Nowości czytelnicze

Pewnego razu byli sobie państwo Brown. Mieli mnóstwo dzieci, a były one okropnie, po prostu straszliwie niegrzeczne: Tora smarowała kanapki klejem, Emma robiła wielkie czekoladowe ciasto z błota, Dawid włożył ropuchę do dzbanka na mleko, Tim przywiązał sznurówki niani do krzesła, na którym siedziała…
Najnowszy tomik poetycki laureatki Nagrody im. Kościelskich, Kryształu Vilenicy
i Paszportu „Polityki” to trzydzieści pięć wierszy odsłaniających surowe piękno świata, sondujących duszę człowieka napiętnowanego śmiercią.
Nowe wydanie popularnej autobiografii Krzysztofa Kieślowskiego, który wspomina zarówno dzieciństwo, jak i zawodowe sukcesy, aż po międzynarodową sławę Trzech kolorów. Reżyser wyjątkowo nie stroni od faktów z życia osobistego, co jest atrakcją dla wielu kinomanów szukających dziś klucza do jego wyobraźni.
Wznowienie – w nowej szacie graficznej – jednego z najsłynniejszych i najbardziej cenionych słowników symboli, jaki kiedykolwiek trafił do rąk czytelników. Cirlot – poeta, badacz i krytyk sztuki – porządkuje wyobrażenia symbolu i próbuje odkryć jego dominujące znaczenie. Dzięki niepowtarzalnemu stylowi autora hasła w słowniku są zwięzłe i oryginalne.
Poznajcie Alice: ma dwanaście lat, ukochanego tatę i brata, dwie najbliższe przyjaciółki
i całkiem nowego chłopaka. I niekończącą się listę pytań. Ile razy trzeba myć zęby przed całowaniem? Co wypada kupić chłopakowi na urodziny? Jak dobrze wypaść na plaży? I dlaczego wszystko jest tak skomplikowane, gdy nie ma się mamy?
Zaskakująca autokreacja noblisty.

Elizabeth Costello, powszechnie ceniona pisarka, podczas sympozjów, dyskusji i pogadanek miarowym głosem odczytuje swe wykłady, nie bacząc na opinie publiki. Starsza, nieco kostyczna pani o nienagannym wyglądzie okazuje się jednak maską, zza której raz po raz wygląda twarz autora.
Nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN ukazał się nowy tytuł w popularnej serii opisującej dzieje kultur światowych. Dzieje kultury francuskiej to bogate i kompletne opracowanie kultury francuskiej od początku kulturalnej, a zwłaszcza językowej ekspansji Rzymu do czasów współczesnych.
Tom Bartłomieja Majzla "Biała Afryka", to dwudziesta książka Biura
Literackiego w serii "Więcej poezji". To jednocześnie druga, po "Dwa do
jeden" Marty Podgórnik styczniowa nowość w "Porcie Wrocław". Bartłomiej
Majzel urodził się w 1974 roku. Dotychczas wydał "Robaczywość" (1997) i
"Bieg Zjazdowy" (2000).
We Wszystko jest poezja Stachura wyznał: „Niekoniecznie pisać teksty zwane wierszami lub też szumnie, o wiele zbyt szumnie zwane poezją, ale koniecznie pisać teksty zwane listami [...] Dlatego pisz listy, Przyjacielu, pisz listy Przyjaciółko [...] W ten sposób Twoje istnienie, Twoja obecność nabiera dla mnie cech wieczystych [...] I odwrotnie: moje istnienie, moja obecność nabiera dla Ciebie cech wieczystych, wtedy, kiedy ja pisze dla Ciebie list”. Korespondencję z bliskimi ludźmi Stachura traktował więc jako obowiązek.
Słynny frywolny poemat erotyczny, przełożony swobodnie i bardzo dowcipnie na język polski przez Juliana Ejsmonda, z błyskotliwym wstępem profesora filologii klasycznej Mikołaja Szymańskiego. Zarówno forma, jak i daleka od moralizatorstwa treść tej poezji ściągnęła na autora niełaskę cesarza Augusta, który być może właśnie z jej powodu skazał Owidiusza na wygnanie.
Oto unikalny pamiętnik z okresu I wojny światowej, pisany przez jej uczestnika, żołnierza armii francuskiej. Pamiętnik pisany na pierwszej linii frontu francusko-niemieckiego, w okopach, w marszu, w huku dział! Pamiętnik przesiąknięty zapachem artyleryjskiego prochu i gazu spod Verdun!
François Bizot jest etnologiem. Od 1965 r. pracował w krajach Półwyspu Indochińskiego, badając specyfikę obrzędów tamtejszych odmian buddyzmu. Jego spokojne życie naukowca, związanego z Kambodżą niemal jak z drugą ojczyzną, brutalnie przerwali Czerwoni Khmerzy.
Społeczeństwo znajduje się w stanie oblężenia, mówi w swojej nowej książce Zygmunt Bauman. Z jednej strony rozciąga się globalna ziemia niczyja, gdzie stare struktury i zasady już nie działają, a nowe dopiero się kształtują; z drugiej – płynne, nieokreślone jeszcze pole nowych życiowych strategii. Przestrzeń pomiędzy tymi dwoma frontami, do niedawna zarządzaną przez suwerenne państwo narodowe i w naukach społecznych określaną mianem „społeczeństwa”, coraz trudniej pojmować jako samowystarczalną całość.
W tej książce, pisanej na gorąco w roku 1991, Baudrillard znów oferuje nam profetyczną wizję wydarzenia, które wstrząsnęło samą zasadą rzeczywistości. Jego hiperboliczna diagnoza dotyczy dokonującej się niezauważalnie – choć na naszych oczach – przemiany ontologicznej prowadzącej ku powszechnej wirtualizacji. Proces ten swe doskonałe spełnienie znalazł w wojnie irackiej – pierwszej wojnie, a raczej antywojnie, która została już z góry rozegrana jako swoja własna symulacja.
Od pierwszej strony tej powieści masz wrażenie, że czytasz coś wyjątkowego. Można w niej odnaleźć wszelkie możliwe wpływy: od Johna Le Carré do Monty Pythona, a nawet do Johna Woo - ale przede wszystkim jest to David Wolstencroft... Autor w mistrzowski sposób opanował sztukę nasycania narracji humorem, nie tracąc przy tym ani na jotę suspensu.

Poradnik dla zakochanych, kochających i kochanych. Opierając się na staropolskim porzekadle - „przez żołądek do serca”, autor przedstawia potrawy, które pozwalają zachować młodość, urodę, pełnię sił fizycznych oraz dobry nastrój. Składnikiem wielu dań są produkty uchodzące od wieków za afrodyzjaki, warzywa, przyprawy i zioła wpływające korzystnie na sferę zachowań seksualnych człowieka.
Napisany z humorem, ciekawie skonstruowany poradnik dla wszystkich, którzy są zakochani i ten cudowny stan chcą zachować jak najdłużej. Autorki objaśniają w nim, dlaczego w ogóle się zakochujemy i kogo najczęściej wybieramy, co przy tej okazji dzieje się z naszym ciałem, jak postępować, by nawiązać i utrzymać udany związek.
Nieszablonowa książka Dariusza Dolińskiego ukazuje reklamę wkomponowaną w społeczne otoczenie człowieka. Autor, wybitny psycholog społeczny, wyjątkowo przystępnym, barwnym, pełnym przykładów i anegdot językiem opisuje nawet bardzo skomplikowane zjawiska, osadzając je w powszechnie uznawanych teoriach współczesnej psychologii.
Książka stanowi podstawowy wykład na temat zarządzania marką: przedstawia pojęcie marki, jej znaczenie dla firmy oraz proces budowania i wdrażania znaku towarowego. Została przystępnie napisana, co czyni ją zrozumiałą nawet dla osób niewtajemniczonych w tę tematykę.
„Po nieudanej próbie przechwycenia przepowiedni Lord Voldemort jest gotów uczynić wszystko, by zawładnąć światem czarodziejów. Organizuje tajemny zamach na swego przeciwnika, a narzędziem w jego ręku staje się jeden z uczniów. Czy jego plan się powiedzie?
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności