Nowości czytelnicze

Mrożąca krew w żyłach historia, która wstrząsnęła Petersburgiem wkrótce po głośnej sprawie studenta Raskolnikowa – bohatera Zbrodni i kary Fiodora Dostojewskiego. Powieszony olbrzym z trupem karła w walizce to dopiero wstęp do serii szalonych zbrodni i wyzwanie dla Porfirego Pietrowicza, który i tym razem prowadzi śledztwo.
Skupienie to zasmakowanie życia, to dostrzeżenie kolorów, to zachwyt nad miłością zaklętą w uśmiechu... Skupienia nie można traktować jako celu samego w sobie, który za wszelką cenę musimy osiągnąć. To dobro, na którym warto oprzeć swe życie, by było wypełnione szczęściem. To przebudzenie się z głębokiego snu... Wysubtelnia i udelikatnia rodzące się w nas uczucia, emocje i namiętności. Nasze słowa wyrażać mogą dobro i piękno.
W innych poznajemy Boga. Teraz, jak ślepcy, dotykamy Jego twarzy poprzez spotkania z braćmi, by kiedyś, po drugiej stronie życia, rozpoznać Go w jednej chwili. Spotkanie jest dzieleniem się sobą – swym czasem, talentem, wolnością... Tworzy silne więzi, urealnia miłość, która nie może być abstrakcją. Prawdziwe spotkanie przynosi wiarę w drugiego człowieka, w jego dobro, stokroć silniejsze od słabości.
Wobec miłości nigdy się nie jest niewdzięcznym, jedynie wobec dzieł dobroczynnych. Wdzięczność otwiera mi oczy na moją wartość. A nie łatwo być wdzięcznym za siebie. Zbyt głęboko tkwi w nas pokusa do odrzucenia siebie. Chcielibyśmy mieć atrakcyjniejsze ciało, być zdolniejsi, uzyskać lepsze możliwości rozwoju. Wdzięczność wymaga odrzucenia iluzji o tym, jaki powinienem być.
Harmonię osiągniemy, gdy uznamy istniejące w nas przeciwieństwa i potraktujemy je jako naturalną część naszego życia. Wielu doświadcza dzisiaj wewnętrznych konfliktów, są rozdarci pomiędzy strachem a pewnością siebie i ufnością, siłą i słabością, między duchem a cielesną pożądliwością, tęsknotą za transcendencją a wymaganiami codzienności. Nieustannie pragną wewnętrznej harmonii. Chcą odszukać w sobie jedność.
Miło nam poinformować, że książka Daniela Mendelsohna "ZAGUBIENI", która ukaże sie w wydawnictwie Czarne w 2008 roku,została nominowana do kolejnej nagrody - 2007 Quill Award. Wyłonienie laureata 2007 Quill Awards odbędzie się 22 października 2007 roku podczas gali w Frederick P. Rose Hall, Home of Jazz w Lincoln Center w Nowym Jorku.
Książka Gershona D. Hunderta jest próbą pokazania, w jaki sposób formowała się w XVIII wieku mentalność Żydów wschodnioeuropejskich, której podstawowym składnikiem – mimo przemian w sferze ideologicznej, politycznej, gospodarczej, a nawet językowej i kulturowej – była pozytywna ocena własnej tożsamości.
Już za chwilę wakacje. Na wyjazdy wyruszamy sami, z przyjaciółmi, z rodziną. Decydujemy się ba wycieczkę z biurem podróży lub samemu będziemy chcieli zaplanować nasza przygodę. Jednym z najczęściej obieranych kierunków jest południe Europy gdzie znajdziemy ciepłe kraje, rozległe plaże, wakacyjny klimat i ciekawą kulturę. Zatem w planach nie zabraknie Włoch, Hiszpanii czy Grecji.
Księga Pięciorga Anthony’ego Horowitza, która właśnie ukazuje się na polskim rynku nakładem Wydawnictwa Znak, jest to niezwykła saga, w której mieszają się elementy powieści sensacyjnej, horroru i fantasy. Na Wyspach Brytyjskich Horowitz jest stawiany w jednym szeregu z J. K. Rowling, a jego książki nie schodzą z list bestsellerów! Krucze wrota to pierwszy tom nowej serii. Jej główny bohater, Matt Freeman popada w konflikt z prawem i zostaje odesłany do ośrodka wychowawczego.
Akcja powieści toczy się w podwarszawskich Tworkach w czasie II wojny światowej. 21-letni Jurek zatrudnia się w administracji szpitala dla psychicznie chorych, gdzie znajduje azyl przed grozą niemieckiej okupacji. Pracują tam już inni młodzi ludzie, z którymi Jurek szybko się zaprzyjaźnia. Czas wypełniają im, oprócz codziennych obowiązków, typowe młodzieńcze zajęcia: romanse, dyskusje o literaturze i miłości, spacery i zabawy. Z czasem przyjaciele Jurka zaczynają znikać. Przyczyna tych zniknięć nie jest jasna ani dla bohatera, ani dla czytelnika.
Pierwszy tom zaplanowanej na kilka woluminów edycji dzienników wybitnego prozaika. Obejmuje zapiski z lat 1945-1956, od wyjścia autora z partyzantki, poprzez podjęcie pracy pisarskiej, związki z ludźmi z „Tygodnika Powszechnego” aż do czasu „odwilży”. Niezwykły dokument dotyczący życia prywatnego i rodzinnego autora, lektur, wydarzeń oraz ludzi, którzy go ukształtowali, a zarazem arcyciekawa kronika życia literackiego, społecznego i politycznego lat powojennych.
Wybór najciekawszych i najbardziej znanych opowiadań Andrzeja Bobkowskiego, zaliczanych przez krytykę literacką do arcydzieł polskiej noweli współczesnej. Bohaterowie tej prozy to ludzie w momencie przełomowym, w „sytuacji granicznej”, broniący własnej niezależności, wierni sobie. Stąd porównania do twórczości Josepha Conrada. W skład tomu wchodzą: „Gdie tak swobodno dyszit czełowiek…”, Uśmiech z góry, Nekyia, Siódma, Pożegnanie, List, Coco de Oro, Punkt równowagi, Spotkanie, Spadek, Zmierzch.
Black Swan Green to niewielkie miasteczko w mglistym i ponurym Worcestershire w Wielkiej Brytanii. Pewne miejsca mają tu swoje sekrety, na przykład jezioro, w którym podobno utopiło się wiele dzieci… W tym miasteczku mieszka pewien nastolatek, Jason Taylor, z pozoru bardzo przeciętny, niczym się nie wyróżniający. A jednak ten chłopiec – literacki krewny Holdena Caulfielda i Adriana Mola – jest bardzo wyjątkowy. I zdecydowanie różni się od swoich rówieśników…
Pierwsze opowiadanie niemieckiego klasyka. Elegancka prostota stylu, zwięzłość, przenikliwość i erudycja. Joachim, trzydziestoletni ekonomista, po nieudanym małżeństwie postanawia całkowicie poświęcić się karierze zawodowej. Jednak przypadek czy też przeznaczenie inaczej pokieruje jego życiem: pewnego wrześniowego dnia spotka 75-letnią Madame Józefinę, byłą śpiewaczkę operową. Między młodym człowiekiem a ekscentryczną staruszką, obdarzoną niebagatelnym temperamentem i niezwykłą fantazją, zawiązuje się przyjaźń.
Rekomendowana przez Neila Gaimana, Susanna Clarke powraca z tomem nowych opowiadań fantasy.Pełen magii, melancholijny, mroczny świat Anglii minionych epok, zamieszkany przez elfy i ludzi. W opowiadaniach składających się na ten tom pojawiają się bohaterowie znani polskim czytelnikom z debiutanckiej powieści Susanny Clarke: Jonathan Strange, książę Wellington, Król Kruków.
„Życie na trzy psy” jest chyba najlepszą książką wspomnieniową jaką w życiu czytałem. Ta przejmująco uczciwa opowieść to dowód na istnienie miłości, która potrafi przenosić góry, nawet jeśli wydaje się, że to niemożliwe. To historia, która chwyta za serce.
Trzeba ją przeczytać! Stephen King
„Życie na trzy psy” to niezwykła opowieść o życiu małżeństwa, które pewnego dnia zostaje zburzone tragicznym wypadkiem. Rich doznaje ciężkiego urazu mózgu w wyniku czego zaczyna cierpieć na paranoję, traci pamięć krótkotrwałą i zdolność do samodzielnej egzystencji.
Ken Blanchard jest dla tematyki przywództwa tym, kim dla marketingu Philip Kotler, dla zarządzania śp. Peter Drucker, a dla globalizacji Joseph Stiglitz. Szanowany autorytet, niestrudzony orędownik, ekspert największego kalibru. Autor stawia serię niewygodnych pytań dotyczących sposobów rządzenia, etyki, emocji i jakości kontaktów międzyludzkich.
Nadszedł nowy tytuł znakomitego krytyka globalizacji. Najnowsza publikacja, podobnie jak poprzednie książki Stiglitza, wywoła na łamach mediów liczne i żywe dyskusje. Znów politycy wszystkich frakcji będą odpytywani ze znajomości zagadnień globalizacji, znów ich zdania na temat roli Polski w budowaniu globalnego dobrobytu będą rozkładane na czynniki pierwsze, a ci mniej obeznani z tematem staną się publicznym pośmiewiskiem.
Na ponad 300 pięknie ilustrowanych stronach oprócz historii Formuły 1, zostały zaprezentowane sylwetki mistrzów świata tej dyscypliny – od Alboreto do Zonty poprzez takie sławy, jak Fangio, Hill, Schumacher, czy Stewart. Autor przedstawia ich najważniejsze osiągnięcia i przypomina występy za kierownicą, dzięki którym zostaną oni na zawsze w pamięci kibiców.
Już 14 czerwca ukaże się debiutancka powieść Krzysztofa Maćkowskiego Raport Badeni, która otwiera cykl nastrojowych i zabawnych kryminałów z inspektorem Gustawem Mahlerem w roli głównej. Rok 1900. Na Błoniach zostaje znalezione ciało pięknej warszawskiej studentki Judyty Badeni.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności