
Pogodna opowieść o tym, że w życiu wszystko jest zawsze przed nami. Tysiące kobiet na całym świecie zakochało się w tej książce. Elena Alvarez jest mistrzynią w kuchni i właśnie stawia na nogi podupadającą restaurację w malowniczym Aspen, ale najtrudniejszy przepis dopiero przed nią: ten na szczęśliwe życie…

Dobrze już znana Mapa Poziomów Świadomości została przedstawiona w książce Siła czy Moc (Virgo, 2010), przetłumaczonej na ponad 25 języków. Przekraczanie poziomów świadomości powraca do badań przejawów ego oraz jego wrodzonych ograniczeń, jest źródłem szczegółowych wyjaśnień oraz instrukcji podpowiadających, jak te ograniczenia przekroczyć. W książce wyłonione zostają jasne zasady wspierające duchową ewolucję. W miarę przekraczania naszych barier stajemy się bardziej świadomi, lepiej poznajemy siebie, odrzucamy blokujące nas schematy i w pełni możemy realizować nasz potencjał.

Czytający książki to gatunek na wymarciu? Słuchając wypowiedzi wielu osób publicznych - polityków, ekspertów od wszystkiego oraz nowej klasy osób znanych z tego, że są znane, czyli „celebrytów”, można odnieść wrażenie, że słowo pisane, w szczególności pisane w książce jest im całkowicie obce. Ubogi język, nieznajomość zasad gramatyki, fatalny styl wypowiedzi – to wszystko zdradza, że rozmówca nie czyta! Postanowiliśmy udowodnić, że czytanie się opłaca, że:

Zdumiewający, prawdziwy zapis walki amerykańskiej nastolatki ze śmiertelnie niebezpiecznym światem narkotyków jest wstrząsającym ostrzeżeniem przed plagą, która w tym stuleciu dotknęła większość społeczeństw. Książka nie używając moralizatorskiego tonu skutecznie zniechęca czytelników do kontaktu ze światem narkotyków, pokazując negatywne konsekwencje nałogu.

Przedstawiamy prawdopodobnie najlepszą, najbardziej szokującą i mroczną oraz wypełnioną adrenaliną autobiografię, jaka się ukazała w tym stuleciu! Rozmowy Robertsa i Wrighta trwały prawie trzy lata!

Leciutka, przyjemna powieść na wakacje. Umili podróż, czasami rozbawi, momentami zaciekawi. Ale rewelacji nie będzie na pewno, bo to książka najwyżej dobra, z dość płaską, jednowymiarową fabułą. A i z bohaterkami ciężko się utożsamić.

Tuż przed trzydziestymi urodzinami Kiara dzwoni do najlepszej przyjaciółki i opowiada jej o mrówkach. Absurdalny kłopot z owadami staje się przyczynkiem do rachunku sumienia. Kobiety postanawiają poczynić bilans swojego życia - szczerze, bez ogródek, bardzo intymnie, zaglądając w głąb siebie, podsumowują błędy i doświadczenia młodości. Krok po kroku sięgają po wspomnienia mężczyzn, z którymi w przeszłości były związane. Próbują uporządkować szuflady pamięci, posprzątać zaległy bałagan w głowach, dobrze zrozumieć, co przeżyły. Chcą ustanowić rzetelną definicję kobiecości oraz odnaleźć własną, dojrzałą tożsamość.

Po miesiącach bezowocnych poszukiwań Alice Humphrey wreszcie znajduje swoją wymarzoną posadę – będzie zarządzała nową galerią sztuki na Manhattanie. Galeria jest projektem anonimowego, bogatego i ekscentrycznego właściciela, a Alice – jak zapewnia jego przedstawiciel – ma ją prowadzić zupełnie samodzielnie. Przyjaciele dziewczyny sądzą, że to zbyt piękne, by mogło być prawdziwe, ale Alice widzi w tym znakomitą okazję, by wyjść z cienia sławnego ojca.

Blogi modowe biją cały czas rekordy popularności, są one nie tylko chętnie czytane i oglądane, ale również uważane za wyznaczniki trendów. Każdy jeden blog to inna historia. Życie prywatne blogerek jest w mniejszym lub większym stopniu przemycane na ich blogi. Książką „Pamiętnik modowej blogerki” to powieść na faktach, która opisuje historię dziewczyny zafascynowanej prowadzeniem modowego pamiętnika.

Ziemia obraca się coraz wolniej wokół własnej osi, dzień i noc stają się coraz dłuższe, każda godzina zbliża naszą planetę i jej mieszkańców do katastrofy. Czas jako taki traci na znaczeniu. To niezwykła sceneria do wydarzeń, opowiadanych oczami 11-letniej Julii. Skąd przyszedł ci do głowy taki pomysł? Zainspirowały mnie prawdziwe wydarzenia. W 2004 roku ruch obrotowy Ziemi zmienił się na skutek trzęsienia ziemi w Indonezji – tego samego, które spowodowało wielkie tsunami – co sprawiło, że doba stała się o kilka milisekund krótsza.

To niewinnie się zaczynająca historia spotkania z nowym, nieznanym światem. Młoda, dziewiętnastoletnia Ania, dociera jesienią 1992 roku do Paryża. Rozpoczyna studia na Sorbonie i pracę jako opiekunka do dzieci. Wychowana w komunizmie dziewczyna zderza się z zupełnie inną rzeczywistością. Ambitna Ania próbuje dostosować się do nowych warunków. Jej gotowość do poświęceń z biegiem czasu niszczy ją samą i fizycznie, i psychicznie. Trafia na ludzi bez serca i szybko popada w poważne kłopoty.

Rodzinna tajemnica. Wzbierająca i skrywana uraza. Zemsta, która pojawia się niespodziewanie, wywracając do góry nogami zwyczajne życie pewnej rodziny. Pięćdziesiąte urodziny Katarzyny są dla jej córek początkiem serii zaskakujących wydarzeń. Jedna odkryje wstrząsającą prawdę o swoim małżeństwie, druga – prawdę o sobie.

Czy istnieją granice wybaczenia?
Szanowna pani Anno,
Trudno mi pisać o tym, co muszę pani przekazać, a przy tym zdaję sobie sprawę, że pani jeszcze trudniej będzie dać sobie z tym radę. Ogromnie mi przykro...

Każde małżeństwo ma trzy historie: historię męża, żony oraz tę, którą tworzą razem. Kyra i David Winter są małżeństwem z dziesięcioletnim stażem. Mają piękny dom, ustabilizowane życie zawodowe i pięcioletniego syna Michaela. Jednak ze względu na skomplikowane doświadczenia, z czasów gdy nie byli jeszcze małżeństwem, Kyra i David obawiają się o trwałość swego szczęścia. Wszyscy postrzegają Winterów jako nadopiekuńczych rodziców. Oni sami uważają swoje lęki za w pełni uzasadnione. I rzeczywiście, pewnego letniego dnia Michael znika bez śladu. Pytanie brzmi: demony czyjej przeszłości upomniały się o chłopca?

Jak smakuje szczęście okupione cierpieniem najbliższej osoby? Odkąd mąż Susannah Cates trafił do więzienia, samotna matka bezustannie walczy o utrzymanie siebie i swojej córki. Mimo usilnych starań jej życie przypomina pasmo porażek. Trzynastoletnia Neve zadręcza się tym, że jej matka jest wiecznie smutna. W końcu postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i znaleźć dla niej idealnego partnera. Pomaga jej w tym najbliższa przyjaciółka Susannah, Patsy.

Powieść porównywana z prozą Ernesta Hemingwaya i Francisa Scotta Fitzgeralda. Ameryka, lata 50. XX wieku. Nick i jej kuzynka, Helena, spędziły beztroskie dzieciństwo we wspaniałej rodzinnej posiadłości znanej jako Tiger House. Teraz wynajmują wspólnie dom w Bostonie i snują plany na przyszłość. Tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej wszystko zdaje się być na wyciagnięcie ręki i obiecywać lepszy, szczęśliwy los.

Czy dorosłe życie może nam zafundować coś lepszego od przygód dzieciństwa? Któż nie miał dzieciństwa pełnego przygód, czarów i niebezpieczeństw, ukochanych bohaterów filmowych, zmyślonych piratów i ukrytych skarbów? Któż oparłby się pokusie pozostania na zawsze w krainie niezwykłych snów? W dniu swego ślubu, tysiące kilometrów od rodzinnego domu, Tonio przywołuje w pamięci letnie wakacje z czasów dzieciństwa, niezapomniane i niekończące się dni spędzane u boku swoich braci, rodziców i pierwszej, wielkiej miłości.

Wszyscy znamy historię zatonięcia Titanica. Ale co zdarzyło się później? Ta wspaniała opowieść odsłania kulisy życia po katastrofie, które stało się udziałem dzielnej młodej dziewczyny, pragnącej w Ameryce zacząć nowe życie w fascynującym ją świecie wielkiej mody. Tess, ambitna krawcowa, zostaje zatrudniona przez słynną projektantkę, lady Lucile Duff-Gordon, jako jej osobista pokojówka na czas fatalnego rejsu Titanica. Na pokładzie statku Tess wpada w oko dwóm mężczyznom: sympatycznemu marynarzowi i pewnemu tajemniczemu milionerowi z Chicago. Niestety, czwartej nocy podróży dochodzi do katastrofy.

On poluje – jest precyzyjny i skuteczny. Ona negocjuje – zdecydowana i nieustępliwa. Interesy nigdy nie były tak niebezpieczne… i pasjonujące. Kiedy Wade Cordell, Kuloodporny, dostaje zadanie wyśledzenia dziewczyny wypoczywającej na Karaibach i namówienia jej na spotkanie z biologiczną matką, ten prywatny detektyw i snajper traktuje to jak wspaniałe antidotum na dotychczasową stresującą pracę. Okazuje się jednak, że ognista i pyskata Vanessa Porter nie jest na wakacjach, lecz poszukuje zaginionego przyjaciela.

Najlepsze fantasy napisane w języku hiszpańskim nareszcie w Polsce! „Saga o Rubieżach. Tom 1” to dwie powieści: „Dni Jelenia” oraz „Dni Pomroki", które przenoszą czytelnika na Żyzne Ziemie. Mieszkańcy tej krainy od dawna czekali na przybycie zapowiedzianych przez gwiazdy okrętów. Magowie nie potrafili jednak odczytać, czy przybysze to bracia, którzy setki lat temu odpłynęli na stary kontynent i teraz powracają, czy też wrogowie pragnący zawładnąć nową ziemią? Nie mieli pojęcia o potwornej grozie, jaką zgotują im najeźdźcy.