
Wacław Zawadzki – znany bibliofil i edytor. Pracował także jako redaktor, pisarz, publicysta, był członkiem KOR-u. Jego portret wyłania się ze wspomnień córki, Wiktorii Śliwowskiej, z reminiscencji różnych znanych osobistości, z zachowanych dokumentów, listów i zdjęć.

Książka prof. Aleksandra Krawczuka jest uzupełnieniem i odpowiednikiem Pocztu cesarzy rzymskich. W niezwykle ciekawy i barwny sposób przedstawia losy wszystkich żon cesarzy od Augusta do Teodozjusza Wielkiego, czyli od powstania cesarstwa do roku 395, kiedy nastąpił podział imperium na wschodnie i zachodnie.

Autorka, doświadczony psycholog i terapeuta, rozpatruje miłość z każdej strony i dokładnie omawia każdy jej rodzaj: miłość mężczyzny i kobiety, miłość braterską, macierzyńską, miłość pełną poświęceń. Na potwierdzenie swych słów przytacza fragmenty opowiadań uczących mądrego uczucia, które pozwala myśleć przede wszystkim o drugim człowieku zamiast o sobie.

Autorzy opracowań zawartych w publikacji starają się z perspektywy doktryny
i doświadczeń pięciu największych religii świata udzielić odpowiedzi na istotne pytania frapujące współczesnego człowieka: Czy może istnieć dialog między religiami bez roszczenia sobie przez nie prawa do prawdy? Jakie biblijne motywy wojny i przemocy stały i nadal stoją na drodze porozumienia między religiami?, Czy agresja jest w naturze człowieka cechą tak dominującą, że żadna religia ani etos nie mogą jej zapobiec?

Książka kreśli obraz XIV-wiecznej Europy targanej wojnami, epidemiami, klęskami głodu. Ukazuje pogłębione życie religijne w tym okresie, także działalność misyjną franciszkanów i dominikanów na Wschodzie, i rozwój ruchu pielgrzymkowego: Bonifacy VIII ogłasza w 1300 Rok Święty. Przedstawia tło konfliktu między królem Francji a głową Kościoła. co skutkuje niewolą awiniońską papieży, i późniejsze starania m.in. Katarzyny ze Sieny o powrót następcy Piotrowego do Rzymu.

Na Górnej Masłowce to doskonała powieść psychologiczna. Obraz moskiewskiej bohemy z Wierchniej Masłowki – moskiewskiego Montparnasse’u usianego pracowniami malarzy i rzeźbiarzy – wyłania się z opowieści czterech bohaterów: Anny Borisowny i Pieti, Niny i Matwieja. Anna Borisowna, słynna rzeźbiarka – żywa legenda, przyjaciółka Modiglianiego, Briusowa, Achmatowej, Wertyńskiego, Paustowskiego... mimo bardzo podeszłego wieku, jest wciąż twórczo i intelektualnie aktywna. Wokół niej gromadzą się młodzi twórcy, dla których staruszka jest absolutnym guru i to nie tylko w kwestiach sztuki.

Książka posiada rekomendację ,swiatowej federacji FIFA. Najważniejszym dążeniem Autora jest próba pomocy – wzmocnienia i wyposażenia każdego Sympatyka futbolu, Klubu, Trenera, Nauczyciela wf., Piłkarza, Studenta w fundamentalną współczesną wiedzę teoretyczną i praktyczną: techniczno – taktyczną i psycho – fizyczną w sposób szybki, łatwy i zrozumiały, by pomóc w zwiększeniu skuteczności codziennej praktyki treningu piłkarskiego.

Następny tom mangi science fiction, ukazującej zakrojoną na szeroką skalę rozgrywkę polityczną pomiędzy siłami Ziemi, dążącego do niepodległości Księżyca oraz wszechwładnej korporacji Dice Cuts. Album rozpoczyna się od sceny katastrofy na promie kosmicznym. Czy był to tylko wypadek, czy też doprowadzili do niej terroryści?

Drugie wydanie komiksu, który swą premierę w Polsce miał w 2002 roku, tym razem w twardej oprawie. Projektem okładki i opracowaniem graficznym nowego wydania zajął się Chip Kidd.
Album jest zbiorem jedenastu historii rozsypanych do tej pory w różnorakich publikacjach - antologiach, wydaniach specjalnych itp. Brutalna akcja, piękne kobiety, posępni mężczyźni i ciemne interesy to stałe, wykorzystywane wcześniej elementy, na jakich Frank Miller oparł scenariusze krótkich opowieści.

Drugie wydanie komiksu, który swą premierę w Polsce miał w 2002 roku, tym razem w twardej oprawie. Projektem okładki i opracowaniem graficznym nowego wydania zajął się Chip Kidd. Pierwszy tom mistrzowskiej serii sensacyjnej Franka Millera, która bardzo szybko stała się pozycją kultową w Ameryce. Niezwykle piękne kobiety, twardzi, wielcy faceci w prochowcach, obskurne speluny, a wszystko to w znakomitych historiach, pełnych seksu i przemocy.

Opowieść o wielebnym, łącząca elementy sensacyjne z horrorem i fantasy, powoli zbliża się do końca. Kaznodzieja jest coraz bliżej odnalezienia Boga, ale przez chwilę postanowił odpocząć. Trafił do małego miasteczka Salvation, które okazało się wcale nie tak idylliczne, jak można by sądzić po nazwie.

Druga część sławnego albumu "Hush"! Znów spotykamy Batmana, który ma wiele wątpliwości co do własnego postępowania oraz swych relacji z ludźmi. Stawia sobie poważne pytania, jednak to nie przeszkadza mu jednak w rozprawieniu się z tajemniczym wrogiem, który steruje wieloma innymi przeciwnikami Człowieka-Nietoperza.

Kolejny tom serii łączącej SF z fantasy, opisującej zabawne i niebezpieczne przygody herosa z planety Troy - Lanfeusta. Pod koniec poprzedniego albumu, korzystając ze swej niespożytej mocy, Lanfeust przeniósł planetę Abraxar przez portal przestrzenny. Ale okazuje się, że sam przy okazji przemieścił się w czasie...

Kazimierz Dolny z uwagi na atrakcyjne położenie, historię i unikatowy krajobraz zwany jest Perłą nad Wisłą. Swoisty charakter zawdzięcza nie tylko pięknemu krajobrazowi, lecz także zabytkom i bogatemu życiu artystycznemu.
W przewodniku oprócz opisu wspaniałych zabytków znalazły się też legendy i przede wszystkim ludzie, którzy tworzyli to zaczarowane miasteczko.

Fascynująca opowieść o losach uczestniczki Powstania Warszawskiego, która przez pięćdziesiąt cztery lata przechowywała krzyż Virtuti Militari Henryka Dobrzańskiego, Hubala. Major przekazał krzyż swojej kurierce, by naprawiła go w Warszawie. Następnego dnia zginął. Kurierka zdążyła dotrzeć z nim do Kai(której brat Modest i przyszły mąż Marek Szymański, ps. Sęp, byli Hubalczykami), nim sama zginęła. W czasie okupacji Kaja nosiła krzyż jak amulet, w Powstaniu przechodziła z nim kanałami walczącej Warszawy.

Wakacje w Chorwacji zaspokoją nie tylko potrzeby ciała. Również dla ducha kraj ten oferuje naprawdę wiele: zabytki z okresu rzymskiego i wczesnobizantyjskiego sąsiadują z arcydziełami renesansu i baroku, zaś odwiedzenie znanych sanktuariów stanowi alternatywę dla wędrówek po chorwackich parkach narodowych.

Kto udusił austrowęgierskiego attaché wojskowego? Kwiecień, rok 1871. W dusznej, petersburskiej mgle snują, niemal na siebie wpadając, dyplomaci, żandarmi, seryjny morderca, trunkowy student, bułgarski konspirator, rzekomy pretendent do polskiego tronu, zapijaczony lokaj, włoski marynarz, zazdrosny mąż… Każdy z nich mógł być zabójcą. Tropy mylą się, wikłają, plączą, prowadzą do zagranicznych kancelarii dyplomatycznych i do piwnicy ubogiej praczki, na włoski statek i do kręgów anarchistycznych i karbonarskich, do ministerstwa wojny i do cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego, do nędznego szynku „Ameryka” i do tajemniczego Komitetu Słowiańskiego, do jachtklubu i do…

Fabuła najnowszej powieści kryminalnej Donny Leon, rozgrywająca się jak zwykle w Wenecji, oparta jest na prawdziwych zdarzeniach. Pewnego dnia do komisarza Brunettiego zgłasza się studentka jego żony, Claudia Leonardo, i przedstawia mu niecodzienną prośbę: chce, żeby komisarz się dowiedział, czy istnieje możliwość oczyszczenia z winy jej dziadka, który przed wieloma laty został skazany za przestępstwa popełnione w czasie wojny i wkrótce potem zmarł w zakładzie dla obłąkanych.

Na rynku wydawniczym pojawił się właśnie kolejny przewodnik Michelin - tym razem dotyczący Rzymu. Publikacja stanowi wynik współpracy firmy Michelin z Wydawnictwem Bezdroża. Przewodnik został napisany specjalnie dla tych, którzy marzą o odkryciu Rzymu na nowo. Prawdziwych poszukiwaczy wrażeń zaprowadzi nie tylko w miejsca powszechnie znane, jak Palatyn - miejsce narodzin Wielkiego Miasta, czy Koloseum - przystanek parków i średniowiecznej historii Rzymu, ale wskaże także maleńkie, urocze zakątki zabytkowych dzielnic i uliczek, opowiadając przy tym najciekawsze mity i legendy starego Rzymu.

Autor – dyrektor Biblioteki Narodowej, a także taternik związany z ratownictwem górskim od 1961 roku, w latach 1972–1974 naczelnik TOPR – zawarł w Wołaniu w górach opisy prawdziwych, trudnych i ciekawych akcji ratowniczych prowadzonych w Tatrach. Między rzeczowe relacje Michał Jagiełło wplata przemyślenia o naturze górskiej tragedii, psychologii ratownictwa oraz o zachowaniach ludzkich w skrajnych sytuacjach.