami i zapachami kraju, który przez ponad pięć wieków trwał w granicach Imperium Osmańskiego, by ostatecznie uzyskać niepodległość dopiero w wieku XX. Ciepła i życzliwa. Zmienna i tajemnicza. Znajoma i nieznana. Intymnie bliska.Taka się jawi Bułgaria wydeptana krokami trójmiejskiego poety, Artura Nowaczewskiego.
Kiedy idzie ulicą, nikt nie zwraca na niego uwagi, w restauracji zwykle dostaje najgorszy stolik. W codziennym życiu Haruki Murakami prawie nie doświadcza tego, że jest pisarzem. Jak twierdzi − miał trochę talentu, szczęścia i uporu, dzięki którym od ponad trzydziestu pięciu lat zarabia na życie pisaniem książek. Ten fakt do tej pory go dziwi. O swoim zdziwieniu opowiada w książce „Zawód: powieściopisarz”.
Takiej podróży nie zorganizuje żadne biuro. Tony Kososki przedstawia drugą część swojej samotnej wyprawy przez Amerykę Południową, wiodącej przez Ekwador, Kolumbię i Wenezuelę. Reportaż „Widzieć więcej” w księgarniach od 12 lipca.
Osiemnasty wiek – przyrodnie siostry, Effia i Esi, przychodzą na świat w różnych wioskach w Ghanie. Effia wychodzi za mąż za Anglika i żyje w przepychu Cape Coast Castle. Nie wie, że jej siostra Esi została uwięziona w zamkowym lochu, sprzedana jak tysiące innych przez handlarzy niewolników ze Złotego Wybrzeża i wyprawiona na statku do Ameryki, gdzie jej dzieci i wnuki będą dorastały jako niewolnicy.
Co przeraża nas najbardziej na świecie? Mafia? Zombie? Przyjaciele w opałach? Nie, to tylko drobnostki dla Ricka Mavericka. To, co naprawdę mrozi mu krew w lekko niesprawnych żyłach, to goniąca jego martwy tyłek przeszłość. I sernik pani Hicky.
Barszalona to debiutancka powieść Agi Sarzyńskiej, obieżyświatki, która dwanaście lat temu rzuciła pracę w korporacji i wyjechała z Polski. Mieszkała w Kenii, Tajlandii, Wietnamie i Indiach, a w 2010 roku osiadła w Barcelonie.