Autorka udowadnia, że najlepsze sposoby na poprawę naszego zdrowia są na wyciągnięcie ręki! Wraz z Florence Williams odkrywamy przyjemności shinrin-yoku - „leśnych kąpieli” w zaciszu japońskich lasów; pozytywny wpływ obozów survivalowych oraz korzyści płynące ze spacerów po miejskich parkach. Drzewa za oknem, śpiew ptaków czy zapach sosny mają niebagatelne znaczenie dla naszego samopoczucia. Ta książka dowodzi, że obcowanie z naturą wpływa na ciało i umysł - wzmacnia odporność, obniża ciśnienie krwi, a do tego redukuje stres i pobudza do kreatywnego myślenia.
Choć choroba Parkinsona, zwana niegdyś drżączką poraźną, znana jest ludziom już od setek lat, to wciąż stanowi jedną z nierozwikłanych zagadek medycyny – zarówno pod względem jej przyczyn, jak i możliwości wyleczenia.
W kaplicy opactwa benedyktynów w Montserrat znaleziono czarnoskóre dziecko. Pracownicy jednej z firm w Londynie odkrywają, że ich nowa koleżanka skrywa oprawiony w skórę dziennik z mosiężnym zamkiem. Młoda studentka Day stara się o wstęp do tajemniczego stowarzyszenia. Każda z tych historii potrzebuje właściwego klucza, który otworzy zamknięte od lat drzwi czy zatwardziałe serca bohaterów i pozwoli odkryć tajemnice, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego.
Wielka „pożoga Meireki”, której ofiarą padło 100 000 mieszkańców, zapoczątkowana przez nastoletniego cesarza era restauracji Meiji czy zawzięte bombardowania Amerykanów podczas II wojny światowej – to tylko kilka z wydarzeń, które ukształtowały dzisiejszą stolicę Japonii.
Bądź cierpliwy. Prędzej czy później coś się poruszy. „Rzecz o sowach” Leigh Calvez, porywająca i osobista opowieść o spotkaniu z jednymi z najbardziej skrytych stworzeń na świecie, w księgarniach od 14 marca.
Śnieg nie przykryje zbrodni. Nie zasypie też zła, które wydarzyło się w przeszłości. Gdy znika młoda dziewczyna, wicekwestora Rocca Schiavone czeka trudne śledztwo. Premiera książki „Zła pora roku” Antonia Manziniego już 28 marca.
Czy będąc w kosmosie można wstawiać posty na Facebooka? Czy ludzkie serce bije tam wolniej niż na Ziemi? I czy wizyta w toalecie może być ryzykowana? To tylko kilka z setki pytań, na które odpowiada Tim Peake – astronauta, który dotarł na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. „Zapytaj astronautę” pełna jest humoru, a przy tym naprawdę wiele można się z niej nauczyć. Premiera książki już 16 marca.
Publiczne wyjście XIX-wiecznej damy stanowiło nie lada wyzwanie, ponieważ musiała ona założyć na siebie jednocześnie halkę, pończochy, podwiązki, pantalony, gorset, luźną koszulę, krynolinę, półhalkę (lub od razu sześć) i w końcu haftowaną suknię.
„Niezbędna książka napisana w samą porę” – pisze Noam Chomsky o nowej publikacji Naomi Klein, jednej z najbardziej wpływowych współczesnych intelektualistek, ikony amerykańskiej lewicy i alterglobalizmu. „Nie to za mało. Jak stawić opór polityce szoku i stworzyć świat, jakiego nam trzeba”, to gorąca reakcja Klein na prezydenturę Donalda Trumpa, a także na podnoszącą się w innych krajach świata falę prawicowego populizmu i nacjonalizmu, w księgarniach od 28 lutego.
Dźwięk trawionego drewna i strzelających iskier. Widok kłębiącego się dymu, odbijające się w oczach tańczące płomienie i uczucie rozgrzewających się do czerwoności policzków. Ognisko kojarzy się z ciepłem i bezpieczeństwem, przyciąga. Ale nie każdy potrafi zapanować nad roznieconym żywiołem. Książka Thomasa Svardala „Ogień” daje praktyczne wskazówki na temat rozpalania ogniska i inspiruje do bycia przy nim razem niezależnie od miejsca i pogody. Premiera bogato ilustrowanego przewodnika już 14 marca.
Twierdzi, że nie wygląda jak miss świata, ale może mieć każdego faceta. Czasem przesadza z humorem i alkoholem, ale twierdzi, że komikowi wolno. Walczy o prawa kobiet i przeciwstawia się przemysłowi urodowemu. Amy Schumer pokazuje, że nie istnieje „dziewczyna idealna”, w swojej książce łamie wszelkie normy społeczne. Premiera „Dziewczyny z tatuażem na lędźwiach” już 1 marca.
"To powieść, którą należy się delektować, a każda kolejna strona smakuje jeszcze bardziej", mówi o niej Mario Vargas Llosa. Wzruszający i melancholijny "Przemytnik słów" Natalio Grueso trafi do księgarń 21 marca.
Nie jest łatwo porzucić własną tożsamość. A tym bardziej zrobić to siedem razy. Jeśli jednak chce się uciec przed wymiarem sprawiedliwości, nie ma rzeczy niemożliwych. Czy ta gra jest tego warta? „Pasażerka” Lisy Lutz w księgarniach od 21 lutego.
Tętniąca życiem, opowiedziana dowcipnie i z nutą ironii historia młodych kobiet, które postanowiły spełniać swoje marzenia na przekór szarej rzeczywistości lat 80. „Dziewczyny chcą się zabawić” Adrianny Michalewskiej oraz Izabeli Szolc to pierwsza część czterotomowej sagi o łódzkich dziewczynach. Premiera już 14 lutego.
Michael Jackson z nieśmiałości musiał nagrywać piosenki, stojąc tyłem do realizatora, a Steve Jobs został zwolniony z własnej firmy. Jednak nie przeszkodziło to im zostać ikonami popkultury, symbolami niesztampowego myślenia i sukcesu.
„Pogoń za szczęściem unieszczęśliwia – oto smutna ironia, która zawiera się w odkryciach nauk społecznych” – pisze Emily Esfahani Smith. Jej książka przebojem weszła na międzynarodowy rynek. Okazała się odpowiedzią na potrzebę czytelników na całym świecie, zmęczonych życiem w kulturze rządzonej przez imperatyw szczęścia. „Znajdź w życiu sens” w księgarniach od 14 lutego.
Wyobraź sobie, że jesteś jaskiniowcem żyjącym 25 000 lat temu. Nie mieszkasz jednak w jaskini, tylko w namiocie ze skór rozpiętym na rusztowaniu z kości. Twoja kultura jest tak rozwinięta, że powstają dzieła sztuki. Wokół malowideł zwierząt i obrysów dłoni stawiasz kropki, krzyżyki i trójkąty; kreślisz równoległe linie i spirale. Twój lud wie, jakie jest ich znaczenie – od tysięcy lat używa tych samych 32 znaków. Potem jednak ty i twoje plemię odchodzicie w niepamięć – a z wami wiedza o waszym języku…
Dzisiejszy Londyn nie jest już tylko miastem królowej brytyjskiej, Big Bena i popołudniowej herbaty. Dołączyły do nich nowe symbole – koczujący pod murami żebracy, skuleni w przejściach podziemnych bezdomni i czekające na skrzyżowaniach prostytutki.
Ed Yong w pełen humoru i barwnych porównań sposób pozwala nam zajrzeć do niesamowitego świata mikrobiomu i udowadnia, jak wielkie jest jego znaczenie dla życia na Ziemi.
Pali-pali, czyli „szybko, szybko”, to podstawa kultury współczesnej Korei Południowej. Ścigając się z czasem i rozwijając olbrzymie koncerny, ten nieduży kraj przeobraził się w gospodarczą potęgę. Odpowiedzi na pytanie, jak można było osiągnąć taki sukces, udziela autor, Frank Ahrens – amerykański dziennikarz, który został wiceprezesem Hyundai Motor Company.