Nowości czytelnicze

Bolano stworzył ostateczne zwieńczenie swojej niesłychanej pisarskiej ambicji,
ale zarazem wyznaczył nowe granice tego,
co można zawrzeć w formie powieści
w naszym coraz bardziej przerażającym post-narodowym świecie.

Jonathan Lethem, „New York Times Book Review”
Dla mnie to były złote lata. Lata młodości, wspaniałych ludzi wokół – wspomina niezapomniana prezenterka telewizyjna – Bogumiła Wander. Entuzjazm, profesjonalizm, surowe warunki pracy oraz rodzinna atmosfera panująca wśród koleżanek i kolegów – to cechy, które zgodnie wymieniają rozmówczynie opisując telewizję z tamtych lat. Stanowiliśmy małe, hermetycznie grono. Spikerzy byli telewizyjną elitą. Jak człowiek został spikerem, musiał być najlepszy – potwierdza Katarzyna Dowbor, ostatnia spikerka Telewizji Publicznej.
Drugi tom perypetii sympatycznego rodzeństwa, czyli tytułowych Kuby i Meli. Rodzice mało co rozumieją – to już wiemy. Posiadanie starszego brata/młodszej siostry (niepotrzebne skreślić) bywa uciążliwe. Ale każdy kolejny dzień to nowa przygoda i nawet jeśli czasem się ze sobą nie zgadzamy i kłócimy, to przecież i tak się kochamy. Pełna humoru i nie pozbawiona ironii książka o codziennym życiu i przygodach pewnej polskiej rodziny z obrazkami znanego satyryka, Henryka Sawki.
Najnowsza książka jednego z najbardziej popularnych autorów książek historycznych. Jest to opowieść o ludziach, którym z różnych powodów nadano etykietę zdrajców. Autor stara się rozwikłać zagadki sprzed lat, poznać motywy działania i przebieg wydarzeń. Zaskakiwać może dobór tematów; wśród bohaterów książki znalazł się biskup Stanisław ze Szczepanowa, kanonizowany dwa wieki po śmierci, a następnie uznany za patrona kraju.
Lubicie tę serię? Historia o życiu w metrze, w świecie po wybuchu nuklearnym bije rekordy popularności na całym świecie. Chcemy podzielić się z wami najnowszą częścią serii. Dlatego, wraz z wydawnictwem Insignis zapraszamy was do udziału w konkursie. Nagrodą dla autorów co 11 poprawnej odpowiedzi będzie powieść „W mrok”.
Kto zdążył pokochać tę serię, na pewno z wielką przyjemnością sięgnie i po tę książkę. Warto, bo jest znacznie lepsza niż poprzednia część, może ciut zbyt chaotyczna czy niespójna. Tutaj jest akcja, są doskonali bohaterowie, jest wciągająco.
Andriej Diakow, autor bestsellerowego „Do światła”, przyjedzie do Polski w związku z niedawną premierą swojej drugiej książki zatytułowanej „W mrok”. Insignis Media, wydawca serii Uniwersum Metro 2033, 24 listopada weźmie udział w Festiwalu Fantastyki Falkon w Lublinie. Wydawnictwo będzie miało swoje stoisko w hali głównej, zaaranżowane na postapoakliptyczną kawiarenkę z piterskiego czy też moskiewskiego metra.
Po bestsellerowej Chacie, której z początku sensacyjna fabuła jest pretekstem do ukazania prawa każdego człowieka do przebaczenia i pogodzenia ze stratą najbliższych, William Paul Young powraca z nową, ekscytującą powieścią „Rozdroża”. Anthony Spencer jest egoistycznym człowiekiem interesów. Guz mózgu sprawia, że zapada w śpiączkę i trafia do szpitala na OIOM. „Budzi się” w surrealistycznym świecie, w którym przeżywa ponownie swoje wzloty i upadki. Czy będzie miał odwagę, żeby dokonać krytycznego wyboru, który może naprawić wielką niesprawiedliwość, jaką wyrządził przed zapadnięciem w śpiączkę?
Co kryje się we wnętrzu wielkiej jaskini nieopodal pola namiotowego? Czy na osiedlu grasują złodzieje psów? Skąd wzięli się Indianie w samym środku miasta? Bolek i Lolek z zapałem podejmują się rozwiązania każdej zagadki i zwykle wychodzi z tego niezła draka. Jednak dzięki szalonym pomysłom zawsze udaje im się uratować skórę. Bolek i Lolek to prawdziwi łowcy tajemnic!
„Wytrącony z równowagi” – tak brzmi tytuł najnowszej książki Jeremy’ego Clarksona, która nakładem wydawnictwa Insignis trafiła niedawno na półki polskich księgarń. To zbiór aż 83 napisanych z pasją i okraszonych ostrym humorem felietonów najbardziej rozpoznawalnego dziennikarza motoryzacyjnego, który swoim niepodrabialnym stylem, charyzmatyczną osobowością i nieprzywiązywaniem najmniejszej wagi do poprawności politycznej podbił serca widzów i czytelników na całym świecie.
Znasz ten stan, kiedy życie wywraca się do góry nogami i nic już nie będzie takie samo? Właśnie tak dzieje się w życiu głównej bohaterki "Normalnie po babsku", kiedy dostaje telefon "Pani mąż miał wypadek..." Od tej pory jej życie nabiera niespokojnego tempa, a skromna pani domu musi zmienić się w waleczną tygrysicę.
Już od tygodnia w księgarniach w całej Polsce dostępny jest międzynarodowy bestseller „Bóg nigdy nie mruga” Reginy Brett, laureatki wielu nagród, dwukrotnie nominowanej do nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu. Tymczasem na blogu bognigdyniemruga.pl, poświęconym tej niezwykłej książce, trwa konkurs, w którym do wygrania jest między innymi wielofunkcyjny tablet Dante.
W listopadzie Prószyński i S-ka inauguruje dwie nowe serie literatury kryminalnej. „Rzeźbiarz” Gregory’ego Funaro to pierwszy tom „Zabójczej serii”, poświęconej seryjnym mordercom. „Tutto Bene” autorstwa Manuli Kalickiej i Zbigniewa Zawadzkiego rozpocznie natomiast cykl kryminałów obyczajowych, przy lekturze których czytelnik umrze… ze śmiechu!
Drugi tom bestsellerowych „Piosenek dla Pauli”, pełna intryg, miłości i rozterek współczesna opowieść o dorastaniu, miłości i pierwszych trudnych wyborach. Koniec szkoły, wakacje. Ostatnie trzy miesiące nie były łatwe dla Pauli i jej przyjaciółek. Ale wyjazd do Francji otworzył nowe perspektywy, pozostawił po sobie sprzeczne odczucia i wewnętrzny niepokój. Gorące lato sprzyja zakochanym, a zakochani często popełniają mniejsze lub większe pomyłki. Czy Paula zwiąże się z Alanem, Francuzem, który wyraźnie coś do niej czuje? Czy Miriam i Diana odnajdą miłość, o której marzą? A może prawdziwe szczęście jest tuż, tuż, tylko trudno je dostrzec?
Książki Jeremego Clarksona to przygoda, przepełniona wybuchami śmiechu. Mało kto ma taki styl jak on. Dlatego z okazji premiery jego najnowszej książki, wraz z wydawnictwem Insignis zapraszamy was do udziału w konkursie. Nagrodą będzie właśnie książka „Wytrącony z równowagi”. Dostaną ją autorzy co 12 poprawnej odpowiedzi.
Jeremy Clarkson jest niekwestionowaną, największą obecnie gwiazdą stacji BBC. Zarabia ciężkie pieniądze, które stacja chętnie mu wypłaca. Jego program jest jednym z najbardziej popularnych na świecie, a fanów (i reklamodawców) można przełożyć na miliony. Clarkson ma doskonałą umiejętność opowiadania, na dodatek jest cudownie humorystyczny, niepoprawnie cyniczny. Nie wygląda też jak typowa gwiazda, co bardzo pomaga – po prostu łatwiej jest się z nim utożsamić.
Bądź boska to poradnik, który powstał po to, byś mogła pokochać ubrania, czuć się w nich świetnie, doskonale wyglądać i podkreślać codzienność tym, co masz na sobie. Oparty na autorskim systemie polskich sylwetek udowadnia, że styl to kwestia proporcji a nie rozmiaru. Nauczysz się, jak mądrze kupować i zarządzać swoją szafą według zasad piramidy prawidłowego ubierania się. Znajdziesz też wskazówki, jak wyglądać dobrze w jesieni życia i jak skomponować szafę przyszłej mamy. Autorka zdradza tajniki specjalistek od zakupów po to, by każda kobieta, w każdym wieku wyglądała i czuła się jak gwiazda swojego życia.
Po bestsellerowej Chacie, której z początku sensacyjna fabuła jest pretekstem do ukazania prawa każdego człowieka do przebaczenia i pogodzenia ze stratą najbliższych, William Paul Young powraca z nową, ekscytującą powieścią „Rozdroża”. Anthony Spencer jest egoistycznym człowiekiem interesów. Guz mózgu sprawia, że zapada w śpiączkę i trafia do szpitala na OIOM.
Książka ta jest nie tylko próbą opisu miłosnych relacji znanych par w historii. Jest ambitniejsza, chce ukazać relację uczuć w powiązaniu z działaniami czy ideami politycznymi, religijnymi i pospolitą żądzą. Bez wątpienia ten melanż uczuć i polityki wpływał w znacznym stopniu na bieg dziejów, podobnie jak zachodzące procesy.
Jako dziecko wędrował z Moskwy do Mińska w trakcie szalejącej rewolucji. Palił nałogowo jako jedenastolatek. Nie kochał szkoły, ale uwielbiał pikniki. Zafascynowany Witkacym eksperymentował z narkotykami. Kto by pomyślał, że tak przebiegała życiowa droga Redaktora i zdyscyplinowanego tytana pracy? W biografii, którą napisał Marek Żebrowski, nie ma redaktora paryskiej „Kultury", ale za to jest pół wieku nieznanej, bardzo prywatnej sfery życia człowieka, który dla wszystkich stał się sławnym autorytetem i obrońcą wolności słowa.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności