Nowości czytelnicze

Gaia roznieciła ognisko z gałązek, które zebrała Diana. Było niewielkie, Diana wiedziała, że za chwilę się dopali, a ona zaśnie na zimnej ziemi. Dwa dni wcześniej przez chwilę miała szansę uciec do Caine’a. Caine był z Samem. Mogła uciec od Gai, pobiec do niego. Istniało jednak ryzyko, że Drake Biczoręki ją powstrzyma. Być może Gaia również. Choć z jakiegoś powodu Gaia nie pozwoliła Drake’owi zabić Caine’a. A potem Sam strzelił do niej swoim morderczym światłem i…
Bestsellerowa i najbardziej znana biografia The Beatles ukaże się na polskim rynku wydawniczym już 19 czerwca – na kilka dni przed koncertem Paula McCartney’a w Polsce.
Niekwestionowana biografia Beatlesów.
„The Sunday Times”
Po prostu porywająca biografia.
„New York Times”
Fascynująca.
„Financial Times”
Historia, która wciąż, bez względu na to, jak precyzyjnie udokumentowana, brzmi niewiarygodnie.
„Time”
Marcin Świetlicki (ur. 1961), poeta, prozaik, wokalista zespołu Świetliki. Autor dziewięciu książek poetyckich, trzech powieści i opowiadania, które w 2011 ukazały się nakładem EMG w formie Wierszy i Powieści zebranych. Jeden to jego najnowsza oryginalna książka poetycka. Mieszka w Krakowie.
Republika poetów jest po części kompendium, dążącym do zsumowania wiedzy o podstawowych problemach literatury ostatnich dziesięcioleci. Rozdziały na temat wierszy Sommera, Świetlickiego, Zadury i Sosnowskiego potwierdzają hierarchię, kształtowaną od połowy lat dziewięćdziesiątych, choć szczęśliwie jej nie wyczerpują, samych zaś poetów w hierarchiczności czy kanoniczności nie więżą.
Jest przykładem lektury, w której łączą się i kooperują ze sobą historycznoliterackie, poetologiczne i filozoficzne komponenty interpretacji.
Miałem samochód, ale wtedy, jesienią 1973 roku, przeważnie chodziłem do Joylandu piechotą z Plażowego Pensjonatu pani Sho-plaw w miasteczku Heaven’s Bay. Jakoś czułem, że tak trzeba. A nawet że tylko tak można. Z początkiem wrześ­nia plaża Heaven’s Beach prawie zupełnie opustoszała, co pasowało do mojego nastroju. To była najpiękniejsza jesień w moim życiu. Nawet po upływie czterdziestu lat mogę tak powiedzieć.
Powieść, wydana w 1979 r., przenosi nas do średniowiecznego Paryża za czasów panowania Ludwika IX Świętego. Jest rok 1246, w domu złotnika Szczepana Brunela i jego żony Matyldy odbyło się właśnie wesele ich piętnastoletniej córki Floriny, które stanie się zalążkiem wielkich wstrząsów dotykających całą rodzinę. Niczym przez przez filtr średniowiecznych iluminacji obserwujemy zmieniające się pory roku, chodzimy dawnymi paryskimi ulicami, uczestniczymy w codziennym życiu zamożnej rodziny mieszczańskiej, w pracy, zwyczajach, zabawie, wczuwamy się w wielkie namiętności, dramaty, rozterki i cierpienia.
Z myślą o wszystkich, którzy chcą spędzić lato aktywnie, wydawnictwo Helion przygotowało kilka propozycji. Wśród nich znalazły się m.in. nowości o tematyce biegowej autorstwa Jeffa Gallowaya - Trening mentalny biegacza i Półmaraton. Zdrowy trening i doskonałe wyniki metodą Gallowaya. To już kolejne publikacje tego autora przetłumaczone na język polski, wcześniejsze m.in Bieganie metodą Gallowaya cieszą się wśród czytelników na całym świecie ogromną popularnością.
Po odejściu charyzmatycznego Pepa Guardioli piłkarski świat przecierał oczy ze zdumienia. Jego miejsce zajął mało znany Tito Vilanova. Czy perfekcyjna maszyna do zwyciężania zwolni tempo? Jaki klub miał największy wpływ na obecną grę Blaugrany? Dlaczego Messi nazywany jest „Fałszywą Dziewiątką”? Jak palec Mourinho w oku Vilanovy wywołał światową wojnę na słowa? Dlaczego prezes FCB nie przedłużył kontraktu z Guardiolą do 2015 roku?
Czy Polacy znaleźli się na granicy wytrzymałości i czy czeka nas rewolucja, która skanalizuje drzemiące w społeczeństwie pokłady gniewu? Czy słowo kryzys, odmieniane w ostatnich latach przez wszystkie możliwe przypadki, doprowadzi do powszechnego przełomu, czy tylko chronicznej frustracji jednostek, którym się w życiu nie powiodło?
Nowa książka wydawnictwa Bosz to praktyczny poradnik odsłaniający świat szlachetnych ziół. Estetycznie dopracowany leksykon zawiera mnóstwo barwnych fotografii, rycin, rysunków. Książka może stać się przewodnikiem po świecie ziół zarówno dla początkujących w tej tematyce jak i zaawansowanych. Powinna zarazem stanowić niezbędne uzupełnienie wiedzy dla każdego zainteresowanego zdrową żywnością, ekologią czy naturalnymi produktami. Zioła stanowić mogą świetny materiał do samodzielnego tworzenia przypraw.
Słodko – gorzka opowieść o tym, że każdy musi znaleźć w życiu swoją drogę, a na niektóre decyzje, nigdy nie jest za późno. Rosanna Ley stworzyła magiczną powieść, od której nie da się oderwać. Takie książki to przygoda.
Przedstawiamy prawdziwą historię najskuteczniejszego na świecie zawodowego negocjatora Bena Lopez. Ze względu na własne bezpieczeństwo i poufny charakter wykonywanych zadań autor nie mógł ujawnić swojego prawdziwego nazwiska. Ben Lopez to jedynie pseudonim. Jest najlepszym zawodowcem w swojej branży. Walczy o uwolnienie zakładników uprowadzonych w różnych zakątkach świata. Prowadzi negocjacje z najniebezpieczniejszymi przestępcami, fanatykami religijnymi, profesjonalnymi porywaczami.
Dziecko doprowadza cię do szału?
Nie słucha poleceń? Rzuca jedzeniem?
Krzyczy i kopie, żeby postawić na swoim?
Anna i Krzysztof Kobusowie od lat przemierzają świat razem z dwójką synków. W swojej książce radzą wszystkim odważnym rodzicom, jak zaplanować podróże z dziećmi od A do Z. „Podróżuj z dzieckiem! Poradnik praktyczny” ukaże się 8 maja nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Do sprzedaży trafiła najnowsza książka Sławomira Kopra - GWIAZDY DRUGIEJ RZECZYPOSPOLITEJ. Sławomir Koper powraca do czasów Drugiej Rzeczypospolitej. W swojej najnowszej książce przedstawia świat gwiazd teatru, kabaretu, kina i sportu. Jak zwykle opisuje życie prywatne swoich bohaterów, ich miłości, sukcesy i rozczarowania. A wszystko na tle niezwykle barwnej epoki.
Klasycy światowego kina, aktorzy, celebryci, uchwyceni przez lekkie pióro słynnego znawcy filmu Stanisława Janickiego, znaleźli się na kartach najnowszej książki zatytułowanej „Odeon. Felietony filmowe”. Stanisław Janicki to autor kultowego, cyklicznego i nadawanego najdłużej w historii polskiej telewizji programu filmowego „W starym kinie” poświęconego sztuce dziesiątej muzy. Jako krytyk filmowy wielokrotnie zasiadał w jury festiwali filmowych, pracował też jako redaktor w magazynach „Kino” i „Film”.
FRAGMENT KSIĄŻKI:
Prowadziła go pod rękę. Żeby nie upadł. Nogi miał słabe, zanikające mięśnie. Korytarz był wąski, przypominał tunel. „Jeszcze piętnaście kroków” – powiedziała. Szli tak dwie minuty. W pokoju stała kanapa. „Muszę odpocząć”. – Usiadł i złapał się za brzuch. Nie mógł opanować kaszlu. Zawiązała mu buty, zapięła spodnie. Wszedł Adam, przyjaciel: „Jolu, czy on zdaje sobie sprawę?”.Spojrzała na niego tylko, bo co miała powiedzieć? Że Boguś nigdy nie słuchał? Potem Adam zawrócił do drzwi: „Idę wszystko przygotować”. Zostali sami. Przytuliła jego głowę, instynktownie, z miłości. „Wkładam ci tabletkę do kieszeni. Weź, jak będzie bolało”. „Nie chcę morfiny, Jolu. Ludzie czekają”.
Już kilkanaście lat upłynęło od wydania Krzesła Hemingwaya – pierwszej powieści Michaela Palina. Jego druga powieść – Prawda – jest napisana z taką lekkością pióra, że trzeba zachodzić w głowę, co trzymało go z dala od beletrystyki przez tak długi czas. Tak o nowej powieści Palina pisał „Financial Times”. W swojej entuzjastycznej ocenie Prawdy redakcja „FT” nie była zresztą odosobniona. Bardzo pozytywnie o książce pisano w Wielkiej Brytanii na łamach m.in. „Daily Mail”, „Observera”, „Sunday Express” czy „Reader’s Digest”.
Już 5 czerwca do polskich księgarń trafi Prawda – najnowsza powieść Michaela Palina, jednego z filarów legendarnej grupy Monty Pythona, aktora, producenta, pisarza, kompozytora, a ostatnimi laty – znanego podróżnika.
To bardzo interesujący początek kolejnej sagi fantasy, ze wspólnym motywem rodzeństwa Post. Przyjemny (chociaż nie bez problemów) początek, zobaczymy jak będzie dalej.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności