
To idealny obraz tego, że każda decyzja może mieć nieprzewidywalne konsekwencje w przyszłości. Tym bardziej ta, którą chcemy trzymać w tajemnicy. Doskonałe książka o życiu, które pisze najlepsze scenariusze.

„Skazaniec” Krzysztofa Spadło. Powieść, która stała się jedną z najczęściej czytanych książek w tym roku. „Skazaniec” to książka o historii młodego mężczyzny, który na skutek życiowego błędu zostaje osadzony w więzieniu we Wronkach z wyrokiem dożywocia. Tom I: Na pohybel całemu światu rozpoczyna się w okresie międzywojennym.

"Brudny szmal", nowa powieść Dennisa Lehane’a to świetny kryminał, historia miłości i opowieść o wierności samemu sobie.Dennis Lehane jest autorem bestsellerowych powieści kryminalnych i psychologicznych. Wiele z nich doczekało się ekranizacji, m.in. „Rzeka tajemnic”, „Wyspa tajemnic”, „Gdzie jesteś, Amando?”. Nie inaczej stało się z najnowszą powieścią Lehane'a, "Brudnym szmalem" - na podstawie scenariusza samego autora powstała filmowa adaptacja w reżyserii Michaëla R. Roskama, z Tomem Hardym, Noomi Rapace i Jamesem Gandolfinim w rolach głównych.

Twoje dziecko bywa wybuchowe, agresywne i nieprzewidywalne? Bije, gryzie, buntuje się, a może zamyka się w sobie i nie chce rozmawiać? Gdy tradycyjne metody zawodzą, a twoja rodzina jest zmęczona ciągłym stresem i problemami, czas skorzystać ze sprawdzonego programu lekarza psychiatry, któremu zaufało już pół miliona rodzin na świecie.

Natalia Bukowska „Nienasycenie” - powieść, która ma szansę stać się jedną z najbardziej pożądanych książek w nadchodzącym roku. „Nienasycenie”, powieść obyczajowa autorstwa Natalii Bukowskiej, I tom Trylogii Życie, to nowość Wydawnictwa Zielona Litera.

Cathy Glass, pisząca pod pseudonimem niezwykle poczytna, brytyjska autorka, od dwudziestu pięciu lat prowadzi rodzinę zastępczą, a swoją pracę opiekuna łączy z pisarstwem. Jej książki inspirowane wzruszającymi historiami dzieci poruszają serca milionów czytelników na całym świecie. Najnowsza książka Cathy Glass "Ukryty" właśnie ukazała się w księgarniach.

„Próba uczuć” to kontynuacja głośnej książki Tiny Reber „Miłość bez scenariusza”. Już od 12 listopada czytelnicy mogą poznać dalsze losy Tiny i Ryana, którzy choć są zaręczeni, wciąż nie mogą pozbyć się problemów związanych ze sławą – natrętnych fanek i wścibskich dziennikarzy. Zazdrosna dziewczyna, zawodowy kryzys i mroczne sekrety z przeszłości – to tylko nieliczne przeszkody, z którymi będą musieli się zmierzyć zakochani.

Mam ze skandynawskimi kryminałami taki przyziemny problem, że trudno jest mi zapamiętać imiona bohaterów. A jeszcze nazwiska! Niestety, przez dekady przyzwyczailiśmy się do anglosaskich nazw. Ale tak serio, to jedyna różnica, jaką widzę. Bo jak już dokonać bardziej sensownego porównania, to te skandynawskie są tak samo przyjemne jak ich zachodni koledzy. Nie wszystkie doskonałe. Ale dobre, bardzo dobre i wybitne. „Zwiastun śmierci” zakwalifikowałabym z czystym sumieniem do tej środkowej kategorii.

Obejrzałam film, przeczytałam książkę. Książka wydała mi się nieco lepsza, ale też niezbyt satysfakcjonująca. Jest rzetelna, porządnie, a może nawet bardzo dobrze napisana, z jednym – moim zdaniem – naprawdę dobrym pomysłem. Gdyby Hill zrobił z niej długie opowiadanie – pewnie byłoby świetne. Jako powieść „Rogi” są nużące.

Chociaż podobne książki i filmy widziałam już wiele razy, nie znaczy to jednak, że z tej lektury nie ma przyjemności. Douglas Preston tym razem pisze sam. Ale klimatem nadrabia za kilku współautorów.

Dzięki specjalnej aplikacji na smartfony czytelnicy mają możliwość wniknąć głębiej w klimat „Przebudzenia”, nowej powieści Stephena Kinga! Z okazji polskiej premiery najnowszej powieści Stephena Kinga wydawca, Prószyński i S-ka, przygotował szereg niespodzianek dla czytelników i wiernych fanów mistrza horroru. Jedną z nich jest tzw. rzeczywistość rozszerzona. Jak to działa? Wystarczy ze sklepu z aplikacjami pobrać na telefon lub smartfon bezpłatną aplikację Actable, uruchomić ją i skierować urządzenie na okładkę książki „Przebudzenie”. Aplikacja sprawi, że okładka ożyje, a interaktywny materiał przeniesie czytelnika wprost do świata stworzonego przez Stephena Kinga!

Kolejna udana książka z cyklu Metro 2033. Tym razem polskiego autora i w polskich dekoracjach. Przyjemność!

Jeśli jeszcze nie wiecie, kim jest Regina Brett, bardzo dużo tracicie. Jeśli jednak przeczytaliście którąś z jej książek lub któryś z jej felietonów, wiecie dobrze, jak wartościowa lektura się wam przytrafiła. Może nie zmieni ludzkości. Na pewno nie zmieni historii. Na pewno jednak zmienia i zmieni pojedyncze jednostki ludzkie, tak samo ważne jak masy, które zmieniają codzienność. Każdy ruch musi zacząć się od pojedynczej komórki. Inaczej nie da się zmienić świata.

„W obronie pozycji misjonarskiej” to frapująca i zabawna powieść o zaskakującym życiu, emocjach i pisaniu. Benjamin Baumgartner, syn hipiski, walczy z epidemią miłości, próbuje rozwikłać zagadkę swojego pochodzenia i podróżuje po świecie w poszukiwaniu śladów ojca – Indianina. Książka Wolfa Haasa ukazała się 5 listopada nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Śpiący na drodze pies, warany sprawdzające śmietnik i orangucianie sieroty. Ciekawa książka Doroty Sumińskiej – pełna mniej i bardziej egzotycznych zwierzaków oraz mniej i bardziej ukrytych wakacyjnych miejscówek.

Tym razem mniej teorii, a więcej praktyki – czyli gotowanie według Pawlikowskiej. Poprawnie i etycznie, ale mało różnorodnie i pomysłowo.

Jeśli ktoś z was, kiedykolwiek zaplanował sobie na wieczór jakąś dodatkową pracę, jeśli macie do wykonania jakiekolwiek obowiązki domowo służbowe, lepiej trzymajcie się z dala od książek Jodie Picoult. W szczególności tej ostatniej.

„Białe kruki” to literacki powrót na polski rynek autora bestsellerowego „Lekarza, który wiedział za dużo”. Mistrz thrillera medycznego Christer Mjåset – norweski pisarz i neurolog – opisuje środowisko lekarzy uwikłanych w skomplikowane układy, zależności i intrygi oraz wątpliwą etycznie walkę o karierę. Premiera już 3 listopada.

Kolejna ciepła, urzekająca powieść Izabelli Frączyk już znalazła oddane rzesze wielbicieli. Nie mam wątpliwości, że będzie ich więcej. Ci, którzy czytali poprzednie książki autorki bez wątpienia sięgną też po tę powieść, a potem polecą ją innym, którzy jeszcze nie mieli przyjemności. Łatwo się uzależnić. To wręcz idealna książka na coraz chłodniejsze wieczory, wcześniejszy zmrok i poczucie, że dzień jest coraz krótszy. Gwarantuję, że po jej zakończeniu każdy, nawet największy malkontent będzie miał lepszy humor. I chociaż bohaterkami a pewnie i głównymi czytelniczkami Frączyk są kobiety, książki poleciłabym też panom. Duża dawka humoru i brak nachalnego romantyzmu powinna ich też zauroczyć.

Już niedługo na półki polskich księgarń trafi najnowszy tom „Świata według Clarksona” – najchętniej kupowanego w Polsce książkowego cyklu felietonów. To już piąta część tej kultowej serii! W „Świecie według Clarksona 5”, zatytułowanym „Przecież nie proszę o wiele…”, Jeremy Clarkson na 600 stronach zamieścił aż 116 nowych, rozbrajająco zabawnych, niepoprawnych politycznie i obrazoburczych felietonów. Prezenter Top Gear i najsłynniejszy chyba dziennikarz motoryzacyjny na celownik swojego ostrego pióra bierze ekologów, inspektorów BHP, Szkotów, Albańczyków, członków Partii Pracy, rowerzystów, technomaniaków i malkontentów.