Gdy czas ucieka coraz szybciej, każda chwila jest bezcenna… Imię własnego dziecka. Twarz ukochanej osoby. Wiek. Adres zamieszkania. Co się dzieje, gdy takie informacje uciekają z pamięci? Czy tracąc je każdego dnia, można jakoś odbudować swoje życie? Dbać o rodzinę? Zakochać się na nowo?
Gdy chora na Alzheimera Claire zaczyna pisać swoją księgę pamięci, doskonale zdaje sobie sprawę, że ten album ze wspomnieniami będzie wkrótce jedynym śladem, jaki zostawi po sobie córkom i mężowi. Tylko jak wracać do przeszłości, gdy przyszłość przecieka przez palce?
Warto walczyć o siebie i bliskich. Czy to prawda, że aby być szczęśliwym, najpierw wszystko musi się dobrze ułożyć? A może jest odwrotnie - najpierw trzeba być szczęśliwym, a wtedy wszystko samo się poukłada. Dziewiętnastoletnia Kalina ma jasno sprecyzowane plany na przyszłość. Popracuje w Anglii, odłoży pieniądze na studia, wyjedzie ze swojej wioski do dużego miasta i będzie żyła jak inne dziewczyny w jej wieku. Niestety życie szybko niszczy jej marzenia. Kalina musi wziąć na siebie wielką odpowiedzialność – zbyt dużą i zbyt wcześnie. Nie jest jej łatwo, zwłaszcza że nie ma nikogo, kto mógłby jej pomóc, doradzić, wskazać drogę.
Nie da się uratować nikogo siłą. Do przyjęcia pomocy też trzeba dojrzeć. Ewelina pragnie tylko jednego – dziecka. Jest skupiona na sobie i własnych przejściach, egoistycznie manipuluje bliskimi, nie dostrzega problemów innych ludzi, liczy się tylko ona i jej sprawy. Zachowuje się jak rozkapryszony, rozpieszczony bachor.
„Miłość na Bali" to druga po „Okruchach raju" część „Azjatyckiej sagi", której akcja toczy się w Indonezji. Turyści, którzy coraz liczniej odwiedzają rajską wyspę Bali, są zachwyceni czarownym otoczeniem, lecz miejsce to skrywa też swoją niebezpieczną i paskudną twarz.
Pierwsza tak szczera rozmowa z popularnym aktorem i reżyserem, naszpikowana słodko-gorzkimi refleksjami i błyskotliwymi puentami. Lubaszenko wraca nie tylko do swoich największych życiowych i zawodowych sukcesów, ale rozlicza się też z porażkami. Opowiada o trudnej walce z depresją, otyłością i alkoholizmem, wspomina dawne miłości i nawiązuje do nie zawsze łatwych relacji z ojcem, aktorem Edwardem Lindem-Lubaszenką. Panorama polskiego kina ostatnich lat, barwne towarzyskie anegdoty przeplatane wnikliwymi życiowymi i filmowymi obserwacjami, bohater tego wywiadu cierpi bowiem na potrzebę dygresji. Ale spokojnie, tym razem można się mazać. Chłopaki niech płaczą!
Tajemnicza kraina śniegu, dach świata, miejsce trudno dostępne, w którym sztuka, religia i przyroda są nierozerwalnie powiązane. Nie znajdziemy go na mapie państw świata, a jednak budzi nieustające zainteresowanie i fascynację. Sekrety Tybetu, niedostępnego dla zwykłego turysty, przed ciekawymi świata odkrywa Elżbieta Sęczykowska w swojej książce „TYBET. W drodze do Kumbum”, która już 13 maja ukaże się nakładem wydawnictwa National Geographic.
Jeśli szukacie najlepszych, najprawdziwszych emocji, sięgnijcie po tę powieść. Nie odłożycie jej aż do ostatniej strony.
Jeśli kochacie porządne, rasowe, czarne kryminały, zachwycicie się też tym. To doskonały przykład na to, że jednak jeszcze można trzymać w napięciu za pomocą starego, dobrego pióra doskonałego autora.
BEATA SADOWSKA – dziennikarka i prezenterka telewizyjna, mama Tysia. Wulkan pozytywnej energii, wielbicielka wyzwań uzależniona od sportowej adrenaliny. Fanka biegania, stanęła na mecie 15 maratonów, na kilku kontynentach, i nie zamierza na tym poprzestać. W 2014 roku wydała książkę I jak tu nie biegać!, w której zachęca do aktywności fizycznej i we właściwy dla siebie optymistyczny sposób przytacza anegdoty z własnego życia.
Kiedy rozum mówi „może kiedyś”, a serce krzyczy „teraz!” 13 maja nakładem Wydawnictwa Otwartego ukaże się kolejna powieść uwielbianej przez polskie czytelniczki Colleen Hoover – Maybe Someday.
Biblioteka jako miejsce dobrej zabawy, odkrywania „magicznych” mocy i nauki współdziałania w drużynie? To możliwe – wydawnictwo Media Rodzina zaprosiło wszystkie biblioteki do wspólnej akcji z nową serią książek dla młodzieży PAX.
12 marca 2015 roku z ogromnym smutkiem pożegnaliśmy Terry'ego Pratchetta, jednego z najznakomitszych pisarzy na świecie. Pratchett trafił do serc czytelników przede wszystkim dzięki bestsellerowemu cyklowi o Świecie Dysku, jednak w ostatnich latach zyskał równie wielką sławę i szacunek jako zaangażowany bojownik o takie sprawy, jak problem choroby Alzheimera czy prawa zwierząt.
Przy pierwszej części znęcałam się okropnie i niemiłosiernie. Teraz też mam taki zamiar, chociaż już nie tak intensywnie. Są miejsca, w których zaczynam tę serię doceniać. Zobaczymy jak będzie w części trzeciej.
„Kerryann to wielka osobowość, niezwykle ciepła, opiekuńcza, łagodna – z jej przepisami i praktycznymi wskazówkami zyskujesz masę przepisów, które będą ci służyć latami”. Jamie Oliver
„Przepisy podzielone są na pory roku, dzięki czemu będziecie mogli swobodnie wybierać propozycje na każdy sezon. Książka może jest niewielka, ale za to nafaszerowana genialnymi przepisami”.
Jamie Oliver
Food Tube Jamiego Olivera przedstawia Szalony grill, zbiór 50 niesamowitych przepisów, które odmienią twoje grillowanie. Ich autorem jest jedna z gwiazd Food Tube’a – DJ BBQ.
„Dzięki przepisom w tej książce, śmiesznym filmikom DJ’a BBQ na Food Tubie i odrobinie zaangażowania twoje grillowanie już nigdy nie będzie takie samo”
Jamie Oliver
Skończyłeś czterdziestkę i zdążyłeś wyhodować spektakularny mięsień piwny? Siedzisz przed telewizorem w ciepłych bamboszkach i zastanawiasz się, co dalej? Czy w ogóle istnieje jakieś „dalej?” Jeśli tak, to jesteś jednym z wielu tysięcy facetów, którzy mają ten problem. Część z nich zainwestuje w młode kochanki. Inni po wielu latach wreszcie spełnią swoje marzenie i kupią motocykl. Autor uprzedza — pierwsza opcja jest bardziej kosztowna!
Życie kolorowej dziewczyny w kraju, gdzie dominującą jest uroda słowiańska, nie zawsze bywa słodkie. Doskonale wie o tym Omenaa Mensah, która w zabawny i lekki sposób pisze o swoim niełatwym dzieciństwie, wcześniej młodości i wyboistej drodze do kariery w najnowszej książce „GORZKA CZEKOLADA”, która właśnie ukazała się na rynku.
Nie da się tej książki odłożyć, nie da się jej nie przeżywać. To jedna z tych powieści, które wycisną łzy nawet z największych twardzieli. I nawet oni będą ją przeżywać jeszcze długo po zakończeniu.
O kryminałach J.D. Robb napisałam już tyle dobrego, że słownik poprawnej polszczyzny nie wymyślił kolejnych przymiotników, żebym mogła coś dodać. Znana z ckliwych romansów i górnolotnych zwrotów J.D. Robb czyli Nora Roberts po raz kolejny zdumiewa zwrotem akcji. To książki dla wszystkich, nie tylko wielbicieli romansów. Sensowne, konkretne kryminały dla wszystkich.