
Każdy z nas ma takie chwile, kiedy sufit wali się na głowę, a podłoga usuwa spod nóg. Ale czy warto odtwarzać dach, skoro przez dziurę w nim widać niebo? W życiu Agaty wszystkiego zawsze było „po jeden”: jedna ciotka, jedna przyjaciółka, jedno auto... Pewnego dnia zupełnie przypadkiem odkrywa, że dla swojego męża nie jest chyba jedyną kobietą. Tajemnicza KatJa staje się kroplą, która przelewa czarę. Z dnia na dzień Kuba oznajmia, że odchodzi, zostawiając Agacie dom, samochód, ciężarną kotkę i poczucie rozpaczy.

W życiu Aurory „Roe” Teagarden, sympatycznej okularnicy z niewielkiego miasteczka Lawrenceton w stanie Georgia, dużo się ostatnio dzieje. Niestety, w sprawach sercowych o żadnych rewolucjach nie może być mowy, zwłaszcza że jej były chłopak właśnie bierze ślub z inną... Niespodziewanie Roe dowiaduje się, że właśnie otrzymała pokaźny spadek, w tym dom z pewną wyjątkowo niewygodną tajemnicą w środku. Wewnętrzny przymus nakazuje jej ruszyć tropem zbrodni, jaka miała miejsce w posiadłości przy Honor Street.

To jedna z najważniejszych książek mojego dzieciństwa i niezapomniana literacka przygoda. Z wielką radością przyjęłam wiadomość o ponownym wydaniu książki, za co bardzo dziękuję wydawnictwu Znak. Chciałabym się z wami tą magiczną książką podzielić. Zapraszamy do konkursu. Chcecie książkę? odpowiedzcie na nasze konkursowe zadanie. Autorzy do 9 poprawnej odpowiedzi dostaną od nas właśnie powieść Edith Nesbit.

Historie o ciężkim życiu kobiet w Afganistanie (i innych muzułmańskich krajach) sprzedają się nie od dzisiaj. Ta też znajdzie swoich odbiorców, chociaż pewnie większość z nas odnajdzie pewne podobieństwa z innymi książkami o podobnej tematyce. Miejscami autentycznie przejmuje. Ale miejscami.

Spacerowe przewodniki po największych i najpopularniejszych miastach świata ukażą się nakładem wydawnictwa G+J Książki 23 stycznia. Książki stanowią oryginalne zbiory wskazówek i porad dla podróżnych, chcących odkryć prawdziwą duszę Nowego Jorku, Londynu, Paryża i Rzymu. Nie ma lepszego sposobu, aby poznać miasto, niż odwiedziny jego tętniących życiem i kipiących różnorodnością dzielnic – najlepiej na własnych nogach. Przewodniki z serii „Spacerem po…”, wydane pod marką National Geographic, zawierają opisane krok po kroku trasy spacerowe. W każdym przewodniku czytelnik znajdzie ich piętnaście.

Martyna Wojciechowska w serii książek „Kobieta na krańcu świata” opowiada o niezwykłych kobietach, które spotyka i poznaje podczas swoich podróży. Relacja z wypraw na Borneo i do Etiopii ukaże się 23 stycznia nakładem wydawnictwa G+J Książki. Etiopia to jeden z najbardziej fascynujących krajów świata. Można się tu poczuć jak w niebie odwiedzając wykute w skałach wspaniałe kościoły Lalibeli spowite mistyczną aurą, okrzyknięte 8. cudem świata.

Oficyna wydawnicza IMPULS prezentuje drugi tytuł z nowej i naukowej serii: "Palące Problemy Edukacji i Pedagogiki", pod red. nauk. Marii Czerepaniak-Walczak pt. "Fabryki dyplomów czy universitas. 0 "nadwiślańskiej" wersji przemian w edukacji akademickiej". Problematyka kolejnych tekstów wskazujących na najbardziej, z naszego punktu widzenia, palące zjawiska i procesy dziejące się w uniwersytecie i wokół niego, nie wyczerpuje spektrum współczesnych spraw dotyczących uczelni.

Katherine Boo opisuje prowizoryczne slumsy, położone w cieniu luksusowych hoteli w pobliżu bombajskiego lotniska. Zawsze piękne opowiada historię kilku mieszkańców dzielnicy: Abdula, muzułmańskiego nastolatka, który fortuny szuka pomiędzy przedmiotami, wyrzucanymi bezmyślnie przez innych czy Ashy, która dzięki korupcji będzie mogła wysłać córkę na studia.

Julia Llewellyn jest idolką w swoim kraju. Kochają ją Brytyjki, a my przynajmniej powinniśmy ją polubić. Pisze o związkach, o miłości, trudach relacji międzyludzkich. Nie jest trudno zatracić się w jej książkach. W tej jeszcze bardziej, niż w wydanej u nas w lato „Podróży bezślubnej”. Lektura idealna. Ale dla kobiet.

Inspektor Montalbano przeżywa trudny okres. Jego związek z Livią znów wisi na włosku, a on sam coraz trudniej znosi nieustanną przemoc, z którą ma do czynienia w pracy. Kiedy policja znajduje ciało młodej dziewczyny z przestrzeloną twarzą, jedynie tatuaż przedstawiający motyla sfinksa może być wskazówką co do jej tożsamości. Okazuje się, że taki sam tatuaż miały jeszcze trzy inne dziewczyny z półświatka, ofiary handlu kobietami, ocalone przed mafią przez katolickie zakonnice. Niestety wszystkie trzy zaginęły.

Komisarz Guido Brunetti marzy, żeby uciec od tłumów i sierpniowych weneckich upałów. Zanim dołączy do wypoczywającej w górach rodziny, będzie musiał przyjrzeć się skardze, jaką jego przyjaciel złożył na podejrzanie opieszałe sądy. Kolega Brunettiego, Lorenzo Vianello, niepokoi się nagłym zainteresowaniem swojej ciotki astrologią i prosi komisarza o pomoc. Plany wakacyjne ostatecznie niweczy brutalna zbrodnia popełniona w mieście.

Po odparciu najeźdźców mieszkańcy Żyznych Ziem odetchnęli. Lecz nie na długo. Porażki nie osłabiają Nienawiści. Przeciwnie – po każdej z nich podnosi się i ryczy z furią na cztery strony świata. Wkrótce do wybrzeży kontynentu przybija kolejna flota Misaianesa. W drugim tomie „Sagi o Rubieżach” Żyzne i Stare Ziemie łączą siły, by stoczyć decydującą wojnę. Syn Śmierci dowodzi bitwami, nie ruszając się z wnętrza swojej góry. Matka obserwuje go z oddali. By pokonać Misaianesa, wojna, polityka i magia muszą działać jak jeden organizm. Tylko czy to możliwe?

Pierwsza z cyklu powieści Dana Wellsa, autora nominowanego do Hugo i Campbell Award, klasyczna wizja świata po apokalipsie, dla której inspiracją były między innymi serial „Battlestar Galactica” oraz filmy z serii „Mad Max”. Rasa ludzka wymiera. Po wojnie z Partialsami, wyhodowanymi w laboratoriach, zmodyfikowanymi genetycznie żołnierzami, pozostała ledwie garstka ocalałych. Ale to nie krwawe walki zdziesiątkowały ludzkość. Partialsi, niewdzięczne dzieci naukowców, wypuścili śmiercionośny wirus, RM, który wybił ponad 99% ludności. Od ponad dekady na świat nie przyszło ani jedno zdrowe dziecko…

Zoey chciałaby zapomnieć. O tym, że jej ojciec spotyka się z dwudziestoczterolatką. O tym, że jej matka przeżyła załamanie. O tym, że szkolny outsider, Doug, nie daje jej spokoju. Życie Zoey jest kompletnym chaosem i dziewczyna radzi sobie z nim w jedyny sposób, jaki zna – jest idealna.

„Idę po ciebie. Nie powstrzymają mnie żywi, ni umarli...” To właśnie ona jest najbardziej przerażającą, najbardziej bezwzględną i niebezpieczną wiedźmą w całym Hrabstwie. Jeśli na ciebie poluje – nie uciekniesz. Jeśli staniesz jej na drodze – zginiesz. Nie zna litości. Jest wiedźmą zabójczynią, a jej imię brzmi: Grimalkin.

Trzeci tom bestsellerowej hiszpańskiej serii dla nastolatek, która podbiła serca również polskich czytelniczek. Czas mija, a życie przynosi nowe wyzwania, nowe doświadczenia, nowych przyjaciół... Paula będzie musiała podjąć kilka ważnych decyzji, z których żadna nie będzie łatwa - czy związek na odległość w ogóle ma sens?

Historia świata Zachodu od Magellana do Ronalda Reagana! Napisana z rozmachem historia naszej cywilizacji począwszy od XV wieku po współczesność. Niall Fergusson opisuje, jak dzięki rozwojowi nauki i kultury (druk, odkrycia geograficzne, wreszcie rewolucja przemysłowa) cywilizacja mająca swą kolebkę w Europie Zachodniej zdobyła dominację w świecie. Zachód Fergusona przegląda się także w innych kulturach – w Afryce, którą kolonizował, w Ameryce, którą zdominował, osiągając szczyt "europejskości" w wydaniu zachodnim.

Zadając kłam powszechnej tezie, że książki na podstawie gier są tylko dla hardcore’owych wyznawców wideorozrywki, pojawia się powieść Gavina Smitha CRYSIS: Eskalacja. Owszem, świat przedstawiony w niej to ten, który znamy z serii gier CRYSIS, ale Eskalacja to zupełnie niezależny, rasowy thriller SF, który z pewnością zainteresuje niejednego miłośnika literatury fantastycznej.

Sięgnęłam po książkę, mylnie oczekując kryminału. Ale to co znalazłam w środku, było znacznie lepsze niż jakikolwiek kryminał. Owszem zaczyna się od brutalnej i bezsensownej śmierci. Całość to jednak przepiękny i wzruszający pamiętnik ojca, który w ciągu jednej chwili musiał nauczyć się być mamą i tatą jednocześnie. Musiał nauczyć się być MamoTatą.

Przedstawiamy najgłośniejszą książkę ostatnich miesięcy! Numer 1 na liście bestsellerów Amazon.com i New York Times! Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył niebo. Przez tydzień pozostawał w głębokiej śpiączce z minimalnymi szansami na wyleczenie. Jego mózg praktycznie przestał funkcjonować, a ciało nie reagowało na żadne bodźce. Kiedy jego świadomość utonęła w mroku, stało się coś, czego jako naukowiec nigdy nie mógł się spodziewać.
Odkrył niebo.