
Rekomendowana przez Neila Gaimana, Susanna Clarke powraca z tomem nowych opowiadań fantasy.Pełen magii, melancholijny, mroczny świat Anglii minionych epok, zamieszkany przez elfy i ludzi. W opowiadaniach składających się na ten tom pojawiają się bohaterowie znani polskim czytelnikom z debiutanckiej powieści Susanny Clarke: Jonathan Strange, książę Wellington, Król Kruków.

„Życie na trzy psy” jest chyba najlepszą książką wspomnieniową jaką w życiu czytałem. Ta przejmująco uczciwa opowieść to dowód na istnienie miłości, która potrafi przenosić góry, nawet jeśli wydaje się, że to niemożliwe. To historia, która chwyta za serce.
Trzeba ją przeczytać! Stephen King
„Życie na trzy psy” to niezwykła opowieść o życiu małżeństwa, które pewnego dnia zostaje zburzone tragicznym wypadkiem. Rich doznaje ciężkiego urazu mózgu w wyniku czego zaczyna cierpieć na paranoję, traci pamięć krótkotrwałą i zdolność do samodzielnej egzystencji.

Ken Blanchard jest dla tematyki przywództwa tym, kim dla marketingu Philip Kotler, dla zarządzania śp. Peter Drucker, a dla globalizacji Joseph Stiglitz. Szanowany autorytet, niestrudzony orędownik, ekspert największego kalibru. Autor stawia serię niewygodnych pytań dotyczących sposobów rządzenia, etyki, emocji i jakości kontaktów międzyludzkich.

Nadszedł nowy tytuł znakomitego krytyka globalizacji. Najnowsza publikacja, podobnie jak poprzednie książki Stiglitza, wywoła na łamach mediów liczne i żywe dyskusje. Znów politycy wszystkich frakcji będą odpytywani ze znajomości zagadnień globalizacji, znów ich zdania na temat roli Polski w budowaniu globalnego dobrobytu będą rozkładane na czynniki pierwsze, a ci mniej obeznani z tematem staną się publicznym pośmiewiskiem.

Na ponad 300 pięknie ilustrowanych stronach oprócz historii Formuły 1, zostały zaprezentowane sylwetki mistrzów świata tej dyscypliny – od Alboreto do Zonty poprzez takie sławy, jak Fangio, Hill, Schumacher, czy Stewart. Autor przedstawia ich najważniejsze osiągnięcia i przypomina występy za kierownicą, dzięki którym zostaną oni na zawsze w pamięci kibiców.

Już 14 czerwca ukaże się debiutancka powieść Krzysztofa Maćkowskiego Raport Badeni, która otwiera cykl nastrojowych i zabawnych kryminałów z inspektorem Gustawem Mahlerem w roli głównej. Rok 1900. Na Błoniach zostaje znalezione ciało pięknej warszawskiej studentki Judyty Badeni.

Zapraszamy do lektury rozmowy Katarzyny Bielas z Yossim Avnim, autorem powieści Ciotka Farhuma nie była dziwką (Sic! 2007). Wywiad został opublikowany w dzisiejszym „Dużym Formacie”, dodatku do „Gazety Wyborczej”. Przypomina mi się, jak Arik mówi z wyrzutem do Jonatana, kiedy ich związek się rozpada, że on nie chce być szczęśliwy, że stawia opór, bo myśli, że nie zasługuje.
- Są ludzie, którzy nie szukają szczęścia. Smutek jest ich prawdziwym domem.

Siedemnastowieczne Listy miłosne (Lettres portugases) przypisywane portugalskiej zakonnicy Marianie Alcoforado to pełne pasji i uczucia wyznania adresowane do markiza de Chamilly, francuskiego żołnierza, który korzystając ze swobody obyczajów epoki rozkochał w sobie, uwiódł i porzucił młodą mniszkę z klasztoru w Bei.

BORIS VIAN (1920 – 1959) francuski pisarz, poeta, tłumacz i muzyk. Jedna z najbarwniejszych postaci powojennego Paryża. Z wykształcenia inżynier, grał na trąbce w zespołach jazzowych, komponował i pisał teksty piosenek, występował w filmach. Sławę zdobył dzięki powieściom (m.in. Piana dni, Jesień w Pekinie. Kręciek i plankton należy do jego pierwszych powieści (1947 r.) – eksplodujących absurdem i czarnym humorem.

Są już dostępne, od dawna oczekiwane, nowe przewodniki z serii GLOBTROTER! Tym razem opisują najpopularniejsze miejsca, do których warto się wybrać na wypoczynek i zwiedzanie: Włochy Północne, Włochy Południowe, Hiszpania Wschodnia, Hiszpania Południowo-Zachodnia, Turcja, Wyspy Greckie. Obok okładka Hiszpanii Wschodniej, której stolicą jest Barcelona. Oczywiście nie brakuje również wyczerpującyh informacji dotyczących Madrytu.

„Filozofia głupoty” wchodzi w spór z wiekową tradycją humanistyczną, która irracjonalność chciała rozumieć jako to, co w człowieku nieludzkie - przyjmując zarazem, że inteligencja to właściwa cecha i norma człowieczeństwa. A jeśli to głupota jest tym, co najbardziej ludzkie? Odwrócenie tradycyjnej wizji wiedzie do koncepcji człowieka, w którego naturze leży trwała dyspozycja do nietrafnego rozumienia spraw, błędnego rozumowania i bezsensownego zachowania.

Bohaterowie moich reportaży to wielcy kolekcjonerzy dzieł sztuki i pamiątek narodowych, antykwariusze, artyści – choćby: Jan Nowak-Jeziorański, Władysław Bartoszewski, Marek Potocki, Andrzej Starmach, Stasys Eidrigevičius. Tacy ludzie jak oni potrafią wydać pół miliona euro na książkę lub grafikę, bo są bogaci duchem. Są odważni, zmieniają świat na lepsze. Mogłem ich poznać dzięki temu, że od lat walczę o dobre imię sztuki.

26 października 1932 roku dziesiątki obecnych w Moskwie pisarzy zostało niespodziewanie zwołanych, by wieczorem w domu Gorkiego spotkać się ze Stalinem. Stół ugina się od wina, wódki i zakuski. Zasłony zaciągnięte, świece na żyrandolu zapalone. Nagle generalissimus przemówił: „Nasze czołgi nie są nic warte, jeśli dusze, które mają je prowadzić, są z gliny. Dlatego powiadam: produkcja dusz jest ważniejsza od czołgów. (...) I dlatego wznoszę kieliszek za was, pisarze, za inżynierów dusz”.

Pośród kresowych ziem I Rzeczpospolitej Podole było najbogatsze pod względem etnicznym i obyczajowym, a losy jego mieszkańców najtragiczniejsze w całym królestwie. Historycy i literaci zgodnie pisali, że tam „u wrót tatarskiej paszczęki” wszystko było większe i dramatyczniejsze. Ziemia urodzajniejsza, krajobrazy rozleglejsze, przyroda bujniejsza, pałace wspanialsze, ludzka fantazja najżywsza i przygody wojenne najkrwawsze.

INTERNETOWA PRAPREMIERA NOWEJ POWIEŚCI OKSANY ROBSKI. W CZERWCU CO TYDZIEŃ NOWE FRAGMENTY POWIEŚCI! TYLKO W SERWISIE POLKI.PL! W KAŻDĄ ŚRODĘ I W KAŻDY PIĄTEK ZAPRASZAMY DO LEKTURY NOWEGO ODCINKA NA WWW.POLKI.PL. Biała dama dzielona na kreski przy pomocy kart kredytowych i weekendy w Peru, gdzie kokę sprzedają na każdym rogu. Joga, asany, medytacje, noce w kasynach lub ekskluzywnych klubach dla gejów i lesbijek.

Analiza wszystkich scenariuszy Tadeusza Konwickiego. Autorka podkreśla ich współzależność od jego powieści i filmów oraz stara się odpowiedzieć na pytanie o ich miejsce wobec wymagań samego gatunku. Książka jest wzbogacona rozmowami z Tadeuszem Konwickim, a także wypowiedziami przyjaciół pisarza i aktorów omawianych filmów m.in. Andrzeja Łapickiego oraz Gustawa Holoubka.

Tworząc posiłki dla dzieci, z pewnością każdy dorosły chce, aby były one pełnowartościowe i dostarczały młodemu organizmowi niezbędne dla jego prawidłowego rozwoju składniki budulcowe, energetyczne czy witaminy. Racjonalne odżywianie kojarzy się jednak z dostarczaniem organizmowi pokarmów ze względu na ich wartość odżywczą, a nie smak, co w przypadku małych „niejadków” może nie zdać egzaminu.

Bicie, kopanie, „polerowanie gęby” – to wszystko, co potrafi Jacek. Zawsze gotowy użyć pięści, bez powodu i zazwyczaj wobec Krzyśka, kolegi z klasy. Ale któregoś dnia Jacek posuwa się za daleko... Ela też jest prześladowana przez Cztery Wiedźmy, bandę, którą tworzą cztery dziewczyny i które nakazują jej milczeć.

Korespondencja Czesława Miłosza z pisarzami i przyjaciółmi z lat 1945–1950. Wśród korespondentów są: Jerzy Andrzejewski, Jarosław Iwaszkiewicz, Kazimierz Wyka, Ryszard Matuszewski, Irena i Tadeusz Krońscy, Henryk Breza, Jerzy Putrament, Paweł Hertz, Tadeusz Różewicz i Józef Czapski – zaś każdy z bloków listów poprzedza wstęp Miłosza kreślący sylwetkę adresata, dzieje znajomości z nim oraz przynoszący wszelkie niezbędne objaśnienia.

Te kawały są za mocne dla rodziców, nie wolno ich opowiadać babciom, ciociom ani nawet najbardziej postępowym wujkom. Koszmarny Karolek zebrał ulubione dowcipy swoich przyjaciół i wrogów, nauczycieli, uczniów, a nawet swego młodszego brata Doskonałego Damianka. Znajdziecie tu toporne kawały pani Kat-Toporskiej, wredne kawały Wandzi, ordynarne dowcipy Ola i ambitne żarty Arnolda.