Nowości czytelnicze

Cristina ma trzydzieści dwa lata, fajtłapowatego chłopaka, kota z nadwagą o wymownym imieniu Krokiet, ekscentrycznego brata bliźniaka, przytulne mieszkanie w centrum Bolonii i ciepłą posadkę w lokalnej telewizji. Dwadzieścia cztery godziny później chłopak znajduje sobie nowy obiekt westchnień, Krokiet postanawia uciec z domu, a Cristina traci jednocześnie pracę i mieszkanie. Podejrzewana o próbę samobójczą, trafia na ostry dyżur i płukanie żołądka.
Czy Gazańczycy się bawią? Czy Strefa Gazy jest piękna? I czy reportaże telewizyjne wiernie ukazują codzienne życie w największym na świecie „więzieniu na wolnym powietrzu”? Od pięknych plaż po zamknięte granice, od tajnej zabawy sylwestrowej po bazar z bielizną, na którym handlują tylko mężczyźni – laureatka Nagrody Ondaatje, Louisa Waugh, odmalowuje barwny, intymny portret mieszkańców Gazy, ukazując ich radości, smutki, nadzieje i bolączki. „Spotkajmy się w Strefie Gazy” to przejmujący portret śródziemnomorskiego kraju, wzruszająca opowieść o tym, co to dziś znaczy być Gazańczykiem.
Wstrząsająca historia biednej Hinduski, która służyła możnym tego świata. Opowieść o Bibi Shaik, jednej z milionów służących w bogatych krajach Zatoki Perskiej, żyjącej w systemie współczesnego niewolnictwa. Laila Shukri wysłuchała jej historii, aby móc opowiedzieć ją światu.
Kontynuacja losów bohaterów „Wyjdziesz za mnie, kotku?” i „Będzie dobrze, kotku. Po rozstaniu z Patrykiem Anna nie potrafi się odnaleźć w nowej sytuacji. Ciężko było jej odejść, ale jeszcze ciężej ponosić konsekwencje odejścia, bo przecież są dzieci, którym zburzyła stabilizację.
Przejmująca opowieść o młodzieńczej nadziei, wielkich niewypowiedzianych marzeniach, życiowych błędach i troskliwej opiece, która czasem wykracza poza nasze wyobrażenia. Anna ma męża i córkę. Pracuje w firmie zajmującej się aranżacją zieleni. Kiedy wysyła rodzinę na weekend do teściów, w końcu ma czas tylko dla siebie. Podczas wieczornego wina podsumowuje swoje dotychczasowe życie. Chyba nie do końca spełniła swoje młodzieńcze marzenia. Jej mąż także rozminął się z niedawnymi aspiracjami.
Historia Jagody może zdarzyć się każdej kobiecie – i niejedna w tej historii znajdzie opowieść o sobie. Jagoda, dziennikarka kolorowej prasy, żyje w przekonaniu o swoim udanym małżeństwie. Priorytetem dla niej jest ukochany mąż. I właściwie niczego więcej nie oczekuje od losu. Nie próbuje wyjść poza ramy, które sama sobie stworzyła. Jej życie, pozornie pozbawione trosk, jest doskonałe do czasu, gdy dowiaduje się o zdradzie męża. Po raz pierwszy staje przed koniecznością podjęcia samodzielnej decyzji: co dalej? Zagubiona i nieprzystosowana do stawiania czoła przeciwnościom, musi dorosnąć i stać się kobietą niezależną. Spotyka na swej drodze życzliwych ludzi, którzy są gotowi dać jej wsparcie, jednak nie potrafi pozwolić sobie pomóc. Szamocze się między chęcią powrotu do dawnego życia, uratowaniem małżeństwa, a pragnieniem niezależności i szacunku do siebie samej. Jednak los daje Jagodzie oręż w walce o własne szczęście.
Kobiecość, fantazja i bogactwo postaci. Opowieść, która dowodzi, że wyobraźnia Joanny Miszczuk nie zna granic. Maxime Dupont, francuska ciastkarka, dzięki swoim innym ukrytym talentom, prowadzi podwójne życie. Jej przeszłość naznaczona została cierpieniem: osierocona jako dziecko, ofiara przemocy jako nastolatka, brutalnie pozbawiona ukochanego. Już jako dorosła ujawnia w swej drugiej osobowości wielką siłę drzemiącą w kobiecej duszy. Czy to, kim jesteśmy, implikuje nasza przeszłość czy nasze decyzje?
Walencja, Nicea, Barcelona, Palermo, Dubrownik, Ateny… Wybrzeża Morza Śródziemnego przyciągają historią, kuchnią, pejzażami oraz bogactwem kultury i sztuki. Warto je zwiedzać zarówno jachtem, jak i podczas rejsu wycieczkowcem. Śródziemnomorską, pełną wrażeń podróż pomoże zaplanować przewodnik „Morze Śródziemne. Porty i największe atrakcje w ich sąsiedztwie”, który ukazał się 17 czerwca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Laowai – tak Chińczycy mówią na obcokrajowców. Laowaiem była właśnie Aleksandra Świstow, która w Państwie Środka spędziła 2,5 roku. W książce „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin” opisuje chińską codzienność, która czasem nosi znamiona sportu wyczynowego, komunikacyjne omyłki, kulturowe zawirowania i próby oswajania zupełnie nowej, egzotycznej rzeczywistości. Tytuł ukaże się 17 czerwca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
15 lipca do księgarń w całej Polsce trafia kreatywna książka vlogera Alfiego Deyesa (prywatnie chłopka Zoelli) z niezwykle popularnego kanału PointlessBlog subskrybowanego przez cztery miliony czytelników. Książka bez sensu” to blisko dwieście stron kreatywnych rozrywek dla każdego. Jak zapowiada na okładce sam autor – to książka rozpoczęta przez niego, ale dokończona przez czytelników.
Kulisy słynnych śledztw. Jak domyśliła się, że znaleziona w rzece czaszka to dowód w nierozwiązanym śledztwie? W jaki sposób zdobywała zaufanie informatorów? Jak przekonała seryjnego mordercę do ujawnienia nieznanej milicji zbrodni? Już jako dwudziestoośmiolatka prowadziła najbardziej skomplikowane dochodzenia. Powierzono jej śledztwo w sprawie Mariusza Trynkiewicza i seryjnego mordercy Henryka Morusia.
Księgarnia Matras w Warszawie przy ul. Nowy Świat 41 zaprasza 2 lipca o godz. 18.00 na wieczór z wakacyjną lekturą. Anna Korcz przeczyta przybyłym na spotkanie fragmenty niedawno wydanej bestsellerowej książki Sofi Caspari „W krainie kolibrów”.
Co by było gdyby? Kto z nas nie chciałby się przekonać? To książka dla każdej dorosłej osoby, najlepiej tej w długoletnim związku. Nie trudno jest znaleźć analogie…
Jedna z największych rzek świata, która płynie przez pełną tajemnic dżunglę amazońską. I żądna przygód blondynka, z plecakiem, pozytywnym myśleniem i teoretycznie niewykonalnym planem, żeby przepłynąć po rzekach z Wenezueli aż do Brazylii. Beata Pawlikowska zaczęła swoją podróż na Orinoko, dotarła do Rio Negro, a potem do Amazonki – łodziami, statkami, a czasem nawet wpław. Swoją przygodę opisuje w książce „Blondynka na Amazonce” wydanej pod marką National Geographic, która ukazała się 13 maja nakładem Wydawnictwa Burda Książki wraz z nowymi wydaniami „Blondynki na Orinoko” i „Blondynki na Rio Negro”.
Przewodnik „Beskidy. Góry dla niecierpliwych“ to 52 pomysły na wycieczki po popularnych miejscowościach turystycznych, wspaniałych górskich szlakach i największych atrakcjach we wszystkich pasmach Beskidów. Dariusz Jędrzejewski proponuje trasy zarówno dla osób początkujących, jak i zaprawionych w górskich wycieczkach oraz dla podróżujących z dziećmi. Książka ukazała się 17 czerwca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Kto zabił studenta na przystanku tramwajowym? Choć o morderstwo podejrzewano byłych funkcjonariuszy ZOMO, proces sądowy nie udowodnił ich winy.28 lat później do sprawy wraca Patryk Chromy, młody dziennikarz śledczy. Będąc coraz bliżej rozwiązania mrocznej zagadki z przeszłości, spostrzega, że ktoś go śledzi. Zanim Chromy zrozumie, co stało się w stanie wojennym, odkryje jeszcze inną ponurą historię. Ile jest gotów poświęcić, by ją opisać?
Izabela Pietrzyk pisze dla wszystkich. Dla dzieci dorosłych rodziców, wkurzonych, że mama i tata traktują ich jak 5latki. Dla tych samych dorosłych rodziców, przekonanych, że dziecko wciąż należy traktować jak dziecko. Dla kobiet w udanych i nieudanych związkach. Dla mężczyzn, którzy nie umieją się z tymi kobietami porozumieć. Dla nastolatków i studentów, mówiących językiem, którego kilka lat starsi ludzie nie zrozumieją. Pisze zabawnie, mądrze a jej czytelnicy bez reszty zatracają się w jej powieściach. Tym razem wcale nie będzie inaczej.
Arno Strobel pisze kryminały podsycone odrobiną thrillera psychologicznego, sensacji i najlepszego książkowego … cóż dziwactwa. Przy jego powieściach po prostu nie wiadomo, czego się spodziewać. Tak jest i tutaj. Szykujcie się na prawdziwą jazdę bez trzymanki!
Twórczość Daniego Karavana, jednego najwybitniejszych izraelskich artystów współczesnych, zwanego czarodziejem żywiołów, po raz pierwszy w Polsce! Jego spektakularne realizacje oraz nowatorski sposób myślenia o rzeźbie i krajobrazie prezentuje album „Dani Karavan. Esencja miejsca”. Wspaniale wydany tom ukazuje się właśnie nakładem wydawnictwa Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie.
11. edycja katalogu Itaka&Gala to aż 60 propozycji na luksusowe wakacje rekomendowanych przez biuro podróży Itaka i dwutygodnik „Gala”. Nowy katalog z ofertą na zimę 2015/2016 jest już dostępny w salonach Itaki w całej Polsce. Na okładce 11. edycji katalogu Itaka&Gala „Podróże w stylu gwiazd” zagościła Katarzyna Bujakiewicz – znana i lubiana polska aktorka teatralna i filmowa. Okładkowe zdjęcie pochodzi z sesji na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura, autorstwa Izy Grzybowskiej.
Poprzednie
Następne
Przeczytane, polecane
Polityka Prywatności