Nowości czytelnicze

„Pewnego razu w Moskwie” czekało na pierwsze francuskie wydanie niemal trzydzieści lat. Polskiemu czytelnikowi wątki powstałej w latach 1966–1967 powieści mogą być znane z „Wieku umiaru” wydanego razem z „Kobietą zawiedzioną” (1995 r.).
Henry James konfrontuje nowoczesnych, swobodnych obyczajowo Europejczyków z pozornie prowincjonalnymi, purytańskimi Amerykanami. Zderza dwie odmienne kultury, obserwując przy tym, czy w podobnym połączeniu można odnaleźć szczęście. „Europejczycy” to pełna kunsztu powieść o różnicach i inności.
Lektura grozi niekontrolowanymi wybuchami śmiechu! Augusta Price słynie w Anglii z serialowej roli ciapowatej kelnerki, ale też ze swoich publicznych wpadek po pijanemu. Obecnie nie ma pracy, żadnego kontaktu z synem, a na dodatek kończą jej się środki uspokajające. Zdołała jednak zaliczyć całkowicie niespodziewany sukces wydawniczy, publikując swoje wspomnienia (oparte na faktach… choć jedynie bardzo luźno).
Każdego dnia musimy spodziewać się niespodziewanego. Czas leczy rany, ale czy wszystkie? Żyjąca pełnią życia Lili Czarnecka przypadkowo zostawia swój telefon w gabinecie lekarskim. Komórka trafia w ręce Ewy Niebieszczańskiej, która postanawia odnaleźć właścicielkę. Przekorne przeznaczenie splata losy obu kobiet, a na jaw wychodzą wydarzenia z przeszłości, o których chciałoby się zapomnieć.
Opowieść o przemijaniu i nieprzemijaniu. O wielkiej miłości, która zniszczyła przyjaźń, i o przyjaźni, która pokonała trudną miłość. Stara willa w sennym kurorcie, a w niej kobiety, które los zetknął ze sobą po wielu latach. Lili, ekscentryczna właścicielka wilii, dawno temu oświadczyła swej przyjaciółce, że nigdy się do niej nie odezwie, i wytrwała w tym postanowieniu sześćdziesiąt pięć lat.
Terry Pratchett trafił do serc czytelników na całym świecie dzięki swojemu bestsellerowemu cyklowi o Świecie Dysku. Jednak w ostatnich latach zyskał równie wielką sławę i szacunek jako zaangażowany bojownik o takie sprawy, jak problem choroby Alzheimera czy prawa zwierząt. W „Kiksach klawiatury” po raz pierwszy zebrano najlepsze przykłady niebeletrystycznych tekstów Pratchetta, zarówno poważnych, jak i surrealistycznych: od rozważań o grzybach po tłumaczenie, co to znaczy być pisarzem (i dlaczego tak ważne są bananowe daiquiri); od wspomnień pratchettowej babci po spekulacje na temat intymnego życia Gandalfa, oraz namiętną obronę spraw, które są dla niego istotne.
W ciągu sześciu dni Christian Eisert przemierzył 1500 kilometrów po różnych zakątkach Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej i zobaczył jej największe – według północnych Koreańczyków – atrakcje turystyczne. Przy okazji wielokrotnie udało mu się zajrzeć za kulisy systemu i skonfrontować się z największymi absurdami tego kraju, takimi jak autostrady bez samochodów czy urzekające kompozycje z kwiatów i rakiet.
Najnowsza książka Krzysztofa Daukszewicza, znanego i cenionego satyryka, który od wielu lat obserwuje naszą rzeczywistość, to satyryczny rozrachunek z polską sceną polityczną ostatnich lat. Tak naprawdę tę książkę napisali wszyscy, którzy współtworzyli zieloną wyspę premiera Donalda Tuska. I Pan, i Pani, i nasi wybrańcy z ulicy Wiejskiej. Autor jest tylko subtelnym szydercą, inteligentnym wrażliwcem i trafnym komentatorem naszego życia codziennego. Zbiór tekstów ilustrowany rysunkami Henryka Sawki.
Szokująca opowieść o porachunkach mafijnych, egzekucjach i uprowadzeniach. Jak wyglądała brutalna machina gangsterskiej sprawiedliwości? Prawdziwe oblicze wojny pruszkowsko-wołomińskiej. Strzelanina w Alejach Jerozolimskich w 1996 roku, w najgorętszym okresie walki „pruszkowskich” z Wariatem. Porachunki z Cebrem, którego ładunek wybuchowy rozerwał na strzępy. Zagadkowa egzekucja Nikosia, po dziś dzień owiana tajemnicą. Historia wojny, której lista ofiar jest o wiele dłuższa. Imiona zostały zapomniane, ciał nie odnaleziono nigdy. Czy istniała granica okrucieństwa szefów grupy? Jak pracowali płatni zabójcy? I czy gangsterski kodeks przewidywał wybaczenie?
W tym tygodniu w księgarniach zadebiutowała najnowsza powieść z serii Uniwersum Metro 2033 zatytułowana Ciemne tunele. To nie koniec dobrych wiadomości dla czytelników serii. Do każdego egzemplarza Ciemnych tuneli dołączony jest darmowy zbiór amatorskich opowiadań fanów Uniwersum Metro 2033 pt. Szepty zgładzonych, wybranych spośród zgłoszonych w konkursie na stronie Metro 2033.
Dla wszystkich, którzy zastanawiają się jeszcze nad zakupem najnowszych tytułów z Uniwersum Metro 2033 wydawnictwo przygotowało dwa fragmenty w interpretacji Adama Baumana:
Zabytkowe budowle, muzea oraz nowoczesne miejsca rozrywki przyciągają do Berlina i Pragi turystów z całego świata. Pobyt w tych miastach ułatwią przewodniki „Spacerem po Berlinie” Paula Sullivana oraz „Spacerem po Pradze” Willa Tizarda. Książki z serii „Wakacje bez pośpiechu” wydawanej pod marką National Geographic ukażą się na rynku 8 kwietnia nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Fani Zoe Sugg, czyli Zoelli, znają tę uroczą i szaloną Brytyjkę z life style’owego i modowego bloga oraz kanału w serwisie YouTube. Zoella pisała opowiadania już od najmłodszych lat. Dziś jej blogi śledzą rzesze fanów, autorski kanał YouTube subskrybują miliony użytkowników, a pierwsza książka Girl Online – która trafia do księgarń w całej Polsce właśnie dziś! – okazała się wielkim sukcesem, zyskując status najszybciej sprzedającego się debiutu.
Należące do grupy Wysp Sundajskich Bali i Jawa zachwycają egzotycznym krajobrazem i złotymi plażami. Beata Pawlikowska postanowiła odwiedzić obie wyspy i opowiedzieć czytelnikom o swoich przygodach. Książki „Blondynka na Jawie“ oraz „Blondynka na Bali“ wydawane pod marką National Geographic ukazały się 18 marca nakładem Wydawnictwa Burda Książki w wersji pocket.
„Milion małych kawałków” to oparta na motywach autobiograficznych relacja z odwyku i jeden z najbardziej obrazowych opisów walki z niesłabnących głodem narkotycznym i alkoholowym. Książka stała się bestsellerem list światowych i przetłumaczono ją na ponad 30 języków. Debiutancka powieść Jamesa Freya ukazała się na rynku 18 marca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Liczący ponad 200 lat Tarleton-Dandridge House to żelazny punkt programu wycieczek zwiedzających zabytki Filadelfii. Chodzą słuchy, że posiadłość pamiętająca czasy walki o niepodległość Stanów Zjednoczonych jest nawiedzona. Podobno wciąż krąży tam duch patriotki Lucy Tarleton, zasztyletowanej przez wrogiego generała Briana Bradleya, zwanego Bestią… Najnowszy thriller Heather Graham „Legendarna posiadłość” ukazała się 18 marca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
O Jezusie napisano wiele, jednak w istocie niewiele o nim wiadomo. Ewangelie jego uczniów zawierają wiele sprzeczności i nie stanowią obiektywnej kroniki. Kim więc właściwie był Jezus i co się z nim stało? To zagadnienia, które do dziś wywołują spory i kontrowersje. Odpowiedzi postanowili poszukać Bill O’Reilly i Martin Dugart w książce „Zabić Jezusa. Opowieść historyczna”, która ukazała się 18 marca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Jesteś bogaty, jeśli umiesz zapłacić na czas wszystkie rachunki. Tak oto podsumowuje bogactwo główna bohaterka tej wyjątkowej książki. Bogactwo to coś, czego nie damy rady wyrazić w pieniądzach. Jojo Moyes udowadnia to na każdym kroku. To wyjątkowa, urocza powieść o tym, że nie wszystko złoto, co się świeci. A to co pozornie się nie świeci, może być niepowtarzalną szansą na szczęście.
Miłosć i tajemnica ukryte w zapachu bzów. Malownicze, ciche miasteczko ukryte w Sudetach. Miejsce, gdzie czas i miłość leczą rany. Pewnego dnia przed sklepem ze starociami zatrzymuje się tajemniczy mężczyzna. Pani Leontynie ginie pierścionek przekazywany z pokolenia na pokolenie. Czy to przeszłość zaczyna się o nią upominać? Leontyna wyrusza więc w pełną nostalgicznego uroku podróż do krainy pachnącej bzami. Do czasów radosnego dzieciństwa na Kresach, wielkiej miłości i wojny, która wszystko zmieniła.
Girl Online, debiutancka powieść Zoelli, jednej z najpopularniejszych blogerek, już za tydzień pojawi się w polskich księgarniach! Ale już dziś zapraszamy do odsłuchania pierwszego fragmentu książki.
Pijany kierowca rujnuje życie rodziny. Ojciec podejmuje dramatyczną walkę o swoje dzieci… Najmocniejsza, wstrząsająca i do bólu prawdziwa – oto długo oczekiwana książka Katarzyny Michalak z obyczajowej „serii z czarnym kotem”. Autorka opisuje mrożące krew w żyłach wydarzenia. To może przydarzyć się każdemu z nas.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności