
Czy stolarz Georg Elser, który zdetonował bombę mającą zabić Hitlera, działał w pojedynkę? A może był tylko marionetką w rękach Heinricha Himmlera? Jakimi motywami kierował się szwajcarski student Marcel Bavaud, który w 1938 roku jeździł za Hitlerem po całych Niemczech z pistoletem automatycznym? Dlaczego Rudolph-Christoph Freiherr von Gersdorf zdecydował się na atak samobójczy w berlińskim Starym Arsenale i co stanęło mu na przeszkodzie? Czy zamach Clausa Schenka Grafa von Stauffenberga 20 lipca 1944 r. w Wilczym Szańcu mógł zakończyć się sukcesem?

Przygotuj się na krwawą, mityczną podróż w głąb wikińskiej duszy, gdzie walka jest jak poezja, miłość jak klątwa, pieśń jak złoto, magia jak religia, a śmierć to zbawienie… X wiek, Skandynawia. Nastały ponure czasy. Lokalni władcy walczą o władzę i bogactwa, chrześcijańscy misjonarze z miernym skutkiem próbują wprowadzać nową wiarę. Wojownicy wolą wyruszać za morza na łupieżcze wyprawy niż bronić ludności przed demonami i czarownicami.

Pokochałyście zabawną i niesforną Bridget Jones?
Poznajcie rezolutną Issy Randall
1. Nie zakochuj się w swoim szefie
2. Babeczki, a nie dieta
3. Rób to, co lubisz… ♥
4. I już nie becz, głupia !!!
5. …
No, właśnie. Babeczki, a nie dieta…

Szacuje się, że w 1939 roku na ziemiach Rzeczypospolitej istniało ponad dwadzieścia tysięcy dworów i pałaców. Pięćdziesiąt lat później było ich zaledwie dwieście, a i one z reguły przedstawiały widok godny pożałowania. Ogromna ilość siedzib rodowych znalazła się na ziemiach „skąd zabrano Polskę”, gdzie ich los dopełniał się szybciej i tragiczniej.

Kawaleria odrodzonej Polski powstała z wielu różnych formacji. Biedne i zniszczone wojną młode państwo polskie musiało wystawić w szybkim czasie siły zbrojne zdolne do podjęcia walki o kształt granic i ocalenie świeżo zdobytej wolności. Jednak ułani szybko stali się jednym z symboli przedwojennej Polski, a nazwiska wielu z nich na trwałe zapisały się w historii.

Już wkrótce do księgarń trafi nowa powieść islandzkiej pisarki Yrsy Sigurðardóttir, autorki nazywanej nową królową skandynawskiego kryminału. „Statek śmierci” to jej kolejny thriller z prawniczką Thorą w roli głównej. Tym razem bohaterka musi rozwikłać tajemnicę statku widma. Środek nocy w Reykjaviku. Rodzina i przyjaciele załogi czekają na przybycie luksusowego jachtu. Gdy statek z hukiem przybija do portu po kilkudniowej podróży z Lizbony, okazuje się, że na pokładzie nie ma nikogo. Do kancelarii Thory zgłaszają się rodzice jednego z członków załogi, Egira, który zaginął wraz żoną i bliźniaczkami.

Kornel Rączy już dawno przestał dziwić się światu. Pracując przez lata jako dziennikarz śledczy był świadkiem wydarzeń, które na zawsze zmieniły jego sposób patrzenia na współczesną Polskę. Nadszedł jednak dzień, w którym Rączy stracił swój rezon. Perfekcyjny morderca zostawił przy zwłokach kartkę z… limerykiem. Jak się wkrótce miało okazać, był to dopiero początek długiej i zagmatwanej sprawy.

Posługując się rekwizytami cyberpunka Wurt opowiada mit, wykraczając daleko poza kanony zwykłej literatury rozrywkowej. Wurt pokazuje jak pojawianie się nowej technologii (nawet pseudomagicznej) wpłynęło na społeczeństwo. Jeśli pominie się wszelkie ozdobniki i dekoracje to otrzymamy powieść o subkulturze i stylu życia zbudowanych wokół nowej, dekadenckiej używki. Do tego jeszcze używki która odbiera człowieczeństwo, dając w zamian szansę bądź ryzyko stania się czymś postludzkim. To jeden z wyróżników cyberpunka. Teraz byśmy pewnie postawili Wurta na półce z New Weird. Ale w latach ‘90 ten nurt praktycznie nie istniał.

Prószyński i S-ka kontynuuje rozpoczętą w marcu akcję „Gwarancja dobrej książki albo zwrot pieniędzy”. Kolejna książka oznaczona specjalną promocyjną naklejką to „Tajemnica Słowiczego Pałacu” Dany Sachs. „Tajemnica Słowiczego Pałacu” to oparta na faktach opowieść o sentymentalnej podróży dwóch kobiet, pełna wzruszeń i dobrego humoru, z zaskakującym, iście filmowym zakończeniem. Bohaterka książki, Anna Rosenthal, nie może się otrząsnąć po śmierci męża. Niechętnie wychodzi z domu i godzinami rozpamiętuje długie miesiące choroby ukochanego. Pewnego dnia odbiera niespodziewany telefon od babci Goldie, z którą nie kontaktowała się od pięciu lat. Ekscentryczna staruszka domaga się przyjazdu wnuczki do Nowego Jorku, skąd mają wspólnie zawieźć zbór niezwykle cennych japońskich rysunków dawnemu przyjacielowi Goldie, mieszkającemu w odległej Kalifornii. Anna nie ma innego wyjścia, jak tylko spełnić prośbę babci.

Ta książka urzekła mnie pod każdym względem. To magiczna opowieść mistrza powieściopisarstwa, chociaż na chwilę przenosząca nas w inny, magiczny świat. Takich książek zawsze jest za mało.

W końcu mamy kawałeczek słońca. Dlatego zachęcamy – wychodźcie na dwór i biegajcie. A może robicie to od dawna? A może myślicie o tym żeby zacząć? Dla obu grup mamy dobry poradnik. Zapraszamy do konkursu.

Nie jestem wielbicielką takich książek, ale doceniam jej styl i łatwość, z jaką się ją czyta. Dalej jednak twierdzę, że efektywność jej przesłania zależy też od naszej wiary w jej słowa.

Steve Jobs być może przeniósł się do innego świata, na pewno jednak nie odszedł w zapomnienie. Jego wizja trwa. Być może nie znaliście go nigdy osobiście, ale dzięki tej książce może być wam bliski jak nigdy. Czytajcie. Nawet jeśli nie jesteście wielbicielami technologii czy gadżetów.

Książka jest nieco bogatsza w treści niż sugeruje tytuł. Nie jest to dosłownie poradnik jak stać się lepszym kierowcą, ale swoista pogadanka o samochodach. Pogadanka, bo wszystko przedstawione jest w formie wywiadu z jednym z najlepszych polskich kierowców rajdowych. W opisie książki o formie uprzedza niejako sam autor, gdyż najpierw powstał cykl audycji radiowych a potem na ich podstawie powstała forma pisana… Można to zaliczyć jedynie in plus, gdyż czyta się dobrze, szybko… ot można połączyć przyjemne z pożytecznym (czyt. naukę z miłą lekturą).

Historia rodu Kennedych wydaje się być obciążona wyjątkową klątwą. Od jednego z najsłynniejszych zamachów prezydenckich na świecie, klątwa wcześniejszej śmierci wydaje się przechodzić na kolejnych członków klanu. Ale wszyscy byli wyjątkowi. Przeczytajcie o jednym z najmłodszych.

Znacie to powiedzenie, że cudze chwalimy a swojego nie znamy? Ta książka ostatecznie udowadnia nam, że to bardzo mądre słowa. Witamy w parkach narodowych. Kupujcie, jedźcie, doceniajcie!

Jestem gorącą orędowniczką tezy, że jeśli ktoś robi dobrze jedną rzecz, nie powinien zabierać się za drugą. Dlatego z dużym sceptycyzmem przyjęłam książkę, której współautorką jest Justyna Steczkowska. Ale na szczęście się myliłam. Do czego z przyjemnością się przyznaję.

„Ostre przedmioty” to pierwsza powieść Gillian Flynn, która nigdy wcześniej nie była wydawana w Polsce. Bestseller nagrodzony w najważniejszych konkursach literackich na świecie ukaże się na rynku 19 czerwca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Trzeci tom przygód agenta FBI Aloysiusa Pendergasta ukaże się nakładem Wydawnictwa G+J Książki 19 czerwca. Powieść jest kontynuacją opublikowanych już tytułów „Granice szaleństwa” i „Bez litości” autorstwa słynnego duetu pisarskiego w składzie Douglas Preston i Lincoln Child. Aloysius Pendergast, próbując rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci swojej żony Helen sprzed dwunastu lat, odkrywa kolejne wątki związane z tą sprawą i natrafia na trop Przymierza – tajnej organizacji, która prawdopodobnie uprowadziła Helen.

Bohaterka powieści Samanthy Young stara się zapomnieć o przeszłości i pogrzebać dawne sekrety – okazuje się to jednak dużo trudniejsze, niż się spodziewała. Książka „Wbrew zasadom” ukaże się 19 czerwca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.