
„Mój aniele, moja żono, moja miłości, moja przyjaciółko. Jeśli czytasz te słowa, to znaczy, że nie wrócę do domu.”
St. szer. Jesse Givens, poległy w Iraku, 1 maja 2003 roku

Niemiecki żołnierz nie potrzebował wcale wyobraźni, aby pomyśleć, że walczy w piekle. Nie obowiązywały żadne zasady prowadzenia wojny.
Peter G. Tsouras

ZABŁĄDZIŁAM AGNIESZKI OLEJNIK to mocny powieściowy debiut, powieść obyczajowa o współczesnej młodzieży – o jej pragnieniach i lękach, o tym, o czym milczy przed dorosłymi. Odważnie podejmująca bardzo trudne, traumatyczne tematy, jak: samobójstwo rodzeństwa, gwałt, depresja rodziców, ale i piękne i ważne: pierwsza miłość, dojrzewanie, dorastanie do niej, fizyczność i erotyka. Porywająca, mocna, przejmująca, autentyczna, porażająca swoją empatycznością, wnikliwością. Napisana niezwykle sprawnie, wręcz filmowo, „wciąga” - czyta się ją po prostu „ od deski do deski”. To powieść, w której odnajdzie się i pokolenie młodzieży, i pokolenie rodziców.

Pełna emocji powieść o rodzinnych tajemnicach, dramatycznych odkryciach i odkupieniu win. Kiedy znana i ceniona reżyserka filmowa Justine Nolan wraca do rodzinnego domu, z czystej ciekawości otwiera tajemniczą kopertę, znalezioną w korespondencji matki. List zawiera wstrząsające fakty dotyczące jej rodziny, rzucające nowe światło na historię Justine, jej matki oraz uwielbianej babki, Gabriele.

Nowa powieść jednej z najwybitniejszych amerykańskich pisarek opowiada o wysokiej cenie sukcesu, o pierwszej w historii kobiecie na stanowisku rektora elitarnego uniwersytetu, którą dopadają demony przeszłości. Matka porzuca dziecko w błotnistym zalewisku rzeki. Zrządzeniem losu dziewczynka przeżywa. Pełne dobrych chęci małżeństwo, które ją adoptuje, stara się ukryć zatruwającą jej duszę historię za pozornie szczelnym murem systemu wartości klasy średniej. Murem, który zadziwiająco łatwo kruszy się pod naporem przeszłości... Wybitna powieść psychologiczna, zaliczana do największych osiągnięć autorki, w której odważnie i w przejmujący sposób opowiada o napięciu między dzieciństwem a dorosłością, prawdą a wyobrażeniem, sferą publiczną i prywatną, czyli o życiu wewnętrznym współczesnej kobiety.

Saga ortodoksyjnej rodziny z Europy Środkowej emigrującej po Holokauście do Stanów Zjednoczonych jest zarazem subtelnym portretem obyczajów i poruszającą opowieścią o ludziach coraz bardziej rozdartych pomiędzy wiarą, a prywatną tęsknotą. Cztery pokolenia, przedwojenna wioska w Transylwanii, potem Paryż i współczesny Williamsburg na Brooklynie… Autorka, która wychowała się we Francji w rodzinie należącej do sekty satmar, osadziła akcję w dobrze znanym sobie środowisku tej najbardziej fundamentalistycznej z sekt chasydzkich.

Zaskakująca powieść o miłości, rodzinie i przewrotności losu. W swej najnowszej powieści Eileen Goudge stawia czytelniczkom pytanie: Co byś zrobiła na wieść o tym, że zostało ci pół roku życia? Dla Camille, właścicielki biura matrymonialnego, odpowiedź jest prosta: musi znaleźć swoją następczynię w roli matki i żony.

„Intrygująca, płynąca prosto z serca powieść, która pozwala docenić wartość życia” – Glamour. Poruszająca, ciepła i zabawna powieść o tym, co się dzieje, gdy przestajesz zwracać uwagę na własne życie. Lucy Silchester mieszka ze swoim kotem w wynajętej kawalerce, wykonuje niesatysfakcjonującą pracę, coraz bardziej oddala się od swoich bliskich i nieustannie kłamie, wstydząc się nagłych i niekorzystnych zmian w swoim życiu.

"Duncan Jepson w magiczny sposób przedstawia życie młodej Chinki w Szanghaju lat trzydziestych, prowadząc nas przez tajniki przemiany Feng z zaniedbywanej drugiej córki w pierwszą żonę bogatej i wpływowej rodziny Sang. Książka ta całkowicie mnie pochłonęła" - Janice Y. K. Lee, autorka bestsellerowej "Nauczycielki muzyki"

Jest coś w tych książkach Kristan Higgins, że po prostu nie sposób się od nich oderwać. No dobrze, miejscami jest ckliwie. Czasami mało rzeczywiście. Ale jednocześnie jest tak ciepło i rodzinnie, że książki Higgins stają się naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Także ta najnowsza.

Poznajcie najbardziej zdeterminowanego i odnoszącego największe sukcesy ŁOWCĘ BURZ, gwiazdę DISCOVERY CHANNEL. Niech stanie się Waszym przewodnikiem w szalonym i groźnym świecie ekstremalnych zjawisk pogodowych!

„Kolor jej serca” – wzruszająca opowieść o rodzącej się w czasach apartheidu przyjaźni pomiędzy czarnoskórą dziewczynką i białą kobietą, już 19 marca trafi do polskich księgarń. Historia inspirowana losami dziadków autorki, Barbary Mutch, zabiera czytelników w odległe strony Afryki.

Utwory duetów Sjöwall-Wahlöö oraz Mankell- Nesser; niepublikowane opowiadania Åke Edwardsona, Åsy Larsson czy Stiega Larssona; literacki debiut wieloletniej towarzyszki Stiega, architektki - Evy Gabrielsson i tekst nie kojarzonej z literaturą kryminalną, najwybitniejszej szwedzkiej pisarki Sary Stridsberg - zebrane w jednym tomie!

Książka, która rzuca zupełnie nowe światło i spojrzenie na jedną z kluczowych postaci w historii XX wieku – Franciszka Ferdynanda Habsburga. Nie jest to jednak tylko wgląd w życie arcyksięcia, ale szersze spojrzenie przede wszystkim na jego skandalizujący związek z Zofią Chotek i udana próba pokazania Franciszka i Zofii jako pary, w roli kochanków, małżonków, wreszcie rodziców.

30 kwietnia 2014 roku do księgarń trafi „Smak miłości” – najnowsza książka Agnieszki Maciąg napisana z miłości do bliskich, natury i gotowania. Agnieszka Maciąg jest kobietą spełnioną. Według niej bezpretensjonalność, prostota i wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie gwarantują idealny domowy posiłek. W swojej trzeciej już książce autorka chętnie dzieli się sprawdzonymi przepisami na pyszne, zdrowe i szybkie w przygotowaniu dania.

Kolejna odsłona przygód porucznik Eve Dallas. Kolejne śledztwo, znani bohaterowie i przyzwoity kryminał, po który sięgnie każdy, kto czytał poprzednie części serii. Trzyma poziom, chociaż ta część na pewno nie jest najlepsza ze wszystkich.

Nie mam pojęcia, dlaczego Katarzyna Kołczewska robiła w życiu tak wiele rzeczy zanim w końcu wydała książkę. Szkoda, że tak długo czekała, bo może miałabym za sobą już wiele jej doskonałych powieści. Ale jak to mówią Anglicy, na dobre rzeczy trzeba poczekać.

„Złodziej Wrót” to druga, po „Zaginionych Wrotach”, część nowej serii młodzieżowej autora kultowej „Gry Endera”. Orson Scott Card przedstawia niezwykłą współczesną baśń o klanie magów, przebywających na wygnaniu w naszym świecie, którzy żyją w stanie rozejmu z innymi klanami, do czasu gdy narodziny Danny’ego Northa rozniecają na nowo płomień wojny. Danny North jest magiem wrót, pierwszym od tysiąca lat, i może pootwierać zamki, które bronią dostępu do ich wspólnej ojczyzny, świata Westil.

„Lepiej żyć po swojemu. Zawsze jest czas na zmianę” Małgorzaty Liszyk-Kozłowskiej i Krystyny Romanowskiej to poradnik psychologiczny dla tych, którzy czują, że nie realizują się w pełni lub szukają czegoś, co nada ich dotychczasowemu życiu smak. Książka ukaże się 19 marca nakładem Wydawnictwa Burda Książki (dawniej G+J Książki).

Jak odnaleźć wewnętrzną siłę i sens życia? „Jestem Bogiem podświadomości” to już ostatnia część pięciotomowej serii psychologicznej „W dżungli podświadomości” autorstwa Beaty Pawlikowskiej. Książka ukazała się na rynku 19 marca nakładem Wydawnictwa Burda Książki (dawniej G+J Książki).