Nowości czytelnicze

Silne kobiety, kulisy pokazów mody, operacje plastyczne i... zbrodnia! To wszystko czeka na czytelnika w nowej powieści Marioli Zaczyńskiej „Szkodliwy pakiet cnót”. Książka trafiła do księgarń 21 lutego i jest kolejnym, po „Tutto bene”, kryminale obyczajowym z nowej serii Prószyńskiego i S-ki. Główną bohaterką jest energiczna dziennikarka Kalina. Pod rządami nowej naczelnej Kalina traci status gwiazdy i zostaje „zesłana” na offowy tydzień mody do Siedlec. Jest to dla niej cios, bo absolutnie nie znosi pisania o modzie. Na miejscu, podczas budowy wybiegu dla modelek, z ziemi wykopano kości... Setki ludzkich szczątków, a wśród nich te jedne... współczesne. Na zapleczu parady próżności dzieją się rzeczy tajemnicze, a nawet mrożące krew w żyłach. Podczas pokazów zbyt wiele osób chce zbyt wiele ukryć...
Nie ma tu szaleństwa słownych dowcipów i gejzerów pomysłowości, jakie znamy z książek Pratchetta. Powieści dwóch autorów bliżej do klasycznej hard sf, tego coraz rzadziej spotykanego gatunku literackiego. Nienowy pomysł – istnienie światów równoległych – ma tu ciekawe socjologiczne rozwinięcie.
Jesień 1904r., Kraków. Witold Korczyński to człowiek o skomplikowanej przeszłości i wybitnych zdolnościach detektywistycznych. Ze względu na problemy finansowe przyjmuje zlecenie od znanego przemysłowca i filantropa Stanisława Wereszyńskiego, który poszukuje swojej zaginionej żony. Szybko okazuje się, że jest to człowiek bezwzględny i pełen tajemnic. Jeden z jego służących znika w zagadkowych okolicznościach.
Kto lubi (kocha?) powieści o agencie Pendergaście, z pewnością polubi też tą, zwłaszcza, że to kontynuacja historii rozpoczętej w książce poprzedniej. I tych wielbicieli Pendergasta na pewno nie zrazi jego wszechmocność, doskonała wiedza o wszystkim oraz domieszki... nadprzyrodzone. To i tak jest kryminał.
Z przyjemnością przedstawiamy wspaniałą powieść, przy której będziesz się śmiać i płakać, wobec której nie pozostaniesz obojętny. Powieść dla wielbicieli Śniadania u Tiffany’ego i Wielkiego Gatsby’ego. Czarująca opowieść w stylu retro, przenosząca nas do szalonego Nowego Jorku lat 30., w którym zdarzają się zarówno romantyczne miłości, jak i niebezpieczne związki. To historia młodej dziewczyny, która musiała poznać zasady gry obowiązujące w świecie wielkich oczekiwań, pragnień i pieniędzy, by pozostać sobą i nie stracić tego, co dla niej najważniejsze.
Dawno już żadna książka nie rozbawiła mnie w równy sposób. Owszem, historia jest oparta na tym, co już gdzieś, kiedyś czytaliśmy czy oglądaliśmy. Fakt, jest pełna górnolotnych zwrotów rodem z romansów. Ale jednocześnie jest arcyciekawa, lekka, przyjemna i zabawna. Ja jestem jej wielką wielbicielką. I już.
Kolejny tom bestsellerowej serii Dziedzictwa Loryjskie ukaże się nakładem wydawnictwa G+J Książki 20 lutego br. Czy dojdzie do wojny, która zadecyduje o losie naszej planety? Dziedzictwa Loryjskie to bestsellerowy cykl science-fiction autorstwa niejakiego Pittacusa Lore, który roztacza wokół swojej osoby aurę tajemnicy. Utrzymuje, że posiada niezwykłe moce i przybył na naszą planetę dwanaście lat temu.
Andrzej Krajewski w książce „Największe wpadki tajnych służb” opowiada najbardziej zaskakujące historie w dziejach wywiadu. Zbiór niezwykłych opowieści o tajnych służbach z całego świata ukaże się 20 lutego nakładem wydawnictwa G+J Książki. Ilu Rosjan w 1905 r. uwierzyłoby w to, że za śmierć ministra spraw wewnętrznych, carskiego stryja oraz wielu notabli odpowiada najlepszy agent rosyjskiej tajnej policji politycznej? Podobnie dwadzieścia lat później Anglicy z niedowierzaniem przyjmowali do wiadomości, że dominacji ich imperium w Azji zagroził pracownik brytyjskiego wywiadu.
Czy można uciec od tragicznych wydarzeń z przeszłości? A może lepiej spróbować je rozwikłać? Powieść „Trauma” ukaże się nakładem wydawnictwa G+J Książki 20 lutego. Amber Hewerdine wie więcej, niż chce przyznać. Cierpi na chroniczną bezsenność od czasu, kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach zamordowano jej najlepszą przyjaciółkę. Czy w jej głębokich pokładach podświadomości kryje się klucz do tragicznych wydarzeń?
„Nie idź na łatwiznę. Siedem kroków do prawdziwego sukcesu” to nowy poradnik Rory’ego Vadena, który ukaże się nakładem wydawnictwa G+J Książki 20 lutego. Okazuje się, że czasem warto wybrać drogę z pozoru trudniejszą, by zmienić swoje życie i osiągnąć wymarzone cele. Jak pisze autor książki, żyjemy w „świecie ruchomych schodów” – chętnie wybieramy drogi na skróty i łatwe rozwiązania.
Artur Górski, redaktor naczelny magazynu „Śledczy”, przedstawia książkę „Gang”, ujawniającą kulisy działania przestępców z Pruszkowa i Wołomina. Książka ukaże się 20 lutego nakładem wydawnictwa G+J Książki. „Gang” miał być opowieścią o Januszu Cz., szefie grupy przestępczej, działającej w strukturach tzw. mafii młodego Wołomina, skazanym na dożywocie za podwójne morderstwo w podwarszawskim lesie. Jednak wydarzenia, które miały miejsce dziesięć lat temu, doskonale obrazują, na czym polegała rodzima przestępczość zorganizowana, rodząca się na gruzach Pruszkowa i Wołomina.
Psychopatyczny chirurg kontra niewidoma psychoterapeutka. Trzecia powieść pióra Sebastiana Fitzeka ukaże się nakładem wydawnictwa G+J Książki 20 lutego. Trzymający w napięciu thriller to kontynuacja powieści „Kolekcjoner oczu” tego samego autora, która ukazała się 20 kwietnia 2011 roku.
Bohaterka „Grzesznicy” ma dwie twarze – o jednej z nich wolałaby zapomnieć na zawsze, co jednak okazuje się bardzo trudne. Nowa powieść Doroty Wachnickiej ukaże się nakładem wydawnictwa G+J Książki 20 lutego. Ponoć kobieta pytana przez mężczyznę o liczbę kochanków, zawsze odejmuje sobie kilku. A co, jeśli ta kobieta była luksusową prostytutką? Jej biegłość w sztuce miłosnej docenią bogaci klienci, ale czy kandydat na męża będzie myślał tak samo? Czy może być szczera z tym jedynym i zdradzić mu, co robiła w młodości? A może lepiej zostawić przeszłość za sobą i więcej do niej nie wracać?
Dobre fantasy jest dzisiaj bardzo trudnym zadaniem. A polskie i dobre fantasy to niemalże zadanie niemożliwe. Dlatego z wielką przyjemnością witamy na rynku powieść Katarzyny Szelenbaum i chcemy się nią z wami podzielić. Zapraszamy do konkursu.
Już za dziewięć dni – jednocześnie z premierą gry CRYSIS 3 – na półki polskich księgarń trafi najnowsza powieść SF Gavina Smitha – CRYSIS: Eskalacja. Ten mroczny, osadzony w niedalekiej przyszłości thriller to gratka nie tylko dla fanów serii gier CRYSIS – to przede wszystkim zupełnie niezależna, pełnokrwista fantastyka, zdolna porwać również i tych miłośników gatunku, którzy z grami, a w szczególności CRYSIS-em, nie mają zbyt wiele wspólnego.
Człowiek, który dał kobiecie nową twarz. Niemoralne słowo „makijaż” zastąpiło wytworniejsze i akceptowalne „kosmetyki”, budząc powszechny niepokój i kontrowersje. Mężowie, oburzeni „nowym, wizerunkiem” swoich żon, wnosili pozwy o rozwód. Przerażeni rodzice zamykali zbuntowane córki w domach.
W kulinarnym świecie zakochała się jako piętnastolatka, gdy podjęła pracę w greckiej kawiarni. Zanim wydała swą pierwszą powieść, spędziła ponad dekadę w różnych restauracjach i kawiarniach. Jest autorką poczytnych powieści dla kobiet, w których warstwę obyczajową uzupełniają liczne akcenty kulinarne. Rodzina, zwierzęta i kuchnia – oto dom, w którym czujemy się jak u siebie.
Mull, lepiej znany jako autor popularnego cyklu Fablehaven, przedstawia nową przygodę fantasy, w której Jason i Rachel, dwójka amerykańskich dzieciaków, zostaje – osobno – wciągnięta do alternatywnego świata zwanego Lyrian. Chcą wrócić do domu, ale nie wiedzą jak to zrobić. Trzynastoletni Jason podejmuje się misji zdobycia magicznego słowa, potrzebnego do obalenia Maldora, złego cesarza Lyrianu, a pomaga mu w tym Rachel, Ślepy Król i inni sojusznicy. Dwoje nastolatków wyrusza, by odnaleźć pilnie strzeżone sylaby słowa, udaremniając jednocześnie plany przebiegłych i podłych sługusów Maldora. Szaleńcze przygody, z polotem wymyślone stwory i zaskakujące zwroty akcji – wszystko to pojawia się w czasie wędrówki Jasona i Rachel po niebezpiecznym świecie. Zakończenie książki jest nie tyle finałem, ile chwilą wytchnienia przed następną częścią. Czytelnicy, którzy szukają bogatej, wypełnionej przygodami fabuły, powinni spróbować najnowszej powieści Mulla.
- Nie interesuje mnie kreowanie rzeczywistości zgodnie ze schematem, w którym dobro zawsze zwycięży a wszystkie niecne uczynki zostaną potępione – deklaruje autor kryminału „Zabić, zniknąć, zapomnieć”. Czy wiesz jak wygląda świat widziany oczami mordercy? Sądzisz, że pod każdym względem różni się on od tego, który stanowi Twoją codzienność? Jacek Skowroński szybko wyprowadzi Cię z błędu. W jego najnowszej książce, która właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka, czytelnik ogląda świat widziany oczami płatnego zabójcy.
Pozwól, że Ci opowiem… to zbiór historii, przypowieści, bajek i anegdot pochodzących z różnych stron świata i odmiennych tradycji: hinduskiej, żydowskiej, buddyjskiej oraz chrześcijańskiej. Historie te pozwalają lepiej poznać i zrozumieć siebie, relacje z innymi, nasze lęki, dążenia i pragnienia. Dają także nadzieję na to, że można wierzyć w innych ludzi, że świat nie jest zły. Wszystko zależy bowiem od nas; od tego, jak pokierujemy własnym życiem.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności