Nowości czytelnicze

W serii zatytułowanej „W dżungli podświadomości” Beata Pawlikowska wyjaśnia swoim czytelnikom, w jaki sposób poznanie mechanizmów działania ludzkiego umysłu może pomóc osiągnąć szczęście w życiu. Drugi tom z tej serii zatytułowany „Księga kodów podświadomości” ukaże się 19 czerwca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
„Dom na skarpie” to kolejna powieść Nory Roberts, jednej z najpoczytniejszych autorek na świecie. Pełen napięcia romans z sensacyjnym wątkiem w tle ukaże się 19 czerwca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Phil Macdonald i Carl Parkes, autorzy nowego przewodnika z serii „Wakacje na walizkach” wydawanego pod marką National Geographic, zapraszają czytelników do barwnej Tajlandii. Książka ukazała się 5 czerwca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
„Instynkt mordercy” to nowa powieść Heather Graham, będąca umiejętnym połączeniem thrillera i romansu. Książka ukaże się na rynku 19 czerwca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Dariusz Jędrzejewski – autor cyklu przewodników pod tytułem „Polska Lista Przebojów” – prezentuje najnowszą część „15 rowerowych krain na aktywny urlop w Polsce”. Książka Jędrzejewskiego skierowana do miłośników rowerowych wypraw i wszystkich lubiących aktywny wypoczynek ukazała się 5 czerwca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.
Odliczając dni do premiery książki Assassin’s Creed: Porzuceni – najnowszego tomu bestsellerowej serii Olivera Bowdena – prezentujemy drugi jej fragment. Jego akcja rozgrywa się w posiadłości Kenwayów owej feralnej nocy, kiedy ich rodzinne szczęście legło w gruzach. To co się wtedy wydarzyło zaważy na całym dalszym życiu Haythama i jego najbliższych. To wydarzenia tej nocy zaprowadzą bohatera do Niderlandów, Ameryki, Damaszku czy Egiptu. To one sprawią, że nie spocznie, póki nie pomści śmierci ojca i nie odnajdzie uprowadzonej siostry.
Przyjemna lektura, nie tylko dla wielbicieli polityki. To książka o marzeniach i bardzo wyjątkowej rodzinie. Lektura z kategorii pasjonująca.
Mistrz wakacyjnej lektury po raz pierwszy zaprasza czytelników w klimatyczny świat Stanów Zjednoczonych XX w - czasy wielkich fortun, ale i wielkiej niesprawiedliwości. Ciepła i wciągająca historia rodzinna, w której tytułowy zegarek z różowego złota łączy pokolenia, ale jest też katalizatorem dramatycznych wydarzeń.
Jej życie ofiarowano sekcie. Jenna jest bratanicą przywódcy Kościoła scjentologicznego. W szokującej wspomnieniowej książce opowiada o swoim życiu w samym sercu sekty i o odejściu z Kościoła. Ujawnia wstydliwe tajemnice i kontrowersyjne fakty dotyczące organizacji, do której należy wielu celebrytów. m.in.: Tom Criuse, John Travolta czy Will Smith.
Generał Mirosław Hermaszewski dołączył do grona osób, z którymi miesięcznik National Geographic Polska obchodzi w tym roku 125-lecie National Geographic Society. Jedyny jak dotąd Polak w kosmosie zagościł w czerwcowym wydaniu magazynu w jubileuszowej rubryce "Pod flagą NG”.
Mam pewien niedosyt. Niby ta część jest znacznie lepsza, bardziej wartka od swojej poprzedniczki. Ale z drugiej strony, doskonale wiem, na co stać Prestona i Childa. Na znacznie, znacznie więcej.
Któż z nas nie marzy o tym, żeby wyglądać jak gwiazda filmowa, nosić ubrania od najlepszych projektantów, budzić podziw mężczyzn i innych kobiet? Carrie Bradshaw z Seksu w wielkim mieście do szczęścia potrzebowała butów od Manolo Blahnika, diabeł ubierał się u Prady, natomiast Victoria Beckham, Sharon Stone czy Naomi Campbell potrafiły wydać fortunę na torebkę o wdzięcznej nazwie BIRKIN.
Nowa książka z bestsellerowej serii Olivera Bowdena Assassin’s Creed przenosi czytelników do świata XVIII-wiecznych intryg, międzynarodowych konfliktów i zadawnionych waśni… Śledzimy losy Haythama Kenwaya, którego sielankowe dzieciństwo przerywa nocny atak na rodzinną posiadłość. Londyński dom Kenwayów zamienia się w ruinę, ukochany ojciec ginie, a siostra zostaje uprowadzona.
Już 19 czerwca na rynku polskim ukaże się bestsellerowa książka dr Marka Hymana „Koniec z cukrzycą i otyłością”. Ostatnie badania naukowe wykazały, że zaburzenia poziomu insuliny we krwi są główną przyczyną otyłości, cukrzycy, a zarazem chorób serca ….. Czy masz nadwagę? Czy lekarz powiedział Ci, że Twoje stężenie cukru na czczo jest trochę za wysokie? Czy masz niepohamowany apetyt na słodycze i węglowodany wysokoprzetworzone?
Dlaczego postanowiła otwarcie mówić o swoim uzależnieniu? Co czuła, gdy jej bajkowe życie przerodziło się w koszmar? Kim jest jej nowy partner? Dlaczego wydała powieść erotyczną? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w książce Ilona Felicjańska. Cała prawda o…, która ukazała się nakładem wydawcy książek Mira 5 czerwca.
Oto nieznana historia Elżbiety Bowes-Lyon, nazywanej „najsilniejszą monarchinią od czasów Kleopatry”. Fascynująca, ambitna, adorowana przez mężczyzn, skłonna do intryg. Elżbieta, praprababka dziecka księżnej Kate i księcia Williama była niezwykłą postacią. Plotki o tym, że urodziła ją kucharka, nie przeszkodziły Elżbiecie zostać wybranką króla Anglii, Jerzego VI. Po śmierci męża, wbrew tradycji nakazującej wdowie po monarsze usunięcie się w cień, wywalczyła sobie nienaruszalną pozycję na scenie politycznej.
Właśnie ukazała się książka Królowa bez Nobla. Rozmowy o matematyce w serii Nauka po prostu. Jej autorzy Krzysztof Ciesielski i Zdzisław Pogoda, krakowscy matematycy, a zarazem znani popularyzatorzy nauki podjęli się niełatwego zadania – przełożenia skomplikowanych zagadnień matematycznych na język zrozumiały dla przeciętnego człowieka. Książka, ujęta w formę rozmów eksperta z laikiem, pełna ciekawych przykładów, anegdot, dowcipnych porównań, a przy tym bogato ilustrowana, przekonuje, że matematyka może być naprawdę fascynująca. Została pomyślana tak, żeby zadowolić zdeklarowanych humanistów, miłośników nauk ścisłych i przyrodniczych, ciekawych świata, otwartych, słowem wszystkich tych, którzy lubią wiedzieć. Każdy rozdział to osobna frapująca rozmowa: o dokonaniach starożytnych filozofów, gdyż to oni zajmowali się matematyką, o liczbach, o kanonach piękna, o malarstwie, o muzyce, o wielkich uczonych, o tym co matematycy mają jeszcze do zrobienia i dlaczego nie dostają nagrody Nobla…
Książka „Mama w czterech ścianach” (wyd. Prószyński i S-ka) to szaleńczo zabawna, boleśnie szczerza, podnosząca na duchu książka o kobiecie odkrywającej blaski i cienie macierzyństwa. Odkąd na świat przyszedł jej syn Zach, świeżo upieczona mama Joy McGuire chodzi w tych samych dresach. Kocha swoje dziecko, lecz nie może znieść nieobecnego ciałem i duchem, obsesyjnie poświęconego pracy męża oraz jego wiecznie wtrącającej się matki.
764 kilometry. Pieszo i na rowerze. Przypadkiem i wbrew sobie – bo do kościoła chodzi tylko na śluby i pogrzeby – rusza na pielgrzymkę do Santiago de Compostela. Walcząc ze zmęczeniem, zirytowana i zachwycona na przemian, Maria Wiernikowska, matka, żona, kochanka, korespondent wojenny i reporter klęsk żywiołowych, na drodze średniowiecznych pątników zderza się sama ze sobą.
Martyna Wojciechowska podróżuje po całym świecie od lat, dzieląc się z nami swoimi doświadczeniami. Jej relacje wciągają, bo jako jedna z wybranych – ma dar zaczarowania nas swoimi słowami.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności