
Po traumatycznym wypadku Tessa Harlow powraca do rodzinnego miasteczka, Las Ladronas. Wydawać by się mogło, że wraz z wypadkiem jej życie się skończyło… Tymczasem jest na odwrót. Na drodze Tessy staje Vince. Czy to ta prawdziwa miłość, o której Tessa od dawna marzy? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, Tessa będzie musiała zmierzyć się z przeszłością, a także z sobą samą…

Issy ma 31 lat, pracuje w międzynarodowej korporacji i po uszy zakochała się w swoim szefie. Tak naprawdę ma z nim romans, tylko nikt o tym nie wie. Ups! Już nie! Issy właśnie została zwolniona z pracy i wszystko się wydało. I co teraz? Co prawda, Issy ma pewien talent, odziedziczyła go po dziadku, a wszyscy przyjaciele i znajomi, widząc jego efekty, tylko oblizują się ze smakiem… Tak, Issy potrafi wypiekać prawdziwe cudeńka. Tylko czy to wystarczy, by poprowadzić własną kawiarnię? Issy, przestań w końcu użalać się nad sobą. Do dzieła!

Jennifer Scott odkrywa sekrety życia francuskiej rodziny mieszkającej w ekskluzywnej szesnastej dzielnicy w Paryżu. Lekcji stylu udziela jej sama Madame Chic, a co najważniejsze – wcale nie są one takie trudne. Jennifer przyjechała do Paryża jako Kalifornijka, wróciła do Kalifornii jako Paryżanka. Dwadzieścia prostych rad i wskazówek wystarczyło, by nauczyć się żyć à la française. Teraz czas na Ciebie!

Przepiękna Villa Sirena oraz mieszkańcy miasteczka Cetaria ukrywają niejedną tajemnicę. Czy Tess Angels, która zupełnie nieoczekiwanie otrzymuje w spadku stary dom na Sycylii, odkryje prawdę o przeszłości, a jednocześnie sekret matki? Czy będzie w stanie oprzeć się magicznemu pięknu wyspy, syrenim czarom, miodowemu sincero, a także namiętności pewnego Sycylijczyka?

Po debiutanckim tomie Alice Munro, sprzed 45 lat, do rąk polskich czytelników trafia czternaście najnowszych opowiadań pisarki zwanej kanadyjskim Czechowem, które zaledwie kilka miesięcy temu ujrzały światło dzienne.
Ostatnie cztery teksty zawarte w tym tomie nie są tak naprawdę opowiadaniami. To zupełnie odrębny zbiór utworów literackich, autobiograficznych, jeśli chodzi o sferę uczuć, ale niekoniecznie,
jeśli idzie o fakty. Wierzę, że te wspomnienia, pojawiające się w takiej formie po raz pierwszy i po raz ostatni — najbardziej mi bliskie — najwierniej oddają to, co chciałabym powiedzieć
o sobie i swoim życiu
– pisze Alice Munro.

Smutna, wzruszająca, ale i bardzo pokrzepiająca historia o miłości córki do ojca i ojca do córki. To przepiękna historia o pokonywaniu choroby i o tym, że czasami najlepszym wyjściem jest odejść. Książka, której nie da się odłożyć.

To biografia Marii Skłodowskiej-Curie oraz jej dwóch córek, z których każda była na swój sposób wyjątkowa. Autorka skupia się relacjach matki z córkami, rzucając nowe światło na osobę legendarnej uczonej. Zwykle wyobrażamy sobie Marię Curie jako introwertyczkę zaszywającą się w laboratorium – jednak Shelley Emling ukazuje nam ją jako bez mała skandalistkę. Romans uczonej z młodszym mężczyzną ściągnął na jej głowę wściekłość francuskiego establishmentu, który odmówił jej wstępu do Francuskiej Akademii Nauk, a nawet próbował wydalić ją z Francji.

„Joyland” to pasjonująca opowieść o miłości i stracie, o dorastaniu i starzeniu się – i o tych, którym nie dane jest doświadczyć ani jednego, ani drugiego, bo śmierć zabiera ich przedwcześnie. Bohaterem książki jest Devin Jones, student college’u, który zatrudnia się na okres wakacji w lunaparku „Joyland”. Stara się w ten sposób zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. Tam jednak zmuszony jest zmierzyć się z czymś dużo straszniejszym: brutalnym morderstwem sprzed lat, losem umierającego dziecka i mrocznymi prawdami o życiu – i tym, co po nim następuje. Wszystko to sprawi, że jego świat już nigdy nie będzie taki sam... Życie nie zawsze jest ustawioną grą. Czasem nagrody są prawdziwe. Bywają też cenne.

Książka Marca Patricellego „Umierać za Gdańsk” idealnie wpisuje się w obecną ostatnio w Polsce dyskusję na temat oceny polityki zagranicznej Józefa Becka, dyskusję wywołaną niedawną publikacją książki Piotra Zychowicza „Pakt Ribbentrop –Beck czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki”. Włoski autor równie krytycznie jak Zychowicz ocenia politykę Becka, jednak w kwestii zasadniczo przyjętej linii stawienia oporu roszczeniom niemieckim zdaje się wyraźnie przyznawać Polsce rację, wykazując, że Gdańsk i „korytarz” były jedynie pretekstem służącym do doprowadzenia do konfrontacji zbrojnej z Polską.

Larysa kończy właśnie 18 lat. Ma jedno marzenie ? chce odnaleźć prawdziwą miłość. W dniu swoich osiemnastych urodzin wypowiada życzenie i wkrótce napotyka na swojej drodze przystojnego Nieznajomego. Kilka dni później poznaje także Daniela. Od tej chwili jej życie zmienia się ? obaj mężczyźni, Gabriel i Daniel, kryją w sobie tajemnicę, która kusi Larysę, ale także przeraża. Kiedy poznaje tajemnice Guardianów i Tentatorów, jej życie nabiera tempa.

Nic dziwnego, że Paullina Simons należy do najbardziej poczytnych pisarek świata. Nawet na temat, na który, zdawałoby się, napisano już wszystko, stworzyła mądrą, sugestywną i wielowymiarową powieść, od jakiej nie sposób się oderwać! Podobno niektóre atomy wypadają czasem ze swego kursu, nagle i nieprzewidywalnie… Coś takiego dzieje się z Larissą, czterdziestoletnią żoną i matką trojga jeszcze niesamodzielnych dzieci. Kai, przypadkowo poznany młody mężczyzna ma mniej więcej tyle lat, ile ona przeżyła w małżeństwie: dwadzieścia! Zszokowana Larissa, przecież od zawsze szczęśliwa z Jaredem, brnie w romans z Kaiem całkiem zaślepiona. Lecz to nie fizyczne zaślepienie – to miłość.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z posłem Ryszardem Kaliszem, autorem książki "Ryszard i kobiety", która ukaże 8 maja się nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Spotkanie odbędzie się 9 maja 2013 r. o godz. 18:00 w salonie empik Junior w Warszawie (ul. Marszałkowska 116/122, I piętro).

„Marsylski szwindel” to kolejna po „Wytrawnym przekręcie” powieść z detektywem Samem Levittem. Uroczy szelma i wytrawny detektyw Sam Levitt powraca w kolejnej karkołomnej awanturze na południu Francji. Po zakończeniu poprzedniej przygody Sam sądził, że minie sporo czasu, nim wróci do Francji, zwłaszcza że wdzięki Eleny Morales działały dostatecznie mocno, by zatrzymać go w Los Angeles. Jednak gdy bajecznie bogaty Francis Reboul proponuje zlecenie w Marsylii, Sam i Elena nie potrafią oprzeć się pokusie szukania nowych ekscytujących przeżyć, zwłaszcza w tak atrakcyjnym miejscu.

Szlachcic w opałach, czyli wrażym zakusom Bryi kres położym, mosterdzieju.
Otrzymałem do recenzji książkę Jacka Piekary pod tytułem „Szubienicznik”. Jest to utwór z popularnego w Polsce nurtu powieści historycznych pisanych przez autorów science-fiction i fantasy. Nie ma w tym nic złego, chociaż czasem zastanawiam się, co takiego jest w historii, że zainteresowała akurat tych pisarzy, których spotykało się na zjazdach Fandomu. W tym nurcie mieszczą się powieści Jacka Komudy, niektóre powieści Andrzeja Pilipiuka i K. T. Lewandowskiego, mieści się też Jacek Piekara.

Niezależnie od tego, jak oceniacie sagę o przystojnym i charyzmatycznym Christianie Grey’u, E.L. James należą się pewne zasługi. To po jej trylogii książki o romansach i seksie awansowały do pierwszej piątki najlepiej sprzedawalnych powieści. Bodajże na świecie. Teraz mamy kolejną. Może nie tak rewolucyjną jak ta o Grey’u, ale też przyjemną w odbiorze.

Już dziś prezentujemy pierwszy fragment książki Tullia Avoleda „Korzenie niebios” –w znakomitej interpretacji Krzysztofa Banaszyka. Poznacie żołnierzy Gwardii Szwajcarskiej, którzy tworzą drużynę mającą chronić ojca Johna Danielsa, ostatniego członkiem Kongregacji Nauki i Wiary, wyruszającego w pełną niebezpieczeństw misję. Zachęcamy do wysłuchania fragmentu.

Książka o pożądaniu, książka o seksie, książka o tajemnicy. Nie ma lepszej kombinacji, dlatego chcemy się podzielić z wami powieścią „Barwy pożądania”. Zapraszamy do konkursu i odpowiedzi na konkursowe pytanie. Nagrodą będzie właśnie powieść Megan Hart. Otrzymają ją autorzy co 9 poprawnej odpowiedzi na konkursowe pytanie.

Większość książek Picoult przyzwyczaiła nas już do pewnego, bardzo wysokiego standardu. Biorąc książki tej autorki, czytamy opowieści o głębokim zaangażowaniu społecznym. Przejmujemy się każdą, przepełnioną emocjami stroną. Tutaj jest inaczej. Lżej. Spokojniej. To książka, którą Picoult napisała z córką. Odbiorcami są raczej młodzi czytelnicy. Ale nie tylko.

Ta książka nie mogła być wydana bardziej na czasie – w Ameryce, właśnie przeprowadzono jeden zamach terrorystyczny, powód drugiego wybuchu wciąż jest jeszcze nieznany. Analogii do ostatnich dni w Bostonie jest sporo. Nora Roberts pewnie nie przewidziała zamachów, ale kolejny raz pokazała, że kryminały umie pisać doskonałe. Nawet takie o terroryzmie.

Pod koniec marca na rynku polskim, dzięki staraniom producenta (Audioteka.pl), pojawił się długo oczekiwany przez miłośników Stanisława Lema audiobook „Niezwyciężony”. „Niezwyciężony” to super produkcja, wielowymiarowy teatr dźwięku, gdzie głosy kilkudziesięciu aktorów, między innymi Daniela Olbrychskiego, Wiesława Komasy i Arkadiusza Jakubika, wcielają się w role bohaterów literackich, tworząc niespotykane słuchowisko.