Nowości czytelnicze

„Gwiazdozbiór Psa” to opowieść o jednym z niewielu ludzi, którzy przetrwali epidemię grypy – człowieku, którego towarzystwem od kilku lat jest pies, wędka, samolot z 1956 roku i nierozstający się z bronią sąsiad. W powieści brutalność postapokaliptycznego świata zestawiona jest z pięknem surowej, nie niepokojonej przez ludzi przyrody. Opowiadając o swojej powieści, Peter Heller – pilot, wędkarz i uczestnik wielu wypraw przygodowo-podróżniczych – przyznaje, że „Gwiazdozbiór Psa” powstał jako próba zmierzenia się z problemem nieustannej chęci podporządkowania sobie przyrody przez człowieka; destrukcyjnego jego wpływu na otaczający nas świat.
Jeszcze więcej wampirów, jeszcze więcej przygód, jeszcze więcej erotyki w nowym tomie o Sookie Stackhouse, który ukazuje się 8 maja br. Do Bon Temps przybył właśnie Felipe de Castro, wampirzy król Luizjany (a także władca Arkansas i Nevady). Na pewno nie jest to najlepsza pora na znalezienie zwłok – zwłaszcza zwłok na frontowym dziedzińcu przed domem Erica, szczególnie, że ciało należy do kobiety, której krew Eric dopiero co ssał. Tajemnicę morderstwa próbują rozwikłać Sookie i Bill, który jest oficjalnym śledczym Piątej Strefy...
Studio Focus Features rozpoczyna adaptację zapowiadanej na czerwiec nowej powieści Neila Gaimana. Za kamerą stanie Joe Wright, współtwórca Anny Kareniny i Pokuty a producentem jest Tom Hanks. Książka jest historią opowiadaną przez mężczyznę, który wspomina pewne zdarzenie ze swojego życia, kiedy miał 7 lat i lokator mieszkający u jego rodziny ukradł ich samochód i popełnił w nim samobójstwo. Śmierć ta przywołuje starożytne złe moce, których rodzina może uniknąć jedynie dzięki pomocy trzech tajemniczych kobiet mieszkających na końcu ulicy. Najmłodsza z nich uważa, że staw przy jej domu to ocean a najstarsza pamięta Wielki Wybuch…
Główny bohater niemal przez całe życie usiłował zgłębić tajemnicę i zagadkę kobiet. W obrazowy sposób przedstawia swoje doświadczenia seksualne z różnymi kobietami. Począwszy od swego pierwszego razu z przypadkowo poznaną dziewczyną poprzez młode kobiety, rozwódki, mężatki, dojrzałe i niezależne kobiety.Opisuje swoje liczne doznania seksualne i uczucia z nimi związane. Poznajemy człowieka, który chce być dobrym kochankiem i na którego kobiecy wdzięk działa w sposób nieokiełznany i gwałtowny.
Średniowieczni alchemicy z pokolenia na pokolenia przekazywali sobie plotki i strzępki informacji o starożytnym egipskim traktacie - Szmaragdowej Tablicy - zawierającym ponoć tajemnicę stworzenia świata. Część wierzyła, iż spisał ją egipski bóg Thot, inni utrzymywali, że autorstwo przypisać należy greckiemu bogu Hermesowi. Nieliczna garstka powtarzała uparcie, że Tablicę stworzył patriarcha Mojżesz.
Simon Spence opowiada nam jedną z najbardziej nieprawdopodobnych opowieści w historii z branży pop i rocka. Gdy w 1980 roku czterech niewinnie wyglądających chłopców ustawiło swoje tanie syntezatory i jeszcze tańszą perkusję elektroniczną na stołach i skrzynkach po piwie przed modnie ubraną paczką przyjaciół z miasteczka Basildon, w najśmielszych snach nie wyobrażali sobie, że już za kilka lat będą jeździć po całym świecie na tournée za miliony dolarów.
Dan Hampton, zawsze w centrum walki. Jego misją jest być celem i uniknąć zestrzelenia. Liczba misji, w których brał udział, czyni go najbardziej zabójczą Dziką Łasicą w historii. No bez jaj, kurwa! – to okrzyk bojowy Dzikich Łasic, niszczycieli pocisków rakietowych ziemia-powietrze. To oni są pierwszymi pilotami wysyłanymi do strefy wojny. Z premedytacją ściągają na siebie ogień nieprzyjaciela na ziemi. Potem tropią i niszczą stanowiska wyrzutni rakiet, czyszcząc niebo dla nadlatujących śmigłowców. Ich zadania uznaje się za najniebezpieczniejsze we współczesnej walce powietrznej.
Ciekawy przewodnik po Chinach. Dużo informacji na temat tego, co zwiedzać, jak i kiedy, a także rady dotyczące kulturalnego zachowania – przede wszystkim weźcie ze sobą wizytówki!
Co działo się, zanim Ender zaczął swoje szkolenie? Zanim wybuchła wojna z robalami, czyli mrówkopodobnymi obcymi, którzy zaatakowali Ziemię? Teraz możemy się dowiedzieć.
W czerwcu 1940 r. obywatele Wielkiej Brytanii przygotowywali się na nieuchronny atak ze strony Niemiec. Oddziały Hitlera zajęły w niedługim czasie terytorium Holandii, Belgii i Francji. Brytyjczycy wiedzieli, że wkrótce to oni będą musieli stawić czoło inwazji. Książka to zapis ustnych relacji z okresu, gdy Wielka Brytania znalazła się najbliżej utraty niepodległości w całej swojej historii.
Na historię można patrzeć na wiele sposobów. Można skoncentrować się na jej aspekcie militarnym, gospodarczym, obyczajowym lub politycznym. Można przyjąć punkt widzenia przywódców lub dowódców. Ale można też spróbować ujrzeć ją tak, jak widzieli ją zwykli ludzie. Osoby, które były świadkami wydarzeń lub bezpośrednio w nich uczestniczyły. Autorka książki przez dwadzieścia lat dokumentowała historię zagłady, nagrywając wspomnienia osób, które doświadczyły prześladowań.
Wracali z pierwszej linii, potykając się i przewracając. Nigdy wcześniej nie widziałem ludzi tak przerażonych. Kurczowo trzymali się za gardła, oczy wychodziły im na wierzch. Z rannych tryskała strumieniami krew, potykali się o ciała towarzyszy, a ci, którzy upadli, nie byli w stanie się podnieść, bo na nich przewracali się biegnący w panice inni żołnierze.
Szeregowy W. A. Quinton
2. Batalion, Fizylierzy Bedfordshire
Spokojne i poukładane życie Maddie rozpada się jak domek z kart, gdy jej mąż odchodzi do kochanki. Porzucona gospodyni domowa musi nagle zrobić zwrot o 180°, znaleźć pracę i stać się niezależna. Dziś premierę ma wzruszająca powieść obyczajowa pt. „Smak nadziei” Sherryl Woods. Mąż, ceniony pediatra, oraz dzieci zawsze byli dumą Maddie. Wokół nich ułożyła całe swoje życie – zrezygnowała z pracy zawodowej i poświęciła się prowadzeniu domu oraz wychowywaniu latorośli. Gdy mężczyznę jej życia dopada kryzys wieku średniego, Maddie nagle musi urządzić swoje życie na nowo. Głównym problemem, z jakim się styka, jest znalezienie pracy, co znacznie obniża jej samoocenę i wiarę we własne możliwości.
To debiut nowej serii wydawnictwa Znak. „Dobre strony” mają opowiadać o „miłości, przyjaźni i nadziei”. To idealna seria na wiosnę i idealna książka na popołudnie w parku. Raczej dla kobiet. Warto tylko zabrać dużo chusteczek.
Martyna Wojciechowska w serii „Kobieta na krańcu świata” opowiada o niezwykłych kobietach, które spotyka i poznaje podczas swoich podróży. Relacje z wypraw do Australii i do stolicy Japonii – Tokio, ukażą się 17 kwietnia nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Australia to swego rodzaju Ziemia Obiecana – słynie z krajobrazów, w których nie sposób się nie zakochać, zwierząt, rozczulających tak bardzo, że z miejsca chce się je zaadoptować, architektury, która nie pozwala oderwać wzroku czy kuchni pachnącej całym światem.
Odkryj to, co niewidoczne dla oka. Wydawnictwo G+J Książki przedstawia poradnik autorstwa Elżbiety Zuzanny Bronikowskiej – pisarki i psychologa, zatytułowany „Diament. Duchowa strona człowieka”. Poradnik ukaże się na rynku 17 kwietnia. Elżbieta Zuzanna Bronikowska na kartach swojego poradnika przekonuje, że złożoność człowieka pod względem fizycznym, psychicznym i duchowym powinna inspirować go do odkrywania wewnętrznych obszarów niedostępnych dla oczu.
Jacek Bonecki, fotograf-pasjonat, przedstawia uniwersalny poradnik, będący jednocześnie opowieścią o fotograficznej przygodzie, którą można rozpocząć w każdej chwili. Jego poradnik „Fotograf w podróży” ukaże się pod marką National Geographic 3 kwietnia nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
„Obłędnie proste. Obsesja, która napędza sukces Apple’a” to poradnik biznesowy autorstwa Kena Segalla, przedstawiający fenomen najcenniejszej obecnie firmy na świecie. Książka ukaże 17 kwietnia nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Ken Segall, dyrektor kreatywny w agencji reklamowej, odegrał kluczową rolę w odrodzeniu Apple’a. Współtworzył kampanię marketingową Think different i wymyślił nazwę dla komputera iMac, tworząc wzorzec nazewnictwa dla fali iProduktów, która wkrótce zalała rynek międzynarodowy.
„Rozmówki” Beaty Pawlikowskiej to zbiory przydatnych słówek, zdań i zwrotów w sześciu językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim i rosyjskim. Książki ukażą się na rynku 17 kwietnia nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Beata Pawlikowska jako doświadczona podróżniczka dobrze wie, jakich elementów języka powinien nauczyć się każdy, kto wybiera się do obcego kraju.
Nowe przewodniki z serii „Wakacje na walizkach”, wydawanej pod szyldem National Geographic, ukażą się 17 kwietnia. Tym razem Wydawnictwo G+J Książki zaprasza podróżników do Irlandii i do Niemiec. Irlandia to nieduża wyspa, na której królują zielone pola, urzekające wybrzeża, skoczna muzyka i roześmiani mieszkańcy. Warto poznać zarówno tajemniczy świat północnoirlandzkiej wsi, pejzaż pięknych gór i wybrzeży, jak i wyrafinowanie i dowcip Dublina, rozkosze pół golfowych, wyścigów konnych czy wędkowania w jeziorach.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności