
W szesnastowiecznej skrzyni swojej przodkini, heretyczki Ildebrandy, spalonej przez Inkwizycję, Oriana Fallaci jako dziecko znalazła m.in. elementarz z XVIII wieku, list prawujka, który został wcielony do armii napoleońskiej i zginął w Rosji, czterosoldową monetę wybitą przez Państwo Kościelne, lutnię bez strun i stary zegar. Skrzynia spłonęła podczas bombardowania Florencji w 1944 roku, lecz pamięć o niezwykłych rodzinnych pamiątkach i opowieści rodziców przetrwały, by kilka dekad później zainspirować poważnie już chorą Orianę do opisania ponad stu lat pełnej pasji i namiętności historii swojego rodu.

Powoli zbliża się jesień, a nic tak dobrze nie robi na deszczową aurę jak dobra książka. Dlatego z okazji premiery książki „Dziedzictwo”, wraz z wydawnictwem Insignis chcielibyśmy zaprosić was do konkursu, gdzie nagrodą będzie właśnie powieść Katherine Webb. Prześlemy powieść autorom do 9 poprawnej odpowiedzi.

W tej książce chcę Ci wskazać drogę do niesamowitego życia. Musisz bardzo dużo się dowiedzieć i dużo zrozumieć – na temat swój i swojego życia. To dobra wiedza. Prawdę mówiąc, „dobra” to mało powiedziane: to coś niesamowitego! Życie jest o wiele łatwiejsze niż sądzisz, a gdy zrozumiesz jego działanie i tkwiącą w Tobie Siłę, w pełni doświadczysz jego magii – i wtedy Twoje życie naprawdę stanie się niesamowite!

Alice to nieśmiała licealistka z bogatego amerykańskiego domu, która na imprezie nieświadomie bierze LSD. Zafascynowana swoim stanem, stopniowo uzależnia się od narkotyków i doprowadza swoje życie na skraj przepaści…
Alice to może być ktoś, kogo znasz.
Alice to możesz być TY.

Książka prezentuje fachowy i obszerny zapis walk zbrojnych, które ukształtowały polityczny i kulturowy krajobraz świata, w jakim żyjemy. 1001 bitew, które zmieniły historię świata - od niewielkich bitew starożytności do rujnujących konfliktów współczesnych - to niezbędny przewodnik po najbardziej zażartych, dramatycznych, ważnych i niezwykłych konfliktach ostatnich 5000 lat oraz konsekwencjach tych zmagań dla społeczeństw naszego globu.

Biografia wielkiego admirała (Grossadmiral), a zarazem dość dokładna historia marynarki wojennej Niemiec, którą autor kreśli przy okazji, omawiając okres od I po koniec II wojny światowej. Autor ze szczególną uwagą skupia się na narodzinach Kriegsmarine, dokładnie analizuje taktykę, jaką zastosował Dönitz, by uzyskać to, czego nie udało się osiągnąć jego poprzednikowi - uczynić z floty armię równie ważną i rozbudowywaną, jak lądowa.

[…]Kod to język, za pomocą którego tłumaczymy zjawiska, a matematyka jest językiem nauki. Więc chociaż świat wydaje się chaotyczny, to kiedy przetłumaczymy go na język cyfr i kształtów, nabiera wyglądu, wyłaniają się z niego pewne wzorce i zaczynasz rozumieć, dlaczego rzeczy mają taką postać, a nie inną.

Portret kobiet w wielkim mieście? Portret statystycznych Amerykanek? Nie do końca wiem, jak traktować tę powieść. Okładka sugeruje coś lekkiego i rozrywkowego. Ale wnętrze jest już inne, przez większość czasu pozbawione emocji, mało (jeśli w ogóle) angażujące. Czyta się to szybko, bez emocji. Nie ma szans na przeżywanie czegokolwiek z bohaterkami.

Jeśli ktoś kocha Sherlocka Holmesa, chciałby czytać o nim bez końca. Co robić, kiedy przeczytało się już wszystko, co Conan Doyle napisał? Można samemu napisać książkę, której akcja rozgrywa się w tym samym świecie albo do niego nawiązuje. Tak powstają rozmaite, mniej lub bardziej udane sherlockiana.

Po raz pierwszy w historii: opowieść o najsłynniejszej akcji wymierzonej przeciwko terrorowi. Zasadzka i unieszkodliwienie Osamy Ben Ladena opowiedziane z pierwszej ręki przez komandosa, który brał udział w przedsięwzięciu. 2 maja 2011 ok. godz 1:00 czasu lokalnego wojska amerykańskie zabiły Osamę Ben Ladena po 40-minutowej wymianie ognia w jego rezydencji w miejscowości Abbottabad około 60 km na północny wschód od Islamabadu. Założyciel i lider Al-Kaidy został zabity przez amerykańskich komandosów z Navy SEALs.

Nowy album „Dwór polski w starej fotografii” to wybór ponad stu najpiękniejszych zdjęć w przekrojowy sposób ukazujących 83 dwory z różnych terenów dawnej Rzeczpospolitej. W świat polskiego dworu wprowadza wybitny znawca tematu, profesor historii sztuki J.K.Ostrowski, specjalizujący się w tematyce zabytków Krakowa oraz problematyce dotyczącej dawnych Kresów Rzeczpospolitej. Jest również dyrektorem Zamku Królewskiego na Wawelu oraz konserwatorem zabytków Wzgórza Wawelskiego.

Marek Wałkuski jest dziennikarzem radiowej Trójki, od dziesięciu lat korespondentem Polskiego Radia w Waszyngtonie. Przez słuchaczy Trójki czasem zwany „Wałkiem”. Lubiany za poczucie humoru i niepowtarzalny styl prowadzonych przez siebie audycji oraz antenowych relacji, jakie przekazuje z samego serca Stanów Zjednoczonych.

„Boży bojownicy” to największa do tej pory produkcja audiobooka w Europie! 190 aktorów! 7 miesięcy nagrań! 5 miesięcy postprodukcji! Spektakularne efekty dźwiękowe i muzyczne. Pełen tekst książki zrealizowany w formie spektaklu dźwięku i wyobraźni. Występują m.in.: Anna Dereszowska, Lesław Żurek, Krzysztof Wakuliński, Henryk Talar, Artur Barciś, Magdalena Różczka, Kazimierz Kaczor, Adam Ferency, Krzysztof Banaszyk, Jacek Lenartowicz, Krzysztof Gosztyła.

Piotr Kuryło rozpoczął Bieg dla pokoju 7 sierpnia 2010 roku w Augustowie, wyposażony jedynie w specjalny wózek z ekwipunkiem i kajakiem. Przebiegł 20 tysięcy kilometrów, odwiedził trzy kontynenty, zdarł 15 par butów. Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się właśnie książka pt. Ostatni Maraton, która jest zapisem jego pieszej wyprawy dookoła świata. Maratończyk w 365 dni obiegł świat dookoła.

Rasowy melodramat. Mamy osoby dobre i bardzo złe. Dobrych ludzi czekają ciężkie chwile, ale zostaną nagrodzeni; złych spotka nawet jeśli nie kara, to niepowodzenie w ich knowaniach. Książka jest nieskomplikowana, ale może właśnie dlatego czyta się ją gładko. Wielbicielom romansów historycznych na pewno dostarczy wiele przyjemności.

Już 20 września do sprzedaży trafi książka znanego aktora teatralnego, filmowego, serialowego Jana Nowickiego. Mężczyzna i One to książka która tryska humorem, ale humorem refleksyjnym, który sprawia czytelnikowi niewątpliwą satysfakcję.

Takie książki porywają dzieci, a dorosłym pozwalają na powrót do dzieciństwa. Cudny to powrót, bo taki gdzie codziennością rządziła wyobraźnia i marzenia. Ta powieść wcale nie jest tylko dla dzieci i młodzieży. Na takie opowieści nigdy nie jesteśmy za starzy.

Nie znoszę tego tytułu, wyjątkowo marketingowego, nie mającego nic wspólnego z oryginalnym. A tutaj od razu mamy łatkę taniego romansu. Owszem, romans jest, nawet dosyć namiętny. Ale do tych najgorszych, najbardziej oklepanych jednak mu daleko.

Ta książka zrobiła na świecie furorę. Nie ma chyba tygodnia, żeby wydawnictwa nie podawały kolejnych pobitych rekordów sprzedaży. Dawno żadna powieść nie wywoływała też tak żywych reakcji. I to z obu stron. Jedni nawołują, że jest okropna i że powinna być wycofana ze sprzedaży. Inni (przede wszystkim inne) celebrują każdą stronę, żyjąc opowieścią E.L. James, tak jakby była częścią ich własnego życia.

To także idealna pora, aby przyjrzeć się bliżej firmie. Minął już prawie rok od śmierci charyzmatycznego lidera Apple’a – Steve’a Jobsa. Przy okazji owej premiery warto sprawdzić jak gigant radzi sobie bez swojego „ojca”. Czy nadal jest w stanie zaspokajać potrzeby swoich entuzjastów? Jaki jest Timothy Cook , nowy dyrektor generalny? Jak dowiedzieć się czegokolwiek o firmie, która popadła w manię utajniania informacji o samej sobie?