
Nie wiem jeszcze, kim jest Koethi Zan, ale od tej pory zamierzam kupować jej książki w ciemno. Dawno już żadna książka nie wywołała we mnie tylu emocji. Denerwowałam się okropnie. Bałam strasznie. Thriller, kryminał, sensacja – a wszystko w najlepszym wydaniu.

„Genialny strateg, znakomita królowa i jedna z najbardziej przebiegłych osób, jaką kiedykolwiek spotkałem. Doskonale mieć ją za sprzymierzeńca, ale nie chciałbym nigdy znaleźć się w skórze jej wroga. Hitler miał rację, nazywając ją najgroźniejszą kobietą na świecie. Była wspaniała. I zabójcza”. Tak o brytyjskiej Królowej Matce mówił Winston Churchill. Zupełnie nieznaną stronę Elżbiety przedstawia Lady Colin Campbell. To jedna z ważniejszych historycznych książek. Całkowicie porywająca.

Katarzyna Miller napisała opowiadania o seksie, jak rozumiem z zamiarem powalenia nas na kolana odczuciem erotyzmu w różnym wieku. I tutaj właśnie mam problem. Dla kogo jest ta książka? Dla odurzonych hormonami młodych ludzi, szukajacych przygód? Czy może dla wieloletnich związków czy osób dojrzałych, inaczej patrzących na związki czy emocje? Jeśli dla wszystkich, to nie da się tej książki polubić w całości. Bo część zawsze dla każdego będzie męcząca.

Namaszczona przez autora cyklu bestsellerowych powieści i scenarzystę serialu „Gra o tron” George’a R.R. Martina oficjalna książka kucharska serii, to zbiór inspirowanych nią przepisów kulinarnych na napitki, mięsiwa i desery. Ciekawi jesteście co jadają serialowi
Lannisterowie, Starkowie czy ród Tyrellów?

Książkowa wersja kultowego, pierwszego w historii telewizji, kulinarnego reality show! Pilotażowy odcinek „Francuskiego Szefa Kuchni” wyemitowano „w Bostonie 11 lutego 1963 roku, jeszcze w czarno-białej telewizji” – jak wspomina we wstępie sama Julia Child. Przez kolejne lata podbił on serca telewidzów tak dalece, że doczekał się wznowień i kontynuacji, a jego nieokrzesana, prostolinijna, wielka wzrostem oraz kulinarnym kunsztem pomysłodawczyni i prowadząca – Julia Child – do dziś pozostaje ikoną sztuki kucharskiej, nie tylko dla Amerykanów.

Alice Munro ma na swoim koncie m.in. Bookera i Trillium Book Award. Czy do tego zestawu dołączy w tym roku literackiego Nobla? Za swoją ostatnią – jak sama twierdzi – i najbardziej osobistą książkę Drogie życie kanadyjska autorka otrzymała niedawno prestiżową nagrodę Trillium Book Award. To samo wyróżnienie niemal ćwierć wieku temu (w 1990 roku) przyznano jej za tom Przyjaciółka z młodości, którego polskie tłumaczenie ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego jesienią tego roku.

Magdalena Kumorek widzom znana jest z ról w popularnym serialu "Przepis na życie" i filmie "Układ zamknięty". Prywatnie aktorka uwielbia czytać i, choć mnóstwo czasu spędza na planie zdjęciowym, zawsze znajdzie chwilę na dobrą książkę. Magda Kumorek właśnie została twarzą klubu KOBIETY TO CZYTAJĄ! powołanego do życia przez markę Prószyński i S-ka.

Znana podróżniczka i pisarka – Beata Pawlikowska – przygotowała dziennik przeznaczony specjalnie dla tych, którzy przy okazji swoich podróży po świecie, lubią opisywać wrażenia jakie im towarzyszą. „Dziennik podróżnika” ukaże się nakładem Wydawnictwa G+J Książki 14 sierpnia. Podróżnicy często podkreślają, że w zwiedzaniu świata najważniejsze nie są wcale zabytki czy piękne widoki, ale ludzie spotkani na szlaku oraz wrażenia i emocje – ulotne chwile, zapadające w pamięć na długo.

Lekki i zdrowy sposób na włoską kuchnię. Gino D’Acampo – specjalista od włoskiej kuchni – przedstawia nietypową książkę kucharską przeznaczoną dla wszystkich, którzy dbają o swoją sylwetkę, ale także o swoje podniebienie. Najnowsza książka mistrza z Włoch zatytułowana „Smaczna i zdrowa kuchnia włoska” ukaże się 14 sierpnia nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Książka Andrzeja Krajewskiego „Jak wykuwały się fortuny” to zbiór opowieści prezentujących, do jakich czynów zdolni są ludzie, by zdobyć naprawdę wielkie pieniądze. Tytuł ukaże się 14 sierpnia nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Autor książki „Jak wykuwały się fortuny” udowadnia, że zarabianie pieniędzy jest jedną z największych namiętności, jakich może doświadczyć człowiek. Aby je zdobyć, ludzie są gotowi na niezwykłe poświęcenia, pracę do utraty sił i każdą podłość.

Weronika kończy gimnazjum. Jej rodzice to wykształceni ludzie na poziomie, tacy, którym uniżenie kłaniają się sąsiedzi. A jednak życie Weroniki nie jest usłane różami. To codzienna walka o akceptację i niezależność, o siebie. Dziewczyna musi znosić uszczypliwe docinki ojca i brata oraz obojętność matki, która woli zdystansować się i odciąć od rodzinnych problemów. W szkole wcale nie jest łatwiej. Koleżanki bywają okrutne.

Nie minęły jeszcze dwa miesiące od premiery „Joylandu”, a już szykuje się kolejna gratka dla miłośników prozy Stephena Kinga. 24 września, w dniu światowej premiery najnowszej powieści mistrza horroru zatytułowanej „Doktor Sen”, książka pojawi się również w polskich księgarniach!

GENIALNA. Tylko takim słowem można opisać „Piątą falę”. To jedna z najciekawszych książek science – fiction, jakie pojawiły się na rynku w ciągu ostatnich 10 lat. Kto wie, czy nie najciekawsza. I chociaż motyw inwazji z kosmosu wcale nie jest nowy – czytając tę powieść mam wrażenie, że stawiam wśród kosmitów pierwsze literackie kroki.

Ach, te ziemniaki, napisano o nich całe tomy! Pyry, grule, karduple, kartofle. My, Polacy, zjadamy ich rocznie ponad 100 kg na osobę! Co nikogo nie martwi, bo są zdrowe. Same kartofle nie tylko nie tuczą, ale nawet pomagają pozbyć się zbędnych kilogramów. To produkt spożywczy, który przez dłuższy czas może stanowić jedyne źródło pożywienia człowieka.

Epicka powieść o miłości, stracie, niespełnionych ambicjach i mrocznych cieniach rzucanych przez wojnę. Latem 1942 roku Kitty poznaje dwóch żołnierzy: Eda Avenella oraz Larry’ego Cornforda. Obaj się w niej zakochują, lecz tylko jeden z wzajemnością. Mężczyźni idą na wojnę, wkrótce Ed otrzymuje najwyższe odznaczenie za odwagę i wraca do domu jako bohater. Niestety, nawet najlepsi żołnierze nie muszą być dobrymi mężami.

W 1987 roku dzięki pracy amerykańskiej genetyk Rebekki Cann dowiedzieliśmy się, że za pomocą mitochondrialnego DNA można zidentyfikować wspólnych przodków wszystkich ludzi. Badania Cann dowodziły, że cała „rodzina współczesnych ludzi” powstała jako pojedyncza linia genetyczna w Afryce w ciągu ostatnich 200 000 lat.

„Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną” to - jak każda książka Tanyi Valko - powieść osnuta na prawdziwych wydarzeniach, oparta na osobistym doświadczeniu autorki i perypetiach jej znajomych. Jej fabuła odkrywa blaski i cienie operacji plastycznych i zabiegów medycyny estetycznej.

W życiu młodej malarki Niny Sadowicz zbiegają się dwa szczęśliwe wydarzenia. Zaręcza się z ukochanym Michałem, a jej obrazy zaczynają odnosić sukcesy na rynku aukcyjnym. To pierwsze zwiastuje szczęście w życiu prywatnym; drugie – pomaga jej uwierzyć, że w przyszłości będzie mogła utrzymywać się ze swojej pasji – malarstwa, a nie jak dotąd z pracy w biurze nieruchomości. Wszystko zaczyna się doskonale układać. Nina ma nadzieję, że wreszcie dostrzeże dumę również w oczach swego wymagającego ojca. Sielanka zostaje jednak przerwana…

Jak stworzyć potwora, czyli największy skandal sądowy w historii szwedzkiej kryminalistyki. Zastanawiam się, co byście o mnie pomyśleli, gdybym powiedział, że zrobiłem coś naprawdę strasznego… Tak zaczynają się wyznania Thomasa Quicka – najokrutniejszego seryjnego mordercy w szwedzkiej historii.

Śmierć kolejnych ofiar nie zbliża detektywa Jacka Murphy’ego do rozwiązania zagadki. Jaki jest cel mordercy? Czemu ma służyć śmierć kolejnych osób, zabijanych z okrucieństwem i zimną krwią? Czy wybór ofiar jest przypadkowy, czy rządzi nim jakaś nieznana Murphy’emu reguła? Żeby powstrzymać mordercę, detektyw musi odpowiedzieć na to pytanie. Nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że odpowiedź jest bliżej, niż przypuszcza… niebezpiecznie blisko.