Nowości czytelnicze

Urokliwa, lekka, przyjemna książka, wcale nie tylko dla nastolatek. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, poznajcie Zoe Sugg – błyskotliwą, ciekawską obserwatorkę świata.
Właściciele kotów wiedzą, jak trudno stworzyć przestrzeń życiową, która jest funkcjonalna zarówno dla ludzi i kotów, a do tego jeszcze dobrze się prezentuje. Jackson Galaxy i Kate Benjamin pomagają odpowiednio urządzić wnętrze krok po kroku, by stworzyć szczęśliwy i stylowy dom dla wszystkich mieszkańców. Książka „Kotyfikacja” ukazała się 18 marca 2015 r. nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Gotowanie często kojarzy się z koniecznością spędzenia długich godzin w kuchni, a przy dzisiejszym tempie życia mało kto ma na to czas. Dla wszystkich, którzy chcą zjeść szybko i smacznie, mistrz kuchni włoskiej Gino D’Acampo zebrał 130 autorskich przepisów. „Gotowanie po włosku w 20 minut” ukazało się 18 marca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Nakładem wydawnictwa MOCAK-u ukazał się zbiór wierszy-kolaży G Ryszarda Krynickiego, laureata tegorocznej edycji Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta.
Jest w tych książkach Izabelli Frączyk coś odurzającego, narkotyzującego, sprawiającego, że powieści po prostu nie uda się odłożyć. Aż do samego końca, a nawet wtedy jeszcze trzeba wrócić do ulubionych fragmentów. Kiedy następna książka i dlaczego tak późno?
Kolejna świetna książką z cyklu o Groszku, przyjacielu Endera ze Szkoły Bojowej. W poprzedniej części Chiny podbiły Indie, teraz czas na ofensywę oficjalnie nieistniejącego Państwa Islamskiego. A poza tym romans – małżeństwo, seks, dzieci – choć na razie niewidoczne gołym okiem.
Mam dużo sympatii do serii Samanthy Young. To dla mnie taka swoista podróż z powrotem do lat nastoletnich, kiedy to każda dziewczyna marzyła o tej idealnej, wielkiej i niepowtarzalnej miłości. I być może dlatego z przyjemnością wybaczam autorce masę górnolotnych zwrotów i cukierkowych scen. Nic nie szkodzi. To lekka, kobieca lektura na lato.
Świetnie napisana książka, ale ważna z wielu więcej powodów. To nieczęsto spotykane w tym kraju spojrzenie na rodzicielstwo. Trudna, bardzo poruszająca lektura. Nie pozostawi obojętnym, nawet tych, którym temat rodzicielstwa jest jeszcze nieznany.
Dawno nie było książki, która w równie przejmujący sposób przekazałaby grozę, strach i smutek. W czasach, kiedy horror zdominowany jest przez telewizję i kino, ta książka jest jak niespodziewany prezent, w momencie kiedy nasze urodziny są jeszcze bardzo daleko. Niesamowita, przejmująca przygoda.
Wydawnictwo Insignis ogłasza niezwykły konkurs! Może właśnie zdjęcie Twojego autorstwa znajdzie się na okładce powieści Zoe Sugg „Girl Online”, którą już 8 kwietnia będzie można kupić w księgarniach w całej Polsce. Wystarczy za pomocą serwisu Instagram, do poniedziałku 16 marca, opublikować zdjęcie nawiązujące do zamieszczonego z tyłu książki opisu i opatrzyć je hashtagiem #girlonlinepl. Wszelkie szczegóły znajdują się na stronie wydawnictwa pod linkiem: bit.ly/girlonlinepl.
Wydaje ci się, że wolne i staranne czytanie gwarantuje lepsze rozumienie tekstu? Nic bardziej mylnego! Szybkie czytanie pozwala na osiągnięcie wyższego stopnia rozumienia tekstu, ponieważ mózg potrafi łatwo przystosować się do zwiększonego tempa czytania. Poradnik łączy teorię z zestawem ponad 90 różnorodnych ćwiczeń, dzięki którym sprawnie opanujesz umiejętność szybkiego czytania ze zrozumieniem. Dowiesz się, na czym polega proces czytania, uświadomisz sobie, jakie błędy najczęściej popełniasz, oraz przekonasz się, że szybkie czytanie ułatwia selekcję informacji, pozytywnie wpływa na proces uczenia się, a także poprawia pamięć i koncentrację. Ćwicz codziennie i zwiększ szybkość czytania ze 150 do nawet 2000 słów na minutę!
Wydawnictwo MUZA SA ma dobrą wiadomość dla wszystkich wielbicieli prozy Zafóna – w formie e-booka są już dostępne: „Cień wiatru”, „Gra anioła”, „Więzień nieba” i „Marina”. „Cień wiatru” hiszpańskiego pisarza Carlosa Ruiza Zafóna to powieść, która zasłużyła na miano światowego bestsellera. W 40 krajach zostało sprzedanych ponad 14 milionów egzemplarzy. Opowieść o Cmentarzu Zapomnianych Książek poruszyła także polskich czytelników, stając się jedną z najczęściej kupowanych i polecanych książek początku XXI wieku.
Jak przygotowywać się do wystąpienia przed publicznością lub przed kamerami? Jakie są sposoby radzenia sobie z tremą? Jak uniknąć wpadek i jak wybrnąć z sytuacji, gdy już się przydarzą? Jak postępować w kontaktach z dziennikarzami? – na te i inne pytania odpowiada Maciej Orłoś, jeden z najbardziej popularnych prezenterów telewizyjnych w Polsce.
Niezwykła historia Valérie Trierweiler, pierwszej damy Francji – zdradzonej kobiety, która postanowiła, że nie będzie milczeć. On miał czworo dzieci, ja troje. Postanowiliśmy zamieszkać razem. François Hollande został prezydentem Francji. Ja podążyłam za nim. Rządzenie to ciężka próba dla osoby, która sprawuje władzę, ale również dla jej bliskich. W Pałacu Elizejskim często czułam, że nie mam prawa w nim przebywać. Mała dziewczynka pochodząca z biednej dzielnicy w roli pierwszej damy – coś tu było nie tak.
Na miejscu Jess każdy miałby dosyć. Pracy na dwa etaty, chodzenia przez cały rok w jednej parze dżinsów, kupowania najtańszych jogurtów na promocji w supermarkecie i wybaczania byłemu mężowi, że nie płaci alimentów.
Już 4 marca nakładem krakowskiego Wydawnictwa SQN ukaże się drugie wydanie Drogi do Woodbury w nowym bardziej poręcznym formacie i ze zmienioną szatą graficzną. Robert Kirkman i Jay Bonansinga kontynuują wątki rozpoczęte w Narodzinach Gubernatora, tworząc niezapomnianą historię charyzmatycznego tyrana. Książkowa seria stała się dla fanów doskonałym uzupełnieniem serialowego czy też komiksowego uniwersum The Walking Dead.
Dziś do polskich księgarń trafia długo wyczekiwana, najnowsza powieść Dmitrija Glukhovsky’ego, autora bestsellerowego Metra 2033. Książka FUTU.RE, ukazująca się nakładem wydawnictwa Insignis, to bardzo emocjonalna, wielopłaszczyznowa antyutopia, opowiadająca o świecie przyszłości, w którym nie ma już śmierci. Nie poświęcając żadnej z cech rasowego science fiction, takich jak futurystyczne pejzaże, wartka akcja i niesamowita intryga, Glukhovsky zagłębia się w rozważaniach na temat rodziny, Boga i ceny, jaką za nieśmiertelność płaci ludzkość.
Wciągająca opowieść o obsesji, zachłanności, sławie i utraconej fortunie, a przede wszystkim o okrywaniu tajemnic starożytnego Egiptu. W 1922 roku brytyjski archeolog Howard Carter dokonał jednego z największych odkryć w historii. Nienaruszony grobowiec króla Tutanchamona, skrywał w środku nieprzebrane skarby starożytnej cywilizacji. Nadzwyczajne odkrycie przyniosło Carterowi międzynarodową sławę i miejsce na kartach historii, jednak wywarło destrukcyjny wpływ na jego dalsze życie.
Rok 1914 zmienił świat na zawsze. Europa osunęła się w otchłań. W ciągu następnych lat ofiary wojny – które ostatecznie przyszło liczyć w milionach – ginęły w walkach, których jedynym rezultatem bywało często zdobycie przez którąś ze stron niewielkiego skrawka błotnistego gruntu. Rok 1914 pogrzebał La Belle Époque i wprowadził kontynent na drogę wiodącą ku bolszewickiemu przewrotowi i faszyzmowi. Był to rok, który – jak żaden inny przed nim – ukształtował przyszłość Europy.
W swojej pasjonującej książce Paul Ham z lekkością powieściopisarza i wnikliwością historyka opisuje niezwykle skomplikowany splot okoliczności, które doprowadziły do katastrofy niemającej precedensu w dziejach świata.
„Miłość i matematyka” Edwarda Frenkla to znacznie więcej niż książka o najnowszych badaniach w matematyce – przede wszystkim jest to zaproszenie do oszałamiającego – jak ujmuje to sam autor – równoległego wszechświata matematyki, intrygująco splecionego z naszą rzeczywistością. Zaproszenie wystosowane przez jeden z najbardziej błyskotliwych umysłów naszych czasów, wybitnego matematyka zaangażowanego w słynny program Langlandsa.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności