Nowości czytelnicze

Laureat Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru 2017 i niekwestionowany mistrz neomilicyjnych kryminałów powraca z kolejną częścią kultowej opowieści o poznańskich milicjantach. Premiera książki Ryszarda Ćwirleja „Masz to jak w banku” już 23 maja.
Miliony czytelników na całym świecie identyfikowały się z postaciami bestsellerowej powieści „Trzy metry nad niebem”, a ekranizacja książki włoskiego pisarza biła rekordy popularności wśród młodzieży. To za sprawą głównych bohaterów zakochane pary z całego świata zaczęły zawieszać na mostach kłódki – symbol wiecznej miłości. Babi, Step i Gin wracają w najnowszej powieści Federica Moccii, by opowiedzieć, jak zakończy się ich historia. Dorośli, zmienili się, pozornie ustatkowali, ale wciąż popełniają błędy. Premiera długo wyczekiwanej powieści „Trzy razy ty” już 23 maja.
Skute lodem fiordy i bezkresne pustynie lodowe to tylko jedno oblicze Grenlandii. To także dom dla 56 tysięcy Grenlandczyków oraz... Adama Jarniewskiego, który od ponad dekady zamieszkuje Sisimiut na zachodzie tej największej wyspy świata. Już 16 maja do księgarń trafi jego książka „Nie mieszkam w igloo”, w której przedstawia realia życia na Grenlandii.
Choć ukrywa się pod pseudonimem, Paulina Świst błyskawicznie została najbliższą przyjaciółką tysięcy czytelników i wszystko wskazuje na to, że zostanie nią na długo. Do tej pory jej książki sprzedały się w ponad ćwierć miliona egzemplarzy. „Podejrzany” – jej autorski kryminał erotyczny, zanurzony w przestępczym półświatku Śląska – trafi do księgarń już 6 czerwca.
Oto Holandia. Kraj, który wszystko zawdzięcza sam sobie. Począwszy od ukształtowania terenu – o każdy metr suchego gruntu toczy się tu walka z wszechobecną wodą – a skończywszy na wysokim wzroście mieszkańców, związanym z ich wielką miłością do nabiału.
Mała Tygrysica nie jest podobna do innych tygrysów zamieszkujących Tajgę. Nie potrafi bezkrytycznie przyjąć praw rządzących światem zwierząt, zadaje pytania o sens życia, wolność i przeznaczenie. Pragnie odnaleźć własną drogę – niekoniecznie tę wyznaczoną przez Matkę, naturę i tradycję. Do celu swoich poszukiwań zbliża się wówczas, gdy staje oko w oko z człowiekiem – najbardziej niebezpieczną, ale i fascynującą istotą.
6 kwietnia 2018 roku w sprzedaży pojawiła się książka Kuby Kucharskiego „W uścisku Katriny”. Publikację można nabyć w księgarniach oraz sklepach internetowych. Wydania książki podjęło się Wydawnictwo Annapurna z Warszawy.
Twarz jest zwierciadłem duszy. Wyraża osobowość, charakter i emocje. Można z niej wyczytać informacje o stanie zdrowia. Każda pojawiająca się niedoskonałość, przedwczesna zmarszczka to wyraźny sygnał, że coś dzieje się z organizmem. Nawet najmniejsze obrzmienie twarzy, worki pod oczami, wyprysk czy krostka ujawniają dolegliwości, których na pozór nie ma. Nie da się zatrzymać czasu, ale dzięki „Projektowi młodość” można poczuć się lepiej we własnej skórze. Premiera już 25 kwietnia.
Lęk, strach i okrucieństwo w sercu pięknych i na pozór spokojnych lasów. Tomasz Hildebrandt dociera nie tylko do demonów głęboko skrytych w Borach Tucholskich, ale przede wszystkim do mrocznej strony ludzkiej natury. Nowa powieść autora „Gór umarłych” w księgarniach już 25 kwietnia.
Dekadę temu rynek audiobooków w Polsce praktycznie nie istniał. Dziś do słuchania książek przyznaje się kilka milionów Polaków. Swoje 10-lecie obchodzi właśnie pionier rynku, Biblioteka Akustyczna. W 2008 roku udało się jej nagrać 31 audiobooków, dziś ma na koncie aż pół tysiąca książek do słuchania.
„Gdy życie prawie wymarło. Tajemnica największego masowego wymierania w dziejach Ziemi” Michaela Bentona” i „Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata” Catherine Ripley zdobyły nagrody główne w konkursie Mądra Książka Roku 2017. Wyniki plebiscytu ogłoszono 19 kwietnia w auli Collegium Novum UJ.
Aktorka, poetka, ambasadorka kultury polskiej, kolekcjonerka rodzinnych wspomnień. Siostra Wojciecha Młynarskiego. W swojej biografii Barbara Młynarska – Ahrens wspomina jak razem z Arturem Rubinsteinem piła zsiadłe mleko o trzeciej nad ranem albo jak po raz ostatni oglądała „Dziady” - spektakl legendę, siedząc na schodach obok Erwina Axera. Pełne pasji „Życie nie tylko snem” pióra cenionego pisarza Jerzego Sosnowskiego już 18 kwietnia w księgarniach.
Nieprzemyślane niszczenie dziedzictwa przyrodniczego (na niespotykaną dotąd w demokratycznej Polsce skalę), z którym mamy do czynienia w ostatnim czasie, sprowokowało Ewę Mańkowską-Grin do stworzenia następnego tomu z serii „Architektura jest najważniejsza”.
O czym jest książka? O tym jak wytrzymać zderzenie z przykrą rzeczywistością...
Wszystko ma swój koniec. „Czerwony Pająk”, ostatnia część serii kryminalnej Katarzyny Bondy z profilerką Saszą Załuską, w księgarniach od 23 maja.
Jej absolwenci zasilali szeregi legendarnych formacji specjalnych US Army, gdzie wielokrotnie potwierdzali, że są najlepszymi na świecie strzelcami wyborowymi. „Szkoła zabójców” to niezwykła historia programu szkoleniowego dla snajperów. Ukończył go m. in. Chris Kyle, najskuteczniejszy snajper w historii sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Premiera książki Brandona Webba już 18 kwietnia.
„Powieść Katherine Arden ma rytm pięknej bajki, jest jednak bardziej mroczna i liryczna” ˗ tak książkę „Niedźwiedź i słowik” ocenił dziennik „The Washington Post”. To baśniowa opowieść o wyjątkowej dziewczynie, która jest spadkobierczynią tajemniczej mocy i niestraszne są jej żadne demony. Autorka tworzy historię przepełnioną magią, rosyjskim folklorem, baśniowymi istotami i demoniczną atmosferą. Premiera już 18 kwietnia.
Brawurowo wkroczył na scenę literacką, zebrał entuzjastyczne opinie krytyków i czytelników. Dla tych, którzy czytali jego książki, spacer ulicami pięknych pomorskich miast już nigdy nie będzie taki sam. Leszek Herman, przemytnik tajemnic z przeszłości, właśnie wydaje trzecią powieść. W „Biblii diabła” odsłania tajemnice skarbca katedry w malowniczym Kamieniu Pomorskim oraz historię procesów o czary. Książka w księgarniach już 18 kwietnia.
IKEA, H&M, kot i niektóre media społecznościowe są lagom. Tak samo jak pewien sposób jedzenia, podróżowania, ubierania się, czy aranżowania przestrzeni wokół siebie. Życie w stylu lagom jest lepsze i dla nas, i dla planety, bo lagom znaczy umiar. A mniej oznacza często więcej. Premiera książki Görana Everdahla już 11 kwietnia.
Na spalonych słońcem ziemiach Półwyspu Iberyjskiego rozegra się decydujące starcie pomiędzy wikingami a wrogiem z Południa. Czwarty, finałowy tom sagi Radosława Lewandowskiego to opowieść o sile i uporze nordyckich wojowników. Spina on klamrą wątki i losy postaci poznanych w poprzednich tomach. Ostatnia część pasjonującego cyklu „Wikingowie” ukaże się 28 marca.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności